Nápady na vylepšenie?

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod sally » 21 Mar 2011, 11:52

emo_hunter - pravidlá pre diskusiu zatiaľ nie sú (zatiaľ o nich nič neviem) - je tu taká nepísaná dohoda, že sa treba správať voči iným tak, ako by si s nimi jednal niekde naživo pri ohni. Nie sme tu komunita internetových trollov a všeználkov, sme pomerne úzkoprofilové fórum a tak dúfame, že sa tu všetci budeme vedieť v kľude porozprávať. Proste - zatiaľ pravidlá nebolo treba a dá Boh aby ich vďaka vysokej spoločenskej úrovni osadenstva ešte dlho nebolo treba. :camp:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod bertold8 » 21 Mar 2011, 16:59

Souhlasim, ze je nas tu celkem mala skupina. Ale za nejakou vyvesku s pravidly bych se mozna i primluvil. Precijen kazde forum ma jine sve nepsane zvyky a kdyz si je novacek muze nekde nerusene precist tak se hned citi tak trochu jako domaci :)
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Mamarcel » 21 Mar 2011, 21:59

Z vlastnej skusenosti viem ze velmi malo ludi cita pravidla - vacsinou su tam skoro vsetky body rovnake. Ale ak sa vie clovek spravat a nieje neandertalec tak nepotrebuje mat v pravidlach napisane aby sa spraval slusne bez vulgarizmov rasizmu, urazok...
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 22 Mar 2011, 12:20

Zvýšil som maximálny počet príloh v jednom príspevku z 3 na 10. Takže už by nemal byť taký problém s posielaním väčšieho počtu obrázkov v jednom príspevku :) . Snáď to bude dosť, prípadne to zvýšim na viac.

Pravidlá - Sally to zhrnul myslím dostatočne výstižne, sám by som napísal to isté :) . A niečo pravdy bude aj na tom, že tie pravidlá si aj tak málokto prečíta... ale ktovie, možno časom nejaké pribudnú

Čo sa týka ostatných vecí, tak na tých sa stále pracuje, no v poslednej dobe mám dosť málo času, tak to potom aj tak vyzerá - týmto sa chcem aj ospravedlniť všetkým, ktorým som zatiaľ neodpísal na ich príspevky/SS :oops:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod atti.hombre » 26 Mar 2011, 17:01

UPS nejako veľa info na malej ploche...Ked som prihlásený tak je to super,ale ked len tak preletím bez loginu tak v tom blúdim...možno by sa dalo zvýrazniť dátum a čas pod posledným príspevkom...dačo ,čoho by sa oči chytili...dakujem
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 26 Mar 2011, 21:33

Dobre vedieť, pokúsime sa to dať do poriadku. Potom tu neskôr napíšem súhrn všetkých noviniek - zatiaľ neboli nahrané všetky nové veci.

Ináč Atti, v téme o košeliach si písal, že si nemohol poslať obrázok - asi sme narazili na strop veľkosti príloh za celé fórum, ale už som to upravil (teraz nie je žiadny limit). Tak ak by tento problém pretrvával, daj vedieť :wink:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod atti.hombre » 27 Mar 2011, 06:37

Ok skúsim...dík. :lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 29 Mar 2011, 21:52

Takže za posledné dni tu pribudli nejaké nové možnosti. Najprv by som chcel ale poďakovať užívateľovi "Oneho" za to, že to celé zrealizoval a nainštaloval :yees: . Čo sa týka noviniek -

1. Možnosť zdieľania konkrétnej témy na Facebooku alebo Twittery pomocou ikoniek vpravo hore pod hlavným bannerom. Zobrazujú sa až v konkrétnej téme, takže na základnej stránke ich budete hľadať márne

2. Na hlavnej stránke vidieť teraz v ktorej konkrétnej téme bol posledný príspevok. Táto funkcia bola čiastočne upravená, vďaka atti.hombremu za podnet. Pôvodne to bolo roztiahnuté v 3 riadkoch, po úprave na 2 riadky

3. Ak niekto pošle po sebe 2 príspevky, systém ich automatický spojí do jedného a medzi nimi je text ---EDIT--- . Žiadal o to addo77 ak sa dobre pamätám

4. Zmenšovanie obrázkov - ak niekto pošle obrázok cez "pripojiť prílohu" tak ho automatický zmenší na menší formát a po kliknutí sa otvorí v pôvodnej veľkosti. Ak pridávate obrázok z externého zdroja, môžte použiť nový BBC príkaz Img2= (je to ako posledné tlačidlo pri posielaní príspevku), ktorý funguje na rovnakom princípe, tiež daný obrázok zmenší a dá sa na neho kliknúť. Treba ho ale zadávať takto [Img2= URL obrazka]Popis obrázka, i keď nie je nutný[/Img2]

5. Systém hodnotenia - pod obrázkom každého užívateľa je jeho hodnotenie. Po kliknutí na hodnotu hodnotenia sa zobrazí hodnotenie daného užívateľa a možnosť napísať nové hodnotenie. Je to tam celkom zrozumiteľné, jedine čo by chcelo kúsok vysvetliť je kolónka ID témy - nie je povinná, ale ak tam chcete dať nejakú konkrétnu tému, za ktorú udeľujete hodnotenie, tak tam treba dať číslo, ktoré vidíte v URL adrese ak máte zapnutú nejakú konkrétnu tému a je to číslo za písmenom T= ( napríklad táto téma ma ID 19, ako môžte vidieť v linku). Svoje hodnotenie si môžte pozrieť hore vľavo ako máte užívateľský panel a máte tam možnosť "Moje hodnotenia". Takisto vpravo od toho na opačnej strane je možnosť "Hodnotenie", kde si môžte pozrieť rebríček ostatných užívateľov.

Ak som na nič nezabudol, tak by to malo byť všetko. Ak by boli nejaké nejasnosti, kľudne píšte. Zvažujeme ešte možnosť chatu, no ešte uvidíme :) .


Edit: Opravujem pri bode 5, mal som tam zlé ID tejto témy :oops:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Trenkinen » 29 Mar 2011, 22:03

A co RSS kanal, aspon pre nove prispevky ? Je nejaka cesta ako to dostat do RSS citacky?
Najlepsie vino je PIVO
Obrázok užívateľa
Trenkinen
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 14 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod SKW » 29 Mar 2011, 22:46

Páni, patrí vám veľké vďaka, že vylepšujete toto skvelé fórum =D>

Ten chat by sa tu zišiel určite by sa tu našli ľudia, ktorí by ho nadmieru využívali :D
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod atti.hombre » 30 Mar 2011, 14:05

viewtopic.php?f=4&t=19&start=90

Tak ja som slepý a nechápavý...ale v tomto linku číslo 4 za veľkým T nevidím...trocha polopatisticky ( pre mňa -chápem,že ostatní sú v obraze...) sorry a dakujem. :roll:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod juraj1974 » 30 Mar 2011, 14:18

To T je ale male t....a potom to cislo ze? V tomto pripade ide o t=19?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 30 Mar 2011, 14:26

Chybička se vloudila :oops: už som to tam opravil. Pochopiteľne tam malo byť ID tejto témy 19. Len som ešte nevyšpekuloval, ako zistiť ID témy ak sa tam prekliknem cez posledný príspevok v téme, to potom pre zmenu v linku nie je žiadne t= :evil: ? Možno existuje aj lepší spôsob na zisťovanie ID témy, no ešte som naňho neprišiel :oops: . Pôvodne to tam malo vyhodiť danú tému automaticky (ak ste sa na to hodnotenie dostali z nejakej konkrétnej témy), no akosi to nechcelo fungovať.

Trenkinen - áno, RSS je možný, ak bude mať Oneho čas, tak to tu spraví :wink:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod matus » 30 Mar 2011, 14:31

neviem ci je to ono lebo sa o pocitace nezaujimam ale ak kliknes na urs tak tam mal nieco take napr tato tema ma t=19 ina mala f=9 a tak neviem

-- 30 Mar 2011, 13:31 --

neviem ci je to ono lebo sa o pocitace nezaujimam ale ak kliknes na urs tak tam mal nieco take napr tato tema ma t=19 ina mala f=9 a tak neviem
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod sally » 30 Mar 2011, 18:16

Super, veľká pochvala, že je toto fórum opäť o kus lepšie :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť