Svetlo

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Svetlo

Poslaťod Soviet » 16 Jan 2017, 14:07

Prave preto sa pytam, lebo tiez som mal Petzl ale nizku radu a nebol som spokojny. Vela vody by som s tym nenamutil. Preto hladam nieco fakt kvalitne aj ked sa buchnem jednorazovo po vrecku.

V hmle nejde ani tak vidiet, ale coilen zazriet obrysy. Teda ked idete vecer v hmle na ture a chces vidiet aspon nejake zimne znacenie (koly).
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Svetlo

Poslaťod 72janik » 16 Jan 2017, 14:45

To ti svetlo nepomôže.. čím viac svietis tým je to horšie.. ako Kapybara písal. Zišlo by sa podsvietenie a to by si potreboval jednu celovku a jednu na nohu. V hmle je lepšia kvalitná navigácia a baterka nabita vo vačku nohavíc.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Svetlo

Poslaťod Soviet » 16 Jan 2017, 16:01

Asi sa nechapeme uplne. Hladam nejaku celovku, ktora zvladne aspon nieco taketo ako mame vo videu, len trosku kvalitnejsie. Cas 1:30. Teda v hmle je s nou mozne aspon na par metrov odhalit obrys kolika a clovek tak moze smelo pokracovat k dalsiemu atd.
viewtopic.php?p=40509#p40509

GPS je samozrejmost. Tu mam,ale ak mas trafit cesticku, ktora ma pol metra, tak coilen 2m odchylka v total hmle mozu znamenat nebezpecie :)
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Svetlo

Poslaťod 72janik » 16 Jan 2017, 17:15

Asi sme sa naozaj nepochopili. Lebo svetlo sa správa vždy rovnako a jedno či je nasvietené zo zdroja za 300 alebo 20 eur. Jednoducho niektoré fyzikálne zákony neototo.. ale možno sa mýlim a soudruzi odnekud vymysleli nejaké udelatko... Čo svieti ináč ako svetlo...
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Svetlo

Poslaťod Willy » 16 Jan 2017, 17:26

Myslím, že tady by jsi si asi vybral, jen je nutno akceptovat cenu.
https://www.baterky-fenix.sk/,
Mezi mými kamarády je od fenixu baterek spousta a za ty roky zatím velká spokojenost.
Koukni třeba na běžecké čelovky - běžně dosvit 50 až 150 metrů a lumenů nepočítaně :wink: .
Je ale pravda, že svícení v mlze navíc v kombinaci se sněhem, to je vždycky problém.
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Svetlo

Poslaťod Gondil » 16 Jan 2017, 19:08

Ja mám čelovku za 20€ takú ako tu postol 72janik. nie je to žiadna sláva ale celkom to svieti. Čo je podstatné, vieš si zoom-nuť a tak lúč viac upriamiť. Tým čiastočne zvýšiš intenzitu svetla na daný bod a trochu lepšie to prerezáva hmlu. Podľa mňa úplne postačujúce. Navyše Petzla za cca 25€ sa s tým nedokáže porovnávať - tá je dobrá akurát do stanu ako bludička.
Takýchto bateriek je aj vo vyššej cenovej kategórii aj s externou batériou, ktorá zvykne mať vyšší výkon ako obyčajné AAA-čka. Ale to ti asi moc nepomohlo lebo žiadne konkrétne odporúčanie na baterku si nedostal :/
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Svetlo

Poslaťod 72janik » 16 Jan 2017, 20:20

Mrak je tvorený drobnými kvapôčkami vody a prachom. Na týchto malých čiastočkách sa svetelné lúče vychyľujú do všetkých strán, teda rozptyľujú sa. Podobne je to aj v hmle.

Hmla sú drobné kvapôčky vody v atmosfére, inými slovami sa nachádzate vo vnútri mraku. Kvapky vody rozptyľujú svetlo, a tak aj hmla. Čím hustejšia je hmla a čím dlhšiu dráhu cez ňu svetlo musí prejsť (predmety sú vzdialenejšie), tým viac svetla sa rozptýli. Stráca sa tak kontrast, ostrosť a sýtosť farieb.

Takze, čím viac svietis tým viac je to na prd. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Svetlo

Poslaťod Soviet » 16 Jan 2017, 20:23

Willy píše:Myslím, že tady by jsi si asi vybral, jen je nutno akceptovat cenu.
https://www.baterky-fenix.sk/,
Mezi mými kamarády je od fenixu baterek spousta a za ty roky zatím velká spokojenost.
Koukni třeba na běžecké čelovky - běžně dosvit 50 až 150 metrů a lumenů nepočítaně :wink: .
Je ale pravda, že svícení v mlze navíc v kombinaci se sněhem, to je vždycky problém.


Dakujem, toto vypada fakt zaujimavo a hlavne splna aj to, aby sa baterky dali menit a nabijat :)
Vypada, ze ju zoberiem na testovacku. Diki moc.
Obrázok užívateľa
Soviet
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 23 Jan 2011, 21:23
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Re: Svetlo

Poslaťod andrej221 » 22 Jan 2017, 20:52

Ahojte.
Aj ja som sa rozhodoval akú čelovku si kúpim. Našiel som aj také ako ste písali že okolo 300€ ale to mi bolo ľúto vyhodiť za takú vec. Objednal som si potom jednu z tých lacnejších ale aj tak ma vyšla do nejakých 60€. Používam ju dosť často hlavne v noci a som spokojný. Ak by si sa rozhodol skús si objednať tuná spraví ti to aj nejakú zľavu. http://www.kuponyzdarma.sk/hej-sk/
andrej221
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 22 Jan 2017, 20:35
Bydlisko: Ružomberok
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Svetlo

Poslaťod filip1988 » 30 Aug 2017, 16:40

Andrej pozrel som ten web, a nejako mi to nevychádza. Na tej stránke kde si poslal link je iba zlava 10eur nad 250. a čo su čelovky všetky su do 100eur. Pozrel som tie iste čelovky čo su na HEJ som pozrel na TPD a tam su o takých 8-15% lacnejšie. takže by som skôr kupoval na TPD našiel som aj 2% kupon na všetko https://zlavovekody.sk/web/tpd-sk/
takže vo výsledku máš o 10-17% lacnejšie. Inak akú čelovku si kúpil?

Ja rozmýšlam nad Emos CELOVKA FOCUS 3W 1LED 3xAAA - Čelovka Focus je to že vraj slovenský výrobok.
filip1988
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30 Aug 2017, 16:34
Bydlisko: nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Svetlo

Poslaťod mižo » 03 Okt 2017, 11:41

Čaute.
Chcel by som poprosiť o radu.
Doteraz som používal čelovku fenix hl20, ktorá mi vyhovovala hlavne tým, že na sebe mala zaklopiteľný difúzor, vďaka čomu mohla čelovka svietiť rozptálené svetlo a v prípade potreby sa dalo zaostriť. No už sa mi na nej totálne zničil závit na baterku a čelovka je už takmer nepoužiteľná.
Vie niekto prosím o niečom podobnom?
Viem že je veľa čeloviek so zoomom, ale myslím že ten difúzor by mi vyhovoval viac, akurát už neviem nič podobné nájsť.
Ďakujem
mižo
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Júl 2013, 20:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Svetlo

Poslaťod kapybara » 05 Okt 2017, 09:01

v podstate odpovede mas aj vyssie

na zoome by som urcite nelipol, to je skorej funkcia na svietidlo do ruky ..aj tak podla mna nelogicka ak potrebujes search lite tak si take kupis a nie zoom.

rozptyl svetla- alias difuzory co vsetci pozname z petzloviek, teraz radsej riesim zapnutim najnizsej urovne 1-5lumen moc neoslepuje a hlavne nezhavi bateriu

ja osobne mam Nitecore HC30 -vacsia bateria dlhsia sivetivost (trochu vyssia hmotnost)
https://www.iled.sk/celovky-nitecore/celovka-nitecore-hc30/

ale za zvazenie stoji napriklad Fenix HM50R - dobijanie by malo byt priamo kablom do celovky
https://www.baterky-noze.sk/celovky/24537-fenix-nabijacia-celovka-hm50r.html
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Svetlo

Poslaťod Hunter88 » 10 Nov 2017, 07:04

Chalani len vas prosim nenakupuje čelovky tu u nas zvlast nie nitecore a fenix. . .
Osobne mam nitecore HC30 a to 2x jednu v aute jednu na von a kazda ma stala do 35 z ali.
A nie 66e tu na iled. :yees:
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Svetlo SOFIRN SP40

Poslaťod BrAtKo » 19 Mar 2021, 20:23

Ahojte priatelia, som tu novy aj ked to tu sledujem uz dlhsie, az dnes som sa zaregistroval. Rad by som prispel svojou troskou do temy. Nedavno som riesil reku nejaka fajn celovka by sa hodila, jasne ze znacka Fenix je naj doporucovana, aj som dumal, ze vezmem nieco na AA baterku ved ta sa da kupit vsade, nieco mensie a cenovo dostupne. Takmer som uz kupil Fenix HM23, ale este mi kamos poradil cinsku alternativu, ta sa mi velmi nepacila, avsak som nadabil na naozaj vydarenu kvalitnu cinsku celovku, resp. lampu, ktora co do konstrukcie dokaze superit s Fenixom (inspiraciu som nasiel na bajkerskom fore). Zoznamte sa so SOFIRN SP40, vzal som vynovenu verziu.

- 1200lm max power
- celokovove precizne spracovane telo, na vyber z troch farieb
- uzamknutie proti nahodnemu zapnutiu v batohu ci vacku
- magneticky uzaver baterie
- v cene je 18650 3000mAh clanok
- pribalene dva nahradne tesniace kruzky
- pribalena sponka za opasok, koselu apd.
- pribalene kratsie kovove telo pre pouzitie mensej baterie CR123A
- gumovy popruh na hlavu (len hnedy)
- moznost objednat z polskeho skladu ale len ciernu dodanie do 7 dni, moja zelena prisla o tri tyzdne z ciny
- vaha svietidla s 18650 baterkou a so sponou je 116g
- cena 22EUR

ODKAZ NA ALIEXPRESS PREDAJCU

A par obrazkov, vratane letaku. Na YouTube najdete hrbu videi a recenzii. V pripad otazok piste.

sp40_navod.jpg
sp40_balenie.jpg
sp40_spredu.jpg
sp40_telo.jpg
sp40_batt.jpg
Obrázok užívateľa
BrAtKo
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 19 Mar 2021, 16:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Svetlo

Poslaťod Gondil » 08 Apr 2021, 11:39

Ja som tiez hladal svetlo a dostal som tiez odporucanie na sofirn no nakoniec som kupil Skilhunt H04 RC konkretne model F s vyklopnym difuzorom za 36€ (https://www.aliexpress.com/item/3299794 ... 2404kTAXN2)
Sofirn je vraj fajn za tu cenu ale..
Skilhunt ma navyse teplotnu regulaciu a stabilizaciu
nabijanie cez magneticky konektor
ma lepsi sposob pripinania na celovy popruh (len zatuknes do plastovych celusti nemusis prevliekat cez tie gumenne kruzky co je podla mna strasne neprakticke)
na vyber varianty neutral white, cold white aj HiCRI LED

jedine co tomu mozem vytknut je to ze ten vyklopny difuzer trochu oslepuje pretoze ako cez neho svieti svetlo tak samozrejme svieti aj ten pantik. Zatial som to vyriesil tak, ze som ten pant zatrel na cierno. Ale ked sa nad tym zamyslim asi by som druhykrat kupil variantu H04 so zabudovanou TIR optikou (difuzorom), realne moc nevyuzivam to "dialkove" a vlastne v tak malej baterke sa ani az tak neda hovorit o dialkovom svetle, to sa neda jednoducho ani spravit aby z toho bol plnokrvny thrower.
No a mozno este hmotnost ale tak nie je to ultralahka celovka na behanie za 300€ takze tych 48g bez baterky na tuto kategoriu svetiel je standard.

Este by som dodal ze tym hodnotam lm a casu ako dlho dokazu na tej hodnote svietit netreba verit. V skutocnosti vraj 1000lm dokaze konzistentne svietit vral len celovka acebeam h30 ale ta uz je cenovo niekde inde. Realne tieto celovky sofirn, skilhunt, fenix, nitecore atd. dokazu svietit s maximalnym jasom (okolo 1000lm) asi len 2 minuty potom intenzita automaticky klesne niekde na uroven 35-40% maxima (podla teploty aka je v prostredi). Odporucam pozriet https://www.ixbt.com/live/flashlight/na ... -h032.html https://www.ixbt.com/live/flashlight/so ... adkoy.html. Je to sice po rusky ale google translate funguje a bol som schopny to z toho pochopit. Typek co to pisal vyzera ze sa vyzna :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť