Kompas

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Kompas

Poslaťod rafoo » 19 Apr 2011, 20:48

macmatej píše: Rozmyslal som ako to spojit, ale bez robobratia a vyliatia kvapaliny to asi nepojdem.

na tej stranke etritium pisu ze to tritium je v plynnom skupenstve
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Kompas

Poslaťod macmatej » 19 Apr 2011, 22:01

Trícium je vlastne izotop vodika, takze je to plyn. Ale je uzatvoreny v sklennej tube. 8)
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Kompas

Poslaťod Killian » 24 Apr 2011, 13:33

Este by som dodal, ze Tritium samotne nesvieti, ale aktivuje fosfor naneseny vnutri tej trubicky. Da sa to zo zahranicia zohnat v roznych velkostiach a farbach. Najsilnejsie ale svieti zelena farba.
Napriklad tu je ponuka jedneho predavaca:
http://www.cpfmarketplace.com/mp/showth ... -Part-Deux
Tu su privesky (dobre ked nechcete nieco v noci stratit, celkom dobre to vidiet v noci)
Obrázok

Mal som aj tritiove svetlo, dala sa s tym uplne v pohode citat knizka, a v nudzi by sa s tym clovek zorientoval v tmavej miestnosti. Ale nejak som to nepouzival, uz som to predal. Ostalo mi foto :) :
Prílohy
svetlo.jpg
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kompas

Poslaťod edelweiss » 28 Aug 2012, 09:23

cav, ja mam tiez tento kompasod mil-tec( ranger led kompass) a tiez sa mi zda ze to nieje presne, tak neviem ci ho mam ist vratit ci nie, ale asi sa pojdem aspon popytat, ze ako je to mozne a co z toho vypliva =D
edelweiss
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 15 Aug 2012, 19:43
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kompas

Poslaťod sally » 03 Sep 2012, 22:08

edelweiss - tvoj kompas ti ukazuje nesprávne? Skúšal si ho porovnať s iným, funkčným, kompasom? Pokiaľ ukazuje nesprávne, zväčša pomáha premagnetizovať strelku (výrobca to zvykne robiť vrámci záručného i pozáručného servisu).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kompas

Poslaťod edelweiss » 09 Sep 2012, 00:52

sally píše:edelweiss - tvoj kompas ti ukazuje nesprávne? Skúšal si ho porovnať s iným, funkčným, kompasom? Pokiaľ ukazuje nesprávne, zväčša pomáha premagnetizovať strelku (výrobca to zvykne robiť vrámci záručného i pozáručného servisu).



caves, no bol som v predajni a vymenili mi ho... aj predajca vravel ze sa moze stat ze mas tri kompasy a nemusia ukazovat presne na ten isty smer. mam to castejsie skusat premeriavat aby sa nestala odchylka, ktora moze byt na koni trasi dost velka.
edelweiss
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 15 Aug 2012, 19:43
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kompas

Poslaťod Tito » 10 Mar 2014, 12:00

Včera som otestoval novú buzolu - Silva Ranger S. Jednoduchá, prehľadná (pravítko na pomer 1:50k - vhodné pre turistickké mapy od VKU Harmanec), strelka sa rýchlo zastabilizuje a trafil som kam chom chcel :mrgreen: (rezal som to krížom cez lesy). Zatiaľ maximálna spokojnosť, takže ju môžem doporučiť.
viac info: http://silva.se/node/43
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Kompas

Poslaťod stormmast3r » 01 Máj 2014, 18:28

Oprášim troška túto tému. Zvažujem kúpu "lepšej" mapovej buzoly, skusenosti mám len s "akožeusženijnouamerickou busolou". Najprv som bol rozhodnutý pre silvu, model ranger zo zrkadielkom, no po prečítaní niekoľkých recenzii si niesom tak celkom istý jej kvalitou. Vraj sa uz nevyrabaju vo svedsku ale niekde vo vychodnej azii a kvalita isla markantne dole (po kratkom case bublinky, prilis volne nastavovacie prvky a pod.). Vedel by sa mi k tomu niekto vyjadrit? Popripade mi poradte nieco v cenovej hladine 20-25€. Ď.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kompas

Poslaťod Pája » 01 Máj 2014, 20:54

A co zkusit něco ve stejné cenové hladině od Bruntonu nebo Suunto (A10 např.)?
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Kompas

Poslaťod Tito » 01 Máj 2014, 21:28

stormmast3r píše: Vraj sa uz nevyrabaju vo svedsku ale niekde vo vychodnej azii a kvalita isla markantne dole (po kratkom case bublinky, prilis volne nastavovacie prvky a pod.). Vedel by sa mi k tomu niekto vyjadrit?


Ahoj,
Presne to isté som riešil, keď som si kupoval svoju. Neviem ako to má Silva vymyslené ale na US trhu sú pravdepodobne výrobky z Ázie (pozri napr. http://store.silvacompass.com/military- ... -compasses). Ak si pozrieš aj fotky rrecenzií z US stránok, tak ide o odlišné buzoly a je tam dokonca aj odlišné logo. Asi si Švédi nestihli patentovať značku všade, prípadne predali licenciu a teraz im to niekto "fejkuje". Ako som už vyššie spomenul mám tento kúsok http://silva.se/node/43 a som s ním veľmi spokojný. U Rangera, ktorého mám bolo na obale napísané made in Sweden.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: Kompas

Poslaťod macmatej » 02 Máj 2014, 00:12

V niektorej prirucke som cital, ze kompas by mal byt vykorigovany na magneticku deklinaciu priblizne v oblasti, kde sa bude pouzivat. Samozrejme v ramci moznosti, pretoze sa pohybujes a deklinacia sa meni v case.

Ale ak uz chces to toho tolko investovat, asi ti zalezi na presnosti.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Kompas

Poslaťod stormmast3r » 03 Máj 2014, 10:30

Zatial spokojnost. Uvidime ako sa bude spravat v terene
Prílohy
IMAG0530.jpg
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kompas

Poslaťod MartinV » 06 Máj 2014, 00:07

Ja pouzivam Silva Ranger objednany zo stranky na SR (vyroba Svedsko), ale nasiel som aj toto:
http://www.ironlegion.sk/doplnky/navigacia/K25023
MartinV
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 25 Feb 2014, 18:12
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 34 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Kompas

Poslaťod Chesus » 04 Máj 2017, 13:59

Ahojte. Vedel by mi niekto prosím vás ozrejmiť k čomu slúži to malé kolečko v dolnej časti buzoly číslované od 0 do 9 ? Akosi sa k tomu neviem dopátrať. Ďakujem za prípadné odpovede
Prílohy
buzola.jpg
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Kompas

Poslaťod bubi » 04 Máj 2017, 14:10

Pravdepodobne si pri orientačnom behu značíš č. stanovišťa ktoré si už našiel. Proste pamäťovadlo.
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron