Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod kapybara » 25 Sep 2019, 08:05

 
Decká sa zvyčajne zabavia v lese samé, ak však dostanú sľúbené že sa bude konať nejaká kravina tak nie je už cesty späť.
Všetko vtesnať do jedného výletu a dať tomu aspoň minimálny príbeh občas vyjde mierne komicky, tak snáď sa trochu pobavíte.

Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 266 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Pája » 14 Aug 2020, 11:52

Není to "co jsem dnes zajímavého prožila," ale spíš, "co zajímavého prožiju v nedělu". Na konci srpna by měl můj Blog Lesní želvy přesně deset let, ale žádná oslava výročí nebude, protože služba Blog.cz a Galerie.cz 16.8. definitivně a bez zálohy končí. Končí tím pádem i můj blog a nebude možné ho dohledat. Píšu sem čistě proto, abych dala najevo svůj zájem blogovat dál, akorát tentokrát už na svých webových stránkách. Zatím jsou v přípravě, ale až adresu budu mít, tak ji tu zveřejním. Konec hlášení. ;)
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod samotár » 15 Aug 2020, 21:51

Ahoj,
Pája nech Ti to píše,
ešte sa stretneme, svet je malý
Obrázok užívateľa
samotár
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 29 Jan 2014, 14:20
Bydlisko: Rožňava
Dal Ďakujem: 506 x
Dostal Ďakujem: 211 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Pája » 18 Aug 2020, 14:43

Díky moc!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Nataniel » 20 Aug 2020, 21:52

Tak ako som už o sebe písal od roku 2017 sa zúčastňujem pretekov Spartan race. Avšak stále rád hľadám nové výzvy a tak som si tohto roku vyskúšal aj preteky Hurican heat kde sa plnia rôzne fyzické a psychické úlohy. Štartovali sme v noci o 02:00 hod za svitu čeloviek a chemických svetiel a skončili sme o 6:00 unavený ale spokojný, že som to zvládol. Keďže však rád skúšam stále nové veci tak som sa vlani so svojou skupinou zúčastnil pretekov Drsná družina a tohto roku sme si to opäť zopakoval. Je to komorná silovo - vytrvalostná súťaž z pod Poľany. A keďže sa nám tam páčilo tak sme sa rozhodli aj tohto roku zúčastniť tejto skvelej akcie.
Prílohy
drsná družina.jpg
drsná družina 2.jpg
drsná družina 1.jpg
hh.jpg
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Gondil » 24 Aug 2020, 10:01

Na Podpolani to zije. Ja idem 1. septembrovy tyzden na horsky duatlon Kral Polany, tiez uz druhy rok po sebe, velmi pekna sportova akcia ale takeho klasickejsieho razu, beh na 10km s prevysenim 600m a potom bicykel 18km s prevysenim 800m.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Nataniel » 24 Aug 2020, 10:20

Veru je to tak ja sa na budúci rok chystám aj Podpoliansku výzvu 8)
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Bacil » 26 Aug 2020, 20:53

01.jpg
Na suťovom poli sa pred nami objavila praveká svätyňa
Ja som dnes objavil zaujímavú lokalitu - unikát! Slovenský Stonehenge. Kvôli utajeniu neprezradím...iba za fľašku medoviny zavediem...
Prílohy
03.jpg
Množstvo pováľaných blokov dáva tušiť rozsah lokality
02.jpg
Medzi obrovskými balvanmi sa týčia bloky kameňa
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Willy » 27 Okt 2020, 02:34

JAVOROVÝ LIST
Přímo před mým srubem rostou těsně vedle sebe dva javory, které vytvářejí společnou korunu. Jejich kmeny se téměř dotýkají a jejich kořeny jsou do sebe propleteny. (Na obrázku vpravo žlutá koruna stromu.)

KLEN 01.JPG

Už před nějakou dobou jsem zjisti, že se nejedná o stejný druh javoru. Jeden je MLÉČ - javor mliečný (acer platanoides) a druhý je KLEN - javor horský (acer pseudoplatanoides). Rašení listů na jaře, ale i jejich opadávání na podzim neprobíhá najednou. Mléč je vždy o trochu rychlejší. Letos už byla celá jeho koruna opadaná a zatímco klen se do toho pustil až teprve před pár dny. V záplavě jeho krásně žlutého listí na zemi mne zaujalo, jak byly některé klenové listy veliké. Nikdy před tím jsem si v přírodě nevšiml, že by jeho list mohl být až tak obrovský.

KLEN 02.JPG

Neodolal jsem a změřil jsem ten zatím největší v nejširším místě a pravítko ukázalo 28 cm :shock: .

KLEN 03.JPG

Listí pod javory hrabu každý podzim, ale mám dojem, že jsem takovéhle macky minulé podzimy nenacházel.
Přemýšlel jsem, zda by to nemohlo být v důsledku nějaké obzvláště dobré vegetační sezony a nebo jsem přeci jen byl roky před tím nepozorný?

Chtěl jsem se vás zeptat, jak velké listy javoru horského - klenu nacházíte u vás vy?

Foto: Zdeňka a Willy
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Waldläufer » 01 Nov 2020, 22:21

Moj je vacsi :)
Zvlastne, ale po ine roky uz o tomto case zvyknu byt hole, ale toho roku na Vsech svatych les este hyri farbami
Prílohy
Javor.jpg
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Willy » 10 Nov 2020, 13:27

JAVOROVÝ LIST
Waldlaufere dík za foto :yees: , už jsem myslel, že se nikdo neozve :( .
Klenové listí v okolí našeho srubu je všechno na zemi a při jeho úklidu jsme narazili na ještě jeden "velelist".

JAVOR 01.JPG

Poslal jsem odkaz na svůj dotaz o listech kamarádovi Martinovi, je to ochranář a botanik se kterým spolupracuje náš CAMP FIRE CLUB při péči o blízké chráněné území a přišla krátká odpověď:
Velikost listů u stromů ovlivňuje více faktorů, tady se dá říci, že strom reagoval na větší množství srážek v letošním roce, takže se "rozjel" - větší listy znamenají větší množství vyrobených cukrů, rychlejší vedení vody stromem apod.

JAVOR 02.JPG

Pod jedním stromem jsme našli spoustu zvláštně zbarvených listů.
Žena nakonec ty nejhezčí naaranžovala pro podzimní náladovou fotografii.

JAVOR 03.JPG

FOTO: Zdeňka
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Predchádzajúci

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


cron