Hodinky Garmin Tactix

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Hodinky Garmin Tactix

Poslaťod onebadboy » 09 Okt 2015, 11:32

Keďže vo vlákne "Hodinky" sa táto téma ľahko stratí, chcel by som diskusiu otvoriť v novom vlákne. Verím, že nie som sám, kto sa zaujíma o tento model hodiniek a zvažuje ich kúpu, preto by som bol rád, ak by sa tu ohlásil niekto, kto už ich vlastní a používa. Mám veľa otázok ohľadne ich praktického použitia, možností, ergonómie, výdrže baterky, reálnej odolnosti a pod. Stačí ak sa niekto len zmieni, že je ich majiteľom a ja skonkretizujem moje dotazy.
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hodinky Garmin Tactix

Poslaťod fatal_error » 09 Okt 2015, 14:38

No, ale nato tu mas temu Hodinky, ako si pisal :D

Neviem, ale podla mna pokial clovek nieje profesionalny bezec, horolezec, atlet, atd... tak su mu uplne zbytocne. Ja osobne by som nevyuzil tak 80% funkcii tychto hodiniek. resp. malych pocitacov na ruke :) Nebavilo by ma ani to nabijanie kazdy mesiac. Vydrz baterie pri zapnutom GPS 50 hodin??? To je fakt... :lol: Byt vojak, alebo v inej ozbrojenej zlozke, tak radsej investujem do hodiniek, ktore ked sa poskodia tak ti ich nieje luto.

Kazdopadne cim viac funkcii ako napr.
GPS
Bluetooth
výškoměr
barometr
vibrace a akustické upozornění
srdeční tep
tempo

tak tym rychlejsie sa ta baterka vybije mozno este skor ako za 50 hodin, pretoze kombinacia funkcii ju vystavi.

Dalsi krasny priklad vycibreneho marketingu a zmanipulavaneho kupujuceho. :D

Ja osobne mam Casio G-shock 5600E http://casio-watch.fastcr.cz/produkty/casio-g-shock/g-shock/dw-5600e-1 a myslim, ze uplne postacuju.

Ale tak sto ludi sto chuti. Podla mna skoda penazi, ale ked mas vela penazi a nevies co snimi tak potom pohoda, kup si. :D :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Hodinky Garmin Tactix

Poslaťod onebadboy » 09 Okt 2015, 16:41

@fatal_error

Samozrejme tvoj pohľad ti neupieram, myslím že máš vo veľkej časti pravdu... Asi ôsmy rok používam Suunto Core a premýšľam o alternatíve ak doslúžia. Rozhodol som sa, že ďalšie hodinky budú s GPS a tieto mi prišli ako vhodná "náhrada". Dosť sa túlam kade-tade, zaznamenávam tracky, značím si waypointy ak mám svoje GPS so sebou (no nie vždy), rád si prezerám a analyzujem a ukladám svoje tracky v NTB. Na hodinky na ruke som si zvykol, no na GPS (eTrex) na krku teda nie. Venujem sa okrem iného turistike, geocachingu, rybolovu atď. Aj v mojich staručkých Suuntách sledujem barometrický tlak (hlavne v lete na rybách - búrky), východ/západ slnka, pri šnorchlovaní hĺbku ponoru... V tých hodinkách nachádzam veľa mne užitočných nástrojov, preto po nich poškuľujem a tak uvítam konštruktívnu debatu o praktickom používaní týchto konkrétnych "hodiniek", preto som im venoval aj samostatné vlákno tu na fóre. Týmto vás všetkých prosím, aby ste rešpektovali tému, na vyjadrovanie svojich subjektívnych dojmov tu máme vlákno "Hodinky". Nechcem sa nikoho dotknúť a vopred ďakujem za príspevky "k veci"...
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hodinky Garmin Tactix

Poslaťod kamil » 17 Dec 2015, 18:44

Ahoj uz dlouhou dobu pouzivam od Garmin u model Epix, predtim jsem mel Fenix 1.
Pro většinu lidi zde na fóru to bude asi moc moderní?

Ale mit moznost si ukladat mista kde je treba voda, nastavit si v horach varovani pred bourkou, kouknout jaka je teplota a mit zaznam průběhu denni teploty, nechat se navigovat je fajn zalezitost.

Funkci je spousta u nejnovejsich modelu se daji instalovat aplikace.

Co vas zajima jen se ptejte.
kamil
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Dec 2014, 12:37
Bydlisko: brno
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hodinky Garmin Tactix

Poslaťod onebadboy » 17 Dec 2015, 21:01

ďakujem kamil, škoda že nemáš model TACTIX, neviem do akej miery tebou používané prístroje sú podobné TACTIX-om
Obrázok užívateľa
onebadboy
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 12 Jún 2011, 14:41
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hodinky Garmin Tactix

Poslaťod kamil » 20 Dec 2015, 14:57

Jestli myslis tyto: http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/o ... actix.html

Tak jsou stejne jako moje stare Fenix 1, oproti nim mam ted model Epix, ktery je o kus dale co se tyka navigacnich funkci a rychlosti prostredi hodinek, lepsi je i barevny displej. Ma vybornou viditelnost a je jemnější.

Barometr, teplomer... je stejne. U Epixu přibyl zaznam dennich aktivit = kroky za den a doba spanku. V popisu to neni, tak asi Tactix neumi upozornovat na bouřky. Stejne jako moznost zobrazeni mapy je o nutny kus dale. Epix uz umi klasickou mapu z velkych navigaci s vrstevnicemi atd... K tomu slouzi 8Gb pameti oproti 20 Mb u Tactic.

Tactic jsou pouze draha varianta prvnich Fenixu, jedina zmena bude celotmave provedení, aby se neleskly.
kamil
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Dec 2014, 12:37
Bydlisko: brno
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x


Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia