Cesta hrdinov SNP

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod Paleccc » 22 Máj 2016, 22:54

Budem ti drzat palce na ceste, aby sa ti to podarilo prejst bez problemov a v dobrej nalade. Som rad, ze po case pocujem znova o niekom, kto sa o to ide pokusit :) Niekedy si po veceroch citam Live sledovanie na strankach cestasnp.sk. Ak by si chcel aj ty podavat o svojom prechode online spravy, urcite sem napis pod akym nickom budes spravy postovat.

Ja mam tiez vypracovane etapy trasy aj s vyskovym profilom a s popisom vhodnych miest na spanie. Ak by si o to mal zaujem, tak mi napis, preposlem... Tak vela stastia, drz sa :)
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod beaster » 23 Máj 2016, 08:07

Chlapi parada ... raz ked budem velky tak sa na tu cestu SNP vydam aj ja :mrgreen: Snival som o nej uz dlho - skoda, ze som to neskusil pocas vysokej skoly ked som bol plny sily a mal som za sebou uz hrebenovku Malych Karpat. Ak ju raz dam tak urcite chcem tiez ist na to ultralight stylom bo moja kondicka nieje bohvieco. Ale obavam sa, ze kvoli praci to potom budem musiet ist na etapy a to este nedorzerl cas aby ma zena pustila len tak na 2-3 tyzdne bludit po kopcoch a minut si dovolenku. Musim este pockat par rokov ked uz ma bude mat plne zuby a sama ma vyhodi von nech si oddychne :yees:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod macmatej » 23 Máj 2016, 08:28

Nejaké online sledovanie možno bude, ale spravím to inak ako na stránke cestasnp, pretože tam treba mať pripojenie na GPS a internet. A musíš im posielať minimálne jednu a viac lokalizácií denne. Mám aj powerbanku ale baterku budem šetriť pre prípad, že sa stratím tak naštartujem GPS. Inak mám listové papierové mapy v mierke 1:100000, aby som nebral celú knižnicu. Inak tiež na to nemám neobmedzený čas, preto sa budem snažiť prejsť čo najviac.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod Nataniel » 23 Máj 2016, 10:19

beaster píše:Chlapi parada ... raz ked budem velky tak sa na tu cestu SNP vydam aj ja :mrgreen: Snival som o nej uz dlho - skoda, ze som to neskusil pocas vysokej skoly ked som bol plny sily a mal som za sebou uz hrebenovku Malych Karpat. Ak ju raz dam tak urcite chcem tiez ist na to ultralight stylom bo moja kondicka nieje bohvieco. Ale obavam sa, ze kvoli praci to potom budem musiet ist na etapy a to este nedorzerl cas aby ma zena pustila len tak na 2-3 tyzdne bludit po kopcoch a minut si dovolenku. Musim este pockat par rokov ked uz ma bude mat plne zuby a sama ma vyhodi von nech si oddychne :yees:


Veru veru máš pravdu potom sa spolu skontaktujeme a môžeme vyraziť :mrgreen:
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod macmatej » 19 Okt 2016, 11:17

Tak som prežil cestu smrti, na ktorú nezabudnem nadosmrti. Cesta mi trvala 24 dní, pričom prvý a posledný som prešiel menej. Väčšinou som spal v altánkoch, hotelom som sa vyhýbal, pretože som chcel mať kontakt s prírodou. Určite odporúčam každému skúsiť prejsť aspoň časť. Okrem toho, že lepšie spoznáte svoju krajinu, je zážitok už len samotná dĺžka pobytu v prírode. Myslel som že cesta bude utrpenie, ale nakoniec som sa mal celkom komfortne. Obvykle som mal teplú večeru, studenú sprchu a pohodlné miesto na spanie. Teda asi okrem 3 dní, keď bola búrka, keď mrzlo a keď bola víchrica.

Prikladám pár náladových fotiek, kedy som zastavil nielen kvôli foteniu, ale aj kvôli tomu aby som sa pokochal tou krásou.

Kompletný cestopis, s fotkami, prameňmi a miestami na spanie je na KPT.sk


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod MIKE » 19 Okt 2016, 16:33

Super Mato, gratulujem... navnadil si ma to predsa niekedy prejsť.. sám :)
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod bobek » 19 Okt 2016, 20:16

Super . Jsi hrdina...
Krásné fotky a report jak s cestopisního filmu...
Děkuji Ti. :prayer:
Doufám že bude příležitos si pohovořit u ohně o Tvé procházce. :camp:
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod Borsuk » 20 Okt 2016, 08:34

Super,krása,nádhera,darmo si Pašák -klobúk dolu.Prešiel som to iba po častiach tiež nikdy nezabudnem.
Doporučujem každému Slovákovi,aby všetci videli akú krásu doma máme.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod juraj1974 » 20 Okt 2016, 08:40

Mravec moj. Neda mi podakovat len nejakym like-om ale dovolim si snat klubuk pred tebou a tvojim vykonom. Uzasne citanie. Doslova som sa videl na tych miestach. Sli sme od Štosu smer Kosice a ked som cital tvoje slova ocitol som sa zrazu presne na tych istých miestach ako si ich opisoval. Dakujem este raz. Znovu si ozivil vo mne hriesnu myslienku skusit si tuto cestu smrti aj prejst. :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod opossum » 20 Okt 2016, 13:46

super výkon. Kde sa ti najviac páčilo? A kedy si to presne absolvoval? (dátum).
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod Nataniel » 20 Okt 2016, 13:51

No je to určite super zážitok a veľmi rád by som si ho doprial aj ja, ale nájsť toľko dovolenky dokopy je veľký problém :-) No ale začínam uvažovať, že by som to dal na etapy a vychadzami to na 5 x po cca 4 až 5 dní čo by šlo. Začať by som chcel hneď ako skončí tohto ročná zima, takže apríl, máj a každý mesiac absolovavať jednu z etáp s prespaním zásadne na horách. Pridal by sa niekto ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod 72janik » 20 Okt 2016, 14:48

Ja uz rok zvažujem ísť a pevný termín mám budúci rok zhruba od polovice mája. Tvojím reportom a fotkami som teraz rozhodnutý uz na 157,463% :yees:

Nataniel ak by si šiel tak môžme dať potom nejakú etapu spolu keď už budem na ceste.. ale to by sme sa nejako dohodli keď to bude aktuálne...
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod Nataniel » 20 Okt 2016, 17:13

Jasne určite
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod kuny » 21 Okt 2016, 08:07

Možno by som sa na časť pridal aj ja :-)
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Cesta hrdinov SNP

Poslaťod macmatej » 21 Okt 2016, 14:28

opossum píše:... Kde sa ti najviac páčilo? A kedy si to presne absolvoval? (dátum).


Vyrazil som ráno presne 25.júla 2016. Celý deň som cestoval busom a až večer som dorazil na Duklu. Ešte v ten večer som prešiel prvých 5km.

Boli miesta pekné na ktorých som nebol ako napr. Jánošíkova Bašta, Kloptáň alebo Čergov. Potom to boli miesta, kde už som dávnejšie bol ako napr. Nízke Tatry, Krížna. A potom boli možno aj iné pekné miesta, ktoré som si možno ani nevšimol, pretože buď pršalo, bola hmla, alebo som si ich nemohol dostatočne vychutnať, keďže môj čas cesty bol obmedzený.

Ak by som mal viac času, určite by som vyrážal z Novej Sedlice. Ďalší rok by som chcel tento úsek ešte dokončiť.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia