Co nosite stale so sebou? (EDC)

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Saw » 07 Jan 2015, 22:11

No ja som mal tiež dilemu s toho že či kapsička alebo nie keďže som nosil všetko po vreckách stále no začalo sa to hromadiť tak som si povedal že skúsim jedno malú kapsičku na opasok.

Kúpil som si Maxpedition M-1 Waistpack (vopred som si všetko zmeral a zistil že sa všetko vojde presne) no a mal som ju jeden krát na opasku ale nezdalo sa mi to bolo to iné pre mňa. Stále som hľadal vo vreckách kdeže som dal mobil, peňaženku, kľúče od domu....

Po jednom dni skončila svoju službu ako úložný priestor na EDC a používam ju na batohu ako také rozšírenie možnosti uloženia ďalších vecí. :D
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 07 Jan 2015, 22:28

no ja som ju usil mozno pred 5 rokmi a nosim ju mozno druhi co som si na to dlho nemohol zviknut ale berem ju len ako tabatierku alebo ked mam v lete lachsie gate s menej vreckami tak ako vrecko naviac :D vdaka nej sa mi uz nerozsipe tabak vo vrecku a nerozreze mi ho pazurik
je to najskaredsia kapsa aku som kedy usil ale ked ja si na daco zviknem nosim to az do rozpadnutia
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod bobo7777 » 09 Jan 2015, 19:38

SAW tak nad tou som premyslal. no a vidim ze u teba dopadla asi ako by som nechcel >/ :D no este teda popremyslam
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Saw » 09 Jan 2015, 20:53

bobo7777 - Ja som si teraz objednal nohavice SFU NEXT od helikonu lebo chcem vyskúšať ako to je lebo v cargo vreckách sú priehradky čo by mohlo vyriešiť môj problém s tým že všetko nebude len tak nahádzané vo vreckách ale bude to mať svoje miesto a kapsičku možno nebudem potrebovať vôbec ale to uvidím keď mi prídu že ako mi všetko bude sedieť.

Stále skúšam
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod bobo7777 » 09 Jan 2015, 21:31

saw/ tak napis potom nejake postrehy. ja som tiey pozeral teraz nejake nohavice /kapsace a aj po tychto som poskuloval. len ked ja som taky nerozhodny :D
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Saw » 09 Jan 2015, 22:41

No objednal som si viacej vecí a začínajú vyrábať 18.1. takže skôr to nebude ale určite sem napíšem recenziu do vlákna o oblečení alebo do recenzií.
Zatiaľ mám od Surplusu no všetko tam lieta tak uvidíme ako na tom budú SFU NEXT.
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod hurka » 10 Jan 2015, 11:47

Tak do školy mám vždy peňaženku z dokladmi, mapu kde mám označené miesta kam som schoval jedlo,victorinox spartan, ten nosím kôli špáradlu :D 2 zapaľovače (som nefajčiar), SOG flash tanto, vreckovky, 2 šnúrky do topánok, dalších 5m šnúri, pero, izolepa, baterka, kaser, multifunkčná karta. Ak idem do mesta tak si + ku tomu dávam na opasok walter all purpose knife, do vrecka kuklu a tašku. Ak idem do lesa tak ku tej výstroji do školy pridávam vodotesnú krabičku zo zápalkami, firesteel, igelitové sáčky a pevnú dýku.
Prílohy
DSC_0815.jpg
Obrázok užívateľa
hurka
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 04 Dec 2013, 22:12
Bydlisko: košice, košická nová ves
Dal Ďakujem: 50 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Tito » 10 Jan 2015, 12:52

hurka píše:Tak do školy mám vždy peňaženku z dokladmi, mapu kde mám označené miesta kam som schoval jedlo,victorinox spartan, ten nosím kôli špáradlu :D 2 zapaľovače (som nefajčiar), SOG flash tanto, vreckovky, 2 šnúrky do topánok, dalších 5m šnúri, pero, izolepa, baterka, kaser, multifunkčná karta. Ak idem do mesta tak si + ku tomu dávam na opasok walter all purpose knife, do vrecka kuklu a tašku. Ak idem do lesa tak ku tej výstroji do školy pridávam vodotesnú krabičku zo zápalkami, firesteel, igelitové sáčky a pevnú dýku.



Fuuu a to som si myslel, že to s mojim victorinoxom, opinelom, Cryo-m, kresadlom, zapaľovačom a baterkovým perom "the top" :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Paleccc » 13 Jan 2015, 21:49

Síce nie dnes, ale na poslednej túre mi robil spoločnosť kershaw freefall :)
Prílohy
DSCF4677a.jpg
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod rkw » 23 Jan 2015, 14:39

:yees:
Naposledy upravil rkw dňa 24 Jan 2015, 21:04, celkovo upravené 1
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Saw » 23 Jan 2015, 16:15

rkw - Prečo si myslíš že je to taký problém nosiť nôž v meste?

Ja sa bez noža vo vrecku nepohnem.

Jasné chápem že mnoho ľudí si hneď môže predstaviť nositeľa noža ako násilníka, zlodeja, vraha a čo ja viem ešte aké bludy no a samozrejme reči typu: Na čo ti to je... Prečo nosíš nôž...

Osobne si myslím že na tom nie je nič zlé a už sa mi tak stalo viac krát že tí čo mi toto hovorili ten nôž odo mňa pýtali lebo ja neviem mali časť jablka hnilého a chceli to odrezať, nakrájať si rajčinu aby ju nemuseli jesť ako jablko, profesorka si ho raz vypýtala že chce starý plagát odlepiť a nalepiť na stenu nový ....

Čo sa táka zákona:
1. Polícia nemá dôvod na ulici ťa prehľadávať ak tým nožom nešermuješ pred predavačov, v bare či podobne (nemá dôvod ale môže).
2. Nikde v zákone sa neuvádza aká dĺžka noža alebo typ alebo čokoľvek sa môže nosiť. (áno môžeme nosiť aj metrovú katanu lebo v zákone sa píše len o účele použitia)
3. Môžu sa nosiť nože ak je súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených zborov a bezpečnostných zborov alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania. (Ak sa policajt opýta na čo mám nôž správna odpoveď je napríklad že idem do lesa/používam ho pri práci/športová činnosť/... NEHOVORŤ ŽE NA OBRANU)

Odporúčam pozrieť:
https://www.youtube.com/watch?v=qUt0iNLg5lc

Zákon je jasne daný a nie je na škodu toto vedieť lebo sa veľmi ľahko môže stať že zlý výber slov rozhodne či osoba nosiaca nôž bude alebo nebude mať problémy.
Snáď som týmto príspevkom pomohol niekomu lepšie porozumieť ako to je s nosením nožov a že zákon (v istých prípadoch) povoľuje nosenie nožov. :camp:
Saw
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 19 Júl 2014, 19:57
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 23 Jan 2015, 23:35

tak tak
ja nosim momntalne utona uplne vsade bo som si este nic civilnejsie pre seba nesklepal a policajti ma za tie roky len raz zdrbali zevraj by nemal byt na vyditelnom mieste :d ale tak schovaj taky velky noz v lete dakde :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod rkw » 24 Jan 2015, 01:21

:yees:
Naposledy upravil rkw dňa 24 Jan 2015, 21:05, celkovo upravené 1
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod hurka » 24 Jan 2015, 07:54

mapku mám vo vrecku a ani ju nevnímam, dosť často sa do nej pozriem, keďže je tam okolie Košíc. Kuklu mám kôli vetru cez zimu, sem-tam aj potme si ju dám, ak stretnem partiu rómov radšej ujdú než prídu ku mne, je to účinná prevencia, a nôž-to je choroba z povolania :D proste mám dobrý pocit ak viem, že na opasku mám niekoľko cólový kus ocele :)
Obrázok užívateľa
hurka
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 04 Dec 2013, 22:12
Bydlisko: košice, košická nová ves
Dal Ďakujem: 50 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod rkw » 24 Jan 2015, 10:11

Beriem :yees: ... kuklu som nosieval tiez , este zelenu CSLA :D asi v 12 roku mojho zivota , hej jasne , legislativa umoznuje nosit noz , aj ja nosim stale .. ale zase moc by som hada nedrazdio , dyka v meste ? :-/ Jasne su policajti co stym problem nemaju , ale su aj taky co lubia provokovat
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia