Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod Matušisko » 11 Okt 2015, 20:33

Zdravím Vás :)

Volám sa Matúš a som nový na tejto stránke a aj vo svete bushcraftu. Prírodu mám od útleho detstva veľmi rád. Ako malý som stále behal po Malých Karpatoch, kedže som z Trnavy. No detstvo skončilo a prišiel krutý svet dospelých :)
Práca a ostatne povinnosti mi nedovolili ísť roky do prírody. No nedávno sa mi ukončil vzťah a ja som si zase našiel čas a každý víkend som v lese - na hubách, prechádzky a pod. No nakoľko sú Malé Karpaty CHKO, nemôžem ani založiť ohník, nič si opiecť a nebyť v lese dlhšie ako len pár hodín.
Čo očakávam od tejto ... komunity...ak to tak môžem nazvať je to, že sa tu snáď zoznámim s fajn ľudmi, s ktorými by som mohol chodiť do lesa, ľudí čo budú ochotný mi odovzdať neaké svoje skúsenosti, kedže som nováčik.
Čo ponúkam na oplátku? Jedine čo môžem povedať je, že som priateľský, veľmi trpezlivý a rád sa učím nové veci a rád pomôžem, ked môžem.
To je tak v krátkosti o mne asi všetko :) V prípade otázok treba písať mail.

S pozdravom

Matušisko
Matušisko
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Okt 2015, 20:09
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 8 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Čaky » 16 Okt 2015, 14:29

Ahoj

Volám sa Miro ,ale väčšina kamarátov ma volá Čaky :wink: . Mám 28 rokov ,momentálne ,žijem v Košiciach ,kde som aj študoval na vysokej škole. Pracujem v stavebníctve. Medzi moje záľuby patrí hlavne folklór, história a samozrejme všetko s pobytom v prírode spojené. Pochádzam z malebnej dedinky na úpätí čiernej hory (pod Roháčkou) ,takže moje kroky už od detstva smerovali prevažne do prírody. Postupom času sa zo mňa vyprofiloval taký zvláštny turista ktorý chodí do prírody prevažne sám, keďže veľa krát nevie ani kam ide a kde skončí :wink: no a to veľa ľudí ktorý chodili so mnou odrádzalo, keďže som nemal pevnú trasu a už vôbec nie turisticky značenú . Bushcraft som objavil náhodne pri túlaní sa po internete no hneď sa mi zapáčil, v súčasnosti nemám s bushcraftom skoro žiadne skúsenosti, ale verím ,že pomocou informácií z tohto portálu sa čo to naučím a možno raz v budúcnosti budem aj ja platným členom tohto vášho krásneho spoločenstva. Chcem sa Vám vopred poďakovať, že svoje skúsenosti a zručnosti ( know-how ) publikujete takto verejne a nováčikovia ako ja tak majú oveľa ľahšiu cestu dostať sa k informáciám :wink: Ďakujem...
'Nenájdeš to na žiadnej mape, skutočné miesta tam nikdy nie sú.'
Herman Melville ( Biela veľryba )
Obrázok užívateľa
Čaky
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 21 Sep 2015, 16:30
Bydlisko: Hrabkov
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Poutnik » 16 Okt 2015, 16:21

Toz vitaj Caky :)
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod divox » 16 Okt 2015, 17:06

Čaky vitaj.Platným členom už si,tak sa usaď k nášmu "ohňu" a užívaj si to tu :wink:
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj961988 » 22 Okt 2015, 22:06

Ahoj som z Dca ..Hladam tu novich ludi...Kto je z okolia kludne sa ozvy...zaujmam sa o vyrobu nožov a veci s tim spojene..
Juraj
juraj961988
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22 Okt 2015, 20:27
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Maro » 01 Jan 2016, 00:24

Nazdar,
Volam sa Marek a mam 29 rokov. Zijem uz asi 10 rokov v Bratislave a uz aj s trvalym pobytom, ale povodne som z Banskej Bystrice. Moj dedo ma od detstva braval skoro kazdy vikend na huby. Takze pozitivny vztah k prirode mam od detstva. V dnesnej dobe je uz toho casu na vylety malo ale o to si ich viac vazim. Od buduceho roku uz aj so svojou dcerou budem chodit do lesa. Teda skor ju nosit ako chodit. Ked sa bude dat tak aj viacdenne vylety.
Priznam sa ze s pojmom bushcraft som sa stretol len nedavno a pocas googlenia som narazil na toto forum. Obsahovo sa mi velmi paci a dufam ze sa bude len rozrastat.
Maro
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 07 Dec 2015, 15:32
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod klokan » 09 Jan 2016, 21:16

Ahojte

Volám sa Filip, mám rád pohyb v prírode - hlavne pokiaľ sa nezrážam s davmi turistov. obzvlášť rád mám zimnú turistiku. viacej než zdolávanie vrcholov a veľkých vzdialeností rýchlym tempom mám rád kľud, ticho lesa, pukotanie ohníka a hviezdy nad hlavou. na fórum som sa dostal náhodou pri vyhľadávaní vecí, ktoré ma bavia - potešilo ma, že je na Slovensku toľko ľudí podobného zmýšľania. na túry rád beriem aj svoju besnú fenku a svoju super manželku.

Dúfam, že svojimi skromnými skúsenosťami a názormi môžem ostatným na tomto fóre vrátiť tú hŕbu užitočných informácií, ku ktorým sa tu dostávam.
klokan
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 09 Jan 2016, 20:52
Bydlisko: Hlohovec
Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Vachota » 18 Jan 2016, 20:02

Ahoj
Behanie po lese , spoznavanie a objavovanie prirody alebo primitivnych zrucnosti milujem uz od detstva. No a drzi ma to stale :)
Toto forum som objavil len nahodou , ale hned ma zaujalo kopou hodnotnych informacii. Takze dakujem :) A dufam ze aj ja niecim sem tam prispejem :)
Obrázok užívateľa
Vachota
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Feb 2014, 22:08
Bydlisko: Vrable
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 49 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Opi » 05 Feb 2016, 07:55

Nazdar všem.

Jsem malý buřtkrafťák z ČR, je mi sice teprve 15 ale chystám se svou lesní moudrost čím dál tim víc rozvíjet. Věnuji se bushcraftu a mám rád věci z přírodních matrošů, nůž jedině od kováře (za dobrou cenu!!) a jsem tak trochu ulítlej na skandinávii a Vikingskou historii, spolu s duchovnem.

Díky za přijetí a všem úspěšné toulky přírodou :-)
„Pobyt v přírodě vám nikdo a nic nenahradí. Útěk skautů do přírody je jen návratem do nejdražší naší domoviny, kde jedině můžeme slyšet puls opravdového života s jeho uzdravující a vše obnovující mocí.“ :skaut:
Opi
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Feb 2016, 07:50
Bydlisko: Česká Republika
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod juraj1974 » 05 Feb 2016, 09:12

Tak ta tu vitam junačik pri nasom ohni. Prikladaj pravidelne polienka ako do ohna tak aj tie mudrosti. Nasavaj informacie a ak ti daco bude treba tak na minichate vzdy najdes niekoho. Este raz vitaj :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Opi » 05 Feb 2016, 21:20

Děkuji, určitě sem rád přidám své poznatky a načerpám nějakou inspiraci :-)
„Pobyt v přírodě vám nikdo a nic nenahradí. Útěk skautů do přírody je jen návratem do nejdražší naší domoviny, kde jedině můžeme slyšet puls opravdového života s jeho uzdravující a vše obnovující mocí.“ :skaut:
Opi
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Feb 2016, 07:50
Bydlisko: Česká Republika
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Marek.B » 22 Feb 2016, 13:55

Zdravím všetkých.Volám sa Marek.Mám 21 rokov a prírodu mám rád o malička a pred nedávnom som sa začal venovať buschkraftu.Som z oravy takže hor je to dost :D teším sa na spoznávanie som rád že vznikla táto stránka.Dufam ze tu nadobudnem nove poznatky prípadne ja niečím prispejem :)
Marek.B
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 22 Feb 2016, 13:47
Bydlisko: Zákamenné
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 22 Feb 2016, 14:53

:camp: vitaj na fore... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Mirino » 19 Apr 2016, 12:31

Zdravím všetkých. Na tomto fóre som sa zaregistroval už pred pár rokmi, z času na čas niečo povedal, ale nenašiel som odvahu??? k tomu, aby som sa predstavil. Asi to bude tým, že som skôr taký individualista. Ale to tady asi nebudem až taká výnimka. Píšem po slovensky, lebo vyše dvadsať rokov žijem na Liptove, ale ináč su z Moravy :yees: Rybačka, hubačka, ale hlavne turistika. To sú okruhy mojich aktivít. Hlavne pri rybačke a motačke po kopcoch potrebujem k plnej spokojnosti ohník, ešus, spacák.... ja sa vlastne chodím do prírody vyspať :lol:
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 19 Apr 2016, 12:52

:D lepšie neskôr ako nikdy...tak vitaj u nás na fóre... :camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron