Crivit zatváracie nože z LIDLA

Témy o nožoch

Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod Oldaktuk » 30 Mar 2015, 15:12

Zdravím! Od nedele predávajú v LIDLI Crivit zatváracie nože za 3.99 eur Asi si jeden kúpim a vyskúšam. Bolo by lepšie kúpiť si malý OPINEL? Máte nejaké skúsenosti?
Obrázok užívateľa
Oldaktuk
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 29 Dec 2014, 11:31
Bydlisko: Komjatice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod prtgeologist » 30 Mar 2015, 17:47

Pokud nejseš extrémně chudý/á, tak to kup; 4 eura je málo peněz, vyzkoušet to můžeš. V případě nutnosti věřím, že bys ten nůž mohl vyreklamovat a nechat si vrátit peníze. Jinak, Opinely doporučuju, výborné zavírací nože!
prtgeologist
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 29 Okt 2014, 08:43
Bydlisko: Les
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 54 x

Re: Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod Pája » 30 Mar 2015, 21:13

Na rozdíl od opinelu nemáš deklarované materiály, jistotu funkčnosti ani jistého výrobce. Já bych to nebrala.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod kuny » 31 Mar 2015, 07:50

A čo tak podporiť domácu produkciu a kúpiť si Mikov? Na odpad z Lidlu sa vykašli a daj zarobiť poctivým domácim nožiarom.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod 72janik » 31 Mar 2015, 08:07

Kuny, Mikov je český výrobca nožov. A pokiaľ viem ČSSR alebo ČSFR alebo ČSR už dávno neexistuje.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod venco » 31 Mar 2015, 10:05

A hlavne Mikov má totálne predražené produkty a na ocele dáva nič moc matroš 420, 440 A. Modely s RWL 34 a s damsteelom sú v astronomických výšináchhhhhh.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Crivit zatváracie nože z LIDLA

Poslaťod kuny » 31 Mar 2015, 11:38

Prepáč Janik, myslel som si v tej rýchlosti, že keď má prezývku Olda, tak je to Čech. Nevšimol som si bydlisko. Inak pre mňa sú Češi stále ako bratia, neberiem rozdelenie až tak doslovne. A keď sa niečo nevyrába v SR, tak potom hľadám CZ a nakoniec až zahraničie alebo lacnú Čínu atď... Aspoň potom nemôžem nadávať na to, že som pre našich (a CZ) výrobcov nič nespravil. Myslím si, že mali veľa dobrých vecí i keď nepatrili k nejakej svetovej špičke. Na nožoch MIKOV som vyrastal a som rád, že ešte existujú hoci je to pri dnešnej konkurencii ťažké. Je pravda, že naše alebo české výrobky sú väčšinou drahšie a tá kvalita sa novým zahraničným technológiám výroby nemôže vyrovnať a na druhej strane sa nemôže vyrovnať ani lacným veciam od kosírkárov. Ale sú naše. No a tiež si myslím, že za tú cenu 4€ vyrobiť akýkoľvek nôž je umenie, nehľadiac na to, že polovica zisku ide predajcovi a na dopravu. A tie veci z Lidlu nie sú pri tej cene vôbec zlé. No je na každom ako sa rozhodne, ale ja sa Lidlu a podobným obchodom vyhýbam.

P.S.: RWL je pre normálne použitie noža skorej zbytočná a myslím, že slúži skorej na ukazovanie sa.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x


Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron