Military bushcraft

Military bushcraft

Poslaťod matus » 26 Apr 2011, 18:20

neviem či som to správne nazval :D . mám na mysli niečo také že idem niekde kde viem že je nejaká civilizácia alebo zver . prídem na miesto kde sa zamaskujem a pozorujem druhych bez toho aby spozorovali niekto mna takže tak . mohli by sme sem dávat návody ako sa stat "neviditelným" ako nájst dokonalé miesto .....
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod Šariš » 26 Apr 2011, 18:26

Aj ja sa chcem s par ludmi o nieco podobne pokusit :D ... ,, niečo na štýl SAS ,, zakopať sa a pár hodin pozorovat :D.
Vojensku lopatku už mam :D takže by nemal byt problém :twisted: sa zakopať,zamaskovať a pozorovat :)
Obrázok užívateľa
Šariš
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 05 Mar 2011, 19:15
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod matus » 26 Apr 2011, 18:31

myslite si co chcete ale najväčší adrenalín je to ked ste sami . a prečo adrenalím ? su mnohí ludia ktori vam za to jednu vylepia :D
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod juraj1974 » 26 Apr 2011, 21:20

Normalne som si spomenul na vojenske casi ked som sa musel zakopat a dva dni mat oko pritlacene na puskohlad.... :-k
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod stormmast3r » 26 Apr 2011, 22:20

matus píše:neviem či som to správne nazval :D . mám na mysli niečo také že idem niekde kde viem že je nejaká civilizácia alebo zver . prídem na miesto kde sa zamaskujem a pozorujem druhych bez toho aby spozorovali niekto mna takže tak . mohli by sme sem dávat návody ako sa stat "neviditelným" ako nájst dokonalé miesto .....


Ved aj to je jedna zo sučasti skautingu ;)
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod BushrangerCZ » 26 Apr 2011, 23:01

Jo, to mě taky zajímá... v podstatě to dělám, akorát čekám se zrcadlovkou na divočáka nebo srnce :bear:
PS: a ne, nemám oteklá kolena, to jsou vložky :D
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod lynx » 28 Apr 2011, 21:17

Tu celtu (neviem ako sa v skutocnosti tie holandske a britske volaju) pouzivas ako fotokryt ? ci ? :D
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod BushrangerCZ » 28 Apr 2011, 22:35

Ahoj, to pončo (britové tomu říkají basha), používám jen když prší. Pokud nemusím, zbytečně nic z batohu nekramařím.
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod Kapo » 25 Sep 2011, 21:17

Nejaký námet, ale aj poučenie:

http://technet.idnes.cz/nejlepsi-medici ... enstvi_kuz

Nejlepší medicína je palebná převaha. A kdo se nehýbe, je mrtvý

Raněný voják si musí život zachránit sám. Má jen několik málo sekund, aby o svůj život bojoval. Stejně jako raněný po autonehodě na opuštěné okresce. Lékařská pomoc nejen pod palbou má krutá, ale účinná pravidla. Je dobré je znát......................................
-------------------------------------------------

........... Zásady "vojenské zdravovědy" se mohou hodit i civilistům. Obyčejná havárie automobilu v pozdních nočních hodinách na kterékoli okresní silnici, kudy projede jen pár aut, se může velmi rychle proměnit v boj o život. Stačí, aby auto vylétlo pár metrů ze silnice a kus plechu vám nebo někomu z vašich spolucestujících prořízl tepnu. Jste sami a rozhodují vteřiny. (Jen po vás nikdo nestřílí.)

V tu chvíli by se vám mohlo hodit poučení, že v případě těžkého zranění je prioritou zástava silného tepenného krvácení. Času máte málo. Když to nestihnete maximálně do tří minut, raněný zemře. Co se asi stane, když jste raněni sami?......


Zdroj: http://technet.idnes.cz/nejlepsi-medici ... enstvi_kuz
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod maros » 26 Sep 2011, 20:58

Clapci v roku 1996-1997 som nastupil na prieskumnu rotu VU 1734 Bratislava a v lese sme boli skoro kazdy den.Takze v maskovani sa trosku vyznam.Nas velitel roty mjr.Pova juj to bol ale spravy chlap dufam,ze este je.On nas vsetko naucil a to vyhral sutaz v medzinarodnom prieskume amici frantici atd.V pondelok nastup do lesa po dvoch vojakoch rozdelenych 2 km od seba a v piatok naspat do kasina sprcha obed atd.O 3hod nastup roty a zase kolotoc.Takto to islo asi 3 mesiace stale potom uz iba na tyzden raz do mesiaca.No aby som to tu vela nerozpisoval:po vojne som les nenavidel ale nastastie sami to vratilo a trva to uz 10 rokov.Inac cat.Maros.......velitel druzstva.Ja len tolko :D
Obrázok užívateľa
maros
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25 Apr 2011, 18:51
Bydlisko: ke poproc
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod carlos9780 » 27 Nov 2011, 14:19

Tak tak paragáni to mali vo vajnoroch tažšie,ja som bol o dva baraki vedla na bigoši(VU3853 2000-2001),tam sme mali viac pohody ale aj tie vyvedenia na turečák a 2 týždne na lešti my stačili až až :lol: ,inak dokonalých miest na pozorovanie je veľa musíš len vedieť kadiaľ chodí zver
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod BushrangerCZ » 27 Nov 2011, 17:18

jo jinak chlapi, military bushcraft je vojensky terminologicky správně "fieldcraft", kromě australanů pro ty je všechno bushcraft:-)
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod radeton » 27 Jan 2012, 00:51

Pozorovanie z vybudovaného skrytého stanovišťa môže byť niekedy ozaj zábavné a zaujímavé.Aby takým bolo musí byť splnená jedna podmienka,že ho môžeš opustiť keď ťa to už prestalo baviť.Preto že ťa už omínajú kolená aj lakte aj ti je chladno, a aj by si niečo pojedol a popil telo sa tiež dožaduje svojich potrieb vyprázdniť sa.No takýmto prestáva byť v momente keď to plníš ako bojovú úlohu.Keď v takej diere trčíš sám niekoľko desiatok hodín bez možnosti spánku a pohodlného sa vystretia.Keď si nemôžeš dovoliť ani po 10-12 hodinách zdriemnuť ani na pár minút ,lebo práve vtedy by ti mohlo uniknúť niečo kôli čomu tam už trčíš napr 8 hodín.Je to neskutočne vyčerpavajúca záležitosť.Treba si to skúsiť zaliezť iba tak do takej vybudovanej nory na 3-4 hodinky bez pohnutia sledovať vymedzený sektor.Ozaj to po čase prestane byť legrácia. Jedno zo základných pravidiel pri budovaní takéhoto stanovišťa pokiaľ ho budujete v zalesnenom teréne vo vegetačnom období ,a chcete aby vás prírodný materiál použitý na maskovanie neprezradil ani po niekoľkých dňoch nikdy nepoužívajte na zamaskovanie narezané vetvičky alebo trávu.Snažte sa pokiaľ chcete byť nespozorovaný nie len zverinou,ale aj človekom vybrať miesto ktoré vám umožní dostatočné zamaskovanie postavenia vegetácia ktorú nemusíte rezať ale ju iba ponákláňate poprípade ohnuté konáre zafixujete povrázkom.Trávu je nutné nanosiť v drnoch čiže aj so šúplatou zeminy. Vydrží zelená niekoľko dní a neprezradí vaše stanovište.Je kopa vecí ktoré by sa o budovaní pozorovacieho stanovišťa dali písať toto je len taký základ maskovania ako sa správne zašiť, vidieť a nebyť videný.
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod Čamo » 09 Okt 2013, 20:11

Táto téma ma zaujala svojím názvom. vlastne som chcel pochopiť čo je to "military bushcraft". Osobne mám k slovu military nedôveru.
Ale to sledovanie ľudí z úkrytu mi príde trocha divné. Maskovanie je fajn a tiež nad tým občas uvažujem. Ale keď už tak niekde s podobne uletenými ľuďmi trochu vytunovať schovávačku môže byť super, ale nie sledovať nič netušiace obete....
Čamo
 
Príspevky: 66
Registrovaný: 21 Jún 2013, 16:55
Bydlisko: Neprezradím nad jazierkom
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Military bushcraft

Poslaťod root » 09 Okt 2013, 21:46

military buskraft - iba nejaký novotvar bez pragmatického základu. Stačí si preložiť tie slová a ač sa to takto v angličtine zdá zaujímavé, v slovenčine to vlastne nedáva zmysel ..

vojenské zálesáctvo :D

máme tu predsa dávno zaužívané a používané výrazy ...
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Ďalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia