Fotoaparat

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Fotoaparat

Poslaťod fatal_error » 02 Okt 2015, 14:07

NO ano ano ja suhlasim s tym co pises. Prave, ze ho nechcem plasit. Ide mi o to, ze napr. ja mam telefon Xiaomi Mi4, ktory sa da kupit uz aj za 5000 korun cca 210eur. Fotky robi fakt super, a telefon je to dost dobry. Mas v podstate maly pocitac za 5000 tisic plus fotak. Ak si vezmes hociktory fotak za 5000 kludne aj za 10 000 korun tak bude robit horsie fotky ako ten mobil, to sa kludne mozem aj stavit. Alebo fotky budu minimalne porovnatelne. Hm mozno v podvecer nahodim par fotiek co som bol v Poloninach asi pred mesiacom. Tam som fotil len tym mobilom. .... Ja som prave mal fotak za rovnych 100 eur. Bol to Sony Cyber-shot DSC-W310. Bol maly, skladny, fotky boli normalne a uzil si aj vela vody mrazu a tak podobne :). Stale zije len uz asi po 6rokoch nefunguje dobre hlavne tlacitko spuste. Asi je tam spinka tak to nedobre zaostruje a obcas nereaguje. Na bezne fotenie a prznenie po lesoch mi tento fotak dlho stacil.

Kazdopadne som chcel len povedat: Ludia nevyhadzujte peniaze za nieco, z coho by ste mohli byt sklamani :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod dejvid » 02 Okt 2015, 18:49

DAKUJEM VAM MOC no presne tak som to myslel ako to tady napisal ze mne to bude uplne postacujuce na take brazdenie po lese a podobne dakujem za stranky urcite popozeram a este budem dlho dlho rozmyslat hehehe
dejvid
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 09 Jan 2015, 18:26
Bydlisko: senica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod fatal_error » 02 Okt 2015, 22:11

Nemas zaco, a ak by si mal nejake otazky tak kludne napis spravu. :camp:

P.S. fotky som dnes nestihol tak hadam zajtra.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod dejvid » 02 Okt 2015, 22:19

okey v pohode dns som pozeral ešte nejake recenzie a videa a zalubil sa mi ten čo nan poviete? SAMSUNG WB150F alebo Olympus SP-600UZ
dejvid
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 09 Jan 2015, 18:26
Bydlisko: senica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod atti.hombre » 03 Okt 2015, 07:16

Ani jeden už nie je v predaji...skôr ten samson :-D ako olympus...ak ti to pomôže.Ale ja som už svoj názor na jednoznačný výber v tejto cene povedal-napísal. 8)
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x


Re: Fotoaparat

Poslaťod Pája » 03 Okt 2015, 19:47

Sice taky občas fotím telefonem (právě ten outdoorový samsung), zvlášť z donucení, když zapomenu doma foťák. Ale jako primární přístroj bych ho nedoporučovala. Nic proti Tobě, Fatal_error, ale na těch Tvých fotkách je zrovna vidět to, jak telefon moc nezvládá vyvážení bílé a prokreslení barev, o ostrosti linií nemluvě. Samozřejmě, někomu to stačit může, ale pokud mají ty fotky mají mít nějakou upomínkovou hodnotu, ne pouze dokumentační...
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod fatal_error » 03 Okt 2015, 20:07

Ano par fotiek som urobil tak aby bolo vidno ze vyvazenie bielej je slabe (je to tiez sposobene operacnym systemom telefonu). S tym ma problem kazdy telefon, ale tiez aj kazdy slabsi fotak. Prekreslenie farieb? ako, ze su fotky nejak moc syte alebo ako to myslis? Ono vela ludi ma doma zle nastaveny monitor takze to moze dost skreslovat, tazko povedat (netvrdim, ze mas zle nastaveny monitor samozrejme :D ) Co sa tyka ostrosti linii (detaily fotky po priblizeni) tak po priblizeni vidim podobne alebo viac detailov nez na ukazkovych fotkach z fotakov za 5000kc a viac.

Samozrejme asi najvacsi vplyv ma to, ze som si v telefone vymenil operacny system. Presiel som z cinskeho povodneho, orignalneho MIUI na CyanogenMod a to sposobilo, ze fotak foti trosku horsie, pretoze tam nema svoj original system, ktory je paradne prisposobeny aj fotaku.

Ak porovnam fotku z fotaku a fotku z telefonu tak telefon u mna vyhrava na plnej ciare. Preto s nim aj rad fotim. Takze osobne si myslim, ze mobil (teda aspon ten moj) v dnesnej dobe uplne hravo nahradi lacny fotak.
Naposledy upravil fatal_error dňa 03 Okt 2015, 20:29, celkovo upravené 1
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod Pája » 03 Okt 2015, 20:25

Jo, já vím, že i levné foťáky mají problém s bílou (ale překvapivě aj některé dražší, což už je fakt k naštvání). Prokreslením barev jsem myslela to, že nejsou věrné realitě. Každý má samozřejmě jiný monitor a jiné oči, takže to, co se jednomu může zdát v pohodě, se jinému nelíbí. Pro mě je ta fotka z telefonu hluchá, obraz není dostatečně věrně vykreslený. Takže za mě fotky z telefonu ee, ale jiný člověk na to může mít jiný názor.

Osobně fotím stařičkým kompaktem Sony, který je až na drobné mouchy výborný (má optiku Carl Zeiss, už proto ho nevyměním, dokud bude fungovat) a otcův dnešní Panasonic, ultrazoom za 7000 korun, má horší barvy než ten starý foťák. Takže chápu, že je problém vybrat foťák, aby skutečně stál za to... ale myslím si, že je na netu dost fotoserverů a recenzí s testovacími fotkami v různých režimech, aby si člověk mohl ve svojí cenové kategorii vybrat to nejpoužitelnější.

Nakonec stejně bude záležet na Dejvidovi, co si vybere.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod fatal_error » 03 Okt 2015, 20:36

Kazdopadne je pravda ze mobil nikdy nenahradi poriadny fotak a preto aj ja uvazujem, ze si nejaky v (asi dost dalekej) buducnosti obstaram.

Sosovky Carl Zeiss to je proste osvedcena kvalita. Segra mala fotak s touto optikou a fotky boli urcite lepsie ako z mobilu :wink: :mrgreen:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod dejvid » 04 Okt 2015, 21:21

zdravim a už som si aj vybral samsung wb 960 čo poviete
dejvid
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 09 Jan 2015, 18:26
Bydlisko: senica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod atti.hombre » 14 Júl 2016, 08:54

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod atti.hombre » 16 Aug 2016, 13:07

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod Dufi » 18 Aug 2016, 01:52

Fotak nosim so sebou stale...ajfon :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Fotoaparat

Poslaťod Lesso » 22 Sep 2016, 19:26

Někdo ohrne určitě nos nad koupi vystaveného foťáku(za sklem), ale koupil jsem v makru vystavený Nikon coolpix S9600 s 55% slevou a spokojenost za ty prachy :wink:
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť