KPZ (ŠPZ)

Ruksaky, nosné systémy...

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod bobek » 24 Sep 2014, 19:15

Drobná připomínka k chemickým světlům.
Chemické proto že uvnitř trubičky po smíchání roztoku peroxidu vodíku a fenyl ester oxalátem spolu s fluorescenčním barvivem vzniká chemická reakce uvolňující nikoli teplo ale světlo.
Při použití tyčinky za nižší teploty se chemická reakce zpomalí, tyčinka bude méně svítit, ale přitom bude svítit delší dobu. Při použití tyčinky za vyšší okolní teploty dojde k urychlení chemické reakce a tím bude svítit sice jasněji, ale mnohem kratší dobu.
Jednoduchý test : prolomte tyčinku a hoďte ji do mrazáku a každý večer kontrolujte... :yees:
A aby nebyly připomínky že to sem nepatří tak bych chemické světlo doporučil do KPZ a to z důvodu viditelnosti, stačí na noc zavěsit nad hlavu a pomatený myslivec Vás (doufám) neodstřelí... :mrgreen:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod tomec » 25 Sep 2014, 20:47

ako som pisal.existuje vela roznych modelov od vela vyrobcov.videl som take ktore bez problemov svietili a aj vydrzali svietit ale aj take ktore vydavali iba mininalne svetlo.
preto som odporucal pri kupe neznameho/neodskusaneho tipu si jedno doma v klude aktivovat aby clovek vedel ake ma vlastnosti.a nie ze niekde v lese potme zisti ze svetlo pomali ani nesvieti.
samozrejme je to iba nudzovka ziadna nahrada klasickeho svetla.ako bolo spomenute napriklad ochrana pred polovnikmi,pripadne dat na batoh aby ma videl clovek co ide za mnou,oznacenie polohy kde som nieco nechal pripadne signalizacia pre zachranarsky vrtulnik.
tomec
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 21 Máj 2014, 21:58
Bydlisko: trencin
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod macmatej » 26 Sep 2014, 22:20

Pre nadšencov chemického svetla odporúčam trícium, tritium, betalight. Výhodou je že svieti desiatky rokov a to aj v teplotách hlboko pod nulou. Nevýhodou je vyššia cena. Približne 10 EUR za kus, podľa veľkosti.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod dodo » 27 Sep 2014, 11:15

U chemického svetla je pomer hmotnosť,veľkosť/výkon dosť biedny ,u betalight je veľkosť a "večnosť" výborná,ale svetelný výkon je na väčšinu núdzových činnosti nepostačujúci-preto som do mojej "KPZ"(viď foto-môj predchádzajúci príspevok)ako zdroj svetla zvolil kľukou dobíjany lampáš-váha 20g,rozmery 4,5x3x2cm,2x LED dióda,reflektor,minútové dobíjanie dá plné svietenie 30 min.,cena 5-7euro-svieti fakt dobre,ľahko(s gumičkami)sa z neho urobí čelovka,"nestratiteľná" farba-je to robené ako prívesok,existuje variant so zabudovaným solárnym článkom-podľa mňa ideálne záložne svetlo...
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod SMOler » 07 Máj 2015, 13:45

Moja KPZ veľkosti "altoids" 9,5x6 cm:

Obrázok

* - gumička, žiletka
1. - (0,45€) známka
2. - papier
3. - hrubšia niť
4. - tenké vrece na odpadky
5. - brúsny papier (80 a 600)
6. - papierový meter
7. - 2x leukoplast
8. - kondóm
9. - dezinfekčná alkoholová utierka
10. - izolačná páska
11. - ceruzka
12. - tenký drôtik
13. - ihla, klince, špendlík
14. - zicherka
15. - pevný lieh
16. - (2€) minca
17. - zápalky
18. - lieky (ibalgin, reasec (hnačka), zodac (alergia)), hroznový cukor
19. - kúsok vreckovky
20. - slamka
21. - zrkadielko
22. - fotka frajerky

+ na zadnú stranu plánujem dôležité čísla a obľúbené výroky
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod root » 07 Máj 2015, 13:52

ja len k tej 2€ minci - 20€ bankovka je výkonnejšia, ľahšia a skladnejšia .. :lol:
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod atti.hombre » 07 Máj 2015, 13:54

:D minca je pre prevozníka cez rieku
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod SMOler » 07 Máj 2015, 14:31

cash nosim stale a do KPZ by som si nedaval vela € ... toto je v pripade potreby napr. do automatu
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod Jozzo » 07 Máj 2015, 17:34

Známka slúži na čo? A tenký drôtik?
A nevidím tam pinzetu, tá sa hodí na tŕne, nečistoty v rane a kliešte na neprístupných miestach.
Vlastne, mohol by si rozpísať použitie tých vecí, aj metra, slámky, šmirglu...
Čo sa mi páči je zrkadlo, žiletka, lieky (placebo) a foto frajerky, to je tam asi najlepšie.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod SMOler » 07 Máj 2015, 19:43

- šmirgel 600 je na dobrusovanie cepele a 80 na drevo
- slamka keby bola plytka studnicka... stalo sa nam na Vihorlate ze sme mali problem s precerpanim vody do nadob
... je to sice pre niekoho nemiestne, ale vzdy sa to da precerpat cez usta :D
... napada mi este ze keby som varil v hrnceku z ktoreho by som nasledne pil a bol by horuci k ustam
- zrkadlo tam mam aj kvoli tomu ze nosim kontaktne sosovky
- znamka normalne na pohladnicu :D (nezabera miesto)
- drotik na nejaku malu svorku niekde, na zalozenie ohna s pomocou baterky...
- pinzetu som mal na Vnoxe kedysi, mmntalne nemam ziadnu malu co by sa tam vopchala
- tampon (na podpal) sa tiez nezmestil, nosim tiez, extra pri drogerii
Obrázok užívateľa
SMOler
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 14 Apr 2013, 22:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod Legil » 07 Máj 2015, 21:42

... nemám KPZ ... na SK som do hodiny v najbližšom valale ... asi som ešte slabí buškraftér :P
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod Majo » 12 Máj 2015, 00:29

SMOler: Už si niekedy zakladal oheň pomocou tej baterky?
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod Nataniel » 12 Máj 2015, 07:05

Legil píše:... nemám KPZ ... na SK som do hodiny v najbližšom valale ... asi som ešte slabí buškraftér :P

KPZ nemusí byť chapana len niečo čo vám má zachrániť život ale aj ako kapsička ktorá vám môže pomôcť aj v iných situáciách. Každý si ju vie zostaviť sám podľa svojich tabornickych schopnosti. Trebárs taký zatváraci špendlík pomôže keď sa otrhne gombík s nohavíc, pevný lieh keď sa nedarí rozložiť oheň, zápalky v nepremokavom obale, sviečka keď zlyhá baterka resp. náhradné baterky do celovky. Toto sú všetko veci čo sa dajú chápať ako niečo čo vám nemusí slúžiť na záchranu ale na zprijemnenie chvíľ v prírode.
Naposledy upravil Nataniel dňa 12 Máj 2015, 13:27, celkovo upravené 1
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod beaster » 12 Máj 2015, 09:03

Plne suhlasim s Natanielom ... je to o individualnych potrebach a napr. ak niekto chodi velmi casto na bike tak nech si da do KPZ jednu lepiacu sadu na defekty ako zalohu zeby zabudol zobrat zo sebou svoju klasicku.
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod Legil » 13 Máj 2015, 12:40

... Trebárs taký zatváraci špendlík pomôže keď sa otrhne gombík z nohavíc, pevný lieh keď sa nedarí rozložiť oheň, zápalky v nepremokavom obale, sviečka keď zlyhá baterka resp. náhradné baterky do celovky. Toto sú všetko veci čo sa dajú chápať ako niečo čo vám nemusí slúžiť na záchranu ale na sprijemnenie chvíľ v prírode.

... pevný lieh, zápalky v nepremokavom obale, sviečka aj náhradné baterky sú u mňa samozrejmosť ... spríjemniť chvíle v prírode mi možu aj suché ponožky.
Takže to nepovažujem za veci do ,,akože,, KPZ.
Poštové známky, resuscitačná rúška, žuvačka (nie som MacGyver), klince, šmirgel na dobrusovanie čepele, šmirgel na drevo, kancelárske sponky, špagát (načo, keď mám šnúry na celtu), pilníky, nebožiec, zub.frézka, olovká, hrot harpúny, vlasce s háčikmi (nepytliačim), šroubíky, 3 čepele skalpelu, X druhov drôtikov ... a mnoho iných vecí ...

Soľ na kŕče, hroznové cukríky, leukoplast, alebo izolačka, sviečka, niečo na zapálenie ohňa v nepremokavom obale, pevný, alebo tekutý lieh, nahr. beterky, nejaké lieky, izotermická fólia ... OK ... toto je skôr samozrejmosť ... to ostatné mi pripadá skôr ako zbytočnosť.
Nič v zlom, však keď sa Vám chce, tak si noste čo chcete :mrgreen:
Placebo efekt a les je sfiňa :yees:
:camp:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia