Gorka 3-4

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Gorka 3-4

Poslaťod prales » 17 Mar 2018, 10:20

zbojnik píše:a aký je recept pomer ak to nemáš ako vlastné tajomstvo ? :D
inak skúšal ste už prať niekto Gorku v práčke alebo perete ručne? :camp:


Je to velmi jednoduche. Najdolezitejsie je pocas celeho procesu polohlasom odriekavat modlitbu k bohu impregnacie. Roztopis 7 dielov parafinu a 3 diely vcelieho vosku vo vodnom kupeli. Da sa ist az ku pomeru 10 : 1 ak chces setrit vcely vosk ale je to potom ovela svetlejsie a trochu menej elasticke. Nasledne nalejes do plastovej formy a nechas stuhnut. Ja dobre pouzit taku formu aby ti vznikol blok s dlzkou jednej strany aspon 10cm zrychluje to aplikaciu.

Ja som svoju do pracky nedaval. V rukach to mam oprane za chvilku a zavdacim sa odevu ktory mi sluzi a ktory ma chrani.

Tu je video v slovencine o prani gorky: https://www.youtube.com/watch?v=FumydXHN4iM
prales
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 10 Dec 2013, 12:22
Bydlisko: Čerín/Grodås
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod zbojnik » 20 Mar 2018, 07:43

ďakujem ja som chcel presne vedieť ten pomer aký používaš. ale trošku si ma zaskočil s tou modlitbou :D neviem nepoznám napíš aj tú aj čas kedy o polnoci alebo ráno aby som to nedovrzal :mrgreen:
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod 72janik » 20 Mar 2018, 08:22

To pranie v pracke na programe vlna. Je to setrne a nezmyka. Povedal by som ze setrnejsie ako suchanie latky o latku v ruke...
Ale to je len moja domienka. Takze ostatni sa riadte svojim srdcom aby ste si kvoli mne nieco nespravili na obleku...
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Kelko » 31 Mar 2018, 09:33

mam ju viac ako rok a zatial ju nepral.... blato opada a jemna kefa dočisti... :roll: ale inak sprchujem sa aj každy den :wink:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko
 
Príspevky: 314
Registrovaný: 19 Feb 2012, 13:06
Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 255 x
Dostal Ďakujem: 382 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod zbojnik » 02 Máj 2018, 07:11

takže prvý postreh z prania gorky, keďže včera bolo pekne a teplo, rozhodol som sa ju zbaviť nánosov :)
ručne v jemne teplej vode aby zišiel vosk len s lanzou. Kabát je niečim originál na impregnovaný silnejšie ako gate. Po uschnutí je gorka trošku svetlejšia
a poriadne pokrkvaná :D Palatka stvrdne a ako schne tak robí poriadne falce. Latku by som neodporúčal drieť veľmo o seba ako som to spravil ja ostanú svetlejšie vydreté miesta.
A očakávajte poriadne hnedú vodu asi stej impregnácie. Ináč ne vyžmýkaná vyschla celá gorka za nejakých 30 minút na slniečku.
Rozmýšľam, že ju skúsim prežehliť lebo strašne je pokrkvaná ako krave s tlamy :D
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Gani » 04 Apr 2019, 12:31

Zdravím páni, akurát som premýšlal nad gorkou ale padla mi do oka 5 a našiel som túto konverzáciu. Nemáte náhodou niekto skúsenosť s týmto eshopom a značkou? Ďakujem. https://kamuflage.ru/en/kostyum-gorka-5 ... oliva.html
Gani
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 02 Dec 2016, 01:26
Bydlisko: Partizánska Ľupča
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod zbojnik » 05 Apr 2019, 06:21

S tým eshopom nemám skusenosť ale mám dobré skúsenosti s russianarmyshop.eu/sk. viem ze tam ponukali jedného času gorku 5 ale asi v nejakej kamuflazi nie jedno farebnú skús pozrieť
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Gani » 05 Apr 2019, 12:46

zbojnik píše:S tým eshopom nemám skusenosť ale mám dobré skúsenosti s russianarmyshop.eu/sk. viem ze tam ponukali jedného času gorku 5 ale asi v nejakej kamuflazi nie jedno farebnú skús pozrieť



Ahoj, ďakujem ti za odpoveď. Písal som aj im no stretol som sa s arogantným jednaním. Ešte niečo vymyslím.
Gani
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 02 Dec 2016, 01:26
Bydlisko: Partizánska Ľupča
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Nataniel » 05 Apr 2019, 12:56

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod kuny » 14 Feb 2020, 09:48

Nemá niekto skúsenosti s kvalitou Gorky od firmy Splav? Konkrétne СПЛАВ ГОРКА-1?
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Nataniel » 14 Feb 2020, 11:01

Ja ti neviem nevyznám sa až tak v gorkach ale nie je náhodou 1 stará záležitosť myslím si že pri tých novších modeloch 3,4 už toho dosť vychytali čo sa strihu týka. Aj keď nie vždy je to tak, že čo je nové, že je aj lepšie ale myslím že tu sa to potvrdilo. No a čo sa praxi týka tak gorku nosím len v zime a poviem ti tak že keby som 2 x kupoval tak beriem 4 nakoľko anorak v zime mi príde praktickejší, nakoľko zapínať gombíky so zmrznutymi prstami nie je bohviečo.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod kuny » 14 Feb 2020, 11:28

Neviem ani ja. Pozeral som si stránky firmy Splav.ru a 1 je o polovicu lacnejšia ako 4. Tak asi bude nekvalitnejšia. Ale zasa čo som pozeral E-shopy. tak Splav 1 stojí o tretinu viacej ako Bars 3.
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Nataniel » 14 Feb 2020, 23:05

Ja som počul že originál pre armádu robí Bars, že ten Splav nemá až takú kvalitu. Ja mám gorku dovezenu z Ruska a je to Bars.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod zbojnik » 18 Feb 2020, 07:39

ahojte pre armádu vyrába BARS. SPLAV je skôr pre civilný trh a tomu prispôsobil aj trošku dizajn farby a hlavne materiály. ja osobne mam BRAS kvôli materiálu je to bavlna a vyhovuje mi to nemusím sa báť ohňa alebo malinčia. mám gorku 3 tie gombíky keď je zima sú des ale zas keď je teplo dajú sa rozopnúť čo je pre mňa plus aj keď asi dva som už prišíval napr. a ďalšia vec je farebná nestálosť keď som ju pral ručne vo vaničke pustila farbu zo svetlela mne dosť výrazne kamarátovi až tak veľmi nie ale čo je horšie zda sa mi že stratila kus odolnosť voči dažďu.
splav stým až taký problém nemá jeho látky sú stabilnejšie aj keď nemajú takú odolnosť a čo som sa dočítal, že to nieje čistá bavlna a niektoré modely už majú zips. aj keď známi čo chodí do ruska mi vravel že tam splav až tak nejde lebo to nezdrži to čo bars aj pri ohni aj v kríkoch no ale to neviem ohodnotiť na sebe. asi záleží čo plánuješ stým robiť.
aby som ťa domotal kukni ešte AVATOR gorky je to niečo medzi ale napr gombíky už majú kanadského typu a to sa mi páči viac aj látka by mala byť čistá bavlna
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Gorka 3-4

Poslaťod Nataniel » 18 Feb 2020, 08:27

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron