KPZ (ŠPZ)

Ruksaky, nosné systémy...

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod sally » 05 Mar 2011, 01:40

Platové puzdro na KPZ je fail z jedného prostého dôvodu: kovové (hliníkové) puzdro od KPZ malo ako jeden z mnohých využití aj to, že sa v ňom v núdzi dalo variť. Ono postaviť plastovú krabičku do ohňa - veľa vody by sme v nej asi nezovreli. Niekedy je dobré sa zamyslieť, či sú moderné materiály vždy výhodné. Okrem nemožnosti v plastovej krabičke variť na ohni by som bol dosť zvedavý, ako by niekto s plastovou KPZ signalizoval lietadlu signál pre záchranu (kovová krabička má aj takéto využitie).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod atti.hombre » 05 Mar 2011, 10:34

sally-plastová krabička má v ohni čierny dym,ktorý je dobre vidieť na snehu... :lol: napríklad...len si ťa nesmú pomýliť s bezdomovcami...bo ťa tam nechajú :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod bertold8 » 08 Mar 2011, 20:58

Ja na EDC KPZ pouzivam plechovou krabicku od Energitu. Vleze se mi tam vsechno co potrebuju. Jako vetsi KPZ do batuzku mam plechovou krabicku od parfemu. Pudoris tak 13*8 a vyska nejake 3-4cm. Nevyhodou je, ze ani jedna varianta neni vodotesna, ale z obsahu je jen par veci, ktere by voda dokazala znicit
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod lobo » 30 Mar 2011, 10:17

No mat pri sebe nejake zakladne vybavenie je fajn,bez maleho noza a nejakej formy ohna von nechodim ,ani do prace.V kazdom batohu mam pribaleny armadny obvaz.Tie su zabalene tak,ze naozaj vydrzia roky.A je jasne ze inak sa zabalim ak idem sam ,alebo idem s nejakou tlupkou.Zaujala ma otazka od Adg ,ci uz niekto pouzil ten silon a hacik na lov ryb.Nie som rybar ,ale mam pocit ze udicu v takej uprave a nieco chytit je velka fantazia. A pokial nevlastnis povolenie je to tresny cin .
lobo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24 Feb 2011, 09:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod sally » 30 Mar 2011, 22:55

lobo - drvivá väčšina techník používaných v survivale je buď za hranou zákona alebo balansuje tesne na hranici. Napr. stavanie prístreškov je na hrane, stavanie pascí na zver alebo tebou spomínaný rybolov (daj si do youtube vyhľadať hoboe fishing, uvidíš ako sa dajú loviť ryby na "ručnú udicu") je už za hranou zákona. O tom, či je to tak správne som svoj názor vyjadril v inej téme.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod ogonok » 30 Mar 2011, 23:53

Chlapi uprimne, na co je vam KPZ? ked sa nieco do drbe tak za kazdou vrbou tu v strednej europe je dedina. Myslim kym by ste nachytali ryby boli by ste uz davno "zachraneny".
Kedysi davnejsie robili SF zoznam najpotrebnejsej veci v krizovej situacii: 1 zapalky, 2 sviecka/kocka tuheho liehu, 3 mala cepel. Zaklad je teplo a to ostatne sa uz da svojpomocne vyrobit.... a mala cepielka vam ulahci kopec veci.
Tolko moje IMHO k danej veci 8)
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod punta9 » 17 Máj 2011, 21:00

Ja jsem dneska sehnal v instalaterskych potrebach tohle.Vetsi ma prumer 55mm a delku 105mm a ta mensi ma prumer 45mm a delku 110mm.Myslim,ze jako KPZ je to dobra vec. :yees:
Prílohy
P5170195.JPG
P5170194.JPG
P5170192.JPG
P5170191.JPG
Obrázok užívateľa
punta9
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 01 Máj 2011, 21:46
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 40 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod lardes » 17 Máj 2011, 21:24

prepáčte za offtopic, bol som dnes medzi skautami a jeden chlapec vytiahol pomerne veľkú krabicu, čo vodca okomentoval slovami: "to nie je krabička poslednej záchrany, ale kredenec" 8)
lardes
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 21 Jan 2011, 16:20
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod atti.hombre » 18 Máj 2011, 10:13

Punta9- ako krabičku môžeš použiť čokoľvek čo ti vyhovuje a zmestí sa do nej všetko čo tam chceš mať...Tieto vodárenské spojky so záslepkami by mali byť vodotesné vdaka gumenému tesnenie ( manžete) .Celkom sa mi táto varianta pozdáva-hlavne kvôli valcovému tvaru ( čo mne príde veľmi praktické ).Jeden koniec môžeš zalepiť silikonom...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod ArchivVideo » 16 Júl 2011, 15:34

Ahoj.

Tak jsem si vyrobil KPZ na námět od jednotek Specnaz a zde je její video recenze.

Video : http://www.youtube.com/watch?v=QdXPRyhL6yA
Obrázok užívateľa
ArchivVideo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 28 Jún 2011, 08:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod johny » 24 Mar 2012, 15:08

Obrázok
...tu je moja :) cele to nosim v krabicke od cukrikov ENERGIT. zatial som ju nepouzil a momentalne som vo faze zvazovania ci vobec ma zmysel nieco taketo nosit so sebou.
... for dust you are and to dust you will return.
Obrázok užívateľa
johny
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 22 Jan 2011, 19:07
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod jura_czech » 24 Apr 2012, 19:20

stelli píše:Ak by mal niekto zaujem o "supertuttifrutti" kpz ala bear grylls http://www.gerber-tools.com/Gerber-Bear ... 000701.php cena okolo 4O $






edit:Ked tak nato kukam je vcelku dobre vybavena. Uzasne je jak sa na tom mene snazia vytrieskat co najviac, som zvedavy co spravia nabuduce.

Tak nějak nechápu, na co jsou v tý skvělý BG KPZ rybářský karabinky??? Naprostá kravina pro nouzový chytání ryb, teda ledaže bych k tomu ještě do KPZ přibalil vláčecí prut s navijákem a pár třpytek (blýskavců)
jura_czech
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 16 Apr 2012, 19:42
Bydlisko: České Budějovice, ČR
Dal Ďakujem: 37 x
Dostal Ďakujem: 44 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod radeton » 24 Apr 2012, 21:10

ogonok píše:Chlapi uprimne, na co je vam KPZ? ked sa nieco do drbe tak za kazdou vrbou tu v strednej europe je dedina. Myslim kym by ste nachytali ryby boli by ste uz davno "zachraneny".
Kedysi davnejsie robili SF zoznam najpotrebnejsej veci v krizovej situacii: 1 zapalky, 2 sviecka/kocka tuheho liehu, 3 mala cepel. Zaklad je teplo a to ostatne sa uz da svojpomocne vyrobit.... a mala cepielka vam ulahci kopec veci.
Tolko moje IMHO k danej veci 8)
Plne s tebou súhlasím. :yees: O podobných záležitostiach by som začal uvažovať keby som sa pohyboval v kanadských lesoch,alebo niekde na polovačke v sibírskej tajge :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod kastan » 24 Apr 2012, 23:52

Pročetl jsem celé vlákno a tochu valim oči :shock: . Nikdy Jsem KPZ ( na táborech nám o tom vyprávěli ) neměl. A nikdy mi nechyběla. Možná proto, že jsem nevytáhl s báglem a celtou paty ze střední Evropy. :mrgreen: . Ale určitě je dobré mít zmáknutou teorii. Kdysi jsem byl pozván na výpravu na Elbrus. Hlavně kvůli penězům jsem nejel. Tam bych KPZ vzal. Bohužel. Potom u vyprávění a fotek kamarádů jsem litoval.
Obrázok užívateľa
kastan
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Apr 2012, 16:46
Bydlisko: Liberecko, ČR
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: KPZ (ŠPZ)

Poslaťod B-Boy » 24 Júl 2012, 20:05

ja mám kpz v plastovej krabičke od očkovacej látky phostal od moje alergologičky ,
stručný zoznam:
-3 čepele skalpelu
-3 náplaste
-sviečka
-paralen 4tablety
-rupafin (antihistamín)
-ibalgin 3 tablety
-pinzeta
-izolačná páska (v prírodných farbách žlto-zelená :DD )
-zrkadielko
-silón, cca x metrov
-pevný lieh 2 tablety
-zapaľovač s poistkou plynu
-tablety na čistenie vody
-baterka
-slamka
-soľ
-drôt cca 2m
-zatváracie špendlíky
-chirurgická niť, cca x metrov
-tampón
-šitie z hotela
-vlasce s háčikmi
-ceruzka
-robustná ihla s veľkým okom (na chirurgickú niť, šľachy, kožu)
-papier A4

tak, počúvam kritiku :D
Prílohy
P7242142.JPG
P7242140.JPG
do krabičky som "prirobil" gumičky aby bola priestrannejšia
P7242139.JPG
nieje to "škatuľka" poslednej záchrany ale ani už spomenutý "kredenec" poslednej záchrany :D
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron