Batoh na 1-3dni

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Arraart » 23 Máj 2015, 01:11

Osobne už niekoľko mesiacov používam tento http://www.teamwildoutfitters.com/ridge ... olive.html
Je úžasne pohodlný aj keď riadne jednoduchý vo svojej konštrukcii. Má mať 30 litrov ale osobne som si k nemu kúpil pouche od DD (čo su vyššie než širšie)
a do jednej zbalil celtu, v druhej mám náradie. V samotnom rupsaku mám spacák, thermarestku, hlinik. ešus, sekeru jedlo, náhradne oblečenie......
prosto kopa veci. Rupsak je riadne odolný voči vode, aj keď nie je úplne nepremokavý. Má dierky na spodku zadnej (chrbtovej) časti aj v prednej.
Jedna vec, ktorú oceňujem je mole aj zo spodnej stranu rupsak, kde bez problémov pripnem karimatku alebo hocičo čo potrebujem.
Nemá žiadnu chrbtovú výstuž, ale osobne mi to pri menšej litráži vyhovuje, samozrejme má "weight lifter", bedrový pás má 5 cm a žiadne polstrovanie,
ale ni pri záťaži 12kg to nebolo nepohodlné, tiež prsný pás ma zaujal tým, že má jeden "pruh" z naťahovacieho materiálu čo je skvelé, keď ste zadýchaný
z cesty do kopca a netlačia Vás rebrá z na úzko stiahnutého pásu na hrudi. Maličkosť ale veľmi potešujúca.

Celkovo je to skvelý batoh, neplánujem vymeniť stál aj s poštou 40€ takže cena nieje krkolomná.
Vrelo odporúčam každému čo chce kvalitný batoh(made in new zeland)

Stano
Prílohy
20150405_122758.jpg
Obrázok užívateľa
Arraart
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 27 Mar 2015, 23:38
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod rainier wolfcastle » 06 Okt 2015, 21:06

Ahojte, chtěl bych se zeptat, jestl ije tu nějaký majitel nebo někdo, kdo má zkušenosti s "Vašim" armádním báglem TL30II od ALPu. Pro slovenskou armádu ho dělají značně propracovanější než pro českou (pevné boční kapsy, bederák, pořádný zádový systém...). Docela o něm uvažuji, jen informace nikde.

Luboš
rainier wolfcastle
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 12 Aug 2012, 20:20
Bydlisko: velka morava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod kuny » 21 Mar 2016, 09:17

Neviem niekto, čo sa stalo s Treksportom? Pozeral som po ich malých batohoch a už ich dokopy nikde nemajú. Aj na stránke Treksportu majú už len nejaký dopredaj oblečenia. Neviete či ešte budú šiť, alebo už skončili?
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod 72janik » 21 Mar 2016, 15:23

Treksport šije vo Vietname alebo niekde poblíž... Kvalita značne pokulhava oproti tomu co sa silo za komunistov..
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod kuny » 23 Mar 2016, 07:58

Ja mám batoh Tresport Zulu šitý už v Číne. Nosím ho skoro každý deň už možno aj 10 rokov a musím povedať, že pomer cena/výkon je super. Zatiaľ mi odišiel len hlavný zips a predral sa chrbtový systém. Obidvoje som si opravil sám. Pred tým som mal aj iné značky batohov, ale zatiaľ sa žiadny nevyrovnal kvalitou Tresportu. Teraz si pozerám iné batohy a dať za malý batoh Deuter Futura okolo 100€ sa mi zdá veľa. A tiež pochybujem že by za tú cenu vydržal dlhšie ako Tresport.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod fatal_error » 11 Aug 2016, 09:07

Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Čamo » 08 Sep 2016, 16:33

Zdraví, môžem sa spýtať, čo si myslíte o tomto batohu: https://www.4camping.sk/porovnanie/index/ids/15680/ chýba mu niečo zásadné?
Ďakujem.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Legil » 08 Sep 2016, 18:35

... dávnejšie som riešil Husky aj ja, no synovec ma odhovoril. Ma to slabe polstrovanie na ramenách a aj na bedráku. Vtedy som kúpil Pinquin 53 a som s ním dodnes maximálne spokojný. Sorry, ale Husky ja ako Tesco, alebo Exisport.
:camp:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Kelko » 08 Sep 2016, 19:02

Ja mam tento typ... pokojne sa do neho zbalíš aj na viacdnovku ... :roll:
http://www.bergsport.sk/sk/elektronicky ... rny-/12489
som s niím nadmieru spokojný ... vrelo odporucam :yees: :yees: :yees: :yees:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Čamo » 08 Sep 2016, 21:22

Dakujem, za názor aj za typ. Ešte niekto si myslí, že Husky je ako Tesco? Aby som mal reprezentačnú vzorku.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod juraj1974 » 09 Sep 2016, 07:33

HUSKY je ako Tesco. Na presun z bodu A do bodu B to staci. Na dlhodobe pouzivanie t.j. otvaranie zatvaranie plnenie vyprazdnovanie ci samotne prenasanie batohu sa to prejavi tym ze ako prve budu odchadzat zipsy a exponovane miesta kde dochadza k oteru sa budu drat. Je na zvazenie ci sa batoh bude pouzivat na aktivne tulanie sa alebo na obcasne vyslapy.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Gondil » 09 Sep 2016, 07:51

Mnželka má 2 husky batohy, jeden menší (35l?) a jeden veľký 70l. Ten veľký si pochvaľuje je to starý model aj keď podľa môjho názoru sú aj omnoho lepšie staré modely batohov než ten. Ten menší má svoje chyby, už má naňho aj trochu ťažké srdce. Používa ho už síce roky a drží ale napr. cvoky na bedrovom a hrudnom páse nedržia vôbec, jednoducho sa otvárajú, vystrelujú, to isté tie ktoré by mali držať fľašu (stratila tak šatku že sa jej to putko otvorilo a šatka spadla a už sa nenašla). na spodku má kovovú výstuž ktorá nie je chránená a odiera ťa do chrbta.

Osobne som mal na 2 dňovej výprave požičaný veľký Husky novšieho modelu (možno tak 6r dozadu) od bratranca a po asi hodine som nemohol vydržať ako mi ťahalo ramená. Bol som z toho viac rozbitý než zo šľapania, bolel ma celý chrbát. Toť moja skúsenosť.

čo sa batohu týka šiel by som do niečoho lepšieho s dobrými recenziami. Z takých dostupnejších značiek je myslím celkom fajn Vaude. Bráško ho má aj 2 kamoši a myslím, že sú celkom spokojní. Ak pohľadáš trochu a objednáš niekde zo zahraničia tak ťa to aj víde pomerne dobre cenovo.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod bubi » 09 Sep 2016, 10:37

Husky, nehusky, ja mám švéda LK35 a nedám na ňho dopustiť. Napriek zdanlivo malej litráži sa viem s ním nabaliť na tri dni. Dá sa z vonku popripínať dosť vecí. 8)
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Čamo » 09 Sep 2016, 11:30

Ďakujem všetkým.
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Lesso » 21 Sep 2016, 17:09

Pro mě je to batoh od SPM Liberec, dá se hodně "nafouknout" a na tak malý batoh jsou dostačující i záda, navíc to změkčí hydrovak.... :yees:
Prílohy
SPM.jpg
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron