Téma o hocičom "resurection"

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Killian » 14 Feb 2016, 21:55

Mozno to nejako pojde premigrovat na Google Photos. Inac fotky (hlavne nejake "dolezitejsie") na tomto fore odporucam uploadovat priamo ako prilohy - tieto su ulozene priamo u nas (na serveri) a daju sa aj vsetky odzalohovat. Je to vzdy len otazka casu, kedy take sluzby skoncia (pametam este kedy este boli vsade na forach linkovane obrazky z imageshack...).
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Majo » 22 Feb 2016, 13:59

Prežitie pri prírodných katastrofách v Japonsku

http://nepropadu.ru/blog/guestroom/11598.html

Na stránke ruských survivalistov nájdete článok o prežití pri zemetraseniach a iných prírodných katastrofách v Japonsku. Jedná sa o osobné skúsenosti autorky, ktorá v tejto krajine pracovala niekoľko rokov.

Niekoľko myšlienok z článku pre tých, ktorí neovládajú azbuku

Japonsko leží v seizmickej oblasti, bežné sú tu zemetrasenia a tsunami. Hurikány a tajfúny sa vyskytujú najmä v ostrovných oblastiach.

Japonci sú disciplinovaní, bezvýhradne dôverujú vláde, dodržujú zákony. Z náboženských dôvodov majú odlišný vzťah k vlastnému osudu ako Európania.

Krajina je husto obývaná, na nácvik prežívania v drsnej prírode nie je dostatok miesta.

V krajine funguje výstražný systém, v prípade očakávaného zemetrasenia beží informácia v rozhlase a televízii s mapou zasiahnutej oblasti, na mobily prichádzajú varovné sms. Vtedy je čas 1 až 3 minúty na opustenie budov.

Súpravy s vecami na prežitie. Z dôvodov, ktoré už boli uvederné, Japonci nepociťujú potrebu prežiť za každú cenu. Napriek tomu pre prípad katastrofy sú dostupné súpravy na prežitie. Bežné zloženie takejto súpravy je ruksak alebo taška na plece z nepremokavého materiálu oranžovej farby, baterka napájaná z dynama na ručný pohon, tranzistorový prijímač tiež na dynamo, plastový vak na vodu, gumové rukavice, rúšky na tvár, biotoaleta (vraj najdôležitejšia súčasť súpravy), ochranná prilba, vlhčené útierky, výstražná píšťalka a flísová prikrývka oranžovej farby. Nič nemá maskáčovú potlač či nejaké armádne vzory. Nenájdete tu žiadne multitooly, zápalky, kompasy, či obľúbené prezervatívy. Nože, sekery, píly a zbrane sú v Japonsku zakázané.

Japonci sa v prevážnej miere stravujú v rôznych automatoch. Tieto sú umiestnené aj v úkrytoch. Preto treba mať u seba dostatok mincí. Japonec by ani v prípade katastrofy automat nevylomil. Jednoducho vhodí mince a kúpi si. Tiež pri evakuácii cenné veci necháva doma. V Japonsku sa nekradne.

Nakoniec autorka popisuje zážitok zo zemetrasenia. Sedela so známymi v reštaurácii, keď sa rozozvučali mobily s výstražnými sms. Všetci rýchlo vstali a vychádzali na ulicu. Pri východe pracovník reštaurácie rozdával ochranné prilby. Nevládla žiadna panika a chaos. Polícia ovládala situáciu. Zemetrasenie namiesto očakávaného stupňa 6 malo len stupeň 2. Po 15 minútach sa všetci na pokyn polície bez zmätkov rozišli.
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Majo » 24 Apr 2016, 12:54

Bushcraft Pat a Mat v podaní dievčat z Bavorska:

Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Dufi » 24 Apr 2016, 22:43

Boze tie su tak infantilne rozkosne, ze tie ich videa neviem prestat pozerat :D
Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Nataniel » 26 Máj 2016, 13:05

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod atti.hombre » 02 Aug 2016, 16:50

:D horský futbal...

Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Nataniel » 25 Sep 2016, 15:51

Poznáte tento časopis http://www.epublishing.cz/prezit ? Oplatí sa ho kúpiť ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod bubi » 25 Sep 2016, 16:20

Jedno číslo som kúpil. Je to viac o zbraniach ako o prežití. Ale sú tam zaujímavé veci.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Nataniel » 24 Okt 2017, 10:37

V poslednom čase mám pocit, že akonáhle sa tu objaví nový člen hneď je z neho spamer a podobne. Nie je to hneď nejaká paranoja aktívnych členov teda chaterov čo sú tu skoro nonstop celý deň ? Neprichádzame takto o nových členov, ktorý by v budúcnosti mohli prispieť niečím zaujímavým ? Nie každý nový pozná etiketu daného fóra. Možno keby pri registrácií musel prečítať nejaké to vaše pomyslené desatoro fóra mohli by sme mať hneď podľa Vás "kvalitných nových členov". Keby som sme prišiel len teraz a prečítal by som si pár komentárov na nových tak by som toto fórum asi rýchlo opustil, že je to tu uzavreté. Teda skúste sa nad tým zamyslieť, toľko môj názor.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod juraj1974 » 24 Okt 2017, 11:12

Napisem ja. Aj tak som tu za teroristu agresivneho taaak nech si to vyzerem ja sam. Vies priatelu. Asi si mal moznost citat kvalitu ,,novych,, prispevkov typu ,,jeej toto skusim... jeeej toto sa mi paci.. ci jeeej toto je pekne len mi to mamka nechcu spravit,,.... to je len cast toho co sa tu v poslednej dobe nakopilo. Novy clen co sa tu objavi za 10 minut prispeje do tych istých tem a zmizne. A tak sa to opakuje dlhsiu dobu a stale nove a nove nicky s tou istou kvalitou. Nikto nidky nenapadol nikoho za jeho otazky. Prave naopak. Vzdy sa kazdemu snazi vyjst v ustrety. Len kde je miera? To je uz tahsie. Len vdaka nasim moderátorom toto forum ma svoju neopisatelnu kvalitu. Zdoraznujem ze tu drviva vacsina ludi ktorých si ty nazval chaterrmi čo sú tu skoro nonstop celý deň sa vzdy snazi novych ludi usmernit ci povzbudit. Jednoducho navrhnut pomoc ak by nieco niekto potreboval. ALE!... niekto tu raz napisal ze existuje sloboda slova. Neznamena to vsak ze si tu niekto pride a dokola bude tarat svoje nezmysli dokola. Tam uz demokracia nema svoje miesto. Priznavam ze som ja osobne casto ostro vystupil proti novym clenom. Bolo to vela krat prave ohladom kvality ich prispevkov. Skusme sa zamysliet nad tym ze co je a co nie je vhodne. Jedno je vsak iste a na tom trvam. Kto tu chce najst informacie tak ich tu najde a dokonca ma priestor aj pre odovzdavanie tych svojich skusenosti celemu foru. Nie kazdy novy je mimoň co Bot. Ale kto chce si cestu najde. Pouzijem priklad. Novy clen LukasG. Prisiel a sledoval. Cital. Ucil sa. A nasiel aj mna. Stretli sme sa a vymenili par slov. Jednoducho mal chlapec zaujem a tak zistoval a nakoniec sa zaclenil. A nikto mu nic nevycital. Aj ked sa na zaciatku javil ako Bot.. :lol: ostatny nove clenovia (alebo skor jeden urazeny prenickovany) podobny postup nezvolili a len kalil/li vodu... tot tiez moj nazor... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Nataniel » 25 Okt 2017, 09:45

Rozumiem Juraj čo píšeš a súhlasím s tebou. Avšak pokiaľ niekto napíše príspevok tipu: "jej pekné" alebo "maminka mi to nechce urobiť" tak taký človek si najprv zaslúži usmerňovaciu odpoveď, že teda takto nie a až po tejto usmerňovacej odpovedi si zaslúži zrušenie a uštipačné poznámky. Nikdy nevieš, či za tým príspevkom sa neskrýva malý človiečik, ktorému je ledva 15 rokov a dáva najavo svoje detské emócie a potrebuje pomoc. Dodnes mám uložené listy, ktoré som posielal na náčelníka Ligy lesnej múdrosti keď som sa začal o lesnú múdrosť zaujímať a ver mi boli to tie isté neskúsené hlášky a myšlienky. A tak isto som začal chodiť na jedno fórum, kde sa písal a tiež som si zaslúžil pár posmeškov. A ver mi ťažko som sa s tým vysporiadúval a bral som to ako internetovú šikanu a nevedel som ako s tým naložiť až keď si ma nezobral pod "ochranné krídla" jeden diskutér a pomohol mi nasmerovať svoje fungovanie na fóre a podobne a netrvalo dlho, kým sme sa osobne stretli a dodnes sa stretávame. Pamätajme o buschcraft nemusí mať záujem len dospelá osoba ale aj dieťa.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Legil » 25 Okt 2017, 10:33

... už dlhšie chodia noví členovia, ktorí sa prihlásia, naozaj napíšu jednu vetu typu ako písal Juraj ...
Boli prihlásení 10 maximálne 20 minút (a to už preháňam) stihli napísať to ,,jéééj,, a koniec.
Viac krát sa už nikto z nich neprihlásil, takže nikto ani nevidel či na nich niekto reagoval, alebo či sa ich príspevok zmazal.
Na mini-chat sa neprihlásil ani jeden z nich, takže ani tam nikto z nich nič nevidel, nečítal ...
Ich najobľúbenejšia téma je buď voľná diskusia o Bushcrafte, Bushcraft vs. SK zákony, čím vás zlákal les ... sem tam niečo iné
Môžeš sa presvedčiť že sa z nich nik už viac neprihlásil, je ich tam dosť a niekto je už bez príspevku, lebo je zmazaný, pretože sa vôbec netýkal danej témy a nebolo ho kde ani zaradiť :(
Usmerniť môžeš len toho, čo sa na niečo pýta, a ešte sa prihlási aj druhý krát. Ak prišiel v poslednej dobe niekto, čo sa na niečo pýtal, tak mu bola daná odpoveď najlepšia, akú kto dať vedel, prípadne sa rozbehla malá debata v téme.
Zhodli sme sa na tom, že je to ,,bot,, alebo provokatér a že len v tých témach chce len provokovať. Niektoré IP adresy tomu aj napovedajú.
memberlist.php?start=1850
(plynder, dynor, iba_radovan, radixjuger, kamix, samron, kikson ... )
:camp:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod juraj1974 » 25 Okt 2017, 10:41

Suhlasim s tebou a ver mi ze prebehlo vela diskusi na urovni ss kde bola snaha o ako to ty sam nazyvas usmernovanie. Nevies vsak uz o tom ze co nasledovalo. Preto tvoje slova snaziace sa o ochranu novacikov. Len v skratke ti napisem ze slova ktore nasledovali po ,,usmernovani,, su silno nepublikovatelne a ich hmotne ekvivalenty sa pouzivaju vo filmoch pristupnych len od 18 rokov. Pravdepodobne tvoja osobna nedôvera v moderatorov ti podsuva pocit krivdy voci tym ktorých dobre úmysly na tomto fore su silno spochybniteľne. Vec vsak jedno. Nikomu nebolo ukryvdene. Moderatori si naozaj svedomito robia svoju pracu a naozaj sa snazia riesit veci najskôr po dobrom. Ocenujem tvoju snahu o ochranu novych clenov len si treba uvedomit ze kolky z nich maju aj naozaj snahu sa nieco dozvediet alebo nebodaj byt nakloneny usmerneniu v tom ako to tu funguje. Spocitam ich na jednej ruke.... a pouzijem max jeden ci dva prsty.. Tu nikto nikoho nedrbe za nieco co nevie. Tu sa pozastavuju ludia nad tym ze sem niekto pride naseka 2-5 prispevkov do tych istých tem a zmizne. Potom ho uz niet. Teda mozno ze ano. Len pod inym nickom a situacia sa opakuje... A to je uz podla môjho osobného nazoru uz o inom... :camp:


PS: Pocas môjho pisania zareagoval Legil. Ja som odpovedal Natanielovi. Aby nevzniklo nejake nedorozumenie.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod juraj1974 » 19 Dec 2017, 11:21

Priatelia. Ma tak v poslednej dobe tlačí myšlienka s otázkou že čo sa vlastne deje? Kde sa stráca v poslednej dobe ta pozitívna energia tohto fóra? Neviem ci registrujete ti čo ste tu že sa to tu zmenilo. Snažím sa prísť na to kde sa stala chyba? Čo spôsobilo ,,odlev,, lesných tvorov a absenciu zážitkov z prostredia v ktoré je nám všetkým tak blízke a napĺňa nás pozitívnou energiou. Mam pocit že sme to my sami..
V začiatkoch fungovania sa tu viedli vášnivé diskusie aj o nesmrteľnosti chrústa... ci ako sa zakladá oheň ako sa vyrezáva ci aké boty sú najlepšie. Rovnako sa vedelo nekonečne písať o tom ako si utierať riť v lese a podobne lakocinky ktoré mne osobne začínajú chýbať.. Kde sú survivalisti ktorí mali 100-litrove bagle v ktorých nosili svoj domček s kuchyňou obývačkou či spalnou...? Samozrejme ak nepršalo ci nebolo inak nepriaznivé počasie.. :wink:
Snažím sa prísť na to čo to všetko spôsobilo že sa lesný tvorovia prestali deliť o svoje zážitky vedomosti skúsenosti a iné cnosti ktoré by potešili oko čitateľov. Nenapada ma vsak nic konkretne. Možno že sa v poslednej dobe vyskytlo par nazvem to provokatérov ktorý svojimi ,,plnohodnotnými,, príspevkami dosť polarizovali fórum ale neverím že to mohlo spôsobiť celkový úpadok.
Taaak že čo nás rozdeľuje? Ako to vnímate vy? Neverím že už každý všetko vie. Teda okrem rkw.. ten sa ako jediný vyjadril že už sem nemá dôvod chodiť lebo už vie všetko.. :lol: Beriem.. niekomu stačí málo..
Ostalo tu aktívnych už len par ľudí čo sa stretávajú, A je im jedno či prší sneží alebo ci ja neviem mali cigáni padajú. Jednoducho keď si chcú vychutnať pobyt pod stromami a oblohou tak idu. Poďte von. Odložte mobily tablety. Vypnite telku ci YouTube a poďte si vyskúšať ako krásne je vonku. Podeľte sa s ľuďmi ktorý možno že nemajú toľko času ale aj tak chcú čítať o tom ako sa da tráviť čas v lone nasej matky prírody ktorá nám dáva tooolko možnosti.
Poďme von. Píšme o tom čo prezívame čo robíme ako sa mam veci páčia ci nepáčia. Nenechajme toto fórum ist do zabudnutia. Potlačme svoje veľa krát nadmerne vysoké ego a tolerujme aj netolerovateľne. Nemyslím si že to je až takže.. :camp:
Nedalo nereagovať na tuto situáciu. Očakávam vaše postoje a postrehy.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Téma o hocičom "resurection"

Poslaťod Nataniel » 19 Dec 2017, 11:43

Je to osud každého fóra. Činí v diskusných forách som už cca 15 rokov a každé fórum ako aj kvalitná web stránka jednotlivca vždy po čase skončí svoju slávnu éru. Vývoj fóra veľmi dobre ukazuje to ako život ovplyvňujú rodinne povinnosti. Keď si študent bez záväzkov, chodíš, píšeš, založíž web stránku a potom príde koniec školy, práca, rodina a aktivita týmto smerom končí. No a ja si tiež uvedomujem že sedenia za PC vo voľnom čase “zabíja” rodinu a preto sa radšej venujem naplno rodine, s deťmi to je podstata môjho života. A ked deti odrastu tak možno to opäť ožije. SKW je presne príkladom o čom píšem.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron