Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod krtek111 » 11 Jún 2014, 09:39

ďakujem za odpovede :D takže sa teraz asi rozhodujem medzi Scarpami Terra a Garmont Nebraska (tie sa mi naozaj páčia) ....ešte mám pred odchodom dosť času,takže asi z netu budem objednávať....bol som v rôznych obchodoch ,ale o takýchto topánkach ani nepočuli :D maju tam akurát samé Mammuty a tak podobne
krtek111
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Jún 2014, 13:04
Bydlisko: Slovensko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Bic0 » 11 Jún 2014, 10:05

Nebrasky boli lahke, celkom prijemne, akurat mi pri obuti tlacila ta bocna strana jazyka na vrchnu stranu clenku. Keby to urobili 1cm vyssie uz ich mam doma.
Bic0
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 07 Máj 2012, 00:15
Bydlisko: Pezinok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 11 Jún 2014, 10:32

krtek, odkiaľ si? Moje nebrasky som kúpil v Starom Smokovci a jeden kamoš si ich kúpil tu v Ba v Alfa športe na Vysokej. Keď si budeš vyberať a skúšať topánky, rob tak poobede - vtedy je chodidlo trocha spuchnutejšie (podobne ako býva počas túry) a vezmi si poriadnu trekovú ponožku (žiadna tenká bavlnka z módneho obchodu). :wink: Obuj si celý pár jednej veľkosti a dlhšie sa tam v nich poprechádzaj, vyskúšaj si chôdzu do kopca, z kopca, po kameňoch/hrboloch (ak je to dobrý obchod, mali by tam mať na to vybavenie)... keď si vyberieš cca tú správnu veľkosť, tak si ju nechaj na nohách kľudne aj 15-30 minút a skúšaj. Takto som zistil, že ma po tej dobe ukrutne tlačia Meindl Island, pričom na prvý pocit to boli úplné papučky. Každopádne, veľa zdaru pri výbere :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod MIKE » 11 Jún 2014, 10:45

krtek111 píše:ďakujem za odpovede :D takže sa teraz asi rozhodujem medzi Scarpami Terra a Garmont Nebraska

Ak ti budu sedieť, zober Garmont. Ked som písal, že do 150€ môžeš mať lepšie, myslel som práve i tieto Nebrasky.
Ja som ich skúšal, sedeli dobre (oproti Lowa, Meindl,...), fajn podrážka, dobre sa chodilo po naklonenej rovine, schodoch a pod. Keby mali moju veľkosť, asi ich mám doma tiež :)
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod krtek111 » 11 Jún 2014, 19:02

no nič ,beriem tie Nebrasky a hotovo :D ďakujem všetkým za príspevky...a ešte možno keby ste chceli tak mi môžete dať tipy,že čo za jedlo si vziať na cestu :D lebo som zatial bezradný v tomto teple :D
krtek111
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Jún 2014, 13:04
Bydlisko: Slovensko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 11 Jún 2014, 23:19

Čo za jedlo? Podľa toho, ako sa máš v pláne stravovať a koľko si ochotný niesť. To to už patrí do inej témy :wink:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod streetfight » 12 Jún 2014, 07:50

Chcem sa opytat ci nemate niekto aktualne skusenosti s botami Planika?
Je to relativne znama znacka vyrabana v Slovinsku. Svojho cas cca 10 rokov dozadu boli velmi dobre, potom sla kvalita prudko dole. Momentalne po nich poskulujem a dostal som od predavaca dobre referencie.
Vraj ich kupil nemecky vyrobca Meindl. Takze ich teraz vyraba Meindl len pod znackou Planika za priaznivejsiu cenu jak ine spickove znacky topanok.
Udajne kvalita sla opat hore. Ich membrana Air Tex je vraj tiez velmi dobra, ze menej reklamacii jak na gorac.Cena tiez velmi zaujimava. Aj na prvy pocit velmi prijemne a makucke z vnutra.
Podrazky klasika Vybram. Vyzera to proste velmi lakavo a rozmyslam ze opustim svoju osvedcenu znacku Viking.
streetfight
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 06 Jan 2013, 23:15
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod AtómovýHad » 19 Aug 2014, 18:14

presunuté do správnej témy....atti.hombre
som tuto temu prehladal a obuv Makara tu uz bola spominana, ale v tej o kanadach nie, asi to ale niesu kanady teda. Kazdopadne v tejto teme nema ziadny zmysel opakovane spominat to co uz raz bolo, a este k tomu je to asi aj threadnecromancy
Naposledy upravil AtómovýHad dňa 19 Aug 2014, 23:47, celkovo upravené 1
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Nataniel » 19 Aug 2014, 18:49

Jasné je to pokračovanie starých známych popradiek čo nosili turisti keď boli v móde ešte pumpy (golfky).
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod fatal_error » 03 Sep 2014, 14:32

Vypdaju to byt super boty, ale tie ceny :?

http://www.ajbrooks.com/Meindl-Genuine-Double-Stitched-Boots
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod DSAD » 22 Apr 2015, 18:37

Dobrý deň prajem,

chcel by som sa spýtať, či máte skúsenosti s celoročnými ruskými vojenskými botami Crossing od firmy Splav, konkrétne s týmito: http://kospo.cz/?56,ruske-vojenske-boty-crossing-s-kozenou-vystylkou-obj.c.2132044
Mám totiž možnosť zohnať dva nové páry za zníženú cenu. Oplatí sa to? Ide mi hlavne o celkovú výdrž pri častom používaní pri chodení po železničnom štrku, či sa mi po krátkom čase neodtrhne podrážka alebo či sa nerozpadne šitie.
DSAD
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 19 Apr 2015, 12:54
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Nataniel » 30 Júl 2015, 06:55

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 30 Júl 2015, 08:11

to Nataniel:
Nevypadajú špatne...koža, málo švov, dobrá podrážka a membrána. Cena prijateľná. 8)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod marian160 » 30 Júl 2015, 10:28

Nataniel píše:Co si myslite o tejto topanke http://www.armyoriginal.sk/2338/141430/ ... -bosp.html ?


sú to asi tieto
http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt ... tml?list=1

od BOSP dostávame v práci topánky ktoré sú vynikajúce. Iný model ktorý bol od novoty trochu tvrdý ako "lyžiarky" ale už ich mám ako "papučky"
Obrázok užívateľa
marian160
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 08 Júl 2010, 09:07
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Soviet » 06 Sep 2015, 13:18

Ludia dobri, otazka na vas co mate toho viac nachodeneho a scitaneho.
Potrebujem nove turisticke topanky do cca max 150eur (naj okolo 120), ktore toho fakt vydrzia v drsnejsich podmienkach (voda,kamene,dlhe chodenie, sneh..).
Po roku mi odisli moje VIKING SKARVEN GTX (reklamacia bola vratenie prachov). A tak by som im rad nasiel nahradu.
Viete odporucit nejake kvalitne znacky, ktore mate najlepsie otestovane a fakt zvladnu kadeco? Hladam teda take vyssie topanky.

Vopred diki za akekolvek nazory :)
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia