Dalekohlady

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Dalekohlady

Poslaťod bapa » 24 Apr 2011, 19:16

Killian ďakujem. Tá ohnisková doštička vyzerá byť šikovná vec.
Obrázok užívateľa
bapa
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 09 Júl 2010, 07:43
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod SKW » 03 Máj 2011, 13:39

Killian prišiel ti už ten Monarch? Som dosť zvedavý na tvoje dojmy, premýšľal som o kúpe tohto kúsku, no tiež sa mi pozdáva Nikon Sporter EX 8x42 ktorý sa dá u nás zohnať aj za 120-130€. No rád si najprv prečítam nejaké tvoje postrehy na nikon monarch.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Marian » 06 Máj 2011, 19:09

No ja mam teraz 4 ďalekohľady :)
Ako úplne prvý som dostal na narodky :) Fomei 20x50, má vynikajúce priblíženie, pekný obraz, len 20x zoom je udržať v ruke dosť ťažké, treba na to podopierať ruku o nejaký konár alebo skalu. Navyše po troch túrach ma už nebavilo vláčiť 2Kg záťaž vo vaku, tak som si kúpil Bushnell 12x25, je celkom dobrý ale nemá až taký kvalitný obraz ako Fomei, trochu sa treba pohrať so zaostrovaním, najprv centrál a potom ešte zvlášť pre ľavé oko. Neskôr som skúsil Bushnell 8x22, tento má zas jasný ostrý obraz, ľahko sa zaostruje ale 8x zoom sa mi zdá málo. Ešte mám monokulár Trailite 10x25, má asi najhorší obraz, ako keby sa nedal poriadne doostriť, resp. nevidím detaily tak dobre ako na Bushnelloch. Výhoda je že ho môžem mať prisebe prakticky vždy.
Na základe mojich skúseností môžem povedať, že ďalekohľad si treba pred kúpou najprv odskúšať, najlepšie je pozrieť a skúsiť zaostriť na napr. ŠPZ auta, alebo na nejaké nápisy na vyvesených plagátoch a skúsiť prečítať text. Kvalitu ďalekohľadu posudzujem teraz podľa toho ako dobre s ním dokážem zaostriť na detaily vzhľadom na jeho zväčšenie, lebo čím väčšie zväčšenie tým sa spravidla ťažšie zaostruje a preto treba kvalitný ďalekohľad. Optimálne zväčšenie pre ďalekohľad do ruky je ako to už niekto tu písal: 10x, 12x max. 16x ale žiadny by som už nekúpil bez odskúšania.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod goldy 123 » 19 Máj 2011, 19:52

lynx píše:Tak to je dobra kupa :yees: , monarchy su do prirody na birdwatching, ale aj na pozorovanie krajiny atd super, len su cenovo no... :x ale ked si ho zohnal za taku cenu, tak super :D , 8x42 je asi najlepsie co moze byt (skladne, svetelne, ...)



....myslím, že taktiež výhodná cena je na http://www.dalekohlady.sk ak sa napr. jedná o typ ďalekohľadu Nikon Monarch 8x42 DCF priamy - roof ako aj iné....spomínaný NIKON ponúkajú za 344 €.
goldy 123
 

Re: Dalekohlady

Poslaťod spartan » 20 Máj 2011, 13:36

Ja som dnes po dlhom zvazovani a trapeni sa s nejakym reklamnym darcekovym dalekohladom kupil Bushnell 10x25 H2O. Kedze chodim casto na vodu tak som potreboval nieco vodotesne co sa da hodit do vesty a neriesit, ze pride do styku s vodou. Velku uloho tiez hrala hmotnost. Komory su plnene dusikom, vsetky skla maju antireflex vrstvy, k tomu BaK-4 hranoly mi prisli ako dobra volba za rozumny peniaz. Inak skvela optika, porovnaval som nazivo s omnoho drahsimi vreckovymi dalekohladmi Steiner, ktore sice mali lepsiu svetelnost, zato obraz v nich bol po okrajoch deformovany (sudkovity), takze kupu zatial nelutujem.
Cez weekend skocim do diviacej obory otestovat v lese, zatial som skusal podzemne parkovisko :) a s vysledkom som spokojny.

Co myslite, dobra volba?

http://www.bushnelloutdoorproducts.eu/w ... 2o/131005/
Naposledy upravil spartan dňa 10 Máj 2013, 21:46, celkovo upravené 3
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod me2dik » 20 Máj 2011, 13:57

Tak po dlho rozhodovani som sa rozhodol pre PRAKTICU CN10x42, vyhovovala vsetkym mojim poziadavkam a za tu cenu (62e) z ebayu myslim ze nebolo ocom.

http://imageshack.us/photo/my-images/854/img0801x.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/808/img0799v.jpg/
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Mamarcel » 09 Jún 2011, 13:19

Tak v super znackovom obchode LIDL maju opat slusny dalekohlad Rocktrail 12x32, tak reku, ze vyskusam ked mam uz ten velky 10x50 a som nadmieru spokojny... no a cuduj sa svete opticka kvalitka je tiez vyborna, iba za 11,99eur. (sosovky BK-7), 270g. Tak ak by niekto chcel slusny dalekohlad a nechce vela investovat tu je: http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-A7E ... _15723.htm
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod oneho » 10 Jún 2011, 20:53

Mamarcel píše:Tak v super znackovom obchode LIDL maju opat slusny dalekohlad Rocktrail 12x32, tak reku, ze vyskusam ked mam uz ten velky 10x50 a som nadmieru spokojny... no a cuduj sa svete opticka kvalitka je tiez vyborna, iba za 11,99eur. (sosovky BK-7), 270g. Tak ak by niekto chcel slusny dalekohlad a nechce vela investovat tu je: http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-A7E ... _15723.htm


Ďakujem za typ. Ďalekohľad som si kúpil a za tú cenu ma Vážne prekvapil. Zatiaľ som ho skúšal len z okna bytu, to ostrosť je dobrá. V pohode som čítal SPŽ vzdialených aut aj nápisy na satelitoch v okolitých panelákoch. Plánoval som kúpu nejakého ďalekohľadu, toto Bushnell síce nieje ale na moje používanie a za tú cenu je výborný.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod juraj1974 » 10 Jún 2011, 22:22

Aj ja som ho dnes kupil. Mamarcel vdaka zea typ. Je to dalekohlad uplne v pohode. Porovnaval som ho dnes s mojim rusakom 10x50 a ostrost je paradna. No ked si mam vybrat na kratky vaslap nieco na pozorovanie okolia tak lidl vyhrava...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Mamarcel » 19 Jún 2011, 18:40

prosim neviete niekto kde mozem zohnat adapter na stativ pre dalekohlad? Co som pozeral tak len z ciech kde bud nemaju na sklade alebo neposielaju na slovensko a v jednom som objednal pred par mesiacmi ale bez odpovede asi uz nefunguju. Rad by som daco na slovensku lebo so zahranicnymi strankami nemam dobre skusenosti. Vdaka.
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod lynx » 19 Jún 2011, 19:24

Nemate v BA nejake foto, apod. shopy ? V KE je napr. FOTOMAN, kde predavaju fotaky, dalekohlady, aj adaptery na dalekohlady tu maju... Urcite aj v Blave mate daky podobny obchod... ci ?
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Richo » 20 Jún 2011, 11:05

Mamarcel píše:prosim neviete niekto kde mozem zohnat adapter na stativ pre dalekohlad? Co som pozeral tak len z ciech kde bud nemaju na sklade alebo neposielaju na slovensko a v jednom som objednal pred par mesiacmi ale bez odpovede asi uz nefunguju. Rad by som daco na slovensku lebo so zahranicnymi strankami nemam dobre skusenosti. Vdaka.

Skús pohľadať na http://www.megafoto.sk, na Račianskej ulici oproti Figaru majú aj "kamennú" predajňu :wink:
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod oneho » 20 Jún 2011, 21:45

Jedna z najlepších foto predajní v BA je Prolajka Palackého 12 a potom špeci predajňa len na ďalekohľady je v Gumonke GPS súradnice N 48.14511 E 17.13216 (daj do google maps)
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod Mamarcel » 22 Jún 2011, 18:18

megafoto a prolajku poznam, tak dakdey skusim aj tam ale na webe to ma megafoto iba pre Nikon radu. Tu predajnu pri gumonke nepoznam, dik za tip, pozriem to.
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Dalekohlady

Poslaťod bertold8 » 04 Sep 2011, 19:11

Od zitrka maji v Lidlu u nas opet dalekohled. Chtel bych se zeptat, zda je to ten, ktery uz se tady probiral a zda je s nim stale spokojenost i po delsim uzivani. Diky
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť