Hygiena

Všetko čo neviete zaradiť do ostatných tém

Re: Hygiena

Poslaťod ImreSVK » 05 Feb 2015, 00:30

Na sídlisku budem mať menší problém s razením studne :mrgreen:. Možno skúsim dať našu mestskú "vodovodku" do lavóra a nechať pár hodín odstáť :-k.
20-25 cm dlhé vlasy v prechodnom štádiu asi nebudem môcť umývať raz za 1-2 týždne :?.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Hygiena

Poslaťod beaster » 05 Feb 2015, 08:51

No ja som gely nepouzival nikdy a kedysi obcas lak na vlasy ale aj ten som uz pred rokom uplne vypustil. Snazim sa drzat hesla cim menej chemikalii na sebe tym lepsie pre moju pokozku a celkovo prirodu. Len s tymi vlasmi to je tazke ked mam ist na rokovanie s dakym riaditelikom a mam mat vlasy ako natrete bravcovou mastou (fakt to tak po 2 dnoch neumyvania vyzera) tak neviem co by povedal nas riaditel. Najdlhsie som zatial vydrzal 5-6 dni ale to ma zacala brutalne srbiet hlava - s manzelkou som sa hadal bo jej sa nepozdavala moja mastna hlava a v praci sa ma pytali od kedy si gelujem vlasy.

No nic tento rok si dam 2 tyzdnovu dovolenku a znovu to asi skusim. Som si isty ze moja pokozka a vlasy vedia lepsie co je pre nich dobre ako sampon.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Hygiena

Poslaťod Jozzo » 05 Feb 2015, 21:57

Sme individuálny tak musíš na to prísť len skúšaním. Hovorím, mne keď sa niečo pocitovo či vzhľadovo nezdalo pretrel som si vlasy vlhčenými rukami a pomohlo to.
Ono presne na ten vzhľad gélu som narážal. A kedysi sa gélovalo pivom, to tiež nemusí byť zlá metóda najmä keď minieš len trošku a ten zbytok musíš vypiť :)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Hygiena

Poslaťod Pája » 05 Feb 2015, 22:12

A co když šampon člověk nevysadí šokově a naráz? Tělo si přece lépe zvykne na změnu, pokud přijde postupně, ne? Jako s odvykačkou na nikotin třeba. Možná by to šlo i tak, že člověk prostě začne používat šamponu třeba polovinu nebo třetinu, co obvykle, a po nějaké době ho prostě už vůbec nebude aplikovat. Mohlo by to omezit i to období šílené mastnoty..
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Hygiena

Poslaťod ImreSVK » 24 Feb 2015, 23:29

Experiment naďalej trvá :mrgreen:.

14.02.2015 k večeru som skúsil aplikovať surové vajco na vlasy miesto šampónu :-k. Vtedy som mal podozrenie, že sa mi začínajú tvoriť lupiny :?.
Postup:
- jedno celé rozšľahal v pohári (vraj stačí len žĺtok, počet vajec/žĺtok podľa uváženia, mne stačilo na tie 20-25 cm dlhé vlasy 1 celé vajco),
- najprv mierne teplou vodou 2-4 min vyplachoval a masíroval "gebuľu" :D,
- po opláchnutí vlasov mierne z nich "povitláčal" vodu,
- pomaly po menších dávkach aplikoval rozšľahané vajco ku korienkom vlasov,
- keď vajco došlo, tak masíroval "gebuľu" 2-3 min a ku koncu sa ho snažil vmasírovať aj ďalej do celej dĺžky vlasov,
- nechal pôsobiť 10 min (možno stačí aj 5, skúsim otestovať :-k),
- cca 3-4 min poriadne vyplachoval vlažnou vodou (skôr chladnejšou akú viete dlhšie zniesť; s teplou by ste si vajce uvarili na "gebuli"),
- "povitláčal" vodu z vlasov, osušil uterákom a nechal voľne vyschnúť.

Výsledok bol celkom slušný (fotené 15.02.2015 o 16:45 hod.):
Fotografia-1060 - kópia.jpg
Fotografia-1061 - kópia.jpg
Mastnota a stopy po lupinách nikde :wolf:.

Medzitým každé 2-3 dni oplachoval vlasy mierne teplou vodou (3-4 min) a chladnejšou (2-3 min).
Včera večer (23.02.2015) som naposledy opláchol vlasy. Dnes (24.02.2015 o 20:53 hod.) som fotil ich stav. Zohnal som od kaderníčky nejakú kefu na vlasy "Made in China" (asi s diviačími štetinami, jej dcéra ju používa viac než tú originál s "divinou"), trochu ich rozčesal a ich stav nie je až tak "špatný" :?.
Fotografia-1062 - kópia.jpg
Fotografia-1063 - kópia.jpg
Stav kefy nekomentujem :mrgreen:. Budem musieť vymyslieť nejaký spôsob ako ten "sajrajt" z kefy pravidelne po česaní odstraňovať. Skúsim ešte zohnať nejakú pravú s tými štetinami z diviaka lebo tá Made in China s tými umelými "ptákovinami" mi akurát tak fest škrabe a dráždi pokožku. Na počiatočné mierne rozčesanie po vyschnutí vlasov ujde ale potom na masírovanie a rovnomerné rozmiestňovanie prírodného maziva je "nem dobrá" ](*,).
Fotografia-1064 - kópia.jpg
Pre dnešok asi "eto vsjo" :supz:.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Hygiena

Poslaťod Marekk » 25 Feb 2015, 22:07

Je tomu 14 dní, co jsem se rozhodl vyzkoušet "bezšampón" metodu mytí hlavy.

Stav před:
- vlasy jsem si myl cca jednou za dva dny
- používal jsem běžné šampóny
- jednou za týden jsem si musel hlavu umýt šampónem Vichy, jinak se objevily nejprve jemné lupy a následně poměrně velké mokvavé boláky, po kterých se odloupl vždy kus kůže (cca 1cm2 / bolák).
Trpěl jsem na to od mala a Vichy 1x týdně byla vyzkoušená metoda, jiný šampón mi nazabral

Nyní:
- myji si vlasy jednou za dva dny čistou kohoutkovou vodou
- zatím absolutně bez problémů, žádné svědění (krom tohoto okamžiku, ale to je v hlavě a ne na hlavě :mrgreen: :mrgreen: ), žádné lupy, žádné boláky

Délka porostu cca 0,8 - 2cm

Když se něco změní, určitě poreferuji
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Hygiena

Poslaťod beaster » 05 Mar 2015, 12:08

Marek normalne si ma teda inspiroval a tak som to teda vyskusal aj ja :)

Stav pred tym:
kedze mi strasne rychlo mastnela hlava tak som si umyval bud kazdy alebo kazdy druhy den vacsinou Head&Shoulders, kdeze mi ako jeden z mala pomahal aj proti lupinam. Po neumyti viac ako 2 dni som mal hlavu ako natretu maslom - strasne mastnu.

Cca pred 2 tyzdnami:
zacal som vlasy pripravovat na "bezsamponovu" metodu a umyval som ich raz za 2-3 dni z rapidne mensim mnozstvom samponu (menej ako polovica co predtym) aj to hlavne len jemne povrch vlasov a nie az na kozu.

Pred tyzdnom som prestal pouzivat smapon uplne a po cca 7 dnoch zacinam trochu citit, ze ma srbi hlava ale vobec nieje taka mastna ako kedysi po 3 dnoch. Aj vlasy sa mi zdaju byt krajsie a vlacnejsie. Akurat, ze sa mi objavlo vo vlasoch trochu vacsie akne ako som maval predtym tak dufam, ze to casom prejde :D Budem informovat.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Hygiena

Poslaťod divox » 05 Mar 2015, 12:35

Chlapci,nič v zlom,len pozor na vši :roll: šampon,hoc aký,im aspoň vojde do očí kus poštípe oni zavreščia na ústup a zdrhnú,ale takto sa udomácnia a očista od nich bude trpká (to nevravím o hanbe keď vaši krvopijci naskáču na dakoho iného) :mrgreen:
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Hygiena

Poslaťod ImreSVK » 05 Mar 2015, 12:52

OT: Prosím pekne kde v dnešnej dobe chceš naháňať vši? :roll: (Jedine žeby si býval na Luníku IX.) Apropo aj keď ich dostaneš, tak ti na ne obyčajný šampón veľmo nepomôže :wink:.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

Re: Hygiena

Poslaťod divox » 05 Mar 2015, 13:13

Vši sú všade,už dávno neplatí že sú len v romskej komunite,práve naopak,je bežné že ich majú "bieli" ..ale šak čo mňa do toho,mne nehrozia :mrgreen:
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Hygiena

Poslaťod beaster » 05 Mar 2015, 13:31

Preco, Divox ma nahodou pravdu. Urcite si treba davat pozor aj na toto a dakujem za upozrenie. Toto ma napr. vobec nenapadlo :yees:

Avsak podla mojho nazoru ak prides do styku so vsami tak potom aj clovek co si umyva kazdy den samponom ich dostane tak isto ako ten co si ich umyva cistou vodou ci dakymi vyvarmi so zihlavi a podobne. Viem ze su pripady ze to ludia dostanu od niekoho. Ale je rozdiel hlava neumyvana absolutne vobec a hlava kazdy den umyvana vodou a sem tam dakym vyvarom z byliniek ci ako niekto vyssie pisal s vajickom a inymi domacimi receptami. Napriklad som niekde cistal ze ocot pomoha na lupiny i ked mne sa to zda trosku drsne dat si take kyselinky na hlavu.

PS: u mna to je hlavne pokus ci to vobec ide lebo som si nevedel predstavit. A zatial su vysledky v celku uspokojive. Ide mi hlavne o tom, ze sa mi zda akoby nas vyrobcovia nutili a tlacili do toho umyvat si (a minat ich sampony) kazdy den nech maju co najvacsie obraty - takze ich SUPER-BRUTAL sampon testovany klinicky a s najnovsiu KOZMICKOU technologiou ktoru uz zajtra nahradi zas nieco nove napr. BAHNO ale iba zo SOPKY cinnej za splnu sice pomoze napr. proti lupinam to ano ale na druhej strane znici prirodzenu ochranu koze hlavy a zacne sa vytvarat maz, takze musite umyvat hlavu kazdy bozi den niekedy aj 2x.
OK - chcem este pockat 1-2 tyzdne ze to urobi ci zmizne akne a mierne srbenie ale potom sa asi vratim ale uz k ovela setrnejsiemu a menej castemu umyvaniu. Ako vravim UVIDIME :mrgreen:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Hygiena

Poslaťod divox » 05 Mar 2015, 14:22

Ja len srandujem :D jak som písal,mňa sa to netýka,umývam sa len mydlom,na mne by tie firmy skrachovali :mrgreen:
Čo týka vlasov,gény sú gény.Ak má tata plešinku,budete mať i Vy,nepomôže Vám ani svätená voda :mrgreen:
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Hygiena

Poslaťod bobek » 08 Mar 2015, 09:53

VŠI :
Podle našich babiček je ideálním způsobem, jak zahubit vši, polít si hlavu pořádně silnou slivovicí, zabalit a nechat několik hodin působit.

Jiné babské rady doporučují ocet. Ten se pořádně vmasíruje do vlasů a poté se hlava zabalí do igelitového sáčku a ručníku. Pokožka bude trochu červená, ale to je jen lehké podráždění, které za chvíli zmizí.

Účinnou prevencí proti napadení vší by měl být šampon s přídavkem tea trea oleje nebo samotný olej. Jeho silné aroma totiž odpuzuje vši.
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/babske-rady-5-triku-jak-se-zbavit-vsi.html
Mám doma děti a stalo se že dotáhli vši ze školky či školy. A proč kupovat drahé přípravky když babské rady fungují ?
Ocet i tea trea jsem vyzkoušel a o slivovici slyšel ale mě by jí bylo líto tak plýtvat...

http://teatreeoil.eu/?jak-se-zbavit-vsi-pomoci-tea-tree-oil

Ohledně mytí vlasů, mám porost, již dost řídký a krátký, nepoužívám šampón asi půl roku, pouze voda. Pokud se objeví lupy ,nakrémuju si ruce a zbytek krému lehce vetřu do pokožky... No a zatím dost dobrý.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Hygiena

Poslaťod Marekk » 12 Máj 2015, 10:12

Marekk píše:Je tomu 14 dní, co jsem se rozhodl vyzkoušet "bezšampón" metodu mytí hlavy.
...
Když se něco změní, určitě poreferuji


Ahoj vespol, situace po 3 měsících, chceteli čtvrt roce:

- vlasy si stále myji cca 1x za 2 až 3 dny kohoutkovou vodou
- občas se mi v místě budoucích koutů (buď vlevo, nebo vpravo, nikdy společně) objeví troška lupů a jemné svědění
- v tomto případě omyji vlasy velmi malým množstvím osvědčeného šampónu Vichy
- celkově jsem takto použil šampón za ty tři měsíce 4x
- vši, blechy ani jiné muňky nemám :yees:
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Hygiena

Poslaťod ImreSVK » 12 Máj 2015, 11:32

Nápodobne, len miesto šampónu použijem 1 celé vajce (surové) a asi pol čajovej lyžičky medu (viď. postup písaný dňa 24.02.2015 o 23:29 hod) :yees:.
Tento "bio šampón" použijem tak raz za 2 až 4 týždne, keď sa mi niekde objavia lupiny, kvôli čomu ma potom na tom mieste kus svrbí hlava (med vraj vysušuje pokožku, takže ten kus menej často používať :-k). Dneska (12.05.2015) som mal čas a chuť, takže som ho po vyše mesiaci použil O:).

Ešte som sa neostrihal, takže mám vlasy ako "metalista" :supz: :mrgreen:. Do lesa, pri práci na záhrade alebo tam kde môže byť väčšia prašnosť používam 100% bavlnenú (tenkú) trojcípu šatku z Bundeswehr-u a je to zatiaľ celkom v pohode (aj v horúcich dňoch, uvidíme ako to bude v lete).
:hot:

EDIT: názor na tu kefu som kus prehodnotil :?. Kúpil som aj čisto s diviačími štetinami a na česanie dlhých suchých vlasov nie je dobrá. Treba tam tie umelé "ptákoviny", najlepšie asi tie čo majú na konci guličky aby neškrabali pokožku (nemám, takže som ešte netestoval). Ten "sajrajt" sa na diviačích štetinách bude vkuse zachytávať, lebo je to v podstate prírodné mazivo asi s prachom, ktoré sa naň zachycuje pri česaní vlasov. Raz za čas jadrové mydlo alebo rozpustená jedlá sóda (sóda bikarbóna?) a potom "špilka" to istí :roll:.
ImreSVK
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 03 Apr 2014, 18:06
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 18 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť