Slanské vrchy

Všetky tipy a postrehy o vhodných lokalitách

Re: Slanské vrchy

Poslaťod stormmast3r » 11 Jún 2011, 16:59

HikerBiker píše:
stormmast3r píše:Oplati sa vyjsť na k vysielaču na Makovicu? Je tam dobrý výhľad?

Veru neviem, kdesi som čítal, že áno...
Ja som na žiadny nenatrafil, no nezdržal som sa dlho, možno sa treba porozhliadnuť po okolí alebo si vyliezť jeden z vysielačov :D

Minuly pondelok som tam bol a veru, trebalo vyliezť :) Ale v polke som sa už bal liezť ďalej. Keby bolo krajšie počasie, vidno možno až na Tatry....

-- 10 Aug 2011, 21:09 --
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod Netopiers » 21 Jan 2012, 00:23

Ano Slanské vrchy su naj, často chodím do Cabova kedže to mám aj na bicykli za pol hodinu :D , ale štvú ma tam lesníci na širokej(hora veľmi dlhá) sú už len pruhy lesov a rúbanísk sice v koncom leta začiatkom jeseni je tam oveľa viac dubákov ale kazí to ten dojem, aj pri Dargove je pekne ale tam je taká jak to povediac anomália že dakedy prejdete kilometre a nepočujete ani vtáčika, príroda sa nezotavila z 2.svetovej ale zasa na Mazoline sú 4 kusy vlka čož tam minimálne pár desiatok rokov neboli :D :D
Čím viac ľudí poznám, tým radšej mam svojho psa.
Cyra, nemecký ovčiak, 1.august.2004
Obrázok užívateľa
Netopiers
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Jan 2012, 17:40
Bydlisko: Sečovská Polianka
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod stormmast3r » 21 Jan 2012, 13:08

Netopiers píše:Ano Slanské vrchy su naj, často chodím do Cabova kedže to mám aj na bicykli za pol hodinu :D , ale štvú ma tam lesníci na širokej(hora veľmi dlhá) sú už len pruhy lesov a rúbanísk sice v koncom leta začiatkom jeseni je tam oveľa viac dubákov ale kazí to ten dojem, aj pri Dargove je pekne ale tam je taká jak to povediac anomália že dakedy prejdete kilometre a nepočujete ani vtáčika, príroda sa nezotavila z 2.svetovej ale zasa na Mazoline sú 4 kusy vlka čož tam minimálne pár desiatok rokov neboli :D :D


Ano, vlčie stopy som v okoli Mazolinu už našiel. No najviac :wolf: sa zdržuje nad obcou Hermanovce, v okoli Oblika.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod Netopiers » 21 Jan 2012, 14:19

No ale to mám dosť daleko a kedže nemám auto a prísnu mamu tak ma ledva pustí nad Cabov na noc :? :? dobre že nevie o tých vlkoch :D
a si z Vranova že ??
Čím viac ľudí poznám, tým radšej mam svojho psa.
Cyra, nemecký ovčiak, 1.august.2004
Obrázok užívateľa
Netopiers
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Jan 2012, 17:40
Bydlisko: Sečovská Polianka
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod stormmast3r » 31 Jan 2012, 18:29

vyhlad na oblik
Obrázok
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod tukan » 03 Feb 2012, 21:42

Juuuj Slanske vrchy su nadhera. Aj ked to mam za rohom skoro to nepoznam. Naposledy ma chytilo ked som bol v sedle Puste pole (ak si dobre pametam) , krasna jesen - bol som tam s neakymi botanikmi obdivovat neake vzacne brezy a druhe miesto je Udolie obrov - tam som sa skoro zrubal zo skal ale super super. Spominali ste tu Čergov . Par rokov som s turist.odd chodil na Križe na chatu skoro každy vikend - je to moja srdcovka a ked teraz zavitam na Mincol alebo do niektorej inej casti az to zaboli ked vidim ako to vyrubavaju postupne. Minuleho roku som ale zistil ze v pohori cergova je viacero skalnych puklin-jaskyniek , este som nebol ziadne hladat ale manzelka bola so znamym v doline Križov minulu zimu nasli dve ci tri a pekne to je , pekne veru.
tukan
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 30 Jan 2012, 19:37
Bydlisko: Pod Čergovkým poh.
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod divox » 10 Feb 2012, 13:29

Veru,su krasne..do Slanskych hor som zacal chodit este v zaciatkoch,80-te roky.Prespat sa tam dalo na Forgačovom letohradku,polozrucanine.Z veze sa dalo vidiet cele Kosice.Bolo tam velmi krasne,hlavne v zime.Sneh vyssie kolien,krasna diva priroda,nočné vytie vlkov,pozorovanie stop rysov,no nadhera.Mam odtial velmi pekne spomienky.Chystam sa tam vratit,ozivit spomienky,prejst sa tym starym pohorim,omocit nohy v ladovej Izre atd..Nepohrdnem dobrou spolocnostou :) ak sa niekto chysta,dajte vediet..majte sa.
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod HikerBiker » 23 Júl 2012, 14:47

Tak, ako vidno, Slanské vrchy sú atraktívnym pohorím, v súčasnosti aj pre medvede...
kamarát jedného zazrel na Javorníckej poľane :bear:
”Vtedy som mal šťastnú plavbu, keď moje lode stroskotali”
Obrázok užívateľa
HikerBiker
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24 Jún 2010, 18:46
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod Rolf » 23 Júl 2012, 16:12

V posledných rokoch sa medveďom na Slovensku dosť darí a ich počet rastie... Ak bude tento trend pokračovať, tak v budúcnosti zrejme medvede budú aj tam, kde o nich doteraz nikto nechyroval... :wink: U nás tiež medvede nie sú, no pred rokmi sa aj do nás jeden zatúlal... Bolo to v zime, vtedy som jedinýkrát v živote v našom pohorí videl medvedie stopy... Šlo o menšieho medveďa... Tiež nemusí byť ďaleko ten deň, keď sa vyberiem do lesa na huby a niekde stretnem hnedého chlpáča... :mrgreen: Podmienky u nás na to rozhodne sú, aby sa tu usalašil... :bear: :wink:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod HikerBiker » 24 Júl 2012, 10:57

Rolf píše:V posledných rokoch sa medveďom na Slovensku dosť darí a ich počet rastie... Ak bude tento trend pokračovať, tak v budúcnosti zrejme medvede budú aj tam, kde o nich doteraz nikto nechyroval... :wink: U nás tiež medvede nie sú, no pred rokmi sa aj do nás jeden zatúlal... Bolo to v zime, vtedy som jedinýkrát v živote v našom pohorí videl medvedie stopy... Šlo o menšieho medveďa... Tiež nemusí byť ďaleko ten deň, keď sa vyberiem do lesa na huby a niekde stretnem hnedého chlpáča... :mrgreen: Podmienky u nás na to rozhodne sú, aby sa tu usalašil... :bear: :wink:


Na Vihorlat to už veru nemajú ďaleko :D Pred mesiacom sa nám špacíroval po centre Prešova. Čo viem, stopy našli pri Haniske a Lemešanoch :bear:
”Vtedy som mal šťastnú plavbu, keď moje lode stroskotali”
Obrázok užívateľa
HikerBiker
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24 Jún 2010, 18:46
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod Quizath » 15 Dec 2012, 17:59

@ divox, kde je ten Forgacov letohradok ? V slanskych vrchoch som kazdu nedelu, rad by som sa tam mrkol...
Quizath
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 01 Okt 2011, 21:20
Bydlisko: Slovenská republika
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod divox » 17 Dec 2012, 14:31

Q: z Ke do Slančika.Na mape to asi nebude,ale opytaj sa na cestu v dedine.Dlho som tam nebol,mohlo sa všeličo zmenit.Neni to na tej strane ako Slansky hrad ale na druhej.Vraj ešte stoji.
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod Dunos » 01 Nov 2016, 19:05

Zopár mojich z Bačkovskej doliny
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Dunos
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 01 Nov 2016, 18:49
Bydlisko: Michalovce
Dal Ďakujem: 51 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod divox » 28 Nov 2016, 20:21

Prišlo mi mailom.Tu je ten letohrádok http://www.slanskevrchy.sk/Lokality/Okr ... orama.html

škoda že ho zbúrali...
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Slanské vrchy

Poslaťod tato » 25 Máj 2018, 17:28

Budúci týždeň sa chystám na tri dni do Slanských vrchov. Chcem ísť z Košického Klečenova smerom na sever do Prešova. Ktorí to poznáte čo sa oplatí pozrieť,ktoré miesta určite neminúť? Moja predstava je Košický Klečenov smer Mošník,tam odbočiť na Herľany a z Herľan smer Rankovské skaly a Skaly pod Pariakovou kde by som aj prvú noc prespal. Druhý deň smer Makovica a potom po červenej a žltej na Šimonku,zo Šimonky späť na Grimov laz a po zelenej na Križne cesty,odbočiť do ľava smer Oblík a ďalej sa neviem rozhodnúť či ísť stale po zelenej na Zlatú studňu,alebo nabrať smer cez Hermanovský hrebeň na Čiernu horu. Tretí deň je už jedno,podľa toho kde budem smer Prešov. Za každú radu budem vďačný.
tato
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 11 Jan 2018, 19:19
Bydlisko: Bardejov
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 75 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Lokality

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia