V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kolovrat » 28 Aug 2014, 18:31

Stare texasky by nemal byt problem zafarbit v Duhe, pripadne vymachat v savovej vode, aby sa stiahol povodny odtien.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Nataniel » 26 Sep 2016, 12:14

Pre majitelov DPM windproof smock S95: Ako si rozumie tento kabát s ďažďom ? Viem, že je to podľa názvu, že vetruodolný kabát, ale materíál mi príde celkom tak, že by si mohol poradiť aj z takým miernym dažďom či sa mýlim ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod 72janik » 26 Sep 2016, 12:30

Po impregnacii zvládne dážď v pohode. Ale nie dlhodobý a prietrž... Mám britskú púštnu parku a spokojnosť. Treba raz za čas naimpregnovat čo mi pripomína že je akurát čas. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Braňko87 » 06 Júl 2017, 13:14

Dobrý deň,
Ja som nováčik a momentálne nosím do lesa oblečenie od tejto značky : http://www.ritavita.sk/columbia-oliv-423748.html a som veľmi spokojný.
Braňko87
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 06 Júl 2017, 13:05
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kgabat » 18 Aug 2017, 08:45

Čavte, čavte, som tu taktiež nováčik, tak ak niečo zle napíšem, tak budem rád, keď ma opravíte alebo keď mi v niečom aj poradíte. Väčšinou sa budem pýtať na rady, keďže do lesa a na turistiky chodím len krátku dobu. Až teraz som našiel v tomto vášeň. Doteraz som bol len na malých turistikách, ktoré sa dali zvládnuť úplne bez ničoho. Chcel by som po čase ale vyskúšať aj niečo náročnejšie a budem rád, keď mi poradíte aké oblečenie si pokúpiť a hlavne aké topánky. Vďaka za všetky rady:-)
Obrázok užívateľa
kgabat
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Aug 2017, 23:17
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod fatal_error » 18 Aug 2017, 08:55

Daj cenovy strop, ktory si ochotny investovat a od tohto faktora poradime najlepsie.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod 72janik » 18 Aug 2017, 09:48

kgabat píše:Chcel by som po čase ale vyskúšať aj niečo náročnejšie a budem rád, keď mi poradíte aké oblečenie si pokúpiť a hlavne aké topánky. Vďaka za všetky rady:-)

Máš tu toho dosť popísané.. ale určite tu nájdeš aj nejakú radu. Ale nezabúdaj že čo je pre niekoho komfort môže byť pre teba peklom. Najlepšie začať tým čo máš doma a postupne skúšať a obmieňať. Časom zistíš že nároky sa budú stupňovať. :wolf:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kgabat » 21 Aug 2017, 09:50

No vôbec netuším ako sa tie veci pohybujú. Ale tak dajme tomu, že nejaký úplný strop by bol 1 000€. Viac by som jednoznačne do výbavy nechcel vraziť. Aj toto mi už príde dosť ale tak chcem radšej kvalitu ako len nejaký šmejd. Chcem aby mi to čo najdlhšie vydržalo, aby som každý rok nemusel kupovať nové topánky a podobne.
Janik lenže ja mám doma úplnú klasiku a s tým sa bojím ísť na vyššie a náročnejšie turistické chodníky:-/
Obrázok užívateľa
kgabat
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Aug 2017, 23:17
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod juraj1974 » 21 Aug 2017, 10:15

Skusim ja.. Co vlastne preferujes? Myslim tym ze ci si nejaky HiTech ci si skor na klasiku? Si maskacovy typ ci inak orientovany? Preferujes technicke a funkcne veci ci si skor na klasiku ako je bavlna platno ci vlna? Toto si skus sam zodpovedat a potom sa rozhodni. Vsetko ma svoje za a aj proti. Na kolko dlho chces chodit von? Do akého terenu prostredia? Vsetko to hra ulohu pri rozhodovani sa.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod 72janik » 21 Aug 2017, 10:39

Ja veľa krát chodím von len vo veciach od cinana s vecami za pár supov. Žiadne hitec vychytávky. Skús len vybehnúť vo veciach čo máš na menu noc a uvidíš. Nemusíš hneď utrácať ťažké prachy. Dám zistíš čo preferujes ako pohodlie. Pre mňa je to batoh. Ostatné mi je viac menej jedno. A samozrejme boty som zabudol. Používam vojenskú alebo policajnú od Bospo.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod kgabat » 22 Aug 2017, 11:12

Čo sa týka toho, čo preferujem. Tak skôr by som siahol po niečom maskáčovom, viac sa mi páčia také veci a skôr aby boli z bavlny. Tá je podľa mňa pohodlnejšia. Som taký typ človeka, ktorý má rád pohodlnosť a v lese a na turistikách sa chcem predovšetkým dobre cítiť. Chcel by som začať chodiť na dlhšie turistiky, hoci aj také 9-hodinové alebo vyskúšať aj také, že niekde prespím a na druhý deň pokračujem, viete čo tým myslím, že?
Obrázok užívateľa
kgabat
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Aug 2017, 23:17
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod juraj1974 » 22 Aug 2017, 11:20

Ano. Za seba napisem ze asi viem co myslis... ak si maskacovy typ tak ti odporucam siahnut po vojenských ulozenkach. Poctivy material za rozumnu cenu a aj vzory su na vyber. Pokukaj armyshopy
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jasommato » 22 Aug 2017, 17:53

tak ak si pohodlny tip tak siahni po maskacoch vzor 6O su najpohodlnejsie ake som mal ale zase celkom spatne a nemoderne
po nich sui najpohodlnejsie maskace bundesvwhru a svajciarske
tieto sa daju aj kupit celkom lacno
menej pohodlne ale zase o cosi pevnejsie a odolnejsie su maskace vzor 97
co su novsie maskace tak neviem neskusal som ale uz su drahe
v tomto sa do ceny co si napisal zmestis s letnym oblecenim zimnym, letnimi aj zimnimi kanadami a este ti zostane aj na batoh esus cutoru kresadlo nozik a celtu :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod makara » 23 Aug 2017, 01:16

tie nove maskace vz.2007 su velmi dobre aj pohodlne .. na FB sa pridaj do skupiny ARMYBAZAR OSSR a tam stale niekto nieco ponuka najdi
niekoho v okoli a vyskusaj ... batoh 30L je perfekne spracovany aj sa dobre nosi (netlaci nikde) aj ked je poriadne nalozeny ... topanky
tiez vojenske od BOSP na leto su dobre pustne (Army ranger HD) a na zbytok roku ( Force HD ) ... zapar korun vela muziky ;)
Obrázok užívateľa
makara
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Jún 2016, 23:34
Bydlisko: Kosice
Dal Ďakujem: 45 x
Dostal Ďakujem: 134 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Gondil » 23 Aug 2017, 08:47

maskace vz 97 su dost tazke a objemne, je to hruba latka ale je to dobry matros, nieco to vydrzi. Ked som sa v nich vyvalal v poriadnej rose tak som bol aj tak suchy (myslim ja. maskace samozrejme nabrali vodu ale nebolo to citit) ale zato som pribral nejake to kilecko. S novsimi nemam skusenosti.
Co sa obuvi tyka, hladaj hlavne pohodlnu obuv. Nie je nad kvalitnu ale hlavne POHODLNU obuv, ak chces chodit na turistiku venuj tomu patricnu pozornost. Nie je nic horsie ako ked po 3 hodinach chodze nevies spravit uz ani krok pretoze ta strasne bolia nohy. Nemusis sa ale hnat do nejakej vysokej, tvrdej alebo hi-tech obuvy. Osobne si ale neviem predstavit, ze by som na turistiku chodil v armadnej obuvi (kanadach a pod). Ja som dlho mal a este stale mam jedinu normalnu turisticku obuv - myslim jedinu turisticku co mam (Hanwag Alaska GTX). Tie su drahe ako spina zato velmi pohodlne a kvalitne ale v slovenskych podmienkach takmer nepouzitelne, respektive nie su bytostne potrebne - su strasne velke a pomerne tazke a jednoducho na Slovensku ich vyuzijes tak mozno v Tatrach. Teraz som si kupil nizke celokozene topanky rakuskej znacky Dachstein Super Ferrata LTH prave kvoli tomu, aby som mal nizsie lahsie topanky na slovenske podmienky. Pri prvej ture v Slovenskom raji mi vsak otlacili obe paty co sa mi vobec nestava ale moze to byt tym, ze su este tvrde a nerozchodene. Vsetky ostatne tury som uplne v pohode zvladol v mojich asi 6 rocnych sandalach, tie ma nezradili nikdy. Dovolim si tvrdit, ze mozno az na tatransku vysokohorku turistiku v kamenistom a exponovanom terene si na vacsine Slovenska vystacis s lepsimi teniskami s dobrou podrazkou (v outdoorovych teniskach s vibram podrazkou som presiel vsetky trasy pred tym nez som kupil Hanwagy, napr. aj hreben zapadnych tatier (Rohace), ten je povazovany za najnarocnejsi volne pristupny znackovany hreben na Slovensku. A bolo to uplne v poriadku.) Preto podla mna na 1. mieste je pohodlnost (tu vsak zistis asi az pouzivanim, lebo to, co sedi mne, nemusi sediet tebe), a potom na dalsich miestach pri vybere obuvi je typ obuvi (asi nechces zabky do tatier), cena, prevedenie, materialy a pod.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron