Co nosite stale so sebou? (EDC)

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 24 Jan 2015, 20:48

ked ja som zviknuty na poriadny noz cepel pod 10 cm je podla mna obmedzenie pri praci
noz nemam na obranu a prekvapivo kedze je to momentalne uton ani na utok pre mna je to pracovny nastroj a mam rad ked si chleba odkrojim jednym tahom a nie hootacat dokola koli tomu ze ma dlzka noza nepusti na druhu stranu
mimochodom noz nosim pri sebe asi od 6 rokou a nonstop uplne vsade asi od 10 a nikdy to nebol viktorinox alebo podobne prditko
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Jozzo » 24 Jan 2015, 21:43

Pokiaľ to nie je viditeľne pokojne nosievaj aj katanu ak ti spraví dobre. Ak je to viditeľne a nejaká babka zavolá policajtov, pretože sa jej pohľad na teda nepáči, môžeš dostať za 500 € + ti môžu nôž zaistiť. A celkom určite sa niečo podobné stane, ak ťa prehľadajú na nejakej demonštrácii či futbale.
Úprimne, tie reči o krájaní a natieraní chleba ma vždy pobavia. Neviem totiž ako to robím, chleba jem prakticky denne, ale nôž nenosím. A preto si myslím, že aj tí čo ho nosia, ho v skutočnosti nosia kvôli niečomu inému ;-)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 24 Jan 2015, 22:20

na demonstracie a ani na futbal nechodim a noz som nikdy na nikoho nevytiahol len raz na zuriveho psa a aj to som ho nepouzil usiel ked dostal kopanec
ako vravim noz pre mna vzdy bol len pracovny nastroj a este som nezazil den zeby som ho nepotreboval
no chleba bol len priklad preco nenosim male noze inak ani jablko nezjem bez krajania proste som si tak zvikol a inakmi uz nechuti :D na co si ako decko zviknes toho sa uz nezbavis

a nesnazim sa ho pri noseni niak ukazovat ale kedze ho nemam na nic nezakonne ani ho nasilu neskrivam
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod bubi » 13 Feb 2015, 19:11

Ja mám stále vo vrecku takýto. Dĺžka čepele 50 mm.
Prílohy
20150213_180525~2.jpg
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod ROSOMAK » 13 Feb 2015, 19:56

Ja nosím toto :D :D :D
Prílohy
20150213_184917.jpg
Obrázok užívateľa
ROSOMAK
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 07 Feb 2013, 15:21
Bydlisko: horehronie
Dal Ďakujem: 124 x
Dostal Ďakujem: 216 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod MartinV » 14 Feb 2015, 18:45

Uz som tu spominal Gerber Remix, mam model s tanto cepelou a padla poznamka, ze okrem casti ostria so zubami je aj tanto nevyhoda
Ale prisiel som na jednu prakticku vyhodu takejto spicky - dobre sa s nou skriabe/cisti korenova zelenina :-D
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Delewar » 14 Feb 2015, 20:54

Akým systémom alebo prečo práve tanto čepeľou tak dobre?
Okrem toho, EDC nie je práve o kuchynských prácach:-)
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 14 Feb 2015, 22:46

kamos si kupil na obcasnu kempovacku velkeho hnusneho cierneho hrubeho skaredeho zubateho milteka s tanto hrotom hnet pred prvou akciou som ho zan zdrbal a hnet po tejto prvej akcii aj sam uznal ze to nebolo spravne rozhodnutie :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Delewar » 15 Feb 2015, 00:24

Tak zubatá tanto čepeľ je to úplne najhoršie, čo môže na nožoch byť. Vôbec som doteraz neprišiel na jej význam. :shock:
Ale je možné, že som len ja hlúpy :D
Nie som povinný byť taký, akým by som podľa ostatných mal byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feynman
Obrázok užívateľa
Delewar
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 24 Mar 2013, 00:45
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 654 x
Dostal Ďakujem: 101 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 15 Feb 2015, 00:27

nie nie hlupi je ten clovek co si ju kupi pretoze vyzera drsne a je mu jedno alebo nevie ze je nefunkcna a vychcany je ten clovek co ju vyrobi nefunkcnu pretoze vie ze hlupich sa dost najde
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod samotár » 15 Feb 2015, 19:07

ahoj ,
aj u mňa sa niečo najde, v ladvinke s dokladmi " ikea nožik za 1,5€ ", a v každom batohu tiež nejaký nôž , a na výlety + pri sebe ďalší,
ešte sa stretneme, svet je malý
Obrázok užívateľa
samotár
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 29 Jan 2014, 14:20
Bydlisko: Rožňava
Dal Ďakujem: 506 x
Dostal Ďakujem: 211 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Quizath » 15 Feb 2015, 19:51

Ja nosim len skladaci noz vo forme kreditnej karty pri dokladoch, teda kazdodenne do prace a tak, za tie roky som nic viac nepotreboval. Raz som sa zasekol vo vytahu niekedy v noci, 15 rokov dozadu, a za pomoci minci som ho rozobral do polovice kym som sa dostal von (zvoncek nefungoval ani nic podobne), skoda bola par desiatok tisic v tedajsej mene.. Nosil som aj noz, na to som doplatil a nosil som aj deviatku aj nato som doplatil, takze teraz ked uz von na pivo maximalne boxer alebo teleskop.
Na akcie do prirody je to samozrejme ine..

@Hurka, vedies, mapu so skrytym jedlom, sme sa tu valali vsetci od smiechu aspon pol hodiny :yees:
Quizath
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 01 Okt 2011, 21:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod benluben » 16 Feb 2015, 09:11

Nechcem nikoho uraziť, ale asi ja žijem na inom Slovensku ako niektorí členovia fóra. Každému podľa jeho chuti a ak mu to vyhovuje nech nosí aj "guľomet", ale aby som nosil dennodenne deviatku (hoci ju mám), teleskop, boxer a podobné inštrumenty to sa mi nejako nezdá, nie je toho nejako veľa :?: . Nikdy som nič také nepotreboval a to som sa nachodil po nociach nie len po lese ale aj po nočných uliciach a baroch. Asi naozaj žijem na inom Slovensku alebo chodím medzi normálnych ľudí :?: :?:
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod jasommato » 16 Feb 2015, 15:51

no vyzera to tak :D
ja ties na obranu nic nenosim aj ked trosku sa tu zase rozmohli medvede tak mi akurat dnes dosla mocna zbran proti nim :D rolnicka
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod MartinV » 16 Feb 2015, 19:22

@Delewar: prepac, ze az teraz - EDC mam pri sebe nech treba s nozikom robit cokolvek. Gerber mam zo Slovnaft akcie, netravil som jeho vyberom mesiace na internete, proste mi ho nie je luto pouzit aj na otvorenie konzervy (nie vsetky maju patent a nie vzdy mam cas na tie ostatne sposoby ako triet o betonovy obrubnik a pod) :)
Ina cepel vtedy na vyber nebola, je z casti hladka, z casti zubkovana (specialny marketingovy feature, citaj slovensky ficur, na pasy v aute a lana), s tanto hrotom...
Som momentalne v Azii a ked som tu zbadal v kuchynke tie chudence noze (z blata upletene a este aj beznadejne tupe), tak som radsej na kura, ci zeleninu zobral moj, nie prave najvhodnejsi nozik. Ten kratky predny hrot som (po umyti a zbeznom ocisteni) pouzil ako skrabku na povrch zeleniny (mrkva), eto vsjo.
Tymto samozrejme netvrdim, ze by som nevyuzil lepsie Moru alebo Opinel, len som napisal skusenost :skaut:

@Benluben: k noseniu zbrane mame asi iny nazor :yees: mnohi chalani ich nenosia preto, lebo sa utapaju v predstave, ze ziju v US ghette, ale skor sa riadia heslom, nieco pri sebe mat a nepotrebovat to, ako to nemat a potrebovat. Nastroje na vyber su rozne. Co sa tyka prostredia a nulovych skusenosti, bud rad, ze mas take ake mas.
Mna minule zaskocil prichod do Lidla (ten sa tu spomina casto), kde boli policajti a sanitka, lebo tinejdzri kradli chlast a v presile dali na budku SBSkarovi, ktory im chcel branit. Ten tyzden boli dve taketo udalosti. A prosim nezacnime tu rozoberat "a co by si robil keby" :wink:

@Jasommato: ja nemam s macom zatial skusenost, len s cerstvymi stopami. Casto som v okoli Ruzomberka, kde v Stiavnickej ci Ludrovskej doline o ne nie je nudza. Znami-polovnici, maju sami respekt a pritom nosia flintu a chodia ich aj prikrmovat.
Ako vravim, az tak sa nevyznam, ale na rolnicku by som sa sam nespolahol, nosim nieco ine a nechcem to pouzit.
:camp:
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron