Logo fóra

Ktoré logo?

Hlasovanie končí za 28 Jún 2011, 20:46

verzia 1
0
Nehlasovalo
verzia 2
15
52%
verzia 3
3
10%
verzia 4
5
17%
verzia 5
6
21%
 
Celkom hlasov : 29

Logo fóra

Poslaťod oneho » 03 Máj 2011, 21:13

Tu sa môžte vyjadriť k logu fóra. Zároveň zahlasovať za verziu ktorá sa Vám páči. To logo sa potom pokúsim zakomponovať do fóra, prípadne s ním môžme riešiť čo len chcete (tričká, prípadne nášivky ktoré si môžte dať na batohy a pod.).

ver.1
bushlogo.png

ver.2
bushlogo2.png

ver.3
bushlogo3.png


ver. 4 na želanie Rafael Ingvis

bushlogo4.jpg

ver.5
bushlogo5.jpg



-- 03 Máj 2011, 20:15 --

SKW píše:Oneho pekná práca s tým logom. Môj tip, namiesto celého znaku tam umiestni len Lotrinský kríž, tri "kopce" tam už v podstate máš.


Toto som skúšal, no priznám sa že mi to tam nejak nesedí. So slovenským znakom to vyzerá lepšie a ak by tam bol len kríž, niektorý ľudia by to nemuseli pochopiť.
Naposledy upravil oneho dňa 08 Jún 2011, 20:43, celkovo upravené 13
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Logo fóra

Poslaťod macmatej » 03 Máj 2011, 21:26

Neviem sa rozhodnut medzi 2 a 3. Obe su dobre. Vo ver.2 by mohol byt ten stromcek tak o 30% mnesi, aby obrazok vyzeral vyrovnane. Ale mozno sa mi to len zda, lebo mam velky monitor.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Logo fóra

Poslaťod SKW » 03 Máj 2011, 21:41

Ja by som prijal tretiu verziu. Inak Oneho neskúšal si zakombinovať niečo také ako čojaviem smrekovú vetvičku, alebo malý ohník a nejaké nástroje, nôž, sekera atď. ?
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Logo fóra

Poslaťod oneho » 03 Máj 2011, 22:02

Takéto veci som neskúšal, pretože sa takéto detailné obrázky (clipart) hľadajú a hlavne v použiteľnom rozlíšení, aby som ich mohol zvektorizovať. AK niečo nájdem (google) tak sa pokúsim. No EN moc neovládam tak ak môžte skúste niečo v anglickom jazyku pohľadať. Ja hľadám štýlom, napr. keď chcem nájsť vhodný obrázok nejakej siluety auta hľadám "car outline" prípadne "car clipart"
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Logo fóra

Poslaťod Kapo » 03 Máj 2011, 22:21

Určite netreba v takom malom logu tri krát zdôrazňovať slovensko. /slovenský znak, .sk aj nápis SLOVENSKO / Je to také moc preplácané. A okrem toho na fórum chodia dosť aj češi.

Osobne by sa mi to viac páčilo, ak by bol v hornej časti len nápis "BUSHCRAFT" a na spodnej časti z o dosť menšími písmenami názov fóra "www.bushcraft-portal.sk" :wink:

A namiesto toho slovenského znaku tam umiestniť niečo, čo by vystihovalo Bushcraft. /pobyt v divočine v harmónii s prírodou?/ Napríklad symbol vlka? :wolf:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Logo fóra

Poslaťod Joda » 04 Máj 2011, 07:24

chválím autora... všechny tři loga jsou velice povedené. Perfektně vybrané barvy... nemám výtku a je mi jedno které se vybere. Co se týká národnostní otázky tak to mi též nevadí... respektuji majoritní komunitu zde na foru. Je však pravdou že bych rád v budoucnu viděl jedno společné SK i CZ forum... máme přecijenom společnou řeč a zájem.. proč komunitu dělit na dvě poloviny. Snad se admini mezi sebou dohodnou a najdou rozumný kompromis :wink:
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Logo fóra

Poslaťod Rafael Ingvis » 04 Máj 2011, 08:21

Kapo píše:Určite netreba v takom malom logu tri krát zdôrazňovať slovensko. /slovenský znak, .sk aj nápis SLOVENSKO / Je to také moc preplácané. A okrem toho na fórum chodia dosť aj češi.

Osobne by sa mi to viac páčilo, ak by bol v hornej časti len nápis "BUSHCRAFT" a na spodnej časti z o dosť menšími písmenami názov fóra "www.bushcraft-portal.sk" :wink:

A namiesto toho slovenského znaku tam umiestniť niečo, čo by vystihovalo Bushcraft. /pobyt v divočine v harmónii s prírodou?/ Napríklad symbol vlka? :wolf:


Toto je perfektný nápad. Som Slovák ale zviera, stopy alebo nástroj by podľa mňa skôr vystihoval lepšie vystihoval "náplň" fóra.


A keby si mohol každý vybrať (a mať)čo chce... 8)


Napr. :

rys :
Obrázok
http://vector-images.com/search.php?atype=clipart&query=lynx

vlk :
Obrázok

Pre mňa najlepší lesný plod :
Obrázok

"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Logo fóra

Poslaťod SKW » 04 Máj 2011, 10:23

Skúste to s rysom! To by bolo fak peckové, vlk je častejšie používaný v logách, aspoň mne sa to zdá.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Logo fóra

Poslaťod Rafael Ingvis » 04 Máj 2011, 11:15

Páni a čo tak nechať základ tj. bez figúry (sromček, znak a pod. ) ale pacnime si tam odznak. :D

ani to nevychádza tak draho podľa mňa viď : http://www.hiraxrecords.sk/vyrobaodznakov
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Logo fóra

Poslaťod oneho » 04 Máj 2011, 20:46

k Rysovi, neviem či bushcraft vystihuje zviera v logu. Snažil som sa do bushcraft loga zakomponovať skôr krajinu, les, hory. Hľadal som nejaké clipardy kde je rys. No priznám sa že ma to nejak neoslovilo a nemal som predstavu ako by som z toho vytvoril logo.

Čo sa týka loga treba pozerať hlavne aj na iné aspekty. Nevieme čo v budúcnosti z loga budeme všetko robiť. Logo by malo byť jednoduché bez malých drobných detajlov, prípadne čo najmenej farieb, alebo farebná aj čiernobiela verzia. Mám nejakú tú prax v reklame a poviem Vám že každý detail ovplyvní cenu produktov ktoré sa z logom bude robiť.

Napr. Farebné logo čím viac farieb tým drahšia výroba tričiek výšivkou, termosublimáciou a aj sieťotlačou.
detaily loga. Ak sú drobné detaily napr. nespravíte tričká termosublimáciou (plotrovanými nažehľovacími fóliami), alebo budú drahé a určite to ovplyvní aj cenu výšivky. Čo sa týka sieťotlače nikto Vám nebude robiť 10-20 tričiek a ak ano bude to drahé a naviše sa robí sieťka na každú farbu (čím stúpa cena)

Zatiaľ vedie verzia 2 ktorá sa aj mne páči :D

-- 04 Máj 2011, 19:50 --

Joda píše:chválím autora... všechny tři loga jsou velice povedené. Perfektně vybrané barvy... nemám výtku a je mi jedno které se vybere. Co se týká národnostní otázky tak to mi též nevadí... respektuji majoritní komunitu zde na foru. Je však pravdou že bych rád v budoucnu viděl jedno společné SK i CZ forum... máme přecijenom společnou řeč a zájem.. proč komunitu dělit na dvě poloviny. Snad se admini mezi sebou dohodnou a najdou rozumný kompromis :wink:


Jado urobiť CZ aj SK fórum nieje problém, stačí zaregistrovať doménu bushcraft-portal.cz a presmerovať ju na toto fórum.

-- 04 Máj 2011, 20:01 --

ešte doplním že takto nejak by mohla vyzerať ČB verzia 2
bushlogo2CB.png
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Logo fóra

Poslaťod Pája » 04 Máj 2011, 22:18

Možná trochu OT, ale že Slováci a Češi (Moravané, Slezáci) jsou v mých očích bratrské národy, a nevidím v nějakém dělení fóra na dvě domény smysl. Mimo to existuje fórum s touto tematikou i pod cz doménou, takže by to bylo matoucí. ... tolik za mě. :camp:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Logo fóra

Poslaťod pawuk » 06 Máj 2011, 14:49

mne sa páči logo č.2

inak by stačil aj názov bushcraft slovensko bez toho portal.sk
moj názor ;)
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: Logo fóra

Poslaťod lynx » 06 Máj 2011, 19:52

nemoze byt miesto toho slovensko slovensko/cesko alebo cesko/slovensko ??? ked sa to tu tak rozobera :wink:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Logo fóra

Poslaťod Joda » 06 Máj 2011, 19:55

lynx píše:nemoze byt miesto toho slovensko slovensko/cesko alebo cesko/slovensko ??? ked sa to tu tak rozobera :wink:

prý až podle toho ako dopadne hokej :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Logo fóra

Poslaťod lynx » 06 Máj 2011, 20:00

Joda píše:prý až podle toho ako dopadne hokej :mrgreen:

:mrgreen:
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Ďalší

Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť