Trekingové topánky z lídla

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod sally » 22 Feb 2011, 13:22

A teraz trocha kritiky na kanady: mal som staré (asi policajné?) a nikdy viac. Stačila mi jedna celodenná túra v lete. Otlaky až na mäso. No je pravda, že som mal cca 12 rokov a o nejakom "rozchodení" topánok som ani nepočul. Ako výhodu kanád by som uviedol, že sa dajú v núdzi zjesť prakticky celé okrem šnúrok a podrážky :mrgreen:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod SKW » 22 Feb 2011, 14:53

Zhrniem to z môjho pohľadu. Hunter88 napísal dve možnosti, medzi ktorými sa rozhoduje, ak som to správne pochopil (príliž ťažké eh?). Topánky z lídla za 19 "korún" a kanady za 22 korún. Ak by som mu mal poradiť čo kúpiť, tak ja radím tie kanady. V kanadách sa dá v pohode bushcraftiť niekde na svojom piesočku v lesíku, nebude v nich chodiť na pochody. Nevravím, že v tých lidl botaskách sa nebude dať v pohode -||- , no tie zdemoluje behom jedného leta, a može kupiť ďalšie. A kanady ho prežijú a majú aj tú výhodu, že sa dajú využiť ako perfektná pracovná obuv na tvrdú robotu (Plus sallym spomínané pohotovostné jedlo Obrázok) Mne to príde ako lepšia kúpa.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Adno » 22 Feb 2011, 19:47

sally píše:Ako výhodu kanád by som uviedol, že sa dajú v núdzi zjesť prakticky celé okrem šnúrok a podrážky :mrgreen:

Minule som to iste pocul o karimatkach. Kazdopadne je to zaujimava predstava, ako žuvam karimatku zatial co si opekam kanady na veceru :camp:

Ale k teme, za taku sumu su tie kanady vz60 asi jedina rozumna volba. Na tie aktivity, na ktore ich planujes pouzivat budu postacujuce. Pripadne skus pozriet este nejaku pracovnu obuv, i ked ta bude najskor kusok drahsia.

stormmast3r píše:ak chces lacne trekingove topanky ber bud kanady alebo nejake z pracovných odevov
okolo 50€ sa tam daju kupiť pekne topanky, okolo 70€ aj goračove

Stormmast3r, nemas k tomu aj nejaky cennik? Na tej stranke som ho nenasiel. Niektore kusky tam vyzeraju celkom fajn :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Hunter88 » 22 Feb 2011, 22:11

Uuaau :D Kks riadne rady :yees:
Dnes som si ich kúpil len to bol dost rýchly nakup a ked som prisiel ku priatelke domov :D Ahaa dve lavéé A každá ina :oops: . . . takže zajtra mi ide jednu vymeniť .
Prvá (ktorú som chcel ma hrubú kožu ) presne tieto (len mi neprisli nejak zateplené ):D
http://www.pracovni-pomucky.com/pracovni-obuv/zimni-boty/kanady-zimni-t150004-540.html
A druhé su Presne tieto
http://pracovni-obuv.probez.cz/component.php?cocode=catalogue&itid=1112687&icid=458
http://www.vochoc.cz/osobni-ochranne-prostredky/detail.php?id=893

Tak teraz poradte ktoru si nechať ? Stali 22€
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stormmast3r » 22 Feb 2011, 23:59

Adno píše:
sally píše:
stormmast3r píše:ak chces lacne trekingove topanky ber bud kanady alebo nejake z pracovných odevov
okolo 50€ sa tam daju kupiť pekne topanky, okolo 70€ aj goračove

Stormmast3r, nemas k tomu aj nejaky cennik? Na tej stranke som ho nenasiel. Niektore kusky tam vyzeraju celkom fajn :)


vačšinou to robim tak, že skopirujem názov profuktu do googla. Inač je to web kamenneho obchodu, z ktoreho som už nejake veci pokupil... napr spomeniem softshellku za 35€ alebo flisku za 20€, zimne vibramy za 30€ atď.

Sú to najme no-name značky Made in EU, rovnaky tovar maju takmer vo všetkych pracovných odevoch.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod SKW » 23 Feb 2011, 00:17

Hunter88 píše:Uuaau :D Kks riadne rady :yees:
Dnes som si ich kúpil len to bol dost rýchly nakup a ked som prisiel ku priatelke domov :D Ahaa dve lavéé A každá ina :oops: . . . takže zajtra mi ide jednu vymeniť .
Prvá (ktorú som chcel ma hrubú kožu ) presne tieto (len mi neprisli nejak zateplené ):D
http://www.pracovni-pomucky.com/pracovni-obuv/zimni-boty/kanady-zimni-t150004-540.html
A druhé su Presne tieto
http://pracovni-obuv.probez.cz/component.php?cocode=catalogue&itid=1112687&icid=458
http://www.vochoc.cz/osobni-ochranne-prostredky/detail.php?id=893

Tak teraz poradte ktoru si nechať ? Stali 22€


Hunter... to čo si si kúpil niesú originál kanady, podľa tých linkov ani jedny, sú to napodobeniny. To preto tá skvelá cena 22€ aj mi to bolo čudné, bežne originál kanady stoja od 35 do 50€ podľa toho kde kupuješ. Ak sa ti ešte dá tak ich vráť.

Na obrázku v tvojom prvom príspevku sú originálne vojenské kanady vz60. Takisto tie čo si dal link na webareal/armytex, aj to sú originály.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod stormmast3r » 23 Feb 2011, 08:26

resp. ich vyraba firma AMBRA
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod fremen » 23 Feb 2011, 09:55

Ak je to mozne, tiez by som ti odporucil ich vratit. Preto som ta upozornoval na tu podrazku a kozu. :|
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Richo » 23 Feb 2011, 10:31

Hunter, ak sa budeš rozhodovať medzi pracovnou obuvou, môžeš zvážiť aj topánky VM 2330.
Ja ich mám zhruba rok a nesťažujem si. Stáli nejakých 38 eur.
Keď som ich rozchodil a dal do nich športovú gélovú vložku tak som nemal problém s nimi prejsť aj 18 kilákov po horách s napakovaným batohom.
Ale treba počítať s tým, že sú to ťažšie boty, žiadne trekové papučky :D
Prílohy
VM2330.jpg
VM2330.jpg (20.27 KiB) Zobrazené 7452 krát
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod sally » 23 Feb 2011, 17:26

ohľadom jedenia karimatiek - 11 z 10 buškrafťákov to nedoporučuje, lebo ten materiál nie je stráviteľný, resp. je to chemická grcka, ktorá má pre človeka nulovú výživnú hodnotu. No od mladi som bol vedený k tomu, že z každej novej karimatky je treba odkusnúť rožtek ako "pokrstenie" a zavedenie do prevádzky :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod Hunter88 » 23 Feb 2011, 19:16

No chalani . . takže mi ostali tie čo som aj chcel . . . Teda aj som tušil že to niesu origo ale na nohe mi sedia celkom fajn len sú dosť tvrdé . . . . ved 22€ nieje zas tak moc :D A mna najviac teší to ze su to moje prvé "kanady" lebo od malička som po lese "skákal" len v kopačkách za 5€ :D Možno neskor pofotím ešte musím poriešiť nejake dobre vložky :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Trekingové topánky z lídla

Poslaťod cipik » 14 Okt 2014, 04:43

ja pouzivam uz dlho len pracovnu obuv do lesov http://www.artra.sk/sk/artra-obuv/artra ... loholenova alebo mam este tieto a tiez max spokojnost http://www.pracovni-obuv-vm.cz/20-praco ... ondon.html
cipik
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 19 Nov 2012, 22:39
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Predchádzajúci

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia