Solarna nabijacka

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod rkw » 15 Aug 2014, 23:28

Tak mam odskusane ze ak v e lese hustom kde je cely den tien , tam to nejde , ale akonahle sa to dostane na slnko tak ukazuje solar , fajn vecicka :)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod oneho » 15 Aug 2014, 23:50

Ja som mal lacny solar z ebay no nefungoval dobre. Mobil ukazoval ze sa nabija, no nestihalo ho nabit. Nedavno som si kupil power bank baterku s kapacitou 2600 mAh no sucasny mob (galaxy s3mini) mi to nabije tak na 50% (sally mal moznost vyskusat no kapacita sa mu uz neusla). Teraz mam z ebay krabicku kde dam 4 ks AA Eneloop 1200mAh a na jednu tuto sadu nabijem mobil 2x a mam 4sady eneloopiek. Takze toto je pre mna cesta.... ta krabicka stala tusim 5$.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod 72janik » 16 Aug 2014, 07:05

Ja osobne vlastním Powermonkey extreme http://nabijacky-pre-mobilne-telefony.heureka.sk/nabijacka-powermonkey-extreme/. Má zvlášť solárny panel a zvlášť 9000 mAh akumulátor a kopec nástavcov. Solárna nabíjačka je neskutočne výkonná hlavne na slnku. Takže môžem nabíjať buď cez solar alebo akumulátor. Alebo nabíjam len akumulátor. Super vecička. Samozrejme tomu odpovedá aj cena.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod oneho » 17 Aug 2014, 00:17

72janik píše:Ja osobne vlastním Powermonkey extreme http://nabijacky-pre-mobilne-telefony.heureka.sk/nabijacka-powermonkey-extreme/. Má zvlášť solárny panel a zvlášť 9000 mAh akumulátor a kopec nástavcov. Solárna nabíjačka je neskutočne výkonná hlavne na slnku. Takže môžem nabíjať buď cez solar alebo akumulátor. Alebo nabíjam len akumulátor. Super vecička. Samozrejme tomu odpovedá aj cena.



Napíš prosím nejaké info. Ako rýchlo ten solar naplno nabije powerbanku alebo mobil prípadne koľko krát z tej baterky nabiješ mobil...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod 72janik » 17 Aug 2014, 08:51

tu sú podrobnejšie informácie: http://www.sunnysoft.sk/zbozi/102PPW-059/powermonkey-extreme-seda-solarni-outdoorova-zalozni-nabijecka-9000mah.html
Nejdem tu písať za koľko mi nabije mobil cez solar lebo je to rozdielne podľa intenzity slnečného žiarenia, podľa toho či chodím a alebo stojím alebo od terénu v ktorom sa pohybujem. Za ideálnych podmienok mi mobil solar nabije za cca 4 hodiny (2100 mAh baterka). Powerbank nabíja 700mA. Takže si môžeš vypočítať za koľko ti nabije mobil: Kapacita baterky:700 mA=čas za ktorý nabije mobil. A Keďže má kapacitu 9000mAh a moja baterka v mobile má 2100 mAh tak mi mobil nabije 4 krát. Powerbank si môžem samozrejme nabiť aj cez sieť 220V. Nabije ju do plna z 220V siete za cca 10 hodín.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod Majo » 17 Aug 2014, 17:07

Na linku http://www.sunnysoft.sk/zbozi/102PPW-059/powermonkey-extreme-seda-solarni-outdoorova-zalozni-nabijecka-9000mah.htm je ponuka záložnej nabíjačky. Položka Podrobný popis obsahuje prevažne reklamný balast a trochu technických údajov skreslených neodborným prekladom. Úsmev vyvoláva napríklad táto časť technickej špecifikácie:
Má vstavaný akumulátor Ano
Typ akumulátora vstavaný

Údaje o zariadení treba hľadať v originálnom materiáli, preklad je takmer nanič.

V princípe je Powermonkey Extreme 9000 akumulátor typu LiPo (lítium polymérový) s kapacitou 9 Ah a solárny článok určený na dobíjanie tohoto akumulátora. K akumulátoru je pripojená elektronika, ktorá riadi nabíjanie a umožňuje indikáciu rôznych stavov.

Akumulátor, v preklade nazývaný Power Banka, je možné nabíjať zo siete, z USB portu a zo solárneho panelu. Pôvodný prameň udáva čas na úplné nabitie akumulátora solárnym článkom 18 až 22 hodín za optimálnych (svetelných) podmienok.

Zariadenia ako mobily, iPody, tablety a podobné hračky sú potom nabíjané z tohoto akumulátora.

Výstup pre nabíjanie cez USB je 5 V/1 A.

Ďalší výstup je 12 V a tu je aj v origináli chyba „12V DC port 800mAh“, s najväčšou pravdepodobnosťou má byť 12 V/800 mA. Cez tento výstup sa nabíjajú batérie kamier, CD prehrávačov a podobných zariadení, ktoré sú vymenované na inom mieste popisu.

Nabíjať je možné aj priamo zo solárneho článku. Tento má výkon 3 W (za ideálnych podmienok), čo znamená, že nabíjací prúd môže byť okolo 500 mA.

Určenie doby nabíjania:

doba nabíjania (v hodinách) = kapacita akumulátora (v mAh) delené nabíjací prúd (v mA)

Netreba si mýliť jednotky mA (miliampér), čo je jednotka elektrického prúdu s jednotkou mAh, ktorá je jednotkou elektrického náboja. Používa sa najmä na vyjadrenie kapacity galvanického článku a akumulátora (resp. batérií z nich). Článok má kapacitu jednej ampérhodiny, ak je schopný pri svojom nominálnom napätí dodať do záťaže prúd 1 A po dobu 1 hodiny.
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod 72janik » 17 Aug 2014, 17:41

Vďaka Majo za doplnenie info. Ale musím podotknúť, že nie som elektricky zdatný a písal som osobné skúsenosti a nie odborný opis. :mrgreen: A samozrejme som pred uvedením linku spomenul, že sa tam nachádzajú podrobnejšie informácie a nie podrobné. Ten link mi ponúklo hneď po heuréke ako druhý. Ale ináč ako som už spomenul tak veľmi pekne ďakujem za upresňujúcu informáciu.. :yees:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod Majo » 17 Aug 2014, 19:10

72janik: V žiadnom prípade som nemal v úmysle poukazovať na niečo v tvojom príspevku. Tvoje skúsenosti užívateľa tejto nabíjačky sú určite prínosom pre ostatných záujemcov.

Moju reakciu vyvolali reklamné bláboly na stránke slovenského predajcu.






//sloučeno s duplicitním vláknem. P.
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Solárne nabijacky na mobilný telefon

Poslaťod monika164 » 15 Apr 2015, 11:38

Môžete mi odporučiť nejakú solárnu nabíjačku mobilov ?
monika164
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14 Apr 2015, 12:39
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Hunter88 » 15 Apr 2015, 14:52

Či kupiš u nas za 30 alebo z netu za 15 aj tak je to všetko China :D
Napríklad
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod bobek » 18 Apr 2015, 20:09

Bavil jsem se s chlapíkem který prodává baterie, akumulátory a různé jiné věcičky.
Nedoporučoval mi žádnou salární nabíječku (nemám vlastní zkušenost), doporučil mi jen druhou baterii do stávajícího mobilu a zdůvodnil to cenou a váhou.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Dufi » 16 Máj 2016, 12:53

Tu hned prvu som mal. Stala za prd hned od rozbalenia. Nefungovala indikacia stavu nabitia, vykon uplne zalostny.

Hunter88 píše:Či kupiš u nas za 30 alebo z netu za 15 aj tak je to všetko China :D
Napríklad
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Gondil » 16 Máj 2016, 21:04

Teraz mali tuším v Lidli za asi 12€? Moc som to neskúmal čo je to zač, asi to nebude vysokovýkonný generátor.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod 72janik » 16 Máj 2016, 21:23

Ak chcete niečo kvalitné tak musíte prižmúriť oči nás cenou.. mám powermonkey extrémne a ten má okrem solárnej nabíjačky aj samostatný powerbank s kapacitou 9000 mAh.. a tých 9000 tam skutočne aj je..
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Dufi » 16 Máj 2016, 22:46

Idem po nej! :)
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron