Custom noze alebo noze na zakazku

Témy o nožoch

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod spartan » 23 Júl 2010, 20:49

Ja som sa rozhodol obratit s prosbou o vyrobu noza, ktory by vyhovoval mojim predstavam na Milosa Gnidu, ktory to zvladol bravurne. Ved posudte sami :D
Cepel je parcialne kalena z ocele 19191 a je cca o 1cm vacsia ako F1, rukovat je z 200 rocneho jasena.

Obrázok
Obrázok
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod fremen » 28 Júl 2010, 22:37

prispejem tiez svojim milacikom... predlohu pozna asi kazdy, aby som vysvetlil- niesom strasnym obdivovatelom gryllsa, ale tento noz ma jednoducho uchvatil... Som s nim velmi spokojny- pre mna vyhovujuci tvar, idealna velkost...
Prílohy
IMG_2579.jpg
IMG_2579.jpg (241.55 KiB) Zobrazené 15771 krát
IMG_2572.jpg
IMG_2572.jpg (211.48 KiB) Zobrazené 15771 krát
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Woodlore clone

Poslaťod SKW » 10 Sep 2010, 18:42

Donedávna som používal nože mora, tie len ťažko nejaký iný nôž porazí, čo sa týka ceny, kvality a vlastností rezania.

Teraz používam Woodlore klon z Anglicka. Je to klon originálu Mearsovho noža s nejakými drobnými úpravami na moje želanie. Oceľ O1, hrúbka čepele 4mm, scandi grind, dĺžka čepele 10cm, dĺžka rukoväte 11,5cm, rukoväť Ivory Corian + čierny fíber.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod spartan » 11 Sep 2010, 06:58

@SKW: Pekny a velmi prakticky noz. Aj ho pouzivas? :D Moje ENZO z O1 bolo po 2 dnoch cele "opatinovane" stacilo raz prekrojit rajcinu, cibulku a cepel bola modro-cierna ako na Opineli. Ale prave ta patina sa mi na uhlikovkach najviac paci. Vidiet ze ten noz naozaj "zije" :D .
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod SKW » 11 Sep 2010, 10:20

Nie nepoužívam. Len niekedy večer pri telke si s ním poškriabem chrbát :wink: :
http://www.youtube.com/watch?v=OMN00z6USXs

Patinu odstraňujem leštiacou pastou. Po každom použití, by si mal nôž večer vyčistiť ak ho chceš mať v tip-top stave.
Samozrejme pokiaľ sa jedná o karbonovú oceľ, keď má niekto stainless tak sa tým až tak nemusí zaoberať.

Na kvalitnej uhlíkovke vidíš stopy aj keď odrežeš čerstvé drevo, napríklad liesku, miazga ihneď spôsobí oxidáciu. Niekomu sa patina páči to hej a aj vlastne ochráni čepeľ pred ozajstným hrdzavením.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod spartan » 11 Sep 2010, 20:26

SKW píše:Nie nepoužívam. Len niekedy večer pri telke si s ním poškriabem chrbát :wink: :
http://www.youtube.com/watch?v=OMN00z6USXs

Patinu odstraňujem leštiacou pastou. Po každom použití, by si mal nôž večer vyčistiť ak ho chceš mať v tip-top stave.
Samozrejme pokiaľ sa jedná o karbonovú oceľ, keď má niekto stainless tak sa tým až tak nemusí zaoberať.

Na kvalitnej uhlíkovke vidíš stopy aj keď odrežeš čerstvé drevo, napríklad liesku, miazga ihneď spôsobí oxidáciu. Niekomu sa patina páči to hej a aj vlastne ochráni čepeľ pred ozajstným hrdzavením.


Ja cepel tiez sem tam prelestim, to je pravda, taka horcica dokaze spravit pekne "camo" efekty na cepeli :mrgreen:
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod venco » 27 Okt 2010, 14:39

Môj nový kamoš od Petra a Petra Dohnalovcov. Rúčka starý bahenný dub, nerez, fíber a kravský roh. Oceľ nástrojovka 19191 parciálne kalená, dľžka čepele 13 cm a hrúbka 4 mm.
Prílohy
PA140994.JPG
PA140994.JPG (30.38 KiB) Zobrazené 15654 krát
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod venco » 29 Okt 2010, 11:05

Kto chce bushcraftový nôž za prijateľnú cenu a nevadí, že čepeľ je z uhlíkovky nech si kukne tieto Blackove nože ľaľa: http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... =110&p=193
Keby som už nemal podobný tak by so do toho šiel.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod sally » 17 Jan 2011, 13:03

takže Blackova fulltang fínka z rwl34 je už doma. Je krásna, kvalitne a do detailu spravená. Fotky budú neskôr, z lesa. Fotiť ho doma mi príde ako neúcta voči tomu nožu. Momentálne som v rauši a šťastný ako malé dieťa na vianoce :mrgreen:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Michal » 17 Jan 2011, 13:18

Venco: ja neverím, dlho som premýšlal u koho ten prásny parciálne kalený nožejk skončil :) Gratulujem
Sallymu samozrejme tiež :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod stormmast3r » 01 Feb 2011, 15:00

Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod joche » 01 Feb 2011, 21:09

stormmast3r píše:bude v tom nejaký háčik ? :evil:
http://aukro.sk/item1431425362-damaskov ... ml#gallery


Hacik v tom nebude, kvalita zodpoveda tej uz aj tak premrstenej cene. Damasok z Pakistanu, vhodny ako tazitko, alebo dakoracia do vytriny. :D Mal som moznost sa s niecim podobnym stretnut. :evil:

Radsej si kup Moru.
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod sally » 02 Feb 2011, 00:05

stormmast3r - kukni koľko stoja damaškové nože od nožiarov - ceny idú okolo 200e a viac, ak sa nemýlim. Ak máš dosť peňazí, kúp ten nôž a sprav recenziu - jeho použitie v teréne. Dosť by ma zaujímala kvalita tej ocele a spracovania. Že to bude ručná práca by som sa nespoliehal - ak nie je podpis nožiara na čepeli, tak ťažko povedať. A aj ten podpis sa tam dá vyraziť strojom.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod venco » 02 Feb 2011, 13:49

Vyzerá dosť podozrivo a ani sa mi nejako neľúbi. Ako to tu bolo spomenuté ceny za damašok začínajú niekde inde. Ak chceš nejaký kukni si napríklad Forgiho /Miloš Gnida/, ten robí pekné damascénske nože. Inak kto máte nejaký damašok hodila by sa nejaká recenzia praktičnosti.
Kedysi ma taký nôž lákal, ale jak sa poznám hneď by som ho mal doškrabaný /jak všetky moje rezáky/ a potom by som bol nešťastný. Takže asi len do vytríny.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod sally » 10 Feb 2011, 23:29

Dnes som sa bol vyvetrať von a pri tej príležitosti som nafotil nové prírastky "do rodiny." V téme o EDC som dal fotky m21 04, tu dávam sľúbené fotky fulltang fínky od Blacka z oceli rwl34. Ako som už písal, spracovanie je na špičkovej úrovni, dotiahnuté do detailov. Púzdro som nefotil - bolo na opasku, nafotím inokedy (s priateľkou - fotografkou chceme spraviť fotočlánok o výbere noža do lesa, porovnanie rôznych typov, ich výhody a zápory... konečne je na to čas, skúškové je za nami). Nôž je variáciou na fínku od fy. Karesuando, ktorá má ale ako väčšina fíniek konštrukciu na tŕň. Black spravil fulltang verziu, upravil výbrus (zvýšil) a nôž je ešte rezivejší ako predloha. Materiál rúčky, prípadné zmeny čepele a podobne - všetko na dohode. Black (http://www.black-knives.com) je síce dosť sklerotický, ale veľmi ústretový človek. Ja som s nožom maximálne spokojný, plne spĺňa to, čo od noža do lesa potrebujem. Na sekanie stromov a podobne mám pílku a kukri.

p.s. cibuľu som krájal do trampského gulášu a vtedy ju krájam pomerne na hrubo - bol to zámer :lol:
Prílohy
fínka5.jpg
fínka5.jpg (213.81 KiB) Zobrazené 15204 krát
fínka4.jpg
fínka4.jpg (226.98 KiB) Zobrazené 15204 krát
fínka3.jpg
fínka3.jpg (274.21 KiB) Zobrazené 15204 krát
fínka2.jpg
fínka2.jpg (238.32 KiB) Zobrazené 15204 krát
fínka1.jpg
fínka1.jpg (261.78 KiB) Zobrazené 15204 krát
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia