Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 03 Apr 2011, 22:30

Tak po nejakých kilometroch krátke zhrnutie: topánky sú super, tam ani nie je moc čo hodnotiť, proste overená nemecká kvalita. Ale je tu iný problém - moje chodidlá :roll: vždy si pri skúšaní topánok vravím, že to tlačenie na malíček je normálne a neriešim to. No po celodenných/viacdňových akciách sa to vždy prejaví - otlačený až zodratý malíček, prípadne "porezané" prsty od nechtov druhých prstov (keďže mam celé chodidlo stlačené v topánke). Tento problém mám s botaskami, topánkami na zimu, topánkami do lesa...vlastne všetkými topánkami. Nemal som to akurát pri kanadách, ktoré mi boli ale kúsok veľké na dĺžku (tým pádom boli aj širšie), takže som mal iný problém - nestabilita celej nohy v topánke. Preto riešenie prostredníctvom väčšieho čísla na dĺžku veľmi riešením nie je, keďže prinesie so sebou aj mnoho ďalších problémov.

Keďže nemám moc rád nepresné vyjadrenia a nejasnosti :) , tak som si zobral papier A4, na ktorý som si obkreslil celé chodidlo a zmeral dĺžku a šírku chodidla (http://shoes.about.com/od/fitcomfort/ss ... feet_5.htm). Meral som to len v tenkej ponožke, ale podstata tam ostáva. Išiel som na túto stránku http://www.boot.com/bsizcvt.htm kde som si našiel moju veľkosť na dĺžku (28,5cm = 11,5 US číslo), potom som si pozrel v tabuľke dole na tej stránke, aké široké by malo byť chodidlo pri čísle US 11,5 - ja som si odmeral šírku 11,4cm (v tenkej ponožke) - čo dáva šírku EE - nadštandartne široká noha :evil: . Takže mám ozaj širokú nohu :| .

Má tu niekto podobný problém? Ako to riešite? Väčšina výrobcov obuvi na nás akosi kašle a neposkytuje široké vyhotovenie topánok alebo ich predajcovia nedovážajú. Rozmýšľam či to zase raz pretrpím ako pri každej inej obuvi, alebo sa pokúsim zohnať také isté topánky ale v širokom vyhotovení (i keď na to som mohol myslieť kúsok skorej...).
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 04 Apr 2011, 07:42

Ja mám podobný problém-tiež sa mi kilometrami malíček snaží podsunúť pod vedľajší prst a veľa krát končí porezaný od nechta ( ostrihané a obrúsené)...a to ja mám práve úzku nohu a problém je ten istý!Toto by vyriešilo jedine osloviť výrobcu obuvi na zakázku...ale je to drahé....
Preto zavše nosím sandále so sebou,aby si na vhodných úsekoch cesty nohy trocha oddýchli a pomáha to.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod macmatej » 04 Apr 2011, 08:25

Je to uz davnejsie co som videl letak s topankami. Niektore modely boli vyhotovene v roznej sirke. Teda velkost 41, 42, 43 ..... a ku kazdej velkosti bola este sirka A, B, C.

No ale uz naozaj neviem aky to bol vyrobca. Ten nazov znel nemecky. Bola to kamenna predajna niekde na Slovensku.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod me2dik » 04 Apr 2011, 08:53

Pokial ti mozem poradit, tak niektory vyrobcovia robia aj topanky pre tebe cize klasicky profil a potom sirsi, napr Asolo Lhasa a Sasslong su tak robene. Inak tak isto mozem napisat par postrehov k mojim Aku Conero. Su to zatial nejlepsie topanky co som mal na nohach a to som uz mal na nohach vselico, cez kanady, takticku obuv, az po rozne znacky turistickej obuvy. Topanky sa mi zdali zo zacitku trochu tvrde ale po prvych kilometroh to uz bolo ako v bavlnke. Hned na prvom vyslape presli zatazkavacou skuskou a to testom ladom, snehom, vodou aj blatom. Co som si vsimol az neskor tak to je to, ze tie topanky su rucne site a fakt to je poznat. Cize tuto obuv vrelo doporucujem kazdemu, fakt sedia krasne na nohach od prveho obutia.
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod bertold8 » 05 Apr 2011, 16:39

Tusim, ze ruzne sirky bot dela New Balance, ale to asi neni moc styl obuvy, o ktere se tady bavime. Jinak problem s malickem mam taky. S neostrihanym nehtem na nem uz nejdu pomalu ani na nakup :). Moznym resenim by bylo i roztahovaci kopyto do bot. Nekde jsem videl klasicke s takovymy ruznymi nadstavci, velikosti par mm az 1 cm, ktere se zastrkvalali pres spalicky do dirky, kterou sis v tom kopytu udelal v miste tve bolistky a tak sis botu v tom miste lokalne vytvaroval podle te nasadky
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 05 Apr 2011, 19:44

No, aj tie moje topánky (Lowa) sú v širokom vyhotovení, len to som sa dozvedel akosi neskôr :oops: až z nejakého amerického e-shopu. V obchode kde som si ich bol skúšať, také niečo na výber nemali, i keď si myslím, že by sa dalo dohodnúť, aby mi ich doviezli. Rozmýšľam ešte nad tým rozťahovacím kopytom do topánky, i keď ktovie, nepoškodí sa tým nejako topánka/membrána? Mne by tam trebalo tak dobrých 1,5cm na šírku naviac, ale každý milimeter poteší. Alebo sa možno sa týchto nejako zbavím (nejaké riešenie už mám) a kúpim tie isté, ale široké.

Každopádne je toto diskriminácia voči nám, širokonožcom :lol: . Neviem prečo nedovážajú široké vyhotovenia (teda vo väčšine prípadoch ich ani nerobia :| )....
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Richo » 06 Apr 2011, 09:29

Ako už vyššie spomenul atti.hombre riešením je obuv na zakázku.
Kvalitnú outdoorovú obuv - aj na "nekonfekčnú nohu" - šije napríklad pán Makara z Huncoviec pri Poprade.
Myslím, že sú cenovo porovnateľné so všetkými predtým vychvaľovanými Meindlami, Hanwagami, Lowami, Haixami,... :o
http://www.makaraobuv.sk/

A trošku info o kvalite:
http://hiking.sk/hk/ar/1492/topanky_mak ... apper.html
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 06 Apr 2011, 14:22

Richo-dakujem za toho pána Makaru-raz som si nevedel spomenúť na meno...Adno- 2-3 mm natiahneš bez poškodenia...inak veľa pomôže,ked častejšie meníš ponožky počas šlapania, aby neboli ani trocha spotené-lebo prsty sa po sebe nešmýkajú ale lepia sa na seba a ak je tam aj trocha prachu tak si vieš predstaviť že šmirgeľ je proti tomu nič... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Richo » 06 Apr 2011, 15:10

Niet za čo. Topánky od pána Makaru mám "v merku" už nejaký čas, hádam raz na ne budú aj peniaze.
Pôsobia na mňa tak, že pri poriadnej údržbe a občasnom "servisovaní" priamo u p. Makaru sú to topánky, ktoré si človek odnesie až do hrobu :lol:

Niekde som čítal, že vraj si ľudia k nemu dávajú opravovať aj staré a zodraté topánky-popradky.
A tiež sa stáva, že majitelia high-tech topánok si u neho nechávajú strhávať vibram podrážky, lebo ich na šmykľavej tatranskej žule neudržia :wink:
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Adno » 06 Apr 2011, 19:06

Richo píše:Kvalitnú outdoorovú obuv - aj na "nekonfekčnú nohu" - šije napríklad pán Makara z Huncoviec pri Poprade.

No, cestujem okolo toho každý deň, všimol som si aj nejaký ten billboard, no ozaj som netušil, že tie topánky sú takejto kvality. Díky za tip, pozriem sa na to :yees:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 07 Apr 2011, 06:19

-- 07 Apr 2011, 06:20 --

mal som dlho popradky. je to tvrda a tazka obuv , dlho trvalo nez som ich rozchodil. neboli robene na mieru. raz som menil dezen po zosuchani, neskor sa podrazky odtrhli od zvrsku. ak nevadi vaha topanok, pokladam za dobre do skalnateho terenu, do lesov skor nie. odporucam vyskusat ako sa chodi v topankach co maju dva a pol kila. ja som volil lahsiu a pohodlnejsiu obuv .
Naposledy upravil v.v.l.a.a.d.o.o dňa 07 Apr 2011, 11:49, celkovo upravené 1
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Richo » 07 Apr 2011, 10:18

Adno: no vidíš, pod lampou býva najväčšia tma :wink:
Paradoxom je - že si sám založil túto tému - i preberal dostupné možnosti - i topánky z Dojtšlandu zakúpil - i starosti s nimi mal - i noha v nich poriadne nesedí - a pritom chodíš každý deň okolo Makaru.

vvlaadoo: jasné, že popradky sú ťažké a pevné boty, určené najmä na VHT, o tom je zbytočné polemizovať...
V ponuke Makaru sú aj boty ktoré sú na bushcraft určite vhodnejšie. Ale isté je, že ani tie nebudú najľahšie - v porovnaní s modernými ľahkými textilno-membránovými papučkami.

Ja som však v tomto tradicionalista - radšej budem mať na nohách celokožené pevné "bagandže" a nevadí mi, že na každej nohe mám o 200 g viac - ale budem mať pocit väčšej istoty, že ma nenechajú v štichu. To si radšej so sebou zoberiem trekové paličky, aby som odľahčil "znaveným údom" (keďže už dávno nemám 20) :lol:
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Verončiatko :) » 07 Apr 2011, 15:52

Zvažujem kúpu týchto topánok (Quechua Forclaz 500) http://www.adventureshoppe.com/quechua-forclaz-500-trekking-shoes-p-579.html
http://www.quechua.com/en-GB/five-stars/1/forclaz-500.html
ale neviem sa rozhodnúť.. Píše sa o nich že sú vodotesné, čo by bolo super..a čítala som aj na forách o tých topánkach , mnoho ľudí si ich chváli. Tak skúste poradiť...
POzerala som aj nejaké videá.
Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Verončiatko :)
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 06 Apr 2011, 15:03
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod me2dik » 07 Apr 2011, 17:25

No z mojho pohladu je obuv najpodstatnejsia cast vystroje ktora by mala za patricnu cenu aj patricne vydrzat. Za prve je tu na moj vkus prilis vela svov, za druhe ta podosva nevyzera pohvieako lakavo a za tretie vsetky topanky si treba oskusat najprv vid posledna diskusia.
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Verončiatko :) » 07 Apr 2011, 17:36

Okej ďakujem za radu.... Cez net objednávať nebudem... to boli len informatívne stránky...
Obrázok užívateľa
Verončiatko :)
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 06 Apr 2011, 15:03
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť