Vase vylety

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Vase vylety

Poslaťod michaltarbaj » 11 Júl 2019, 06:19

Matúš,paráda,ako vždy!
Obrázok užívateľa
michaltarbaj
 
Príspevky: 62
Registrovaný: 20 Máj 2013, 21:00
Bydlisko: spisska nova ves
Dal Ďakujem: 227 x
Dostal Ďakujem: 269 x

Re: Vase vylety

Poslaťod osceola » 14 Júl 2019, 20:44

Mon Repos, Kršlenica
Prílohy
DSC_1140.JPG
DSC_1138.JPG
DSC_1133.JPG
DSC_1137.JPG
DSC_1127.JPG
DSC_1111.JPG
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 822 x

Re: Vase vylety

Poslaťod osceola » 21 Júl 2019, 17:53

Pár z víkendovky vo Zvolene :-) Ďakujem za pozvanie Atti :-)
Prílohy
DSC_1194.JPG
DSC_1190.JPG
DSC_1187.JPG
DSC_1186.JPG
DSC_1187.JPG
DSC_1182.JPG
DSC_1176.JPG
DSC_1166.JPG
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 822 x

Re: Vase vylety

Poslaťod atti.hombre » 21 Júl 2019, 19:05

:D Dakujem i ja...
Prílohy
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Willy » 12 Aug 2019, 23:30

Poslední dva víkendy jsme s Geniou na SUIVAKKU brousili vnější stěny srubu, jako přípravu pro natřením ochranné vrstvy.

P 01.JPG

Vzhledem k velké ploše broušení jsme se vykašlali na romantiku a raději použili brusku s podporou benzínové elektrocentrály.

P 02.JPG

Taky jsme dodělávali kadibudku.

P 03.JPG

Genia ještě v pátek večer stihl do rámu napnout rozmáčenou kůži z jelena.

P 04.JPG

Druhý den ráno oškrabal masitou stranu a nechal ji vysychat, protože k odstranění srsti je potřeba, aby kůže byla suchá a tuhá.

P 05.JPG

V neděli kolem poledne Genia z batohu vybalil jinou mozkem už dávněji zpracovanou jelenici.
Ta byla sešita do tvaru podlouhlého pytle a dolní část byla prodloužená kusem plátna.
V ohništi zapálil práchnivé dřevo ze starého smrkového pařezu a pytel zavěsil dnem vzhůru na trojnohu tak, aby hustý dým stoupal dovnitř a dole kameny zatížil plátno k zemi, aby kouř nemohl unikat z vaku pryč.

P 06.JPG

Potom už jen pravidelně kontroloval, zda se troud moc nerozhořel.
Pokud by bylo uvnitř velké teplo, jelenice by se příliš vysušovala.
Asi po hodině pytel sundal. Kůže zevnitř dostala krásnou žlutohnědou barvu.

P 07.JPG

Vak obrácený naruby opět zavěsil na trojnohu a nechal stejným způsobem vyudit i druhou stranu jelenice.

FOTO: Zdeňka
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Vase vylety

Poslaťod osceola » 18 Aug 2019, 20:58

Dnes Vysoká v Malých Karpatoch :-)
Prílohy
DSC_1305.JPG
DSC_1296.JPG
DSC_1287.JPG
DSC_1286.JPG
DSC_1278.JPG
DSC_1262.JPG
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 822 x

Re: Vase vylety

Poslaťod PaKo » 23 Aug 2019, 09:22

Krátký výlet s hamakou DD SuperLight na vyhlídku na zříceninu hradu Landštejn.

PaKo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27 Júl 2018, 08:58
Bydlisko: Slavonice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Vase vylety

Poslaťod beaster » 23 Aug 2019, 10:57

NITRA - NOVA BANA

Ahojte Kamarati. Asi tak pred 20timi rokmi som 2x nezdarne prerusil trek z Nitry do Novej Bane. Prvy krat kvôli tomu ze som si tesne pred odchodom pri praci v lese rozsekol sekerou moje rozchodene kanady takze som si na trek bral nove nerozchodene, co sa mi vypomstilo hned po prvom useku kedy jednak v kuse lialo ako z krhly ale hlavne po prichode do Jelenca a vyzuti kanad som ich uz nedokazal obut naspet. Nohy sama krv a pluzgier a az tak BRUTAĽNE ze museli po mna prist rodicia autom a dalsie 2 dni som fakt nedokazal chodit. Rodicia si konecne povedali ze treba chalpcovi kupit poriadne boty a dostal som celokozene planiky :) Pochodil som v nich Nizke Tatry, 3 x Muransku planinu a ine kopce na Slovensku a asi po 3 rokom ma napadlo ze idem teda dokoncit tu Nitru - Novu Banu. Este som ani nestihol vyjst na Zobor a uz boli cca 37 stupnove teploty vonku. Na Zibricu som slapal uz len v topánkach a slipoch. Vsetko bolo v batohu. Do Jelenca som prisiel umoreny a smadny jak HOVADO. Okupal som sa v jazere dal par piv a na druhy den som pokracoval. Ale uz v Kostolanoch pod Tribecom na druhej strane kopca som isiel umriet od tepla a 2 hodiny som hasil smad v miestnej krcme kde padlo aj rozhodnutie vratit sa naspet k jazeru a ostat tam 2-3 dni sa radsej kupat. Takze ani druhy pokus nevysiel.

Pokus cislo 3 po cca 20 tich rokoch, kedy som od zakladov prekopal moju vybavu a za posledne 3-4 roky znizil vahu zakladnej vybavy z cca 15 kg na asi tak 8 kg som sa rozhodol pre treti pokus. Batoh vazil spolu s jedlom aj s vodou krásnych 12 kg (dlhsie treky ako 1 den som kedysi robil vzdy s vahou okolo 20 az 25 kg!!!). Hoci topanky Planika by okrem lemu podrazky boli stale pouzitelne uz nechcem slapat v tak tazkych topankach a volim bezecke topanky na ultratrial ktore su nadherne lahucke ze ani neviete ze ich mate na nohe. Kedze som sa rozhodol impulzivne a velmi narychlo a mal pred par rokmi mensie zdravotne problemy a netusil ako to zvladnem a manzelka ma pustila od 3 malych deti s tym ze najmensia 6 mesacna zacina mat problemy so zubkami ze ma mozno stiahne naspet domov tak som nedaval sem ziaden oznam, ze planujem nieco taketo ci sa niekto neprida tak sa vopred vsetkych ospravedlnujem.

1 deň:

Auto nechavam na parkovisku pri liecebnom ustave Zobor a idem smer Pyramida. Hore prijemne pofukovalo co vyuzili 2 paraglajdisti takze mam priamy prenos ich vzletu. Prekvapujuco tu je nieje vela ludi len jedna skupinka poliakov a 2 slovenske rodinky.
IMG_20190807_125116.jpg

Kusok od pyramidy je vrchol Zoboru kde davam zapis do knihy.
IMG_20190807_132059.jpg

Cestou na Zibricu stretam jednu cesku so psikom ktora stratila smer tak jej ukazujem spravny. Drzi sa ma potom hodny kus cesty v zavese tak 100 metrov za mnou. Pod Zibricou davam na luke obed a planujem ako cez les obist ten strasne MEGA strmy slapak nejako cez les. Studirujem mapu ale musel by som sa kusok vratit co sa mi nechce a tak idem do toho. Horsie ako ten stupak kde sa pomaly svojim celom opierate o vrchnu cast chodnika bol potom zostup zo Zibrice dole do Zirian. Asi polku cesty idem ako Rak dozaku pomahajuc si palickami aby som si neodpalil kolena jedno sa vsak zacina ozyvat (spomienka na 11 hodinovu turu v Rohacoch). V Ziranoch zbehnem na jeden nealko radlerik a doplnim vodu. Este dam foto v miestnom kostoliku a ide sa dalej. Cestou do Jelenca ma otravuju musky pred ocami tak vytasim sietku na klobuk - odteraz ju urcite budem vzdy nosit so sebou. V Jelenci spravim nostalgicke fotky z lesackej chaty kde som stravil 2 x 2tyzdne plne bushcraftu a woodcraftu s kamarátom a velkym fandom indianov ked sme koncili gymnázium. Jeho nadherne vyrobky mozete najst na Facebooku pod menom Tomas Valach. Bivakujem hned pri jazere a pred spanim sa este okupem.
IMG_20190807_190533.jpg

V noci prisla najvacsia burka aku som kedy zazil a dakujem mojmu super stanu SMD Deschutes ze to cele so svojimy 300 gramami vydrzal.


2 deň:

Az rano zistujem aka smrst to bola ked celou cestou vidim v lese popadane konare a kopec stromov. V Kostolanoch pod Tribecom davam oddych a autobusom sa veziem do Zlatych Moraviec kde davam paradny obed, dobijam mobil a dokupujem potraviny. O chvilku som naspet v obci Zlatno (povodne planovanu trasu tak skracujem o 6-7 km po lesnej asfaltke). Plan je dostat sa dnes na hrad Hrusov a tam prespat. Trasa je naozaj nadherna a striedaju sa polne cesty, lucne chodnicky, lesne chodnicky ale zial par krat ide znacka aj po asfalte comu sa moje nohy moc netesia.
IMG_20190808_150803.jpg

Od vodnej nadrze Zikavka (ktora zial patri sukromnikovi a je oplotena s postavenym palacom) az za Brezinky prichadza moja prva kriza ked nohy bolia od asfaltu a je brutal teplo. Nastastie sa pri drevenom krizy ako tak vschopim a idem dalej.
IMG_20190808_170245.jpg

Opet sa vnaram do lesa a striedaju sa krasne chodniky, cesticky (jeden usek takmer neprejditelny kvôli rozbahneniu po burke) a moje obavy z hlavnej statnej cesty sa rozplynu ked je to len slabych 500 metrov a uz stupam k hradu Hrusov.
IMG_20190808_185513.jpg

Kedze som sa medzicasom celkom pekne rozchodil pada rozhodnutie neostat pri hrade ale idem dalej a v ten den koncim az cca 2 km za razcestim Luky pod Kruhom. Lepsie miesto na tabor som si nemohol vybrat.
IMG_20190808_194655.jpg

Ako sa zacalo stmievat obkolesili ma zo vsetkych stran postavy. Oproti tmavej oblohe davaju krasne majestatne pozy ani sa nenamaham ich spocitat ale prevazuju skor lane bo jelenov podla parozia identifikujem len zopar. Uplne nadherna noc.

3 deň:

Vstavam o 7:00 a o 8:00 uz mam pobalene, najedene, kava a caj vypite a ide sa. Chcem stihnut bus o 18:30 tak do toho sliapnem. Po case prichadzam k velkej brane od zverenice, ktoru som mal fakt ze problem zavriet naspet. Znacka ide kusok po asfalte a potom sa zvrtne na lucku a hybaj cez potok. Novy filter sawyer ktory som mal len "pre istotu" dostava zabrat bo rano mi dosla voda a myslel som ze do Jedlovych Kostalian vydrzim aj bez nej avsak v tom upeku som mal uz hubu jak prasok tak teda filtrujem s potocika aspon 1,5 litra vody. Joj ako dobre padla. Bez filtra od dnes uz ani na krok. Mozno by ta voda bola aj tak OK ale clovek sa citi bezpecnejsie ked to prefiltruje. Nasleduje stupanie cez krasne lucky s vyhladmi naokolo.
IMG_20190809_093726.jpg

Minam 1 stal (v tomto kraji sa tak nazyvaju usadlosti s par domami casto iba 2-3 domy nieco ako kopanice na Myjave) a o chvilku som v Jedlovych Kostolanoch v krcme na keksiku a radleriku.
IMG_20190809_102412.jpg

Jak odchadzam stretnem jednu zhovorcivu babku tak kecame o zivote kedysi a teraz. O chvilku jej prichadza autobus a pada dalsie rozhodnutie ze sa zveziem s nou a pokecame viac. Vystupujeme spolu vo Velkej Lehote, kde sa rozlucime a ja chcem slapat dalej. Na chvilocku stratim znacku a tapam a spozorojem starsieho pana co prisiel na mega-starom golfiku ze sa mi chce prihovorit len nevie ako. Tak mu to ulahcim a pytam sa ho ja. Vravi mi ze ide tym smerom hore do hor kde ma vraj domcek ze ma zvezie. Trosku ma chyti neistota ale sak co bude dobrodruzstvo. Ked sa zacneme stverat tym crepom ma kolesach na rozbitych cestách nad dedinu je do riadny OFF-ROAD s adrenalínom. Cestou mi vysvetluje ako sa sem dostal a ukazujem mi jednotlive vrchy v panorame co vidíme.Vyhlady cestou su naozaj uchvatne. Nakoniec parkujeme pri jeho mobilnom dome co si dal priviest do tejto chatovej oblasti. Stal ho 9.000 € aj s donaskou plne zariadeny. Dokupil tam len chladnicku a mikrovlnku. Ma to obyvacku, malu kuchynku, wc so sprchovym kutom, 2xmini decku izbu a spalnu. Paradickovy minimalizmus. Cez zimu je v byte v Novej Bani a celu jar-leto a jesen je tu v horach. Po chvilke sa rozlucime a ja slapem dalej smer sedlova skala, kde davam obed s paradnym vyhladnom. Nechce sa mi ani odist.
IMG_20190809_131705.jpg

Cestou dole do Novej Bane zabludim a zidem zo znacky do jedneho stalu kde maju vsetci volne pustených psov (aj velkych) a ti maju pasiu z toho ze na mna nervozne stekaju a skacu mi do cesty. Zistujem ze aj palicky budem odteraz nosit vzdy so sebou. Mali naozaj mnohostrane vyuzitie nielen pomoc pri vystupe ale hlavne zostupe, ale aj ako opora môjho stanu, odhanadlo psov, susiak na ponozky, odhrnace malincia z cesty, testovac rozmocenia terenu, pomoc pri prechode potoka atd). Ked si uvedomim ze idem zle a davam otocku vacsina ludi z tych 4-5 domov je uz vonku a snazia psov minimalne okrikovat alebo aj chytat aby mi dali pokoj. Neskro cestou stratam parik bezcov. Baba sa hned pri mne zastavi a pokecame. Bezia od rana a dali uz Inovec. Trenuju takto na 100km behy cez hory. Klobuk dole ja mam co robit ked kracam nieto este behat cely cas. O chvilu prichadza kruta realita asfaltu Novo Banskych ciest ale zahanat myslienku cakat na dake MHD alebo nieco pobodne a davam to po svojich. Chut na zmrzku mi pokazi pani predavacka ked mi povie ze v jedinom sorbetiku je aj tak mlieko. Neskor kupujem v jednote aspon bezmliecny nanuk. Ulavovu je posledný kusok na stanicu, ktory vedie nad cestou pekne v lese ako paradny chodnicek. Na stanici sadam do krcmy a vypijem hned 2 politraky hroznovky. Cestou autobusom do Nitry si este fotim panoramu hrebena Nitra - Zibrica.
Pri ceste MHD k liecebnemu ustavu Zobor k môjmu autu zistujem ze v Nitrianskej MHD robia soferov ukrajinci ale su zlaty a zhovorcivi.
Tak a je to tu :) po 20 tich rokoch sa to konecne podarilo a ja som dal konecne tento trek Nitra - Nova Baňa :yees:

Tu je este link na viac fotiek:
https://www.rajce.net/a16276458

Gear-List:
https://www.lighterpack.com/r/8hnxdh
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Vase vylety

Poslaťod tatuse » 23 Aug 2019, 21:42

Pekný report. V tom mobilnom domčeku som už párkrát popil na tom golfíku ťa viezol môj známy Lojzo. :yees:
tatuse
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 22 Júl 2012, 20:54
Bydlisko: Nová baňa
Dal Ďakujem: 224 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Vase vylety

Poslaťod beaster » 24 Aug 2019, 08:48

Vazne? Tak ho odo mna pozdravuj. Super panko to bol a velmi dobre sme si pokecali. Vidim, ze svet je maly. :)
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 09 Dec 2012, 18:46
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 838 x
Dostal Ďakujem: 253 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Willy » 02 Sep 2019, 23:33

NATÍRÁNÍ SRUBU.
Tenhle víkend jsme se společně s Geniou a Pítrsem-Mephitisem pustili do nátěru srubu. Před nějakou dobou jsme jej celý zvenku obrousili a teď došlo na štětce.

01.JPG

Potěšilo mne, že se i u nás dá sehnat nátěr připravený podle stovky let staré a v praxi nesčetněkrát ověřené skandinávské receptury. Prodává se pod názvem TOP TÉR a jde o směs borovicového dehtu, lněné fermeže a terpentýnového oleje.
Výrobce garantuje velmi slušnou ochranu dřeva a i to, že je v přírodě plně odbouratelný a nezatěžuje životní prostředí.

02.JPG

Srub už je od doby postavení celkem dobře vysušen a tak si dřevo vzalo nátěru více než jsem počítal.

03.jpg

Natřeli jsme zhruba dvě třetiny plánované plochy srubu, pak nátěr došel :roll: .
No tak jsme alespoň ještě stihli dopořízovat kůru na zbytku klád určených ke stavbě Adirondack lean-to.

04.JPG

Ve volném čase jsem si začal pořádně vypínat už kdysi dávno koupené chemicky zpracované jelenice, se záměrem ušít si někdy v budoucnu trapperskou koženou halenu.

05.jpg

Tedy nejprve namočit, pak pořádně vyždímat, napnout do rámu a nechat sušit na slunci.

06.jpg

Tentokrát jsme pracovali na více projektech. Tím dalším bylo udělat rám a vytvořit tak vyvýšené místo určené k přespání asi pěti lidí s možností postavit nad tím v případě deště přístřešek.

07.jpg

Nejprve jsme k tomu vybrali místo a odstranili pár kamenů.
Jinak na fotce v pozadí si všimněte, že tam visí další mozkem vyčiněná jelenice, kterou během tohoto prodlouženého víkendu Genia stihnul zpracovat.

08.jpg

Pak jsme začali načisto zpracovávat první kládu. Pro pohodlnější pořízování jsem na klasické stavební kozy vyrobil přípravky, které jsem pro jejich vzhled nakonec nazval "prasátka".

09.JPG

Díky nožičkám jsou snadno odstranitelné, což oceníte zvlášť při nandavání či sundavání těžké klády

10.JPG

U téhle klády bylo potřeba vytvořit plochu a tak přišla ke slovu i tesařská sekera.

To, že u srubu zvyšujeme kapacitu možností přespání má svůj důvod. Chceme tu do budoucna pořádat pro více lidí nějaké ty zálesácké worksopy nebo různá setkání lidí zajímajících se o woodcraft, bushcraft a podobně.

FOTO: Genia a Willy
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Vase vylety

Poslaťod kapybara » 13 Sep 2019, 09:26

Fajn miesto neďaleko Liptovskej Mary.
Bushcraft sa u nás obmedzuje tradične iba na prípravu žranice, snáď poteší aspoň pár pekných výhľadov.

Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Vase vylety

Poslaťod mephitis » 30 Sep 2019, 19:06

Dva z mých letošních "větších" vandrů směřovaly do Karpat. Posílám první dávku fotek. Konkrétně z Rumunských kartpat a pohoří Rodna v první polovině září.
5 dní v horách, celkově 7 denní vandr, cca 70km. Přešli jsme hlavní hřeben a udělali pár odboček, adoptovali dočasně psa, který snámi přešel nejvyšší partie, potkali i pár ovčích stád s ostražitými, ale hodnými pasteveckými medvědy (čti velkými psi). Počasí vyšlo na jedničku, ani kapka vody z hora, babí léto, vody v pramenech dostatek. Prostě paráda...

https://mephitis.rajce.idnes.cz/Rodna_Rumunsko_Zari_2019/
ZEMĚ NEPATŘÍ LIDEM, LIDÉ PATŘÍ ZEMI. Mitakuye Oyasin

Obrázok
„Woodcraft je o životě s modrou oblohou nad hlavou“
Obrázok užívateľa
mephitis
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 12 Jún 2015, 09:49
Bydlisko: ČR
Dal Ďakujem: 488 x
Dostal Ďakujem: 249 x

Re: Vase vylety

Poslaťod Nataniel » 13 Okt 2019, 19:13

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Vase vylety

Poslaťod juraj1974 » 14 Okt 2019, 10:06

Uz dlhsi cas sa zaoberam myslienkou bravat von deti priatelov.. Par rokov som sa tomu venoval ze som chodil s cudzimi detmi von.. nejak z toho zislo po case. Teraz opat som dostal chut sa ist pomotat lebo bolo krasne a aj bol cas. Tak slovo dalo slovo a vybrali sa so mnou dvaja chlapci z obce plus nasa Tami.. Co vam poviem. Dbre bolo.. Vraj aj na buduce.. :wink:

https://photos.app.goo.gl/dQjhYv9bVx27MNdq8
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron