Čo ste postavili

Typy prístreškov, ich stavba, výhody a nevýhody...

Re: Čo ste postavili

Poslaťod kyso » 04 Feb 2014, 08:38

No ja som zhruba pred mesiacom zbúchal niečo takéto. Aj ked to možno nevyzerá, tak námahy ma to stalo viac ako dosť :D Ešte som to neskôr značne dolaďoval keďže začalo pršať a ukázali sa všetky nedostatky :D Ale vyspal som sa do ružova a to pršalo ešte skoro celú noc
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
kyso
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 31 Jan 2014, 12:48
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod mohadive » 04 Feb 2014, 18:47

Z akej dialky si tahal tie smreky a borovice. POdla fotky su tam same listnace. :mrgreen:
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod divox » 04 Feb 2014, 21:29

Môj názor: nekukajte toľko na ten jútu,dočista z toho osprostiete..pol lesa Vám treba na prístrešok???Keby sme všetci čo sme tu takto stavali,čo myslíte,do kedy dávate šancu naším lesom???Je nás tu cez 1000!!!Na nete je dalších cez 1000 či o mnoho viac...


.. uvažujte ľudia,nekukajte...
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod oneho » 04 Feb 2014, 21:48

divox píše:Môj názor: nekukajte toľko na ten jútu,dočista z toho osprostiete..pol lesa Vám treba na prístrešok???Keby sme všetci čo sme tu takto stavali,čo myslíte,do kedy dávate šancu naším lesom???Je nás tu cez 1000!!!Na nete je dalších cez 1000 či o mnoho viac...


.. uvažujte ľudia,nekukajte...


No keď kvôli tomu nebudeš rúbať živé stromy, ale použiješ staré popadané konáre ktorých sú lesy plné tak ničomu neublížiš
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod ROSOMAK » 04 Feb 2014, 22:07

Keď už to začalo tak sa pridám aj ja. Všetko je to o tom, že sa v lese treba vedieť správať. Lesná múdrosť? Ja ju tu nikde nevidím. Ako núdzový prístrešok v núdzi – to možno áno ale, keď si niekto len tak vyrazí do lesa prespať tam a vyrúbe tam pritom “pol jedľovej mladiny“, to mi ako lesná múdrosť nepripadá. Navyše má zo sebou aj celtu. To čo je? Lesná múdrosť??? Treba si vedieť aj prírodu vážiť, čo znamená, že ju treba pokiaľ možno šetriť a pri zhotovovaní prístrešku treba využiť aj členitosť terénu, spadnuté odumreté stromy, skalné previsy a pod. a nie za každú cenu na rovine medzi dvomi stromami postaviť kolibu z jedľovej čečiny a ešte aj tú poukladať na strechu naopak :D . By som musel mať sedemdecku v hrudi, v noci bez čelovky, aby som toto postavil :vom: . A to nehovorím o vynaloženej energii v pomere s kvalitou výsledku :mrgreen: Len tak ďalej...
Obrázok užívateľa
ROSOMAK
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 07 Feb 2013, 15:21
Bydlisko: horehronie
Dal Ďakujem: 124 x
Dostal Ďakujem: 216 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod divox » 04 Feb 2014, 22:16

No keď kvôli tomu nebudeš rúbať živé stromy, ale použiješ staré popadané konáre ktorých sú lesy plné tak ničomu neublížiš


Stráta času a energie...tiež veľa kukáš a málo žiješ s lesom..nič v zlom.
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod Marcela » 04 Feb 2014, 22:18

oneho:
No právě - to sis asi špatně prohlídnul všechny fotky, bo já tam vidím mimo těch posbíraných popadaných větví taky nějaký smrčky – a nejde jen o žádný spodní větve, ale dokonce celé stromky (soudě dle těch vyčnívajících špiček)... a podle vzhledu nedávno i živých.
Takže pro to jedno přenocování je to skutečně k zamyšlení jestli je kvůli tomu nutný plenit les :!:
A taky vzhledem k tomu, že je vše svázáno nějakým umělým provazem, předpokládám, že to kyso po sobě i náležitě uklidil... :wink: :?:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod Pája » 04 Feb 2014, 22:45

Přátelé, kritizovat se dá i věcně, tak to netahejte do flamu (viz Hunter - smazáno).
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod Hunter88 » 04 Feb 2014, 23:51

Ja som nekritizoval . .:D ja som mu ešte aj podakoval za prispevok ako mi to pripomenulo moje dectvo . . .:D
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod oneho » 05 Feb 2014, 00:29

Marcela: pozrel som si všetky fotky, len som sa zle vyjadril. Myslel som to vo všeobecnosti nie na tento prípad. Ak človek pozbiera popadané suché konáre tak ničomu neuškodí.
Moja chyba...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod kyso » 05 Feb 2014, 08:23

Jááj ludia vela kriku pre nič.. Viem že to nevyzerá ukážkovo ale na prvý krát som ani nič iné nečakal :D Ale tak chcel som si to vyskúšať postaviť a účel splnilo.. A to že som tam mladé stromky sekal tak to sa báť nemusíte, ťahal som to tam ale 100 metrov z rúbaniska a všetko som pri odchode odpratal. Tak dúfam že som teraz viacerých ukludnil :D
Obrázok užívateľa
kyso
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 31 Jan 2014, 12:48
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod juraj1974 » 05 Feb 2014, 08:53

Priatelu. Tu na tomto fore sa malokedy stava aby tu bol krik a este k tomu pre nic. Svojim prispevkom si zodvihol par ludi zo svojich stoliciek. Musis sam uznat ze aj bol dovod. Vacsina s tych ludi ktory reagovali na tvoj prispevok komentovali samotny ucel a v prvom rade vyznam tvojho pristresku. Tento typ je urceny na nudzove prespavanie v kritickych situaciach v ktorych sa mozes niekedy ocitnut aj ked si dovolim tvrdit ze asi nie v nasich podmienkach kde sa po par hodinach ci dni dvoch slapania vzdy ocitnes v civilizacii. U nas je bezne ze ze miestny lesny tvorovia prespavaju pod celtami asi aj takymi ako si pouzil ty ako ,,hydroizolaciu,, pod tu cecinu z rubaniska... Musis sam uznat ze ak si niekto v lese sa vyskytujuci a nocou zastihnuty chce spravit bydlo tak si natiahne celtu a spokojne si pod nu ide vychutnat lesne sny bez toho aby staval este nieco taketo a prichadzal tym o energiu.
Ak pises ze si si to v podstate len vyskusal a ze si pouzil material ktory si vliekol z rubaniska tak predchadzajuce prispevky poukazali aj na nedostatky ktorych si sa dopustil pri vystavbe. Aj ked sa mi nuka otazka ze preco si nestaval priamo pri zdroji materialu ale vlacil si vsetko tak pracne daleko?
V kazdom pripade. Uz vies ze kde je co zlepsovat aby si ak sa ocitnes niekde v prdeli ostal v suchu nenarobeny a spokojne vyspaty cakal vo svojom pristresku na pomoc. Lesu zdar... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod Elév » 05 Feb 2014, 13:17

Kyso, nenechaj sa odradiť od pobývania v ozajstnom svete, tvoji kritici sú fasa ľudia a táto úsmevná víkendová ochrana smrečkov je možno jediná možnosť ako sa postaviť proti likvidácii prostredia kde sme šťastný a radi, bo na inštitúcie a korporácie konajúce v tomto smere ďaleko horšie veci nedosiahneme (a tiež sme, vzané do dôsledkov, ich súčasťou a máme svoj denno denný podiel na ich konaní... že? :mrgreen: )...
Osobne som, napriek tomu tvojmu prístrešku, moc rád že sa našiel ďalší človiečik ako my tu!
...a s tými núdzovými prípadmi by som to videl asi takto: ak sa niekedy ocitneš ďaleko od civilizácie, odkázaný sám na seba a to čo máš okolo seba, neprepadaj zúfalstvu, práve si sa totiž zachránil :mrgreen: 8)
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod opossum » 05 Feb 2014, 15:03

Dobre, táto téma je "čo ste postavili"...takže nájdu sa ľudia, ktorí sa inšpirujú rôznymi ukážkami núdzových obydlí. Ale prikláňam sa k názoru, že skúšať si postaviť takéto obydlia je naozaj nešetrné k slovenskej prírode. Nie sme v Kanade ani v ruskej tajge. Na postavenie takéhoto prístrešia netreba nič trénovať, ibaže by dotyčný nevedel rezať s pílkou alebo sekať sekerou :) Iné je napríklad nacvičiť si v zime stavbu iglú. Ja keď som chodieval po horách, varil som na liehovom variči, spával na karimatke a pod celtou. Neostali po mne žiadne stopy, okrem poľahnutej trávy....myslím, že viac úcty k prírode by bol dobrý základ pre každého, kto sa chce do nej aj naďalej vracať, či je to rodinka s malými deťmi, skaut, čundrák, vysokohorský turista, horolezec, vodák, rybár alebo poľovník...
Skôr zastávam názoru buddhistov: správaj sa tak, aby si po sebe nezanechával stopy...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Čo ste postavili

Poslaťod opossum » 27 Mar 2015, 21:41

na kraji Kolačína, čo je dedina blízko Dubnice nad Váhom, vyrástol takýto slamený dom omietnutý hlinou
Prílohy
Slamený dom 1.JPG
Slamený dom 2.JPG
Slamený dom 3.JPG
Slamený dom 4.JPG
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Prístrešky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron