Starostlivosť o obuv

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod 72janik » 17 Feb 2016, 17:48

Jedna otazocka.. Ake ponozky pouzivas? Moze to byt aj ponozkami... A ak sa ti raz huba dostane niekde tak je problem... A takisto to moze signalizovat nejaky zdravotny problem.. Pricin moze byt mnoho... Ale skor by som sa priklonil k Legilovej alternative. Treba len skusat a a hlavne vela trpezlivosti... Ja som po rokoch zistil ze nemozem pracie prasky tak periem len s kalsickym jadrovym mydlom a nemozem sprchace a sampony lebo mam potom exemy... Ale musel som na to po rokoch prist sam lebo ani doktori nevedeli... Alebo vedeli ale poistovne a farmaceuti dobre platili...
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod tatuse » 17 Feb 2016, 21:57

Ten púder funguje aj mne. Nasypať do topánky a obuť. Skúšal som to sypať aj do ponožky, ale to nefungovalo. Má to nevýhodu, že ti to zamaže ponožky a potom to necháva stopy po podlahe. Zo začiatku som to tam sypal každý deň, ale teraz len tak raz za týždeň a funguje to.
tatuse
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 22 Júl 2012, 20:54
Bydlisko: Nová baňa
Dal Ďakujem: 224 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod bubi » 18 Feb 2016, 20:26

Najlepším zabijakom na baktérie živiace sa potom hlavne na nohách je meď.(Cu). Stačí si pilníkom napilovať trochu medeného prášku a vsypať do topánok. Ak sú ale už zasmradené, tak je asi už neskoro. Ale aj tak by som to skúsil.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod 72janik » 19 Feb 2016, 07:50

Med je aj zabijak pre cloveka... Neodporucam
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod fatal_error » 19 Feb 2016, 09:23

A boty navyse ostanu plne spon... Tiez sa mi to dost nepozdava. Hlavne v dnesnej dobe ked je trh plny kvalitnych sprejov do topanok co vyhubia vsetko zive a boty este aj prevonaju. Napr. http://www.lekarna.cz/top-gold-deodoracni-antimikrobakterialni-sprej-do-obuvi-150g/
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod bubi » 19 Feb 2016, 10:23

Medený prášok, nie špóny. :lol: Vyrábajú sa aj ponožky s vpletenými medenými tenkými drôtikmi za tým účelom. Meď nie je v priamom kontakte s pokožkou a navyše nepatrí medzi nebezpečné alergény. Hlavným alergénom je nikel.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod fatal_error » 19 Feb 2016, 11:22

Sak sa mi to zdalo tiez nejake divne :D, ale ten prasok by sa asi aj tak dostaval z bot tazsie..aspon z goretexovych :)
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod Pigi_caj » 08 Mar 2016, 11:04

Čo sa týka mňa, mal som nejaké použité botky a dezinfikoval som ich tak,že do vaty som nalial denaturovaný lieh a nechal cez noc tú vatu v oboch botičkách a zvrchu ich samozrejme prikryl. Pleseň som chvála Bohu nemal žiadnu.

Inak vlastním momentálne len kožené boty bez membrány(vz.60 a BW kanady 2007) a ošetrenie+impregnáciu riešim spôsobom:
1.olej na kožu -(dostať ho v jazdeckých potrebách) natieram,pokiaľ koža pije
2.čierny krém na kanady(topafix) - namažem to a vykefujem pekne krásne.

Žiadna veda,zvyškové krémy s včelím voskom asi vyhodím.Ešte pred pár rokmi nebolo ani chýru o nejakých hi-tech mazadlách a impregnačných prípravkoch a beztak ľudstvo fungovalo. 8)

Btw,raz sa mi stalo,že som si kanady vz.60 dal do richtigu(vtedy som ešte používal krém s včelím voskom) a nechal ich asi pol dňa na letnom slniečku, jedna z nich bola scvrknutá trochu viac,druhá trochu menej.
Či sa mi to páčilo,abo nie,museli ísť obuvníkovi na kopyto(tam sa pekne dali do pôvodnej formy).
Pigi_caj
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 09 Nov 2011, 06:22
Bydlisko: Západ
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod Gondil » 08 Mar 2016, 11:26

No zisťujem že pravdepodobne je problém v potivosti mojich nôh ktorá je asi trošku vyššia. Problém vidím asi dosť v ponožkách, nohy sa mi často potia najme na umelých povrchoch. Aké ponožky by ste odporúčali? čistá bavlna, vlna, merino?(toto je síce fajn ale asi trošku drahšia záležitosť na bežné nosenie najmä v lete do botasiek), bambus?
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod Pigi_caj » 08 Mar 2016, 11:41

Gondil píše:No zisťujem ... že posledný príspevok sa necituje!

Vraj bambus na leto je fajn,ale osobne neviem posúdiť, ja mam nejaké termo ponožky od slovenského výrobcu a sú veeelice fajn.Inak som čisto na bavlne.
Zvyknem na potulky nosiť s kanadami aj ľahké bežecké tenisky(aľebo šľapky,keď už som na mieste,že nepochodujem) na striedanie,ak to situácia dovoľuje a je to pre mňa mocné kombo.

Ten seržant vo Forrestovi Gumpovi si zakladal na výmene ponožiek každú zastávku a mít se sebou hodně tlustý erár. :lol: :lol: :lol:
Pigi_caj
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 09 Nov 2011, 06:22
Bydlisko: Západ
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod vici » 21 Okt 2016, 20:21

Zdravím.
Na boty rád používám 100% kondicionér bez impregnace no a pokud potřebuji impregnovat kožené boty, tak fajn je Limmer krém, nebo kondicionér s voskem a pěkně zastudena do kůže vetřít.
Je to pracné, ale funguje to a hlavně se kůže nezalepí voskem celá, potom se netrhá a neláme.
To jsem si nevymyslel, ale jen převzal od lidí, který jsou zkušenější a starší.
Vici
vici
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13 Sep 2015, 18:31
Bydlisko: Ostrava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod Gondil » 21 Okt 2016, 21:40

Má niekto skúsenosti s ošetrovaním brúsenej kože. Manželka si kúpila jedny boty, ktoré sú bledé, skoro až biele a keď na ne použila môj krém tak jej ich mierne zafarbil a je to také nepekné.
Navyše vôbec neviem či sa má používať takýto krém na brúsenú kožu alebo skôr len nejaké spreje i keď ja spreje moc neuznávam, koža je koža a myslím, že potrebuje nasať materiál aby sa zvláčnila a neschla.
Ja ho používam na kožené (nebrúsené) Hanwagy a tam je to fajn. Navyše mi to je šumafuk, že sa zmení odtieň tmavozelenej farby ale pri tej bledej je to fakt divné.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod vici » 23 Okt 2016, 07:04

Ahoj.
Tilak a Meindl prodávají přípravky na broušenou kůži....nubuk
http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=193
http://www.tilak.cz/cs/green-guard-leather
Pokud použiješ krémy na kůži, tak většinou nubuk ztmavne a pokud je v krému i vosk, tak se nubuk vyhladí a ztratí chloupek...bude to hladká kůže.
Vici
vici
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13 Sep 2015, 18:31
Bydlisko: Ostrava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod jasommato » 23 Okt 2016, 12:14

nubuk je vecinou chromcinena usen ize niake mazanie nepotrebuje je vycinena bez tuku
strekni hu impregnacnym sprejom co nevsakuje ale vytvara vodoodpudivi film nicim to nemaz
ak chces aby si udrzal vlastnosti udrzuj topanky cist cisti jemnou kefkou a ked sa namocia sus ich pomali v tieni mimo zdroja tepla vypchane novinami ak ich budes susit pomaly vydrzia par rokou

podla mna je brusena koza na topanky do prirody alebo horsieho pocasia kazdopadne zla volba to mozes mat platenky a bude to skoro zajedno
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Starostlivosť o obuv

Poslaťod Gondil » 23 Okt 2016, 17:54

ide skôr o mestské topánky do horšieho počasia nie do prírody :)
Ako som spomínal ide o bledé topánky, to už duplom nie je do prírody :D
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia