Potrebujem poradit: Survival nôž

Témy o nožoch

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod mark » 18 Mar 2011, 13:26

Ten noz co tu dal poldajko mi pripomina mojho cinskeho bizona od S&W kupovaneho na http://www.noze-nuz.com/smithwesson/SWH1.php Spravil som na neho mini recenziu http://marksblades.blogspot.com/2010/03 ... -ciny.html

vyrezal som s nim uz niekolko drevenych figurok (ceresna, agat), pomahal v kuchyni, ciastocne aj v lese. mal par nedostatkov, naposledy dostal komplet nove ostrie lebo to povodne bolo hrozne :-) teraz holi, za tie peniaze podla mna vyborny spolocnik do lesa. Na chrbte cepele ma hrany takze aj firesteel sa da vpohode, ja to ale vacsinou aj tak beriem cepelou a zatial sa mi ziadny z mojich nozov nestazoval :-)
mark
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 01 Mar 2011, 13:42
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod oneho » 29 Mar 2011, 21:44

Ja sa chcem opýtať na ten Fallkniven A1. Dnes som bol v Auparku v tom nožiarskom obchode a videl som že ho tam majú. No zdá sa mi čepel už extrémne hrubá (nepracuje sa s ním už kvoli tej hrúbke zle? životnosť však určite super), a čo to ostrie niekto tu tuším písal že sa s ním dá holiť, no tento čo bol v obchode bol nabrúsený tak na úroveň legendárnej rybičky za 10 Kčs :roll: , ale inak páčil sa mi, no tá cena :shock:

Inak ten predavač, no arogantnejšieho a neochotného predavača ako bol tento som ešte nestretol. Tam si už nekúpim asi ani špáradlo do victorinoxu.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod bapa » 29 Mar 2011, 22:50

Za cenu A1 môžeš mať kvalitnú sekeru a k tomu kvalitný menší nôž (cca 10 cm čepeľ) a s tým urobíš ďaleko viac práce. Čo sa týka hrubých čepelí - režú aj tie, preto ich robia - reže totiž ostrie so svojou geometriou. Otázka znie - aký je následný odpor hrubšej čepele pri prenikaní do materiálu s rôznymi vlastnosťami, a či je veľká hrúbka čepele účelná na činnosti, na ktoré bol nôž pôvodne určený.
Prakticky: hráme sa na buškraft, hráme sa na survival. Myslím, že survival v slovenských horách znamená: byť vhodne oblečený podľa počasia a ročného obdobia, nepreceňovať svoje sily v horách nad hornou hranicou lesa v zimnom období podľa návodu v holyvúdskych a podobných "filmoch" a potom stačí malý švajčiarsky nožík (možno + menší pevný nôž), zaistiť si orientáciu (kompas, mapa), lekárnička, zapaľovač. Ak sa mi pri stehne hompáľa survival nôž s čepeľou 30 cm a hmotnosťou cez 1/2 kg - mám hlavne survival pocit, ale tam to aj končí.
Obrázok užívateľa
bapa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 09 Júl 2010, 07:43
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod zt0350 » 29 Mar 2011, 22:51

ja som cital na A1 kopec chvaly treba skusit a potom sa s nami mozes podelit o skusenosti .
inak s arogantnymi predavacmi mam aj ja skusenosti za to chvala tym co maju ten dar a vedia ako na zakaznikov :yees:
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod lobo » 30 Mar 2011, 10:43

Neviem prestne ,ako by mal vyzerat spravny noz na pobyt v lese a preto ich vlastnim niekolko. Cast som vyrobyl sam z najroznejsich materialov.Ale vcelku zaujimavo vyzera noz britskej armady,aj ked cena je 45.80 kralovskej meny .WWW.SHEFFIELD KNIVES.CO.UK.Je mozne ze sa da zohnat lacnejsie.
lobo
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24 Feb 2011, 09:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod sally » 30 Mar 2011, 20:30

lobo - asi myslíš ten nôž, ľudovo volaný MOD, však? http://www.sheffieldknives.co.uk/acatal ... nives.html mám na mysli konkrétne http://www.sheffieldknives.co.uk/acatalog/info_12.html a jeho variantu s plastovou rúčkou. O kópii od fy Webtex sa ani nemá zmysel baviť - ich výrobky sú na úrovni Miltecu a kto by si kúpil nôž na ktorý má byť spoľahnutie od takej firmy?

Niekoľko kúskov medzi ľuďmi je a sú naň rozporuplné reakcie: z jednej strany ide o fakt nezničiteľný nôž. Na druhej strane váh je dosť zlá geometria výbrusu (inak povedané aj keď bude ostrý, tak sa s ním bude zle rezať a bude pôsobiť tupým dojmom, bude lámať krájaný matroš... lebo čepeľ má zlý typ výbrusu), od výroby neforemná rúčka, ktorá má ostré hrany a na použitie bez rukavíc je potrebné ju zagulatiť rašpľou a šmirglom. Podtrženo a sečteno: za relatívne slušnú cenu dostaneme fakticky nezničiteľný nôž, ktorému musíme dorobiť rúčku (ak ho nebudeme používať stále len v taktických rukaviciach) a kompletne prebrúsiť výbrus - najlepšie u nejakého nožiara. Ja osobne by som ho nekupoval, za tú cenu sú aj lepšie nože.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod laki » 30 Mar 2011, 20:36

Platí jedno pravidlo: Najlepší nôž na prežitie je ten, ktorý máš akurát pri sebe ;)
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod sally » 30 Mar 2011, 20:50

laki: vitaj na fóre :camp:

Ono survival nôž je v podstate kus plechovky pripevnený ku kusu dreva, alebo nájdený úlomok skla primontovaný ku konáru... Fallkniven A1, RC6....sú len nože, ktoré by mali zabrániť tomu, aby bolo potrebné siahnuť po skutočnom survivalovom noži: odpad jedného človeka je pre iného v núdzi pravým pokladom.
Plne s tebou súhlasím - najlepší nôž (a nie len survivalový, ale všeobecne) je ten, ktorý má človek pri sebe vtedy, keď ho najviac potrebuje.

-- 31 Mar 2011, 18:10 --

edit: tak už je na pošte ten nessmuk od Cudeman. Testovať ho nebudem, hneď po príchode z pošty ho dávam do inzercie. Je to zapríčinené tým, že nožom nessmukovského tvaru neholdujem (som skôr na fínky - nože, nie slečny z danej krajiny :mrgreen: ) a ten nôž bol kupovaný primárne kvôli jednej akcii, ktorá sa nakoniec nekonala. A keďže nože úplne nové, nepoužité, majú vyššiu predajnú cenu, tak žiaľ nemôžem dodržať čo som sľúbil - v praxi otestovať ten nôž. No nafotím ho a do jeho predania rád zodpoviem čo budem vedieť zistiť pohľadom. Takže ešte raz sorry, ak niekto čakal na nejakú obšírnejšiu recenziu a poriadne testovanie.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod laki » 01 Apr 2011, 07:39

Dakujem za privitanie.

Podla mna sa na survival hodi skor vacsi tazky noz. Pokial mam moznost zvolit si dve veci, tak sekerka + mensi nozik.

A sally ma svatu pravdu: odpad jedného človeka je pre iného v núdzi pravým pokladom. Treba si uvedomit ze pri naozajstnom preziti nebudeme mat pri sebe takmer nic. A preto je psychika a schopnost improvizovat dolezitejsia ako noz, ktory mame doma v sufliku ;) Ale to uz odbacam od temy, ospravedlnujem sa.
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod zt0350 » 08 Apr 2011, 19:24

podla mna celkom zaujimavy kusok za prijemnu cenu :wink:
http://tlim.net/471.php
DUM SPIRO, SPERO! (KYM DYCHAM, DUFAM)
Obrázok užívateľa
zt0350
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 20 Aug 2010, 22:45
Bydlisko: Staré (okr. Michalovce)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod Hosť » 14 Apr 2011, 16:09

doporucil by som vam noze od bark river moc pekne survivali lahke sa do nich zamilovat komkretne bravo 1 a 2
Hosť
 

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod hikingsurvival » 14 Apr 2011, 20:11

Hosť píše:doporucil by som vam noze od bark river moc pekne survivali lahke sa do nich zamilovat komkretne bravo 1 a 2





Áno,sú to pekné nože ale zakladatel témy dal podmienku do 30 E a Bark River sa pohibuje od 150 e hore.
hikingsurvival
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16 Nov 2010, 16:38
Bydlisko: Piešťany,Trnavský kraj
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod 2235 » 14 Apr 2011, 20:15

musím súhlasiť buď MORA* alebo Cold Steel ale odporučil by som SRK ja ho používam ale mam aj RECON TANTO to je tiež super nôž, ale je to už moc veľká kudla je to už na rozhraní veľký nôž/malá mačeta samozrejme AUS 8mička oba modeli, ale cena je cca 100 € zas nie si taký bohatý aby si si mohol kupovať lacne veci dobrý nôž je na cely život ak ho nestratíš inak je samozrejme skoro nezničiteľný a ešte mi nedá aby som nenapísal, že neexistuje nič také ako univerzálny nôž /na hrubú robotu aj na jemnú prácu / nie sme v dobe kamennej nôž je vysoko špecializovaný nastroj jasne ak ´ta núdza pritlačí a dostaneš sa do situácii keď ide sranda na bok tak ho použi ako musíš ale inak iba .................
2235
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14 Apr 2011, 20:16
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod oneho » 16 Apr 2011, 21:22

Ahojte. Ako sú na tom nože COLT, poznáte ich niekto??? Viem že je aj COLT STEEL no toto je len COLT. Na ebay som našiel jeden pekný čo sa mi páči a zatiaľ nik neprejavil záujem, tak myslím že za 0,01$ sa oplatí :lol:

Obrázok
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod me2dik » 16 Apr 2011, 21:40

To v skratke, za malo penazi malo muziky. Ale pokial nepotrebujes nic extra, resp niesi fajnsmeker tak na bezne pouzitie takyto cinsky fulltang uplne staci.
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia