Co si zobrat so sebou

Chcete začať s bushcraftom? Vaše otázky smerujte sem

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod bubi » 27 Nov 2015, 12:49

Na základe Mirinovho príspevku som hodil na váhu nejaké nože. Opinel08-50g, Victorinox Rucksack-100g. A pritom na tom vinoxe som väčšinu toho náradia v prírode nikdy nepotreboval. A s pet fľašami súhlasím. Aj s rumom. Bez rumu sa do lesa nemá chodiť. Zvyšuje teplotný komfort. :mrgreen:
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod Mirino » 27 Nov 2015, 17:54

Přesně o tom to je. Vypadá to na neškodných 50g rozdílu. Ale z jiného úhlu pohledu je to 50%!!! Kdyby se podařilo v ideálním případku nahradit každou součást výbavy jinou s 50-ti procentní hmotností, tak i bágl by mohl být ideálně o polovičku lehčí. V reále budeme rádi když místo 20-ti kilo ponesme třeba 16. Ale někdo je třeba tradicionalista, co bez kilové sekery a dvou ČSLA celt nejde ani na hřiby....ale tak každý máme to svoje a sto lidí - sto chutí, hlavně to svoje nikomu moc nevnucovat a už vůbec ne se o to hádat :camp:
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod mohadive » 26 Dec 2015, 22:28

Nikedy to bolo jednoduchsie. Nebolo tolko blbosti ktore by sa dali nosit do lesa. Stacila ueska, spacak, celta, esus, cutora a jedlo. Nozik bol za opaskom:-) Nic menej, nic viac :D
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod modro » 21 Nov 2017, 11:54

mohadive píše:Nikedy to bolo jednoduchsie. Nebolo tolko blbosti ktore by sa dali nosit do lesa. Stacila ueska, spacak, celta, esus, cutora a jedlo. Nozik bol za opaskom:-) Nic menej, nic viac :D

to som si hovorieval aj ja a nejak som skončil tak, že môj baťoh má aj 10 kíl keď niekam idem :)
Obrázok užívateľa
modro
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21 Nov 2017, 11:48
Bydlisko: Brezno
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod bobek » 22 Nov 2017, 21:20

Ahoj, 10kg ? Na jak dlouho? Osobní zkušenost: začínal jsem na vandrech o samotě cca 100km v nohách a cca 5nocí. Váha bagaáže se vším všudy 27kg. Ano MASAKR.
Po letech a s přibývajícími léty na stejnou dobu cca 15 Kg a jde to ještě očesat.
Člověk si po dalším a dalším pobytu v přírodě uvědomí co je zbytečnost a co je nutnost. Každopádně nelze radit druhým , ono se to musí prožít a to je ta OSOBNÍ ZKUŠENOST a tím spojené i OSOBNÍ POTŘEBY.
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod 72janik » 22 Nov 2017, 21:27

Bobek čítaš mi myšlienky. Len dúfam že si sa mi nehrabal v hlave.. :wink: :yees: :wolf:
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod bobek » 22 Nov 2017, 21:34

Ahoj, to bych si nedovolit, " nečiň jiným to co nechceš aby oni činili tobě".. Mě říkají že mám místo mozku kopu sraček - no hrabej se v tom... :P
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod Poutnik » 22 Nov 2017, 21:37

Dával jsem sem příspěvek o vandru na Sumave v druhé polovině října (16.-20.). Pět dní, čtyři nocí. Váha baglu nepřesahla 7 kg. Včetně jídla.
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod bobek » 22 Nov 2017, 21:47

Poutníku, ty jsi jiná kategorie...
Já se s vým podlomeným zdravím potřebuji jistý komfort, proto u 15kg píšu že se to dá ještě očesat.
Každý to má jinak, však jsme se o tom bavili i u Willyho na Sázavě...
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod juraj1974 » 23 Nov 2017, 09:33

Osobne to beriem tak ze Modro je stale ten isty 10 minutovy trepak co sa vzdy regne na 10 minut zasteka v stale tych istých temach a uz sa neukaze. Teda nie pod tym istym nickom ale zalozi si novy a opakuje sa to dokola. Podla mna videl les len z okna ustavu kde je zavrety a kde ma presne urceny cas na net...
Ale k teme. Tema je co si brat.. Podla môjho nazoru to je len a len individuálne. Poznam to podla seba. Aj ja som si za mlada (este v minulom storoci) vystacil len s dekou v US-ke kde som mal pasteky a chleba a nemalo to ani 10 kg.. potom ako som zacal mat pristup k peniazom sa to zacalo cele kafrat. Vsetko som zrazu potreboval a bral som este aj rezervu rezervy.. Ci to bolo jedlo navyse oblecenie zduplovane a kooopec serepeticiek k tomu. Dospel som az do takého stadia ze na prvy zraz ludi z fora som sa dostal na vahu cez 35kg.. ano ano.. hnus velebnosti... a to nebolo este konecne.. Pouzival som vtedy nekonecny batoh Bergen ktory niekto nazval DPM dierou lebo sa do neho naozaj dalo nalozit cokolvek. A tak to aj dopadlo... Bolo miesto tak preco ho nevyuzit.. Postupom casu som vsak zistil ze nepotrebujem dva tri druhy riadu. Ze mi netreba viac svietidiel ze staci jedno rezervne oblecenie podla pocasia a jedlo mi uz netreba brat pre polovicu fudbaloveho druzstva vo faze vykrmu. Ani nozov mi netreba tolko kolko som braval. A tak som sa postupom casu dostal na 10-12kg na 3-4 dni pochodu. Taak ze moje odporucanie? Chodit chodit a chodiit.. ono casom kazdy pride na to ze vela veci nepotrebuje
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod kucco » 23 Nov 2017, 09:53

na prvý pochod som bral bágel s hmotnosťou 20kg na 3 dni :)
Obrázok užívateľa
kucco
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23 Nov 2017, 09:39
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod juraj1974 » 23 Nov 2017, 09:57

Nezabudni za 10 minut zmiznúť...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Predchádzajúci

Späť na Pre začiatočnikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia