Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 27 Mar 2011, 20:31

http://www.facebook.com/event.php?eid=192211070815248

Bezzásahovosť verzus aktívna ochrana, rozpor iba zdanlivý?
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod sally » 17 Júl 2015, 18:16

Narazil som na veľmi zaujímavý článok o zimnom prikrmovaní zvery: http://www.zelenaskola.sk/node/3246

Čo si o tom myslíte? Dáva to zmysel? Bolo by fajn, ak sa aj miestni poľovníci (napr. Radeton) vyjadria.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod Jozzo » 17 Júl 2015, 19:31

Samozrejme že dáva, čo iné by malo?
Neviem z akého predpokladu si ľudia tvoria predstavu o prikrmovaní. Ale takmer vždy sú mimo. Na zver v našich lesoch sa treba pozerať ako na zver v maštali. Je to presne to isté, akurát niekde je les, niekde pole, niekde maštaľ. Cieľom je mäso, prípadne trofej. Prikrmuje sa iba kvôli mäsu/trofeji. S prírodou to absolútne nič nemá, je to v protiklade s prírodou...
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod root » 17 Júl 2015, 22:22

nie je to v rozpore s prírodou. Prikrmovanie zvery je staré storočia ( hovorím minimálne o piatich! ) a nerobilo sa to kvôli mäsu. Jednoducho keď si vytrhol kus prírode človek pre seba na obživu, ubral možnosť obživy divokej zvery a tak sa jej to v najťažších časoch snažil ( a snaží ) kompenzovať. Iste. Dnes sa prikrmuje hlavne pre "hospodársky výsledok" .. Skús ale neprikŕmiť a máš zver cez zimu v záhradách a v kontakte s človekom a jeho civilizáciou ( cesty, štreka ). A garantujem ti že ak by si prestal celoplošne cez zimu prikrmovať, za desať rokov, po pár tuhších zimách by si riadne zdecimoval stavy vysokej. Jednoducho v malých rajónoch, ktoré jej ešte zostali nenachádza dostatok potravy. A tak máme iba dve možnosti - prikrmovať a zachovať množstvá zveri na takej úrovni, aby nezačalo dochádzať ku genetickej degradácií, alebo pravidelne voziť a obohacovať genetický materiál z iných regiónov .. Tretia možnosť je pozorovať jeleniu ruju tak ako má vyzerať, či vidieť zdravú čriedu vysokej už len v dokumentárnych filmoch ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod Jozzo » 18 Júl 2015, 09:08

Malé rajóny sú kapitola sama o sebe. Chovanie rybičiek v sklenenej guli :roll:
Zver mám každú zimu v záhradách, cez nočné sa autom krajinou doslova plazím, pretože sa mi chce každú chvíľu niečo zasamovraždiť pod kolesami. A opäť je to našou vinou, pretože od cesty strieľa iba pár pytliakov a tá zver to zjavne zistila...
Zvyšovanie stavov vysokej, genetické zušľachťovanie - a holoruby. Čistá príroda :lol: Asi pôjdem nabudúce stanovať na parkovisko pred Tesco, prikrmovať tam holuby, sem tam niektorého picnúť prakom... a biť sa do hrude, lebo som veľký milovník prírody. Ako aj Čikatilo bol milovník žien.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod root » 18 Júl 2015, 14:22

evidentne nechápeš, nevravel som o zvyšovaní stavov, ani o genetickom zušľachťovaní - vravel som o tom aby stavy neklesli pod limit genetickej degradácie .. a holoruby sú úplne iná téma .. Mimochodom, pre zver v zime sú kríkmi a trávou zarastené holoruby ( už po 2 rokoch ) podstatne žičlivejšie ako les starý 80 rokov
amen, alebo howgh, kto ako chce
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Ochrana prírody . Ekonomika a ekoterorizmus .

Poslaťod atti.hombre » 17 Sep 2020, 06:44

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x


Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia