Potrebujem poradit: Survival nôž

Témy o nožoch

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod sally » 18 Apr 2011, 10:17

Ten nessmuk cudeman nakoniec ostal v rodine, tak pár postrehov z jeho používania mojou nežnou polovičkou:

Čepeľ je fakt hrubá, no vďaka dobrému výbrusu sa s ním super krája. Jediný problém bol pri krájaní jablka (lámalo sa) - všetko ostatné (cibuľa, mäso, chlieb...) krájal ako maslo a bez lámania krájaného materiálu. Veľmi sa jej výzorovo páčil, pretože je to taký hybrid medzi kuchynským nožom a klasickým nožom do prírody. Taktiež jej vyhovuje, že to nie je žiadna veľká ozruta (veľkosť zhruba ako bežná mora alebo F1), no vďaka zakrivenej čepeli má dosť dlhú reznú dráhu. Rúčka bola od výroby dosť suchá, tak sme ju viackrát napustili olivovým olejom, až pokým neprestala olej prijímať = kresba sa ešte viac zvýraznila a rúčka je zakonzervovaná a príjemnejšia na dotyk. Puzdro je spracovaním na vysokej úrovni, nôž v ňom pevne drží.
Po tom, ako priateľka s nožom pripravila obed i večeru, kedy s ním krájala na doske mäso, chlieb na keramickom tanieri (skoro som ošedivel, keď si ako podložku vzala tanier)... nôž stále holí.
Takže za nákupnú cenu z baterky-nože cca 46eur je to skvelá kúpa pre niekoho, kto hľadá nôž určený hlavne na prácu s potravinami v prírode, ktorý si ale vie poradiť aj s drevom a s bežnými táborníckymi činnosťami.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod juraj1974 » 18 Apr 2011, 10:53

oneho píše:Ahojte. Ako sú na tom nože COLT, poznáte ich niekto??? Viem že je aj COLT STEEL no toto je len COLT. Na ebay som našiel jeden pekný čo sa mi páči a zatiaľ nik neprejavil záujem, tak myslím že za 0,01$ sa oplatí :lol:

Obrázok


Z vlastnej skusenosti viem povedat ze ta cena nie je cena za ktoru by si to aj realne vedel kupit a su tam tzv. este skryte ponuky ktore ty uvidis az ked prihodis a zistis ze tvoja cena je mala. Ved skus dat cenu cca10$ a uvidis.. :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod oneho » 19 Apr 2011, 18:43

juraj1974 píše:
Z vlastnej skusenosti viem povedat ze ta cena nie je cena za ktoru by si to aj realne vedel kupit a su tam tzv. este skryte ponuky ktore ty uvidis az ked prihodis a zistis ze tvoja cena je mala. Ved skus dat cenu cca10$ a uvidis.. :wink:



Jo, jo, poznám eBay tiež tam už nejaký piatok nakupujem. Tá cena bola 2 dni pred koncom aukcie a ešte vtedy nikto nepotvrdil. Nakoniec sa nôž predal za 10.50. 2 kúsok si asi vydražím...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod Richo » 20 Apr 2011, 10:29

Ten Colt sa až priveľmi podobá na môj Black Fox :lol:
Prílohy
Black Fox.jpg
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod medved » 28 Apr 2011, 17:13

az mi je smiesne,ked citam co tu niektori chlapci pisete.hladat noz ktorym mozes,sekat,krajat, ... je uplna sprostost a moze sa zrodit len v hlave panelakoveho dietata co az prilis sleduje TV.
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod rafoo » 28 Apr 2011, 17:19

tak porad myslis ze noz sa da pouzit len na krajanie? na sekanie sekera? ak ano preco? chapem ze noz na sekanie nieje uplne idealne riesenie ale ked uz nic ine.. nechce sa mi vsade tahat plnu polnu
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod medved » 28 Apr 2011, 17:43

rafoo píše:tak porad myslis ze noz sa da pouzit len na krajanie? na sekanie sekera? ak ano preco? chapem ze noz na sekanie nieje uplne idealne riesenie ale ked uz nic ine.. nechce sa mi vsade tahat plnu polnu


a naco potrebujes sekat drevo v lese?potrebujues odrezat tensiu-hrubsiu palicu?staci trocha rozumu a bezny noz.potrebujes drevo na ohen?pozbieras suche konare a nebudes sa trapit - unavovat robenim a stiepanim klatov a podobnych sprostosti :!: jedina vec ktorou by som sa zaoberal pri vybere survival-oveho noza je ocel a to aby bola uhlikovka,lebo ju bez problemov nabrusis aj na plochejsom kameni v potoku.
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod marked » 28 Apr 2011, 18:14

medved ma v podstate pravdu co sa tyka noza na sekanie a stiepanie je lepsia mala sekera..ale viem co myslis..noz ktory ak je treba zvladne aj tvrdsie zaobchadzanie..urcite uhlikovka a konvexny vybrus nabrusenych pod najlepsie 20 st. uhlom..ostrie dlhsie vydrzi.Moje typy....http://www.noze-nuz.com/ka-bar/BKR2.php (rozumna cena kvalita vykon).
http://www.noze-nuz.com/esee/ES5PKOBK.php tento noz pouzivam ja a som snim nadmieru spokojny.Noze Bark River.
http://www.noze-nuz.com/fallkniven/FN61.php
http://www.noze-nuz.com/chrisreeve/CH412.php ale ta cena :roll:
http://www.noze-nuz.com/gerber/G1121.php
Alebo si dat urobit noz u noziara z nejakej praskovky.
Inak zdravim vsetkych..toto forum som objavil nedavno a je veeelmi fajn.. :D
marked
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 26 Apr 2011, 20:38
Bydlisko: nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod medved » 28 Apr 2011, 18:31

marked píše:medved ma v podstate pravdu co sa tyka noza na sekanie a stiepanie je lepsia mala sekera..ale viem co myslis..noz ktory ak je treba zvladne aj tvrdsie zaobchadzanie..


vsimni si cenu aka sa riesi v tejto teme a potom davaj odkaz.co je u teba(vas) tvrdsie zaobchadzanie s nozom v lese?
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod marked » 28 Apr 2011, 18:37

Myslim ze ka-barom nic nepokazi..su to dobre noze ako cenovo tak vykonom.
Myslel som min. batoning.
marked
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 26 Apr 2011, 20:38
Bydlisko: nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod medved » 28 Apr 2011, 19:25

a naco potrebujes robit v lese batoning? ak potrebujes nastiepat drevo,potrebujes nejake polienka,na polianka potrebujes pilku a uz ked ides nieco taketo cielene robit mozes si rovno zobrat aj sekerku.alebo mi chces tvrdit,ked sa zatulas a potrebujes nudzovo preckat v lese,tak nozom zotnes strom,popripade nasekas spadnuty suchar na polianka,nasledne ich roztiepas?ved to je uplna volovina a normalneho cloveka to nenapadne.pozerate vela sprostosti v TV a na nete.ked uz fakt bude najhorsie a nebude nic na podpal,tak postaci suchy konar v hrubke ruky,zlomis ho,ak potrebujes jeho suchy stred v zime hocijakym pevnym nozikom(kludne aj 1-2mm cepel u Nieto) jednu cast konara roztiepas a mas to.a nepotrebujes k tomu ziadne "heavy duty" noze "prezitia".
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod marked » 28 Apr 2011, 19:55

ok..ved nemusis hned kricat.. :) Nemam nic proti tvojmu konzervativnemu postoju,ale nie kazdy so sebou chce tahat pilky a sekery a ak je moznost mat noz ktory zvladne povedzme aj ten batoning tak preco nie! Kto chce si ho zaobstara,kto nechce vystaci si aj z bushcraft nozikom. Volovina by bola keby to niekto skusal z nozom ktory ma hrubku cepele 1-2 mm...nikdy nevies co sa ti moze prihodit,mozes ho pouzit ako napr. stupacku... :)
marked
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 26 Apr 2011, 20:38
Bydlisko: nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod kacenak » 29 Apr 2011, 20:59

Môžem poprosiť o radu ? Chcel by som si kúpiť (už konečne) nejaký poriadny nôž, mám len Nieto Klasik, a nie som s ním spokojný. Môžem vás poprosiť o tip na dobrý nôž v pomere cena/kvalita ? Pozdáva sa mi mora clipper, má ho kamarát, ale predsa len, dám na vašu radu
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod medved » 29 Apr 2011, 20:59

ak chces noz skor co nevyzera ako kuchynsky tak skus Gerber - Metolius ,Gator mas tam verzie otvaracie a aj s pevnou cepelou,zozenies ich tak do 50€.a myslim,ked napisem,ze Gator pouzival aj Bear Gyrlls v uvodnyh castiach,tak mnohy chlapci sa zacnu po nom obzerat :D :lol:
Obrázok užívateľa
medved
 
Príspevky: 90
Registrovaný: 12 Júl 2010, 11:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Potrebujem poradit: Survival nôž

Poslaťod addo77 » 29 Apr 2011, 21:00

kacenak skus prelistovat tunajsie topicy a zistis ze tvoja otazka bola niekolko krat zodpovedana a je tu dost obsiahle popisana ...
ps: na zaciatok s morou neprehlupis
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron