KLOBOUK DO HORKA

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

KLOBOUK DO HORKA

Poslaťod Willy » 09 Aug 2015, 11:58

KLOBOUK DO HORKA

Nevím jak vy, ale já teploty vzduchu nad 28 stupňů Celsia moc nemiluji :( .
Tuhle sobotu jsem byl nucen být v práci. Po poledni stupnice teploměru vyšplhala na neuvěřitelných +39°C ve stínu :hot2: .
Kolem třetí hodiny, když jsem vyšel z vrátnice na přímé slunce, dostal jsem tak horkou ránu, že jsem se na místě otočil a zmizel zpět pod střechu. Vůbec mi nedělala dobře představa, že jsem nucen překonat v plném slunci bez jediného stínu asi kilometrovou vzdálenost na stanici metra. Čekat až se ochladí nemělo smysl a já se tak těšil domů na studenou sprchu :ice: a pivo :beer: .
Napadla mne taková improvizace - konec konců jsem členem bushcraft-portal.sk :wink: - a tak jsem zašel k místu, kde se skladují prázdné kartónové obaly. Bylo to dílem okamžiku, stačil jen ostrý kapesní nůž a improvizované sombrero bylo za dvě minutky na světě.

Klobouk 01.jpg

Klobouk 02.jpg

Při odchodu jsem z pod široké krempy koutkem oka zahlédl jen značně udivený pohled pracovníka naší podnikové ostrahy :shock:.
Fungovalo to báječně, hodně široká střecha vytvořila příjemné klima \:D/ :-".
V metru jsem samozřejmě klobouk smekl a pak ho ještě použil pro pěší cestu ze stanice domů.

Klobouk 03.jpg

Zcela neskromně musím konstatovat, že tolik udivených a úsměvných pohledů jsem už na sobě dlouho nepocítil :anx: .

Klobouk 04.jpg

Teprve doma jsem měl možnost se podívat do zrcadla :D .

Foto: Zdeňka
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: KLOBOUK DO HORKA

Poslaťod Gondil » 09 Aug 2015, 12:26

Paráda, dobrý nápad. Možno len trošku škoda, že cez tie otvory na hlavu aj tak pomerne dosť pálilo slnko. Možno ešte použiť nejaký ten kus kartónu, nastrihať ho na trojuholníky a zlepiť z neho čapicu, ktorá by sa potom dala navrch :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: KLOBOUK DO HORKA

Poslaťod Willy » 09 Aug 2015, 12:37

Gondil píše: Možno len trošku škoda, že cez tie otvory na hlavu aj tak pomerne dosť pálilo slnko. Možno ešte použiť nejaký ten kus kartónu, nastrihať ho na trojuholníky a zlepiť z neho čapicu, ktorá by sa potom dala navrch :)


Neměl jsem s tím problém, bylo to jen na rychlo, na kratší použití a klobouk alespoň dýchal.
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: KLOBOUK DO HORKA

Poslaťod Marco.294 » 10 Aug 2015, 10:28

Veľmi dobrý nápad Amígos! :) Len ten otvor na vrchu je moc veľký, takže môže hroziť úpal. Ale ako clona proti slnku je to fajn. 8)
Marco.294
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 06 Aug 2015, 15:31
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: KLOBOUK DO HORKA

Poslaťod jasommato » 10 Aug 2015, 12:47

:yees: parada v tejto peci slamacik to neni ale aj tak perfektny napad
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x


Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia