pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod sally » 13 Jún 2010, 19:06

Čo nosievate na vandroch na hlave?

Máte niekto skúsenosť s koženým klobúkom? Premýšľam, že by som svoj britský klobúčik vymenil za niečo civilnejšie a viac "bushman style." Nie je v ňom v lete príliš teplo?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Zvero » 13 Jún 2010, 20:00

Nič originál na bushcraft nemám (beriem čo mám doma). Asi si kúpim olivový australák, alebo niečo DPM. Kožený klobúk sa mi páči, ale neviem, podľa mňa sa v tom bude dosť potiť hlava.
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Adno » 13 Jún 2010, 20:04

Na leto nenosim nic, jednak mi nejako nevadi ked mi svieti slnko kusok na ksicht a na druhej strane so siltovkami atd. vyzeram ako debil :lol: . Na zimu mam britsku usianku, ta cast na usi sa da sklopit dohora a zapnut suchym zipsom, co je dost prakticke. A samozrejme "klasicku ciernu" ciapku, nic specialne.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Jekub » 14 Jún 2010, 00:01

Taky nosim spíš nic, ale když jedu za vojáka tak mám klobouček a víc se mi osvědčil s krátkou krempou - míň omezuje výhled a když mi opravdu překáží tak se lehce ohne a je klid. Na opravdový vedro a pálící slunce je lepší klobouček v pouštnim provedení, látka víc dýchá. Mám doma britský který má ještě přídavnou plachetku dozadu na krk.

No a na zimu samozřejmě buď pletená čapka nebo britská ušanka. Mám ušanku ještě starou s beranem, výborně mi posloužila když venku byly mrazy kolem - 30°C když jsem si ji nasadil tak se sice všichni smáli, ale v průběhu víkendu čím dál víc závistivě pokukovali :wink: Teď jsem měl v ruce nový typ britský ušanky, vnitřek je z fleece, kšilt je větší a má v sobě drát pro tvarování a vnějšek je z materiálu vzdáleně připomínající goretex. Perlička je že briti je vyrábějí i v pouštnim maskování, holt Afgánistán si vyžádal i tuhle část výstroje.
Obrázok užívateľa
Jekub
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13 Jún 2010, 12:28
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Snypo » 14 Jún 2010, 20:34

Leto - kolbuk,siltovka,satka. V lete je podstatne prikrivka hlavy - saje to pot,potom ti to chladi hlavu,nestracaš tak veľa tekutin potenim na hlave a poskytuje to ochranu pre upalom - bavime sa o kvalitnom 30 *C lete bez oblakov 8)

Zima - letna šiltovka/klobuk,pletena šiapka (!!! pozor na potenie hlavy !!!),častejšie nenosim na hlave nič.
Obrázok užívateľa
Snypo
 
Príspevky: 244
Registrovaný: 29 Sep 2008, 17:31
Bydlisko: Šalgovík - metropola východu
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 37 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Pepe » 29 Jún 2010, 13:48

ja preferujem skor siltovky a ciapky, siltovky su dobre hlavne ked svieti "hnusne" slnko a je vidiet aspon nieco, nemusim zmurit oci ako vietnamec :lol: a v chladnejsom obdobi som nosil čiapku alebo tzv. kukla kombinovaná od ASR, tiez dobra vec, ktoru kupite v armyshope za par peňazí (myslím že nejakých 5-10 eur) a prípadne sa dá použiť aj ako šál 8)
Prílohy
546fe78a731c59edea277bff59ee55cf.jpg
spomínaná kukla, na zaciatku je ale dost uzka takze chvilku potrva kym si na nu clovek zvykne
546fe78a731c59edea277bff59ee55cf.jpg (44.61 KiB) Zobrazené 10844 krát
*You have to lose to know, how to win.*
Pepe
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 07 Dec 2009, 21:07
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod Tulavy » 21 Júl 2010, 18:45

Jednoznacne satka, konkretne Buff Original, sice je drahsia a mozno prilis komercna, ale ucel plni kvalitne uz treti rok.
Aj v zime, ked sa pohybujem tak staci samotna, ked sa nehybem tak na nu este obycajnu ciapku natiahnem.
V lete len ked prazi slnko, nosim ju volne, tak ze jedna cast tunela natiahnuta po celo, druha planta vzadu. Ked sa spotim, otocim ju, a zachvilu zadna cast vyschne. V nudzi pouzitelna ako uteracik, sal, potitko... Lahko sa prepere a rychlo schne.
Obrázok užívateľa
Tulavy
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 21 Júl 2010, 00:14
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod stelli » 22 Júl 2010, 19:28

jednoznacne arafatka ale ziadny umelý šit poriadnu 100% bavlna v lete na mna neprazi v zime lepsie nez kukla mam zatial len bielo ciernu chcem ale olivovo ciernu len sa bojim ze to co predavaju tam kde som pozeral uz neni cista bavlna :(
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod fremen » 23 Aug 2010, 19:48

A ako prosim ta nosis tu arafatku? Mas nejaky sposob,ako ju omotat okolo hlavy?
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod stelli » 24 Aug 2010, 10:22

no bud omotanu okolo krku alebo potom takto Obrázok
a tu este video je to iste co na obrazku http://www.youtube.com/watch?v=-OrxtMTy7SY
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod x-SCYTHE » 02 Jún 2011, 14:26

Mne sa na prechadzku do lesa najviac osvedcila armadna ciapka Vz.85, je to taky isty strih, ako sa myslim pouziva este stale u Cechov vo vzore Vz.95. Je to usianka, cize ked niekedy na jar / jesen udrie nejaky prekvapujuci mrazivy vietor, da sa to pekne rozlozit a prekryt si tym usi. Ciapka ma zaroven aj silt, takze chrani aj pred slnkom. Pouzity material je navyse ciastocne vodevzdorny. Obrazok je na tomto linku.
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod macmatej » 03 Jún 2011, 08:53

Najradsej mam rybarsky klobuk.
Obrázok
Ak pali slnko, zatieni krk aj tvár. Da sa jednoducho napchat do vrecka a neuskodi mu to.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod bertold8 » 03 Jún 2011, 19:41

Taky preferuju rybarsky klobouk ale svetlejsi barvu. Ze stejnych duvodu a navic mi mekky lem tolik nevadi pri foceni jako ksilt u ksiltovky
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod lynx » 03 Jún 2011, 22:40

Ja mam nejaky taky airsoftovy klobuk (ale s väcsim okrajom), woodland, kozeny je podla mna neprakticky, ten moj poskaladam na 5x10 cm a strcim do vrecka v pripade potreby :mrgreen: ...
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: pokrývky hlavy: klobúky, šatky, šiltovky, baranice...

Poslaťod GreyWolf » 31 Okt 2011, 21:38

Leto: pustna siltovka od BHI na denne nosenie aj do lesa,klobuky vecsinou army vz. 95,Sk digi pust, US woodland alebo ACU, a kuzelnicky :D vz.97 radsej nechavam v skrini
Zima : 5.11 watch cap (flesovka ) , Salewa softshel cap (vhodny pod prilbu) , Buff multisatka a dake shemagy
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Ďalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia