Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Gondil » 06 Sep 2015, 13:26

Ja osobne mám Hanwag Alaska GTX, ale to je trošku vyššia cenová réžia. Mal som tiež Planica, vyzerajú skoro ako Hanwag ale je to Slovinská značka. S nimi som však nemal dobré skúsenosti, po asi 2 túrach odlepený gumený lem - reklamácia - zalepenie, ďalšia túra a zas to isté. Po tretej reklamácii som vyslovene žiadal o vrátenie peňazí na čo som mal podľa zákona právo. Dali mi nové topánky, povedal som si že stačilo. Vymenil som za Hanwagy a spokojnosť.

Ďalšie overené značky Meindl, LaSportiva. Viac zo seba asi nedostanem :D
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Soviet » 06 Sep 2015, 18:52

Cize znackou Hanwag nic nepokazim a ani jednou z tych spomenutych? Nemam s nimi osobnu skusenost, tak sa radsej pytam.
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 06 Sep 2015, 19:03

8) Hanwag...Meidl...pohoda.Namiesto La Sportivy by som skôr bol za Asolo- za mňa lepšie ( len užší strih-treba hladať rozšírené modely-ak máš širšiu nohu )
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Pája » 06 Sep 2015, 19:12

Za sebe doporučuju Keen, mají dost celokožených modelů s minimem švů.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Willy » 06 Sep 2015, 19:27

Souhlasím s Gondilem!
HANWAG ALASKA GTX používá cca 15 let celá naše čtyřčlenná rodina a zatím spokojenost :yees: .
Moje zkušenost je, že poslouží tak 3 - 4 roky. Manželce a dceři boty vydrží déle. Pro představu, jak moc je využívám:
během roku každý druhý víkend někde na vandru (časté chození v mimo cesty), tři až čtyři minimálně týden dlouhé výpravy někam do hor nebo do Skandinávie - tam vždy hodně chození v mokřadech a po kamenných polích. Vážím 100 kg - takže s váhou batohu moje pohorky dostanou docela zabrat. Po čtyřech letech si kupuji nové boty - GORETEX stejně v každých botách začne v namáhaných místech propouštět, ale staré pohorky mi ještě poslouží jako pracovní.
Sleduji trochu slevy - v Čechách v HUDYSPORTu občas bývá na Hanwagy sleva 25% a v ROCKPOINTU jsem jednou zažil 50% slevu :shock: a tak jsme si tam koupili hned tři páry - žena - syn a já :P i když jsme v tu chvíli zrovna pohorky okamžitě nepotřebovali, ale byl by hřích, takovéhle slevy nevyužít.
Pokud si pročteš celé toto vlákno zjistíš, že tyhle boty používá a nebo alespoň uznává více členů našeho B-portálu - search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=hanwag&start=15.
Naposledy upravil Willy dňa 07 Sep 2015, 02:17, celkovo upravené 1
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod mephitis » 06 Sep 2015, 20:19

Já používám Lowa Tibet GTX - typově je to v podstatě totožná bota jako zmíňená Alaska od Hanwag. Mám již druhé a předchozí pár používám stále jako pracovní ( pravidelně v lesním terénu). Dostaly dost zabrat (prošly Zéland i Tian-Šan a plno dalšího). Po 3 letech se začla mírně odchlipovat obsázka a díky mé chybě (nechal jsem je blízko rozpálených kamen) praskat kůže. Nechal jsem je u výrobce znovu podrazit včetně obsázky a chodí dále. Nový pár mám cca 3 roky a jsou jako nové. Přítelkyni nevyhovovaly páč jsou dost široké - užší kopyta dělají Italové - Aku, La sportiva, Scarpa - také dobré značky.
Naposledy upravil mephitis dňa 11 Sep 2015, 09:40, celkovo upravené 1
ZEMĚ NEPATŘÍ LIDEM, LIDÉ PATŘÍ ZEMI. Mitakuye Oyasin

Obrázok
„Woodcraft je o životě s modrou oblohou nad hlavou“
Obrázok užívateľa
mephitis
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 12 Jún 2015, 09:49
Bydlisko: ČR
Dal Ďakujem: 488 x
Dostal Ďakujem: 249 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod fatal_error » 07 Sep 2015, 09:42

Odporucam ti dosetrit a kupit to co radia ludia nadomnou :) Ak by si mal radsej vyssie boty tak za mna Lowa Hunter GTX Evo Extreme to su boty na zimu http://www.lowaboots.com/catalog/hunter-gtx-evo-extreme/2108940492/12 Perfektne sa v nich chodi.

Ak potrebujes celorocne tak konecne zacala Lowa vyrabat aj vysoke Tibety. Uz si na nich brusim zuby :D http://www.lowaboots.com/catalog/tibet-gtx-hi/2108965599/2/?Type=m&SearchCall=1&search=tibet

:camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Gondil » 07 Sep 2015, 11:08

Ešte by som doplnil že Hanwagy sú tiež pomerne úzke strihovo, napr. ja keď som si ich kupoval tak som mal trošku problém s výberom lebo som nemal toľko skúseností a za tie peniaze (200€) mi nebolo všetko jedno tak som skúšal asi hodinu 3-4 rôzne čísla (s krokom čísla 0,5 samozrejme) nakoniec som mal asi tak spuchnutú nohu, že som si zobral č. 11 (UK) ale bežne nosím asi 10. Vyzerajú strašne giganticky ale ešte ma nikdy neodrali. Predsalen je niekedy lepšie mať pri dlhých pochodoch trošku väčšiu topánku lebo tá noha pracuje.

A ešte na doplnenie vlastne práve toto som chcel (pardón za odbočenie od témy :D) Sú vo verzii s Gore-Texom a textilom vnútri alebo si môžeš zobrať bez Goráču a s jemnou kožou vnútri topánky. Je to fajn, že má človek na výber pokiaľ nie je napr vyznavačom takýchto membrán. Ja osobne mám teda tiež tú s Goráčom a textilnou podšívkou.
A druhé doplnenie, majú veľmi dobré pogumovanie okolo celej boty, minimum švov a pokiaľ by si mal problém s podrážkou čo je málo pravdepodobné lebo sú kvalitné, tak to majú vymyslené tak, že ti ju komplet odrežú a nalepia fungel novú :)

A ešte jedno doplnenie značky. Kamoš mal boty od Kayland neboli kožené, boli prešívané textilom ale veľmi s nimi bol spokojný, mal ich asi 10 rokov kým bol ochotný sa ich zbaviť.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Willy » 07 Sep 2015, 12:34

Gondil píše: ... mi nebolo všetko jedno, tak som skúšal asi hodinu 3-4 rôzne čísla (s krokom čísla 0,5 samozrejme) nakoniec som mal asi tak spuchnutú nohu, že som si zobral č. 11 (UK) ale bežne nosím asi 10. Predsalen je niekedy lepšie mať pri dlhých pochodoch trošku väčšiu topánku, lebo tá noha pracuje.


Mohu jen doporučit mít v prodejně nové pohorky obuté alespoň 20 minut a chodit v nich. Mnohde mají schody a různé kamenné a dřevěné šikmé plochy pro zkoušení stability podrážky. Vyplatí se tu chvíli na trenažéru šlapat všemi směry - noha při námaze trochu oteče a teprve pak zjistíš, zda ti bota dobře sedne.
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Jozzo » 07 Sep 2015, 20:05

Ja som na jar tiež zvažoval Hanwagy. No nakoniec som skončil s Lowa GSG / Zephyr
http://recenze.armadninoviny.cz/boty-lo ... r-gtx.html

Otestoval som ich v bežných lesoch, v bahne Polonín i na tatranskej žule a aj keď sa mi najprv zdali príliš mäkké, po čase som si zvykol na tieto papučky :P

A prečo som nešiel do Hanwagov? Povedal som si, že i tak membrána nevydrží viac ako 2-3 roky... a preto si radšej každý rok kúpim nové boty za 60€ ako jedny za 250... Tieto Lowy totiž na bazoši šli a idú práve za také peniaze...
http://www.bazos.sk/search.php?hledat=l ... 5&kitx=ano
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Soviet » 12 Sep 2015, 15:57

Diki vsetkym. Bol som sa potulat po meste, no nikde moje cislo Hanwagov nemaju, tak budem musiet siahnut po niecom inom. Pravdepodobne ta Lowa Tibet GTx. Musim poskusat este :)
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Soviet » 13 Sep 2015, 14:48

Inak otazka este. Je velky rozdiel pri "Turistickych (Hiking) topankach a Horolezeckych (mountaineering) ? Lebo co pozeram, tak je zopar dobrych akcii na tieto horolezecke boty, co sa pohybuju po 300eur+
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod fatal_error » 14 Sep 2015, 09:52

Daju sa na nich obut macky. Zvacsa su paradne zatepletene takze noha ti v nich 3/4 roka zhori. A pravdepodobne tam bude aj ina geometria kedze su urcene na trochu iny typ povrchu a pouzitia. Zalezi ale od znacky atd.
Ostal by som pri hiking botach kategorie B/C.

Niekto vyssie spomenul ze si radsej kupi boty za 60e nez za 250e s membranou. Prave preto hanwag a aj ine znacky vyraba tzv. Double stitched alebo Triple stitched boty bez membrany. Jedny som mal moznost vyskusat a boli uplne perfektne. Boli to Hanwagy Grunten > http://www.hanwag.com/grunten alebo Meindl Super Perfekt > http://www.ajbrooks.com/qs/product/40/15337/503229/0/0 Ja by som prave zainvestoval do bot ktore stoja 250-300eur nez kupil za 60eur. Ma to dovod preco to tolko stoji a koniec koncov sa to vzdy vyplati. Zalezi v akom terene su pouzite. Po sirokych cestickach v Poloninach si v podstate nemas kde tu botu znicit. Ale ak by si tam vybocil mimo trasu a presiel 15 po normalnom lese tak ich mozno znicis za par tyzdnov.

Hanwagy maju vela ovela lepsich topanok nez alasky ktore su podla mna len uz takymi "mainstream" topankami ktore kazdy pozna pretoze outdoorove obchody u nas ine nepredavaju :) a hlavne skoda ze ich nerobia bez GTX membrany.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Nataniel » 14 Sep 2015, 10:45

Soviet píše:Diki vsetkym. Bol som sa potulat po meste, no nikde moje cislo Hanwagov nemaju, tak budem musiet siahnut po niecom inom. Pravdepodobne ta Lowa Tibet GTx. Musim poskusat este :)


no a čo toto http://www.makaraobuv.sk/, je to pokračovateľ tzv. popradiek čo ešte nosil môj otec, poctivé turistické topánky :D
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Soviet » 16 Sep 2015, 09:08

Hmm nevypadaju vobec zle aj ked ta cena, len asi odskusat ich moze byt veelky problem. Ak ich este vyrabaju :)
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia