Obuv na zimu (extrém)

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod sally » 19 Sep 2012, 17:11

Kubo doplnil by som ťa, že sa už dneska dajú kúpiť aj zateplené trekové boty (niečo ako B/C, prípadne C, len s izoláciou). Oproti bežným trekovým botkám je to v zime fest rozdiel. Pokiaľ niekto ide na poľovačku Nivou a nerieši váhu neseného nákladu, tak si vezme aj elektrickú deku na baterky. No ak sa má všetko niesť na pleciach, tak najmä v zime prídu multifunkčné veci (napr. teplé topánky vhodné aj na chôdzu v teréne) celkom vhod :yees:
U Valušiaka je dosť často problém s predajcami - prakticky vždy keď som u nich bol, tak boli chalani buď zúfalo mimo brandže (o tech. parametroch toho, čo predávajú nevedia ani figu) alebo sú neskutočne neochotní poradiť - povedia "dobrý deň" a viac sa o človeka nestarajú, max. mu podajú iné číslo. Náš šéf by ma za taký prístup na fleku hnal kade ľahšie :twisted:

Ono paradoxne najhoršia teplota pre zálesáka je okolo nuly, resp. okolo mínus 5 až plus 5 - vtedy je vlhko a chladno a to je veľmi zlá kombinácia. Keď je hlboký mínus = suchý mráz, tak je to lepšie. Vtedy páperie nevhlne a sneh je suchý.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod kubo » 19 Sep 2012, 18:41

Áno je to tak dajú sa kúpiť aj také.
Ale tam ale... Často sú zateplené Thinsulate ------ je viac druhov..
Skúšal si v tom chodiť? Ja áno a topánky išli hneď do koša :mrgreen:
Dopotená noha pľuzgiere nohy ako keď si vymočíš v lavóre s teplou vodou :lol: a do rána zamrznú na kosť o tom ani
nebudem písať :!: Skúšal som to stačilo nieje to dobré na táborenie, ale na jeden deň alebo na chatu kde
to do rána ako tak uschne (ak chytíš ako také miesto) je to určite super vec.. :wink:
Lesákov a poľovníkov neriešim vieš pre čo :mrgreen: nech si nosia čo chcú kkt i. :lol:
A jasné... v tej predajni som bol len pre Baffin a sám som si musel vybrať popozerať a musel som o všetkom vedieť..
Inak si v P-čku.. Ale to je na jednej strane dobre... :lol: sú ľudia ktorý si to kúpia sú šťastný a potom ich stretneš v hore :lol:
povieš si sakra nemohol ten človek namiesto outdoor obchodu nájsť Daichmana a ísť do kina nie do hory? :mrgreen:
To sa stáva je to strašné... človek má vedieť čo chce a čo potrebuje aj sám nie od predavača si nechať poradiť bundu na
lezenie a predavač nikdy neliezol.
Každým pádom som za snehule na viac denné táborenie. A ono -5 po +5 je blud :mrgreen:
Zle je aj pri -20 keď je západný front ale to je jedno.......

Kubo
kubo.lukas.jakubik@gmail.com

Vidieť trampa bez gitarky je zázrak, ale vidieť buschcraftera s gitarou je neuveriteľné!
kubo
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 31 Jan 2012, 00:02
Bydlisko: Solčany
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod sally » 19 Sep 2012, 19:03

Teplé trekové boty osobne mám (Merrel) a nedám na ne zlého slova dopustiť - na zimnom zraze som ich mal a oproti klasickým trekovkám + teplá ponožka je to fest rozdiel. Šlapanie nebol problém. Mám takú skúsenosť, že za pľuzgier môže z 99% zlá ponožka a potom vlhko v bote (moje super vetrajú - nemajú membránu, čo je myslím si na zimu pre takéto celokožky pohoda).

O tom mínus/plus 5 vravím z vlastnej skúsenosti, kedy oproti mínus 20 je to proste fyzikálny fakt (sucho a zima vs. mokro a zima). Ak sa pri mínus 20 oteplí a začne snežiť, tak je zle, to je fakt. No jadro pudla je v tom, že väčšina ľudí si v teplotách okolo nuly dá ľahšie veci ako pri mínus 20 a suchu, lebo "však je len nula, to je teplo..." a potom nadávajú.

Ono ľudia čo prídu do obchodu a rovno vedia čo chcú, tých je drvivá menšina - zväčša chodia ľudia, ktorí o pobyte vonku nemajú ani páru a tak im treba postupne všetko vysvetliť, prípadne majú niečo načítané z netu a "pojedli všetku múdrosť sveta." To sú dva extrémy, s ktorými ako predavač musí vedieť vyjsť a vysvetliť im, že tenká pertexka nie je na zimnú fujavicu to pravé a že ma budú v Dčkových botách v Malých Karpatoch preklínať do 7. kolena. Robím brigádne predavača v outdoor obchode a vravím z vlastnej skúsenosti :wink: Toto je ale OT debata myslím, že by sme v nej tunak nemali moc pokračovať.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod Pigi_caj » 10 Okt 2012, 09:59

chlapci a čo tak skúsiť nejakých slovenských výrobcov? Mám skúsenosť veľmi dobrú s Bentexom Bytča..v konečnom dosledku netreba žiadnu hi-tech goretex obuv,buškraftovať sa dá aj bez toho...poslednú dobu ma láka zaobstarať si ,,popradky". :wolf:
Pigi_caj
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 09 Nov 2011, 06:22
Bydlisko: Západ
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod army 90 » 18 Nov 2012, 16:03

Chalani , neviete mi poradíť či sa oplaťi na zimu kupiť boty DEMAR HUNTER ? ? ?
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod SKW » 18 Nov 2012, 20:56

Neviem či sa toto dá považovať za radu, no poznám troch ľudí (lesníkov), ktorí tieto čižmy majú a u všetkých troch som postrehol, že došlo k popraskaniu v mieste švu v členkovej oblasti(medzi gumenou časťou čižmy a tou vrchnou čo je myslím imitácia kože). V tomto mieste im vznikli praskliny a chodením sa vytvorili celkom slušné diery. Neviem presne ako dlho tieto čižmy vlastnia/nosia, nepýtal som sa, no na základe toho čo som videl by som si ich ja osobne radšej nekúpil.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod BRÉGO » 09 Jan 2013, 20:18

Demar Hunter, by som určite nekupoval. Je to skôr obuv vhodná pre " legálnych pytliakov" , ktorí len stoja na štande a čakajú kým im honci niečo " vyhonia z lesa". Ak v tom chceš chodiť na túry, určite to nekupuj. Brat si ich kúpil medzi sviatkami a už ich aj vrátil. Takto - pri chôdzi sa ti noha potí, tá vnútorná vložka (vraj z ovčej vlny - neviem to posúdiť) ti pot prepustí von a tým pádom sa ti to všetko hronadí medzi vložkou a vnútrom tej gumenej boty a tak kráčaš a noha s vložkou ti pláva v lázni vyzrážaného potu a vlhkosti. Tož môj postreh.
Obrázok užívateľa
BRÉGO
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 09 Jan 2013, 13:26
Bydlisko: pod Rohačkou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Obuv na zimu (extrém)

Poslaťod Hrom » 20 Apr 2016, 23:01

Možná znáte švédskou příručku Vintersoldat, dá se to stáhnout v PDF. Pomalu si to překládám a o botách se tam píše mimo jiné toto.
Gummistövlarna med innerfoder lämpar sig bäst vid temperaturer ned till ca -10°C och om du riskerar att bli våt av snö, stöp eller vattenpölar.
Gumové holínky s vnitřní vložkou jsou nejlepší při teplotách až asi -10 ° C, a pokud je pravděpodobné, že se dostanete na mokrý sníh, břečku nebo kaluže.
Hrom
Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Hrom
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 04 Dec 2012, 10:08
Bydlisko: Český Krumlov
Dal Ďakujem: 93 x
Dostal Ďakujem: 147 x

Predchádzajúci

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron