Craghoppers BG nohavice

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Adno » 27 Dec 2010, 03:01

Mal som v plane kupit nove nohavice, presiel som dost vela znaciek - fjäll räven, haglofs, BW moleskin, britske lightweight, zajo, montane... az som si nakoniec vybral nohavice britskej znacky Craghoppers - model Bear Grylls Survivor Trousers. Nikdy by som nepovedal, ze si kupim nieco s takym komercnym nazvom, ale same pozitivne ohlasy na bushcraft forach a recenzie ma presvedcili. Podrobnejsia recenzia napriklad tu . Ako z nazvu vyplyva, nosi ich aj samotny Bear Grylls, nieze by to bol pre mna nejaky dolezity faktor :lol:
Obrázok

Vyrabaju sa v 3 roznych farbach, takisto som videl aj zateplenu verziu. Ja som si vybral khaki/black. Dokopy ma vysli do tych 80€ s postovnym z UK. Ked dojdu, dam vediet viac.

Obrázok
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod fremen » 27 Dec 2010, 12:32

tieto nohavice sa mi pacia uz dlhsiu dobu- tiez som pokukoval, kde by sa dali kupit. Ak sa mozem spytat, odkial si ich objednaval? Tesim sa na tvoju recenziu. A blahozelam! :D
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Michal » 27 Dec 2010, 12:56

Mal som ich fyzicky v ruke v Pandorfe, tak ich mali v jednom outdoorovom obchode, ale nazov si uz nepamatam. Vyzerali byt, ze nieco vydrzia :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Adno » 27 Dec 2010, 13:05

fremen píše:tieto nohavice sa mi pacia uz dlhsiu dobu- tiez som pokukoval, kde by sa dali kupit. Ak sa mozem spytat, odkial si ich objednaval? Tesim sa na tvoju recenziu. A blahozelam! :D

Dik :D
Od tohto predajcu na ebayi , ma tam aj ine zaujimave veci od craghoppers ak by si mal zaujem.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod stelli » 27 Dec 2010, 13:15

fuha zuajimave velmi pojdem asi kuknut do parndorfu :)
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Adno » 05 Jan 2011, 15:39

Tak, nohavice su uz doma. Zatial mozem hovorit len z prvych dojmov, vyskusal som ich doma, takze to moc zatazovy test nie je :lol: . Nohavice su lahke, maju kopu vreciek s roznymi vychytavkami, v jednom je napriklad mensie elasticke vrecko, takze napriklad mobil vo vrecku neskace. V dalsom bol vodotesny sacok s nalepenym, lepsie povedane - rozleptanym - suchym zipsom, ale o tejto vade som cital snad v kazdej recenzii, takze ma to neprekvapilo. Je to len obycajny sacok, takze to ma nejako nestve :D . Vyzeraju dobre site, ale ohladom odolnosti sa budem vyjadrovat, az si ich parkrat vyskusam v lese :wink:

Co sa mi nepaci - z estetickeho hladiska - ta vrchna cast od sedu hore alebo ako to nazvat, je na moj vkus nejaka pridlha, kusok sa citim ako dochodca, s vytiahnutymi nohavicami az po usi :lol: no dobre, az take zle to zas nie je. Ale co mi ozaj vadi, no nie je to nejaka vada tych nohavic je to, ze v pase su mi dost volne, musim si davat opasok, ale na stehnach by mohli byt volnejsie :| ked chodim tak je to v pohode, akurat ked si sadnem tak sa dost obtiahnu na stehnach alebo ked sa pokusim dvihnut nohu povedzme do praveho uhla - tak to uz citim napnutie latky...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod fremen » 05 Jan 2011, 18:00

prihodis neskor aj nejake fotky?
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Adno » 05 Jan 2011, 21:14

Jasne, budu :) najlepsie by boli nejake z lesa, len ktovie kedy sa niekde dostanem (ach jaj, skuskove :evil: )
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Adno » 17 Feb 2011, 18:39

Tak aspon nieco :) .
Prílohy
lbb.jpg
lbb.jpg (177.9 KiB) Zobrazené 9743 krát
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod joche » 17 Feb 2011, 21:42

Vyzeraju celkom dobre na prvy pohlad, budem sa tesit na tvoje skusenosti. :wink:
joche
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 12 Júl 2010, 21:42
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 24 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Filini » 04 Mar 2011, 11:46

Zdravim,
tieto nohavice mam od leta a plna spokojnost.
- dry bag : ten problem s rozleptavanim sucheho zipsu je uz odstraneny. V novych nohaviciach uz dostanete dry bag na 2 zacvakavacie knoflicky
Mam aj stary typ, kde som to riesiel uplnym ocistenim od lepidla a nasledne prilepenim kvalitnym sekundovym spat.
-velkost: trafit velkost cez internet je problem, ma tam (ebay - franticelix) a aj na origo Bear store ale tabulku velkosti.
Ja napr. nosim rifle 32/31 a objednal som si podla prepoctov velkost 36 R (R-regular). Tie som ale posunul dalej a kupil si mensie 34 R.
Kym 36 som musel nosit s opaskom lebo padali, 34 zapnem len tak-tak. Potom je tam este dlzka: predlzene, Regular a skratene
-ebay: odporucam tiez tohto predajcu, kupoval som od neho snad uz 6x a vzdy spokojnost. Dokonca som bol raz velmi milo prekvapeny, ked som objadnavku + PP
spravil v nedelu a v stredu rano v praci na stole som si uz nasiel balicek
Filini
 

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod Adno » 08 Mar 2011, 23:07

Filini - Ďakujem za príspevok, dobre vedieť, že nie som jediný s takýmito nohavicami na Slovensku :)

dry bag - mal som to v pláne aj takto nejako očistiť, len som akosi na to pozabudol, ach, kde som to odložil :roll:

veľkosť - vedel som, že treba pre istotu objednávať aspoň o jednu veľkosť väčšie, čo som aj spravil - v páse sú mi aj kúsok voľné (musím mať opasok), no v oblasti stehien sú mi malé, hlavne ak si sadnem alebo si kľaknem. Samozrejme nič katastrofálne, ale kúsok to človeka štve :evil: . No vada nohavíc to nie je, skôr mňa :lol:

PS.: Mohol si sa registrovať, isto vieš toho viacej a boli by sme radi, ak by si sa podelil :P
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod juraj1974 » 09 Mar 2011, 15:41

Tak ako to je teda s tymi velkostami? Uz pomali stracam prehlad.. :? Aj ja planujem craghoppersove gate a aj som ich uz pozeral na uk eBay a celkom je aj cena dobra na ne. Ak sa ale nemylim a pisem o tychto: http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid ... Categories
Mate konkretne vytipovanych predajcov?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod juraj1974 » 09 Mar 2011, 15:58

Uz som nasiel odpoved... :roll:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Craghoppers BG nohavice

Poslaťod creobroter » 11 Máj 2011, 21:09

Ahojte, ako to vyzerá s týmito nohavicami? Sú nepremokavé? A hlavne daju sa uz zohnat na slovensku?
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Ďalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron