Zmeny v príspevkoch

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Mirino » 25 Okt 2016, 15:40

Listujem si tak fórom a narazím na to, že som poďakoval za prípevok, dokonca som sa k tomu aj rozvitou vetou vyjadril.... tak som si prečítal príspevok, ktorého sa to týkalo a nestačil som sa čudovať. To, na čo som pozitívne reagoval v ňom nebolo a celý ten príspevok bol celkom negativisticky nenávistný. Sám seba som sa musel opýtať, či som bol vtedy pri zmysloch, ale napokon som si všimol, že ten príspevok bol 3x zmenený. Naposledy s odstupom niekoľkých mesiacov. Takže výsledná verzia sa ani len nepodobala na originál. Musel som následne zmeniť aj ja svoje vyjadrenie, aby som sám pred sebou nevyzeral ako nesvojprávny.
Takže by som poprosil zúčastnených, aby si rozmysleli čo píšu. Ak to chcú zmeniť, tak len detaily, napríklad pravopisné chyby. Ale nie zgruntu prekopať príspevok so spätnou platnosťou.
A moderátorov by som chcel požiadať čiby sa nedalo podobnému javu zabrániť? Napríklad, že zmenu príspevku je možné urobiť len do nejakého časového limitu v ráde minút. Myslím, že to stačí na vylepšenie gramatiky a prilepenie fotky.
A nabudúce si rozmyslím, komu poďakujem za príspevok. Aby som sa spätne nehanbil za niečo, k čomu som prišiel ako slepý k husliam.
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod juraj1974 » 26 Okt 2016, 07:21

Asi celkom nerozumiem. Ale to sa mne stava dost casto tak to neber ako zbernu mincu.. AKO? O co vlastne ide? Ty si podakoval za clanok a ten clanok sa zmenin natolko ze si sa hambil za to ze si zan podakoval? Alebo niekto zmenil tvoj príspevok ze si v nom nevidel seba? Skus mi to ako laikovi vysvetlit lebo som sa nejak stratil v tvojich slovach. Nechce sa mi verit ze by niekto okrem teba menil tvoj príspevok. Neviem ci je to vôbec aj mozne. Pockam si na tvoje vyjadrenie lebo toto je podla mna dost zavazne... najlepsie by bol asi vhodny konkretny priklad ze co sa konkretne stalo... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Gondil » 26 Okt 2016, 08:25

Podľa mňa je to celkom pochopiteľné. Jednoducho poďakoval za príspevok, neskôr sa k tomu príspevku dostal znovu a tak si ho prečítal a zistil, že bol zmenený natoľko, že nebol s tým stotožnený, no napriek tomu tam figurovalo jeho meno ako ďakujúceho za príspevok.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod juraj1974 » 26 Okt 2016, 12:56

Ono to logicky pochopitelne je. Len nechapem ako sa da zmenit príspevok za ktory dostanem podakovanie natolko ze sa hambim ze som za to podakoval???? Resp. ze som za to podakoval lebo sa mi to paci a autor prispevku svoj príspevok zmeni. Toto mi neni celkom jasne. To ako keby som napisal ze som bol tam a tam a ze bolo dobre alebo prispejem niecim iným a dostanem za to podakovanie a potom by som ten clanok zmenil v duchu ze v podstate som nikde nebol a este tam bolo aj na hovno.... Nedava mi to zmysel a preto som chcel konkretny priklad ze co sa v prispevku za ktory niekto podakoval zmenilo az natolko ze lutuje ze podakoval... Kapišto..? 8)
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Mirino » 26 Okt 2016, 13:45

Je to presne tak, ako píše Gondil. Moje meno svieti doteraz pod niečim, s čím nesúhlasím. A to len preto, lebo niekto je natoľko rozvrátená osobnosť, že dokáže upraviť svoj vlastný príspevok niekoľkokrát tak, až sa zmení celý jeho zmysel.
Každý by si mal stáť za tým, čo napíše a nie meniť príspevky ako vietor fúka. Jednoducho prijať zodpovednosť za to, že guľku vystrelenú a slovo vyslovené späť nevrátiš. Alebo zodpovednosť neprijať a potom nič nepísať.
Možným riešením by bolo ošetriť diskusiu tak, aby bolo možné upravovať a meniť svoj vlastný príspevok len do chvíle, kým naň niekto iný nezareaguje. Potom sa stane nemeniteľným aj pre autora. Jednoducho by v tej chvíli zmizla ikonka "upraviť". Takže otázka na admina: Bolo by to možné?
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Mirino » 26 Okt 2016, 14:30

Pre Juraja. Napísal si to presne. Akože bol som, bolo super a potom prestal účinkovať preparát a ja som zistil, že som nikde nebol a vlastne je mi dosť zle....lebo mám absťák...asi. Že tomu nerozumieš a nechápeš ....to je v pohode. Nerozumiem tomu ani ja. Ale dá sa. Konkrétne sa jednalo o to, že v pôvodnom príspevku autor píše o tom, že s orgánom, ktorý ťa stretne napr. mimo chodník, alebo že prespávaš kade tade a orgán s tým má problém, tak že sa snaží vychádzať v dobrom. Síce možno trochu podliezavo, a so sebazapretím ale v zásade v dobrom. Na túto myšlienku som reagoval pozitívne a ako som tak pozeral, nebol som sám. Lenže o tri mesiace táto myšlienka z príspevku načisto zmizne a je nahradená nenávistnými výlevmi o polovníkoch sťa vrahoch a psychopatoch. A pod toto by som sa nepodpísal ani v stave hlbokej intoxikácie nekvalitným páleným. Na dôkaz mojich slov je pod týmto príspevkom príspevok iného člena, ktorý tiež reaguje pozitívne na myšlienku dohody a slušnosti a teraz tento jeho príspevok vôbec nedáva zmyseľ a vyzerá ako čistý výkrik do tmy. Autor toho pozmeňovaného nenávistného príspevku potom v ďalších svojich príspevkoch rozvíja svoju nenávisť, priberá slová ako "poľovníci sú primitívni ľudia a odpad spoločnosti",v ďaľšom hovorí o poľovníkoch primitívnych, poľovníkoch sprostých a rozvíja svoje negatívne pocity. V podstate si myslím, že už prekročil isté hranice a pravidlá a že za takéto správanie by mal byť minimálne upozornený, alebo by mu mala byť odobratá možnosť prispievať.
Budem citovať pravidlá fóra:
Súhlasíte s tým, že nebudete odosielať žiadne urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky alebo posielať akýkoľvek iný materiál, ktorý môže porušovať ktorékoľvek zákony krajiny, v ktorej sa nachádzate Vy či v ktorej sa nachádza “Bushcraft-Portal.sk” alebo medzinárodné právo. Takéto konanie môže viesť k okamžitému a trvalému vylúčeniu, s upozornením Vášho poskytovateľa internetového pripojenia, ak sa budeme domnievať, že to bude od nás požadované. IP adresa všetkých Vašich príspevkov je zaznamenávaná na pomoc vo vymožiteľnosti týchto podmienok.
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Gondil » 26 Okt 2016, 17:45

To že pod tým príspevkom stále svieti tvoje meno Mirino vyriešiš jednoducho. Na mieste kde sa nachádza "fajočka" pre ďakovanie sa aktuálne nachádza krížik, ktorým jednoducho "odďakuješ" daný príspevok.

Pochopiteľne rozumiem tvojej rozhorčenosti, môže to byť nepríjemné, ale niekedy je naozaj fajn, keď môžeš zmeniť svoj príspevok aj neskôr. Niekedy to môže vypáliť presne opačne, môžeš byť naštvaný, mať zlú náladu a napísať niečo s čím o hodinu sám nebudeš súhlasiť a budeš to chcieť preformulovať. Ľudia sú takí. U niektorých sa to prejavuje viac u niektorých menej.

Pre zachovanie pointy jednotlivých diskusií v témach by sa samozrejme meniť príspevky po reakciách už nemali alebo keď, tak minimálne, tak aby sa nezmenil kontext. Niektoré stránky riešia zmeny v príspevkoch napríklad tak, že je možnosť opísať čo som úpravou textu zmenil. Niekedy sa to ale opísať ani moc nedá.

No a problém, že si "sa podpísal" pod niečo čo sa zmenilo sa dá zas vyriešiť tak že sa buď zakážu zmeny, čo je pomerne drastické riešenie, alebo sa zrušia všetky ďakovania, čo je tiež drastické riešenie, alebo sa pošle notifikácia všetkým, čo ďakovali za príspevok s tým, že potvrdia či za príspevok stále ďakujú alebo nie, čo je otravné riešenie.

Ideálne riešenie, ktoré by nikoho neobmedzilo jednoducho neexistuje. Je teda len na tom čo sa rozhodneme ako komunita ombedziť.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod juraj1974 » 26 Okt 2016, 21:01

Dovolim si podakovat za pre mna dostatocne vysvetlenie danej skutocnosti. Pochopil som to a ospravedlnujem sa za nechapavost. K tomu napisem len tolko ze charakter cloveka sa zmenit vonkajsimi vplyvmi okolnosti neda. Preto povazujem temu o niekom co dokaze zmenit svoj postoj mavnutim ruky o 180 stupnov za absolutne bezdôvodnu vychadzajuc s toho ze sme vseliaky a reagovat na ocividnu paranoju asi nema ziadny zmysel... Priatelia venujme sa nasej laske ktorou je les a nie tupostou jednotlivcov. Viem ze dokaze nasrat ludska hlupost ale nie je podstatna pre nase bytie. Pri ohni sa kazda tema da vyriesit. Ak ostanu noze v batohoch... Majte modru oblohu a pokoj v dusi... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod bubi » 26 Okt 2016, 21:18

Pre Mirino. Myslím že tuším o ktorom príspevku hovoríš. Asi som tam aj ja prispel. Aké je to vlákno? Chcel by som si to pozrieť. Vďaka.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Poutnik » 26 Okt 2016, 21:23

Je to vlakno bushcraft a zakon, nebo tak nejak.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod bubi » 27 Okt 2016, 08:54

Dík Poutníku. Našiel som. Je to presne ako písal Mirino. Ja som reagoval na pôvodný príspevok a teraz to tam pôsobí dojmom ako keby som bol úplne tupý. :evil:
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod atti.hombre » 27 Okt 2016, 09:02

Stačí odobrať svoje " dakujem " krížikom...Ludia sú rôzni...niekto tvrdošijne stojí za svojím názorom a iný zas mení názor podla toho s kade fúka vietor. Nápadmi na vylepšenie fora sa s dôverou obrátte na admina-hoci v tomto vlákne

viewtopic.php?f=4&t=19&p=38632#p38632

:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Mirino » 27 Okt 2016, 15:54

Chlapci ďakujem za vysvetlenie krížika na "odďakovanie". Dúfam, že sa už nedostanem do situácie, aby som to musel použiť.
Riešenie tohoto problému som načrtol. Nemusí sa nutne rušiť možnosť zmeny vlastného príspevku, ani rušiť možnosť poďakovania, ani zavádzať to zložité upovedomovanie. Stačilo by, ak by zmizla ikonka "upraviť" v momente nasledujúcej reakcie alebo prosto nasledujúceho príspevku. Možnosť zmeny by bola obmedzená, ale nie zrušená a zabránilo by to strate pointy v diskusii. A slušní ľudia, bubi napríklad, by nemuseli spätne dohľadávať svoje reakcie a pripisovať niečo v tom zmysle, že ich príspevok stratil zmysel. Len kvôli tomu, že niekto sa po troch mesiacoch zle vyspal a potom chcel, aby sa zemeguľa krútila opačne....
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Poutnik » 27 Okt 2016, 16:18

Jsem ve vice diskuznich forech a ten napad od Mirina tam byva. Jakmile na prispevek nekdo reaguje, jiz nejde editovat.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Zmeny v príspevkoch

Poslaťod Gondil » 28 Okt 2016, 09:16

Vidím v Mirinovom návrhu ešte nejaké medzery. V tej téme "Podnety na vylepšenie" píšeš o tom, že keď niekto pridá ďalší príspevok do témy nemalo by byť možné upraviť predchádzajúci príspevok. Pritom nasledujúci príspevok absolútne nemusí súvisieť s tým, ktorý sa už nedá upraviť. Tiež sa môže stať, že 2 ľudia po sebe prispejú do jednej témy tesne po sebe, jeden z nich už však nebude mať možnosť svoj príspevok upraviť. Bolo by nutné zabezpečiť jednoznačné definovanie či to je reakcia na daný príspevok alebo nie (čo by samozrejme nemal byť nejaký neriešiteľný problém)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Ďalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia