Prírodopisné filmy, dokumenty

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod atti.hombre » 15 Sep 2019, 15:51

Dokument Lesné chrámy : https://www.csfd.cz/film/428510-lesne-chramy/komentare/



Pastva pre dušu... škoda že tak krátko :-D
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Waldläufer » 18 Sep 2019, 22:52

tento kratky dokument mi vyskocil na "Tyrure" ked som po X-ty raz mal chut si kuknut "Muž, který sázel stromy". No ten typek v dokumente ich nesadi, ale...
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Gryf » 29 Sep 2019, 22:50

Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Willy » 03 Okt 2019, 00:16

Dnes jsem na youtube narazil na kanál Zelená krajina podľa Erika Baláža
Strávil jsem pak příjemnou hodinku obohacen mnoha zajímavými informacemi o divočině.
Krátká, zhruba minutová videa vysvětlují srozumitelně nejen ekologické souvislosti týkající se kolem kalamity kůrovce, ale také pohled do života obyvatel vysokých hor.
Jako malá ukázka -





Pokud vás to zaujalo, tak tady je odkaz -
https://www.youtube.com/channel/UCoZCiZ ... Q5Nw/about na
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Willy » 17 Okt 2019, 13:26

SAMI S VLKY
Nádherný dokument ze sibiřské přírody - vlci, soby, rosomáci, medvědi, modřínová tajga, velká jezera, kaňony a vodopády. Pokud chcete vidět, jak vypadá rok pobytu v opravdové divočině, tak máte jedinečnou příležitost.

Z doprovodného textu na YOUTUBE:
... většina z nás viděla toto zvíře pouze na fotografiích a nikdy se s ním v přírodě nepotkala. Když slyšíme slovo „vlci“, představujeme si hrozné krvežíznivé dravce, kteří neznají milosrdenství - stereotypy jsou v nás od dětství neodmyslitelné ...
Ale jsou opravdu takoví? Aby zjistili, jaká je pravá povaha šedých predátorů, jdou dva přírodovědci na devět měsíců do odlehlých, skutečně divokých míst náhorní plošiny PUTORANA, kde příroda žije svým nedotčeným životem.
Budou se moci setkat s opatrnými, inteligentními a tajnými majiteli drsného regionu? Hledání vlků a jejich doupěte se promění ve skutečnou loterii ..
.



Státní přírodní rezervace PUTORANA se nachází v severní části střední Sibiře. Byla založena v roce 1987 a její rozloha je 1 887 251 ha. Oblast je zařazena do seznamu světového dědictví.
Hlavním důvodem je ochrana zachovalých subarktických a arktických ekosystémů v izolovaném pohoří. Kombinace odlehlosti, přirozenosti a přísné ochrany zajišťuje, aby ekologické a biologické procesy pokračovaly s minimálním zásahem člověka. Jedná se o komplex vysokohorských masivů s vysokými plochami rozdělených hlubokými a širokými kaňony. Celá oblast vznikla před 250 miliony tak, že obrovské hmota magmatu vystoupala z hloubky cca 3000 km na povrch země. Činností ledovců se pak rozšířily kaňony a vytvořily dnešní říční soutěsky a hluboká úzká jezera, která vytvářejí jedinečný vzhled celé náhorní plošiny. Tato jezera s délkou 100-150 km a hloubkou až 400 metrů jsou považována za jedny z největších na Sibiři. Dalším rysem náhorní plošiny jsou mnohé vodopády, včetně 108 m vysokého vodopádu v rokli Kanda, považované za nejvyšší v Rusku. Tato oblast je také jednou z nejbohatších z hlediska rozmanitosti rostlin v Arktidě.

Minulý rok putoval na malém raftu v rezervaci PUTURAMA kamarád Seyček a tak jsem sem připojil několik jeho fotografií:
01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Waldläufer » 17 Okt 2019, 23:27

Parada Willy. Kedze moja rustina zahrdzavela tak som sa poobzeral po inych jazykovych verziach.
Nasiel som anglicku:
https://www.youtube.com/watch?v=8XTDibSUCNU
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Waldläufer » 26 Nov 2019, 00:41

Nasiel som dalsi dokument o Putorana Plateau, absolutne dych vyrazajuce zabery, neopisatelne.
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Willy » 01 Dec 2019, 20:24

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Willy » 09 Dec 2019, 12:39

ZEMĚ Z VESMÍRU - Earth from Space
Dokument, který na ČSFD získal 90% :yees: !
Tady je i pár hodnotících komentářů, lépe bych to stejně neřekl:

Ohromující !! Málo který dokument dokáže podat tolik informací, které na sebe navazují v tak dobře zpracované podobě. Řekne vám, jak samotná planeta funguje, že i přírodní pohromy mají důležité místo v chodu naší země či ukázka obrany naší planety ve vesmírném měřítku.

Velice zajimavý dokument, stojí za to ho vidět. Vše stručně vysvětleno a hodně věcí v něm je poučných. Za připomínku stojí také pěkně zpracované animace a krásná hudba. V dokumentu nejde o teorii kdyby, ale jde o to, jak to opravdu u nás na zemi funguje.


"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Gryf » 13 Dec 2019, 01:39

Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Willy » 16 Dec 2019, 00:15

Nevím jak na Slovensku, ale v Čechách se pro milovníky polárních krajin chystá pěkný vánoční dárek.
26. 12. 2019 je premiéra filmu AMUNDSEN

Obrázok

Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Celovečerní snímek Amundsen ukazuje nejen výpravy do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele, včetně řady méně známých skutečností, jako byl jeho vztah s bratrem nebo milostné aféry. Režisér filmu Espen Sandberg, který natočil Kon-Tiki nebo poslední Piráty z Karibiku, se nebojí ani zobrazení Amundsenových temnějších stránek. Film Amundsen se z části točil i v Praze.
Nad Amundsenovými odvážnými výpravami žasl celý svět, už za svého života se stal světově známou postavou. Jeho soupeření o dobytí jižního pólu s britským námořním důstojníkem a objevitelem Robertem Scottem, je jednou z moderních světových legend. Být slavným objevitelem se Roald Engelbregt Gravning Amundsen rozhodl už jako malý. Měl v sobě obrovské odhodlání, touhu, vytrvalost, tvrdohlavost, zároveň to byl pro mnohé nenapravitelný snílek. Vůli dobrodruha ale doplňovaly i ambice a snaha o prvenství za každou cenu. Pro své cíle byl ochotný hazardovat a obětovat dobré jméno a pověst, životy svých druhů i životní vztahy. V pozadí Amundsenových expedic a objevů stojí jeho praktický bratr Leon, jenž se staral o zázemí, vyjednávání, organizaci výprav a především o jejich náročné financování. Jedním ze základů filmu je právě jejich obtížný vztah.



Pokud na film půjdete, rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít teplé oblečení :ice: a dobré EDC :wink: .
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Willy » 26 Dec 2019, 19:15

Zimní video s dostatečnou bushcrafterskou romantikou :wolf: .



Pokud vás video zaujalo a chcete se dozvědět, jak byla kamená chata postavena, podívejte se na první část serie,
po kterém následuje dalších dvanáct dílů:

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod finn » 30 Dec 2019, 23:10

Film s aljasskym pribehom o psích záprahoch s nazvom TOGO https://www.imdb.com/title/tt5116302/.
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod Gryf » 06 Jan 2020, 19:27

Fenomenalny kanał na YT Rosjanki
Марина Галкина. Polecam!

https://youtube.com/channel/UC2pyVbpYA3 ... w/featured
Obrázok

Rafał Łoziński

---
Świniopas, łazęga, powsinoga, wałkoń i szaławiła.
Obrázok užívateľa
Gryf
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 08 Apr 2013, 14:36
Bydlisko: Wrocław
Dal Ďakujem: 130 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Prírodopisné filmy, dokumenty

Poslaťod genia » 24 Jan 2020, 18:15

Obrázok užívateľa
genia
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 17 Nov 2011, 08:41
Bydlisko: říčany
Dal Ďakujem: 179 x
Dostal Ďakujem: 283 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia