Bushcraft na ľahko :-)

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod genia » 21 Máj 2019, 20:30

Jo tyhle Poutníkovy přehledy vybavení sleduju a vždycky si říkám že bych asi pošel hlady. Jsem asi nějak rozežranej. Ten Tywek jako spací podložku jsem zavrhnul kvůli barvě. Váha super, výdrž asi taky, ale když tak někde spím pod širákem, nechci být moc vidět. A ten tywek je prostě jako pěst na oko.
Obrázok užívateľa
genia
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 17 Nov 2011, 08:41
Bydlisko: říčany
Dal Ďakujem: 179 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Poutnik » 21 Máj 2019, 20:55

On ten Tyvek moc videt neni, kdyz ho mas pod sebou☺, z toho posledniho vandru, jsem prinesl 2 jidla zpet, kdybych nebral nic, udelal bych lip. Cestou bylo tolik hospod... Ani vareni jsem nemusel brat, a pristresek tez. Takove pocasi, krasne spani pod sirakem☺
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 21 Máj 2019, 21:06

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod genia » 22 Máj 2019, 15:30

Nataniel díky za odkaz, tahle barva už by se mi líbila.
S tím objednáváním ze zahraničí mám problěm ani ne tak kvůli uhlíkové stopě, ale tak nějak nedokážu z obrázku zjistit jestli ta věc stojí za to. Navíc mě moc nebaví to hledání. Juraj má pravdu s těmi cenami, to je prostě nehoráznost. Na druhou stranu, máš to se vším tím servisem - vyzkoušení, reklamace a tak.
Obrázok užívateľa
genia
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 17 Nov 2011, 08:41
Bydlisko: říčany
Dal Ďakujem: 179 x
Dostal Ďakujem: 283 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 02 Okt 2019, 18:00

Teším sa už som objednal, v Prahe už viete kúpiť v predajni priamo ja budem chvíľu čakať :-) https://www.martinus.sk/?uItem=645965
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 04 Okt 2019, 11:51

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 10 Okt 2019, 16:18

Toto je myšlienka od Ray Jardine priekopníka UL, s ktorou sa stoznujem, že prečo UL:

“Na diaľkových trekoch považujem váhu vybavenia za rozhodujúcu. Nechcem trhať rekordy ani závodit s ostatnými, ale ani nechcem v nádhernom prostredí ťahať kotvu. Preto som zasadne prebral svoje vybavenie a zjednodušil ho tak, aby mi nebránilo vychutnávať si pohyb. Tým, že sa nemusím sústrediť na nepohodlie, ktoré mi spôsobuje ťažký batoh, sa môžem sústrediť na prostredie okolo seba, na kvietky, stromy, zvieratá, na terén a na svoje miesto v ňom. Som viac súčasťou toho všetkého, pretože sa v tomto prostredí môžem pohybovať s omnoho menším odporom. “
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 17 Okt 2019, 20:03

Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 11 Nov 2019, 21:56

Kto hľadá ľahkú nepremokavú bundu, ktorá stojí pár € oproti drahým UL bundam tak odporúčam Bundeswehr goretex bundu https://www.armytex.sk/sk/produkt/0.B0277.48-50/B02 . Ľahká ( váhu pošlem zajtra )pomerne skladna a nebude vás mrzieť keď sa roztrhá alebo prepali pri ohni
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 12 Nov 2019, 19:31

Váha BW goretex bundy je 621 g a rozmer balíčku do ktorého som ju napchal je výška 21 cm a šírka 16 cm v podstate je to rozmer ako polovica A4 papiera.
Prílohy
39873464-37BD-4145-8D67-D5DB82E12CD8.jpeg
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod kuny » 13 Feb 2020, 08:33

Tak tu pridám jednu zimnú na ľahko. Vybavenie Jumbo KPZ, nôž, čutora. V zálohe som mal cyklo spacák Husky Musset a poťah zo spacáku ČSLA vz.67. Na sebe zimnú bundu, mikinu, čiapku, tričko a nohavice vz. 85. V noci tak -5 stupňov. Našiel som si previs, pod ktorým boli suché listy a zároveň mi poskytoval ochranu pred vetrom a prípadným snehom. Pod seba som nahrnul toľko listov koľko sa dalo a na ne som dal termofóliu, aby ma odizolovala od vlhkosti. Asi pol metra od seba som si spravil ohnisko a narobil dreva na celú noc. Z 1,5L PET flaše som si spravil termofor, ktorý som si na noc hodil pod bundu na kríže. Ten ma vydržal zohrievať 4 hodiny, potom som ho dal znova na ohnisko nahriať. Skvelú odrazovú stenu mi poskytovali skaly nado mnou. Oheň som kládol celú noc, aj keď niekedy ho bolo treba naštartovať na novo, lebo mi vyhasol. V moci mi vôbec nebola zima a to aj napriek tomu, že som spal len vo veciach čo som mal na sebe. Nabudúce možno skúsim bez ohňa.

PS: Pája chcela vedieť akú výbavu normálne používam, tak okrem spacáka Musset ešte beriem pončo, alumatku + nejaký iný igelit, lekárničku. To je asi všetko. Ďalej sa pýtala čo sa mi na predchádzajúcej akcii nevydarilo.

Tak v prvom rade to bola voda, ktorú som si nabral z kontaminovaného prameňa. Prameň vyzeral podozrivo a nemal som čas vodu aspoň prevariť. Skúšobne som si odpil asi deci a čakal čo sa bude diať. Po dvoch hodinách na začalo bolieť brucho a už som potom radšej pol dňa nepil a bol som dehydrovaný. Môj filter som si vtedy nebral, ale napadlo ma, že si dám do KPZky ešte trocha chlóru, tak som si objednal Chloramin T, že si ho nadávkujem aspoň na 10L vody. Bude to extra malé a úplne postačujúce.
Druhou chybou bola obuv. Dal som si obyčajné tenisky a mal som pekne vyvrtnuté členky.
Treťou bolo, že som si zabudol buzolu, ale tu ma čiastočne zachránila KPZka, kde mám aspoň gombíkový kompas.
Prílohy
obr 005.jpg
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 23 Jún 2020, 08:14

Toto som mal so sebou minuly víkend. Avšak v prípade pekného počasia cez víkend viem ísť ešte minimálne o 1 kilo dole. Ešte mi cestujú nejaké UL vecicicky z Číny a bude to lepšie. Takze tu je spísaná moja výbava:

https://lighterpack.com/r/n7gufy
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod mihal » 26 Jún 2020, 11:17

plynový varič BRS3000 + 100g kartuša a budeš o 100g lahší, varenie bude rýchlejšie ako na liehu, titánový hrnček miesto smaltového -70g, titanový kotlík 1,1l -120g :) skoro 300g :) celta sa mi zdá celkom priťažká, koľko váži samostatne? Inak keby si chcel mam takú celkom primitívnu excel tabulku, kde si vieš spísať celú výbavu aj s hmotnosťou a pomocou makra ti ku každému riadku priradí check okienko(inak to treba robiť po jednom a definovať akciu na každé zvášť), ktorú položku si zaškrkneš tú ti pripočíta do celkovej hmotnosti :)
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod Nataniel » 26 Jún 2020, 21:01

No jasne varič už cestuje z Číny. Nalgenky som vymenil za 3 x 34 g skladacie fľašky. Pohárik mám v pláne časom vymeniť za https://www.armymarket.sk/helikon-sklad ... ovy-250ml/ . Celta áno je ťažká váži sama o sebe 950 g, ale tuto som vsadil na väčší komfort, pohodlie a istotu, proste mám rad značku Jurek ale UL celta sa im nevydarila. Mohol by som váhu šetriť aj na tom že by som nezobral teleskopické paličky na stavbu ale použil by som iba trekove palice. Časom rozmýšľam že na fakt dlhé a športovejšie ladené akcie vymeniť prístrešok za lanshan z alliexpresu. Veru možnosti je viacej stále sa dá vymeniť postupne súčasť výbavy. A keby si mohol tak rad by som videl tu spomínanú tabuľku. Ďakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Bushcraft na ľahko :-)

Poslaťod mihal » 27 Jún 2020, 10:08

Tu je základný excel stačí, podopisovat, ak by nestacili riadky, po dopisani spustit jedine makro ktore tam je, podoplna checkboxy... enjoy. Popripade upravit podla seba.
Prílohy
balenie ruksak.zip
(40.65 KiB) 214 krát
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia