Solarna nabijacka

Vysielačky, GPS, čelovky, ručné svetlá...

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Marian » 06 Máj 2011, 18:30

jj, ta prva je najlepší pomer cena/výkon. Dokonca 3 také vyjdú cenovo rovnako ako ten druhý panel, ale pritom poskytnú 2x väčší nabíjací prúd zo Slnka, teda ak by sa zapojili paralelne. Len nechápem tu kapacitu udanú ako 4440 mWh. Všade sa to udáva v mAh. Zrejme je to len nejaký marketingový ťah, aby bolo na obale napísané vyššie číslo kapacity batérie.
Btw keď si to prepočítaš na mAh tak dostaneš kapacitu niečo cez 800 mAh. Tak pozor na to! Môže sa stať to, že ak budeš mať v mobile vyššiu kapacitu batérie tak ti to bude robiť to čo mne: nabíjanie sa zapne, ale baterku ti nedobije. Potom naozaj treba kúpiť aspoň 2 také a zapojiť ich paralelne, čím by si dostal 1600 mAh. Ale nie som si istý či by sa to tak vôbec dalo prerobiť, nie som elektrikár :)
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod emzak » 06 Máj 2011, 21:03

diky za info , ale rozmyslal som skorej nad power monkey

kamarat zhanal nabijacky aj na AA/AAA baterie , tak som trochu hladal a nasiel som ich zopar.

nech sa paci :bear:

Camelion SBC-3001 - nabija AA/AAA ,NI-MH/NI-CD
http://www.camelionbattery.com/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=22&sobi2Id=65&lang=en

Voltcraft SL-1 AAA,NI-MH/NI-CD
http://www.skymax.sk/solarna-nabijacka-sl1

Silva Solar I - AA, NI-MH/NI-CD
http://www.silva.se/products/outdoor/solar-i?quicktabs_1=1#quicktabs-1
emzak
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Apr 2011, 07:27
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Marian » 07 Máj 2011, 21:17

Mna zaujal parametrami a cenou tento model:
http://www.gme.sk/sk/solarni-nabijecka- ... 2-039.html
Solarna nabíjačka na NiMH AA/AAA sa podľa mňa neoplatí kupovať, lebo tieto batérie vyžadujú plné dobytie naraz bez prerušenia, čo sa touto nabíjačkou nedá zaručiť. Narozdiel od Li-on ktoré môžeš nabíjať hocikedy.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Killian » 08 Máj 2011, 23:41

Podla mna takato nabijacka nema zmysel, jedine ze planujes dlhsiu ako tyzdnovu vypravu niekam.
Staci skor standardizovat svoju vystroj na najlepsie jeden typ bateriek - napriklad tuzkove. Tak si potom zoberiem radsej nahradne vysokokapacitne a ultralahke jednorazove litiove tuzkove, ako je Energizer Ultimate Lithium. Alebo CR123A. Vahovo, komfortne a z hladiska spolahlivosti to vyjde podla mna lepsie. Nabijanie v terene znamena, ze sa spoliehas na dobre pocasie a ze budes mat cas a miesto to nabijat - v lese to velmi nepojde pri hustom poraste.

Mobil nebrat smartphone, ale nejaky obycajny s novou baterkou - to ked v noci budete vypinat tak aj 2 tyzdne pojde :) . A ak naozaj treba viac, tak zobrat bud nahradnu baterku (na ebayi nie je problem), alebo nabijacku, ktora vie nabijat mobil napriklad z tych tuzkovych bateriek (musia byt bud litiove, alebo nabijatelne, lebo alkalicke nemaju dostatocnu kapacitu pri takom vybijacom prude).
Potom dalsia elektronicka vec su svetla rucne a celovky, tam je pri dnesnych LED taka mala spotreba, ze znova staci jedna sada a nahradne baterky uplne v pohode.
Ostava GPS - pri setrnom pouzivani (zistim kam a vypnem) vydrzi urcite dlho, ved moj stary ForeTrex bezal 15 hodin na dva mikrotuzky.
Alebo este su nabijacie "stanice", su to take velkokapacitne li-ion baterky s rozhranim, na ktore sa da napojit mobil a nabijat standardne baterky. Nie je to take tazke a velke.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Joda » 09 Máj 2011, 12:22

Killian má pravdu. Člověk si musí rozmyslet či se mu taková věc vůbec vyplatí kupovat. Nepodléhejte zbytečně marketingu a hezkým představám. Tím ale nechci říct že jsou tyto věci k ničemu.. i já bych našel jejich využití. Jen si člověk musí spočítat jak se mu to vyplatí nebo nevyplatí.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Marian » 09 Máj 2011, 21:57

No láka ma na tom práve energetická nezávislosť od jednorázových bateriek, ktoré sa síce dajú nahradiť dobíjatelnými ale ktoré môžeš zas nabíjať len doma. Ako si napísal LED svietidlá majú nízku spotrebu (spravidla ak sa nepoužívajú na plný výkon, resp. svietenie 1led namiesto 3), preto im stačí aj kratšia doba slnečného svitu, resp. nižšia intenzita svetla aby sa dobili v priebehu dňa a potom vydržia svietiť celú noc. Toto už mám vyriešené a funguje to skvele.
Iný mobil ako smartfon už nechcem, potom by som musel mať zvlášť foťák a GPS a chodiť takto ovešaný tromi zariadeniami a načo? Viac mi vyhovuje keď je všetko v jednom. Preto chcem odskúšať nabíjanie smartfónu takýmto zariadením. Ak mám zapnutú navigáciu, fotím a 1-2 hovory počas túry, tak baterka je na konci dňa už vybitá. Dá sa aj šetriť ale určite by mi nevydržal 2 týždne. Tak prečo nepoužiť niečo čo mi predĺži výdrž batérie? Ak by som šiel na viac dní, a do oblasti kde som ešte nebol, tak potom by som pribalil záložnú baterku, ktorú by som vybalil len v núdzi. Myslím že táto konfigurácia by vydržala min. 4 dni (vypínanie na noc) aj keď by bolo stále zamračené. Malo by sa to viac oplatiť ako kupovanie jednorazových tužkových baterií na každú akciu. Uvidím ako to bude fungovať, potom napíšem.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod oneho » 09 Máj 2011, 22:46

Ja som na jednej výstave v Brne pozeral na tieto http://www.globalsolar.com/en/products/portable-solar-chargers/commercial/usb-mini.html Sú to perfektné solárne paneli s garantovaným výkonom no dosť drahé. Ak by som uvažoval nad kúpou solárnej nabíjačky tak by som kúpil práve tieto. Tie turistické zbalíte do veľkosti peňaženky, môžte nabíjať takmer všetku elektroniku ktorú na výlety nosíte.

Ja som raz kúpil na ebay jednu malú z Číny a tá bola o ničom, poriadne to nefungovalo.
Možno za 4 roky pôjdem na jednu akciu do rumunských hôr a ak tam pôjdem tak si jednu s týchto kúpim...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Marian » 10 Máj 2011, 09:27

jj, tak tie sú super, našiel som to USB mini: http://www.21st-century-goods.com/produ ... arger.html za $60, to nie je až také drahé keď u nás nedostaneš 2W solárny panel pod 100€. Napr. Sollar Gorilla čo našiel emzak ma vykon 2.5W a stojí až 160€, a to Solio H1000 má iba 0.6W a cena je 60€. Ak by niekto išiel objednávať tento produkt z US tak rád sa pridám.
If you see the flash...
...it's already too late...
Marian
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 04 Máj 2011, 22:58
Bydlisko: TT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Solární nabíječka Silva Solar 1

Poslaťod ArchivVideo » 28 Jún 2011, 09:02

Zdravím.

Doporučuji solární nabíječku Silva Solar 1, která nabíjí 2 a nebo 4 tužkové baterie, které lze pomocí redukce proměnit v USB nabíječku.

Malá video recenze nabíječky zde : http://www.youtube.com/watch?v=b24Yi6FITSU
Obrázok užívateľa
ArchivVideo
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 28 Jún 2011, 08:59
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod Kapo » 28 Sep 2011, 20:14

Marian píše:...to nie je až také drahé keď u nás nedostaneš 2W solárny panel pod 100€. Napr. Sollar Gorilla čo našiel emzak ma vykon 2.5W a stojí až 160€,......


Tu je batoh aj s "elektrárňou".... len za cca 100evri....... :wink:

http://www.alza.sk/infinit-backpack-cer ... .htm#popis
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Solarna nabijacka

Poslaťod bezmena22 » 27 Máj 2013, 19:48

ak je tu reč o dobíjaní batérii tak mi napadlo či by sa nedali dobíjať prostredníctvom solárnych záhradných lampičiek ktoré cez deň nabíjajú batérie a cez noc svietia, stačí ju pred zotmením vypnúť a cez deň zase zapnúť aby čo najviac dobila batérie. je to jedna z lacnejších foriem solárneho panelu a tiež si môžte aj zasvietiť :D Veľkosť tiež nie je veľká tak isto aj hmotnosť je nízka. tiež by sa to malo dať spraviť tak že bude dobíjať viacero panelov batérie alebo jeden panel viacero batérii. nabité batérie stačí už len vložiť do nabíjačky na mobil, svietidla GPS-ka. práve to idem skúšať tak uvidím ako to dopadne ale myslím že by to malo fungovať.
bezmena22
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 21 Apr 2013, 20:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 17 x

Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod rkw » 15 Aug 2014, 18:09

Nosite , pouzivate ich ? Ja mam taku z Lidla ale funguje skvele , su knej vsetky mozno koncovky , da sa dobijat na notebooku alebo na hoci com co ma USB konektor . Nosite nieco taketo ? Este dodam ze velka vyhoda je kompaktnost !
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod spider207 » 15 Aug 2014, 19:03

Ake to ma parametre? Tusim ked som to kukal v Lidli tak som si povedal, ze to je sialene drahe :D Teda v porovnani z ebay.. tam nejake 10000mAh kupis za cca 15€, mam skusenost s 5000kou a ta je celkom v pohode. Co-to nabije aj slnko, ale usb port to isti.
V pripade dlhsej akcie si viem predstavit mat to ako zalohu, nabit naplno doma a v pripade potreby pouzit a dobijat slnkom. Ale vyslovene by som sa na to nespoliehal, pri tych kapacitach a vykonoch clankov by to muselo byt na slnku aj 20hod aby sa to ako-tak nabilo.. co vieme, ze v praxi je celkom problem, najma ak sa pohybujes v lese.
Umenie žiť nie je umenie hrať s dobrou kartou, ale umenie zohrať so zlou kartou dobrú hru.
spider207
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 17 Júl 2010, 11:09
Bydlisko: ZV
Dal Ďakujem: 9 x
Dostal Ďakujem: 27 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod atti.hombre » 15 Aug 2014, 19:12

http://www.alza.sk/arctic-c1-mobile-d361208.htm

ja mám toto...je to biele a malé a ešte k tomu lahké :mrgreen:

EDIT: Ja som nikde nenašiel presný návod na používanie - logicky som si myslel,že ked pripojím mobil nabíjačke a dám kolektor na slnko tak sa mi dobíja baterie v mobile...OMYL ...Nabíjačka je vlastne bateria-tá sa musí nechať nabiť - na slnku to trvá asi 12 hodín...cez usb na PC dve hodky...po nabití potom to pripojím na skapatý mobil a naštope mi to bateriu v mobile na asi 80%...teda štyri dni používania ( Nokia 5000 ).
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Solárne nabijacky na telefon

Poslaťod Tito » 15 Aug 2014, 22:07

Ja tiež uvažujem nad externou batériou. Na Ebay a amazon-e je ich plno za fajn ceny. Tej solárnej sa trocha bojím, ako písal Atti, keď si v tieni stromov, tak to na silnejšie smartphone-batérie nemusí stačiť.
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronika

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


cron