Kanady

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 05 Mar 2011, 00:07

rayen píše:
stormmast3r píše:ano ukamenujete ma ale mne sa zatial najviac osvecili vz. 2007. Určite su z tychto menovaných najpohodlnejsie.

asi ich nenosis denno denne, v lete sa v nich neda vydrzat, v kuse spotena noha, v tomto boli 90tky lepsie, a rychlo sa odiera koza


Nohy sa v nich potia ako v hociktorej inej celokozenej topanke :). Hej ale to mas pravdu ze sa koza rychlo odiera. Oni maju na vrchu taku "lesklu" vrstvu, na ktorej ale vidno kazdy skrabanej.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod army7 » 06 Mar 2011, 18:59

rayen píše:najprv boli zapinanie na klasicke pracky jak na opasku, potom to bolo na rebicek, jak na batohoch na dotahovanie a potom take, co neviem pomenovat, ak sa da odporucam ist do vysadkarskych modelov, ale tie sa tazko zhanaju

Tie vysadkarske mam ale zimne.
army7
 

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 06 Mar 2011, 19:48

Keby si mal prachy kup si tie sympatexove. Ja som nad nimi rozmyslal ale nemal som vtedy dost prachov, resp. nechcel som do kanad tolko investovat.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod ulo » 12 Mar 2011, 15:24

Zvero píše:Ja som nosil vz. 60 a pri tých to bolo niečo strašne. Päty až do krvi. Teraz nosím vz. 90. Po prvom pochode som mal otlaky, ale teraz sa mi už nosia pohodlne a nemôžem sa sťažovať

Súhlasím,s týmy 60.päty od krvi.teraz som kupil vz.2007 a su vyborné.lahké,mäkké a obybné.sú proste super
ulo
 

Re: Kanady

Poslaťod rudolf » 13 Mar 2011, 22:08

Zdravím.mam zimne kanady (policajne) a strašne v nych šmíka na snehu aj lade.Neviete mi poraíť čo stým?
rudolf
 

Re: Kanady

Poslaťod Adno » 15 Mar 2011, 01:54

Mal som podobný problém. Kde sa dalo, tam som sa šmýkal, výmenou topánok sa to vyriešilo, majú lepšiu podrážku. Ale to som ti asi moc nepomohol, že? :) . Videl som niekde reťaze na topánky (tak, ako sa to používa na pneumatikách), ale či je to totálna hlúposť alebo super vec neviem, keďže som to neskúšal a ani naživo nevidel. Napríklad tak narýchlo z googlu http://www.comprex.sk/snehove-retaze/sn ... a-topanky/

Možno bude mať niekto lepší návrh...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kanady

Poslaťod I.G.I. » 15 Mar 2011, 14:24

Zdravíčko, ja vlastním už asi pol roka vz.2007. Predtým som chodil, len v turistických botách, ale prekážalo mi že boli relatívne nízke a keď som brodil nejaký ten potok musel som si dávať pozor na hĺbku. No s týmito kanadami som zatiaľ spokojný, až na tú vrchnú kožu, bo tá sa mi po jednej túre hneď doškriabala o kamene a korene. Ale musím na nich pochváliť, že sú pohodlné ako moje staršie turistické kefas-i(žiaden otlak, pľuzgier, schádzajúci necht ) , a podrážka je veľmi dobre spracovaná, nešmýkalo sa mi na snehu, ani na ľade... Uvidíme čo povedia nohy cez leto...
Si vis pacem para bellum
Obrázok užívateľa
I.G.I.
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 15 Mar 2011, 13:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod hogo » 16 Mar 2011, 21:01

I.G.I. píše:Zdravíčko, ja vlastním už asi pol roka vz.2007. Predtým som chodil, len v turistických botách, ale prekážalo mi že boli relatívne nízke a keď som brodil nejaký ten potok musel som si dávať pozor na hĺbku. No s týmito kanadami som zatiaľ spokojný, až na tú vrchnú kožu, bo tá sa mi po jednej túre hneď doškriabala o kamene a korene. Ale musím na nich pochváliť, že sú pohodlné ako moje staršie turistické kefas-i(žiaden otlak, pľuzgier, schádzajúci necht ) , a podrážka je veľmi dobre spracovaná, nešmýkalo sa mi na snehu, ani na ľade... Uvidíme čo povedia nohy cez leto...

Tiež rozmyšlam ze si kupim tie zimne vz.2007.
hogo
 

Re: Kanady

Poslaťod I.G.I. » 17 Mar 2011, 20:51

hogo píše:
I.G.I. píše:Zdravíčko, ja vlastním už asi pol roka vz.2007. Predtým som chodil, len v turistických botách, ale prekážalo mi že boli relatívne nízke a keď som brodil nejaký ten potok musel som si dávať pozor na hĺbku. No s týmito kanadami som zatiaľ spokojný, až na tú vrchnú kožu, bo tá sa mi po jednej túre hneď doškriabala o kamene a korene. Ale musím na nich pochváliť, že sú pohodlné ako moje staršie turistické kefas-i(žiaden otlak, pľuzgier, schádzajúci necht ) , a podrážka je veľmi dobre spracovaná, nešmýkalo sa mi na snehu, ani na ľade... Uvidíme čo povedia nohy cez leto...

Tiež rozmyšlam ze si kupim tie zimne vz.2007.


vieš čo, ja mám tie letné, a vždy nosím dvoje ponožky, a pokiaľ sa hýbem a nestojím dlhšie ako hodinu na mieste, tak ani pri -18, mi nebola na nohy zima.
I keď aby som doplnil, zabudol som, musím im vyčítať že majú takú dosť mizernú vložku, bo sa po istom krátkom čase začala hýbať a deformovať... ale nič čo by nevyriešila trocha chemoprenu :)
Si vis pacem para bellum
Obrázok užívateľa
I.G.I.
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 15 Mar 2011, 13:06
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kanady

Poslaťod stormmast3r » 17 Mar 2011, 21:43

I.G.I. píše:
hogo píše:
I.G.I. píše:Zdravíčko, ja vlastním už asi pol roka vz.2007. Predtým som chodil, len v turistických botách, ale prekážalo mi že boli relatívne nízke a keď som brodil nejaký ten potok musel som si dávať pozor na hĺbku. No s týmito kanadami som zatiaľ spokojný, až na tú vrchnú kožu, bo tá sa mi po jednej túre hneď doškriabala o kamene a korene. Ale musím na nich pochváliť, že sú pohodlné ako moje staršie turistické kefas-i(žiaden otlak, pľuzgier, schádzajúci necht ) , a podrážka je veľmi dobre spracovaná, nešmýkalo sa mi na snehu, ani na ľade... Uvidíme čo povedia nohy cez leto...

Tiež rozmyšlam ze si kupim tie zimne vz.2007.


vieš čo, ja mám tie letné, a vždy nosím dvoje ponožky, a pokiaľ sa hýbem a nestojím dlhšie ako hodinu na mieste, tak ani pri -18, mi nebola na nohy zima.
I keď aby som doplnil, zabudol som, musím im vyčítať že majú takú dosť mizernú vložku, bo sa po istom krátkom čase začala hýbať a deformovať... ale nič čo by nevyriešila trocha chemoprenu :)


Ta vnutorna podražka nestoji za nic, cez zimu v nich nosim taku tu termo-pracovnu a v lete nejaku sportovu gelovu alebo jaka to je.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kanady

Poslaťod army 90 » 19 Mar 2011, 12:55

Neviete mi poradiť či si objednať na zimu SYMPATEXI,alebo kanady GORE-TEX a vibram podrážkov?
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 20 Mar 2011, 19:14

sympatexi zozenies aj za 60€ a tie goratex kanady zas okolo 120€
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod army 90 » 20 Mar 2011, 20:13

rayen píše:sympatexi zozenies aj za 60€ a tie goratex kanady zas okolo 120€

Ale zase tie gore-tex su kvalitnejšie či nie?
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kanady

Poslaťod rayen » 21 Mar 2011, 12:13

co sa tyka kvality neviem, ale isto su tie goratexy pohodlnejsie
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kanady

Poslaťod army 90 » 10 Apr 2011, 14:52

Má tu niekto sympatexove kanady už nosene? poslali by ste mi obrázok ako vyzeraju už roztiahnuté. Ďik.
army 90
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:11
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron