Filmy

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Filmy

Poslaťod Adno » 24 Feb 2011, 21:08

Síce tu už tému s takýmto názvom máme, ale túto by som chcel venovať "ne-bushcraftovej tématike". Môžte tu dávať nejaké krátke dojmy z filmov, prípadne odporučiť nejaký :) .

Ako už vo vedľajšej téme spomínal Hunter88 film Predator, tak ten sa mi vždy páčil :yees: . V podstate páčia sa mi všetky filmy kde hral Arnold Schwarzenegger, sledoval som ich už ako malé decko, ale musí to byť s originálnym dabingom, tá jeho "angličtina" občas vyráža dych :lol: z tých najlepších - Predator, Terminator 1, Terminator 2, Total recall...

V poslednej dobe som si pozrel filmy od režiséra Johna Carpentera - musím uznať, že niektoré kúsky sú proste super a to sú 20-30 rokov staré filmy. Najviac ma zaujal od neho film The thing (sk Vec) - sci-fi horor ako sa patrí :) . Tá atmosféra ma úplne dostala a je to presne štýl filmu, ktorý si rád pozriem a v dnešnej dobe sa už takéto moc nenatáčajú. Dobrý je od neho aj film They live, ta myšlienka celého filmu je proste super... a okrem toho, na základe tohto filmu bola spravená hlavná postava v hre Dukem Nukem (pre tých, čo si to teda ešte pamätajú).

Ďalej som si pozrel film Paranormal activity, keďže mi to viacej ľudí popísalo ako veľmi strašidelný horor. Môj verdikt - najradšej by som podal trestné oznámenie na režiséra tej hlúposti, že ma okradol o 90 minút života. Totálna škoda času.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Filmy

Poslaťod SKW » 24 Feb 2011, 21:31

Nemôžem si pomôcť ale moja srdcovka je "The Bourne Trilogy" [Agent bez minulosti (2002), Bournov mýtus (2004), Bournovo ultimátum (2007)]
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Filmy

Poslaťod Rafael Ingvis » 24 Feb 2011, 21:34

Ja môžem napríklad Gattacu, hocičo od Besona (zháňam nezostrihaného respektíve režisérsky zostrih Leona) a naposledy som si veľmi užil Stalkera. Taktiež Krstný otec stojí zato (ale len v angličtine)
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Filmy

Poslaťod stelli » 24 Feb 2011, 22:02

SKW aj moja srdcovka, je to velmi dobre spracovane, taky podobny zaner je este aj film Pavucina lzi(Body of Lies) a Skryta identita.

Posledne sci fi co som pozeral bol film Pociatok(inception) a to bola parada fakt sa to oplati pozriet.

A do tretice film ktory teraz bezi v kinach 127 hodin http://www.csfd.cz/film/272015-127-hodin/ klubok dole pred tym chalanom, tiez sa oplati pozriet.

edit: nedami este nespomoenut ze ze taktiez k mojmu srdcu patria filmy s tematikou WW2 asi najlepsie Band of Brothers, a takmer vsetky klasiky zo 60 rokov (Kam orly nelietaju, Kellyho hrdinovia) aj ked to su filmy ktore vecinu mojich rovesnikov moc nezaujimaju resp. ich vobec nepoznaju.

A samozrejme Westerny hlavne spojenie rezie Sergio Leone genialnej hudby Ennia Morriconeho a herca siteho na western Clinta Eastwooda Pre hrst dolarov navyse, Pre par dolarov naviac a Dobry zly a skaredy mozem pozeat dookola to je pastvina pre usi aj oci. (http://www.youtube.com/watch?v=mLXQltR7 ... re=related :prayer: )
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Filmy

Poslaťod stormmast3r » 24 Feb 2011, 23:00

Černí Baroni, Nevera po Slovenský, Pokoj v duši, Krstny otec I, Smrtonostna pasca I,II; Stare Seagalovky atď. Mám rád stare filmy ...
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Filmy

Poslaťod pawuk » 25 Feb 2011, 08:19

Lost highway, Mullholland drive teda skoro všetky filmy od Davida Lyncha
jeden z odlúbených je Mechanický pomaranč (clockwork orange) a Vesmírna oddysea 2001 od Stanelyho Kubricka
Nádherný film ja aj Vykúpenie z väznice shawshank ktorý možem pozerať stále.
Chuťovky sú aj filmy brazílskej produkcie a to Mesto bohov, Vzbura vo väznici Carandiru a Tropa de elite
Páčia sa mi aj filmy z chuligánskeho futbaloveho prostredia ako Footbal Factory, CASS, Awaydays, Firm

Nakoniec vynikajuce filmy od Emira Kusturicu ani nemusím pripomínať :) Čierna mačka biely kocúr, Underground, Závet, Život je zázrak, Arizona dream
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: Filmy

Poslaťod addo77 » 25 Feb 2011, 10:16

Večný svit nepoškvrnenej mysle, číslo 23, Temný rytier, Memento, Prekliaty ostrov, Iluzionista, Dokonalý trik, Mechanik, apod. :)

Samozrejme Godfather I(II,III) je top
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Filmy

Poslaťod atti.hombre » 25 Feb 2011, 16:14

Neviem či som to tu niekde nespomínal...skleroza a lenivosť to hľadať...takže "The Lost Trapper" , " Medveď ( The Bear ) " ,ruský film " Lesný Duch " , a sága Star Wars... jo a neviem či to niekto pozná: trilogia CCCP -" Sibiriáda"- uletené. :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Filmy

Poslaťod Adno » 27 Feb 2011, 18:53

Nejako som začal znovu sledovať Stargate SG1 (Hviezdna brána), až na posledné 3 epizódy to je pre mňa proste najlepší seriál :) . Čo už, proste ma baví hocičo s vedou a technikou :)

Veľmi sa mi páčil aj Alien 1,2,3,4 (votrelec) alebo black hawk down (čierny jastrab zostrelený). Odporúčam.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Filmy

Poslaťod venco » 27 Feb 2011, 19:13

Ja môžem historické, vojnové hlavne WW 2 /Oslobodenie, Vojak Ryan, Bratstvo neohrozených.../, potom komédie s Paulom Világiom/Fantozzi, Maléry pána účetního/, westerny /Tanec s vlkmi/, české komédie /Slunce seno, Byly jednou 2 písaři, Horí má panenko, Život a neuveriteľné dobrodružstvá vojaka Čonkina/ , Jeana Réna a hlavne zombie horrory.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Filmy

Poslaťod Hunter88 » 27 Feb 2011, 21:18

Tak sa predstavím aj ja :D
Matrix trilogia ,Trestná lavica ,Na ostrie noža,Ostrov,AVP, Predatory,Avatar,Déjà Vu,Karate Kid 2010,Iron Man 1 a 2,Temný rytier,Fast & Furious 1,2,3,4,Gambler,Oblúbený herec Bruce Willis a teda- Rukojemník,Smrtonosná pasca 1,2,3,4 A Moj najoblúbenejší film Ostreľovač . . . a aj nejake nové rozpravky ale s tými sa chváliť nechcem :oops:
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Filmy

Poslaťod zt0350 » 28 Feb 2011, 00:58

hunter s ostrelovacom si mozme podat ruku aj u mna film cislo jedna .......a ani dobrym animakom nepohrdnem........ale inak chlapi ako tak citam mame podobny vkus bourneovky mam tiez rad az tak ze som sa pustil do knih podla ktorych boli tocene :D :yees:
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia


cron