ODPADKY V PRÍRODE

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Willy » 06 Okt 2014, 17:08

DOBA ROZPADU ODPADKŮ

Dostal jsem po mailu obrázek z nějaké naučné stezky v Čechách (tuším, že je to asi v NP Krkonoše).
Na snímku je jedna ze zastávek, která je věnována odpadkům v lese.

doba rozpadu odpadků v přírodě.jpg

Myslím, že uvedený čas rozpadu konkrétních odpadků je snad dostatečně inspirující k tomu, abychom opravdu nebyli líní všechny svoje odpadky z pobytu v přírodě donést domů a dali je do tříděného odpadu.

"... přírodu nedědíme po svých předcích, ale půjčujeme si ji od svých potomků !!!"
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Waldläufer » 06 Okt 2014, 21:06

Dufam, ze nezvrtnem tuto temu nespravnym smerom. Mna pri teme "odpadky v prirode" napadol iny aspekt ako znecistenie, ktory by som chcel doplnit. Zanechat odpadky, hoci aj bio, moze nalakat zver a naucit ju, ze blizkost cloveka znamena aj mozny zdroj potravy. To sa uz nejednemu zvieratu na ten alebo onen sposob stalo osudnym... Viem, nevravim nic nove, ale je lahke na to zabudnut, alebo byt pohodlny (seba nevynimam).
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Hrom » 16 Jan 2015, 15:07

Odnést si svůj odpad z přírody je samozřejmé, bushcrafteři za sebou přece "nezanechávají stopy". Jste ale také takoví blázni, že sbíráte cizí odpad? Já ano, než bych se na ten bordel musel ještě někdy podívat, tak ho raději seberu. Navrhuji sem vkládat kuriozní odpad, který jste zlikvidovali. Například dětský kočárek uprostřed hlubokého lesa. Pak jsem k tomu nasbíral ještě plnou igelitku.
Prílohy
IMG_3470.JPG
IMG_3500.JPG
Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Hrom
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 04 Dec 2012, 10:08
Bydlisko: Český Krumlov
Dal Ďakujem: 93 x
Dostal Ďakujem: 147 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Pája » 16 Jan 2015, 16:46

Vloni jsem na hlučínsku objevila pěchotní bunkr do výšky pasu a víc zaplněný bordelem. (v okolí 5 - 10 km jsou tři sběrné dvory, co berou odpad zdarma). No a k těm kuriozitám, ve stejném lese několik kýblů od primalexu, které jsem po cestě ještě naplnila drobným neřádstvem. Po vylezení do civilizace jsem vypadala jako opravdu divný houbař. :lol:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Jozzo » 16 Jan 2015, 17:18

No, mám aj fotky, ale nechce sa mi ich hľadať. Na všetko si nespomeniem ale napríklad

- mobilné telefóny
- občiansky preukaz a preukazy zbraní
- rodný list, výučný list, maturitné vysvedčenie
- meteorologická sonda s balónom
- delostrelecký granát a kopu inej munície (raz som na lúke vyzbieral asi 100ks plastových nábojníc do brokovnice, keby tam tých poľovníkov nájdem, niekto z nás skončí veľmi zle :((
- kus nejakého panciera, cca 2 cm hrubý a strašne ťažký. Musel som tam prísť s vozíkom aby som ho odpratal
- laná a reťaze všetkých možných druhov
- úplne nové, nepoužité stanové kolíky, zabalené, spolu so stanovými šnúrami
- nože a sekery
+ bordel bordel bordel všade kam sa pohnem :/
dnes bol viacmenej iba plastový
Prílohy
gh.JPG
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Waldläufer » 16 Jan 2015, 21:24

Vsetci, ktory o cistote a cisteni prirody nielen recnia ale sa aj cinia maju moj hlboky obdiv :skaut: .
Myslim, ze pre jednotlivca je to dost, hmm povedzme neprakticke...
Mozno by to bol namet na zraz Bushcraft-Portalu.sk - Ex unitate vires
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod fatal_error » 16 Jan 2015, 22:43

Poslal som namet tu http://www.odkazprestarostu.sk/ a samozrejme, ze sa nato mesto vysralo, takze najblizsie ked pojdem domov tak to upracem.

1.jpg
1

2.png
2
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Bic0 » 17 Jan 2015, 01:19

Len nerozumiem preco sa to vola 'odkaz pre starostu' ke dby to mal byt 'odkaz pre toho idiota co to tam vyhodil'. Pneumatik je vsade habadej, ale su aspon celkom dobre upratatelne. Pred 2 rokmi sme boli s frajerkou hore nad PK pri jednom ohnisku a za cca 2 hodiny sme vyzbierali asi 3 obrovske vrecia odpadu - na trave a v krikoch vo vzdialenosti nie viac ako 15m od ohniska. Bohuzial to poodbne vyzera aj pri dalsich X ohniskach, aj ked toto bolo asi najhorsie.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Jozzo » 17 Jan 2015, 13:01

Odkaz pre starostu si mal napísať priamo aj s odporúčaním, nech tam vyženie aktivačného pracovníka a upozornením, že si to o týždeň prídeš skontrolovať aj s miestnou televíziou :D Iné na nich nefunguje...

Ja skôr nerozumiem tomuto:
Priestupku na úseku lesného hospodárstva, za ktorý možno uložiť pokutu do 3 319,39 € sa dopustí ten, kto na lesných pozemkoch
- zakladá skládky odpadov alebo znečisťuje lesné pozemky odpadmi

Stačí jedna fotopasca (100€) pri ohnisku a problém je vyriešený na kilometre ďaleko. Poľovníci majú tých fotopascí desiatky ale serú na to. Obce serú na to. Orgány ochrany prírody u nás existujú len na papieri. Nedáme hlavy dokopy a nejdeme do toho? Prachy na pár fotopascí poskytnem...
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod bobo7777 » 17 Jan 2015, 20:37

ja tiez nechapem preco niektory ludia ked idu do lesa tam robia taky bordel. ja ked idem do lesa vsetko si aj odnesiem. to co niekedy vidno v lese je hrozne .... ruky by som dolamal niektorym ludom . pohadzane plechovky , flase a ine . ked si takto budeme nicit lesy za par rokov to bude jedno velke smetisko..
ale je to aj mentalita ludi zijucich na SK
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Paleccc » 01 Feb 2015, 13:51

Tiež ma veľmi hnevá odpad v prírode... Pri návrate z Veľkého Lysca ma v terénnej depresii (dobre zamaskované) neďaleko dediny čakalo takéto prekvapenie... Čo k tomu dodať?! :evil:
Prílohy
DSCF5844.jpg
DSCF5832.jpg
DSCF5833.jpg
DSCF5841.jpg
DSCF58511.jpg
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Hrom » 02 Feb 2015, 07:32

Často mě bere deprese z pomyšlení, s kým to tady musíme žít.
Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Hrom
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 04 Dec 2012, 10:08
Bydlisko: Český Krumlov
Dal Ďakujem: 93 x
Dostal Ďakujem: 147 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod lastwolf » 25 Feb 2015, 01:38

Podobny pohľad sa mi dnes naskytol a to len 100m za dedinou, v potoku. Sama stara pneumatika dokonca stara chladnička... Cim hlbsie do lesa tym horsie, pridal by som aj fotky no neprisiel som na to ako :|
Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.
Obrázok užívateľa
lastwolf
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 24 Feb 2015, 23:14
Bydlisko: Brezno
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Jozzo » 03 Mar 2015, 21:05

Rastú...
Prílohy
b.JPG
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod jasommato » 04 Mar 2015, 02:53

idem si do lesa oddychnut obcas nesiem jednu flasticku ale vzdy sa vraciam s vrecom flasiek a sackou :(
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Ďalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia