Hudobné nástroje

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Hudobné nástroje

Poslaťod kacenak » 30 Apr 2011, 19:43

Zdravím, hráte na nejaký hudobný nástroj ?? Ja hrám na gitaru, ešte som len začiatočník, ale dovolím si povedať, že trénujem dosť často, a dlho.. :D Niekedy má z toho rodina nosť nervy. Stáva sa vám to ?? :D
Ku gitare ma priviedol stalker, z ktorého som sa chcel naučiť nejaké campfire songy (ktoré doteraz neviem), postupne som potom prešiel na pesničky od Boba Marleyho, ale nehrám vyložene žiaden štýl. Som skôr samouk, no učím sa od kamarátov z partie..
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod laki » 30 Apr 2011, 22:22

No tak ja sa uz asi rok odhodlavam k tomu ze sa naucim mastit na ustnej harmonike (ako prijemna spolocnicka na samotarskych vyjazdoch), ale skoncil som pri zvucke zo serialu A je to ;)
Dufam ze raz sa naucim aj nieco serioznejsie, napriek mojmu hudobnemu nesluchu.
laki
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 30 Mar 2011, 12:51
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod oneho » 01 Máj 2011, 11:19

Ja som 7 rokov hrával v dychovke na trupke :-) potom som sa učil na fúkacej harmonike, banje, a basgitare = no to už je všetko dááávno preč :mrgreen:
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod atti.hombre » 01 Máj 2011, 12:22

ja som dakedy v minulom storočí brnkal na gitaru...teraz len občas, ked je človeku clivo,tak ju poutieram od prachu,naladím ak treba a hodím takú 10 minútovú vybrnkávačku...najlepšie večer a sám... :wolf:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod romanpb » 01 Máj 2011, 12:31

Ja som samouk na ústnej harmonike , je to veľmi dobrý spoločník na večernom posede pri ohni a naučil som sa to dosť jednoducho, podľa tabelatúry z tejto stránky : http://www.haaf.cz/download.php?sekce=2 . Ja mám harmoniku Honner Bluesharp " C '' a hrá fantasticky.
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod sally » 01 Máj 2011, 18:03

Kukám, že tu mám dosť kolegov hudobníkov, dokonca aj s rovnakým nástrojom (honner C). Dokončil som dva stupne ZUŠ + 3 roky naviac na zobcovej flaute, cca 6 rokov ZUŠ na gitare a som samouk na jambe (cca 3? roky v kapele Oštiepok) a fúkacej harmonike + rôzne druhy píšťal, fujár, dvojačiek...
Doteraz aktívne hrám na gitare + fúkacej harmonike (na nej sa skôr len snažím, postupne sa učím jednotlivé čundrácke songy) a s deckami mlátim do jambe (taký ten africký bubon). Flautu a píšťalky vytiahnem len z nostalgie - mal by som sa im venovať viac :) Holt, hudba ma odmalička chytila a akosi sa ma nechce pustiť. Spievať žiaľ neviem, len pri táborovom ohni je moje zavýjanie ako-tak znesiteľné (ideálne s poldecákom v sebe).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod kacenak » 01 Máj 2011, 20:01

Sally klobúk dole, si môj vzor, ja uvažujem nad kúpou harmoniky, pretoŽe ma hudobné nástroje dosť
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod lynx » 02 Máj 2011, 16:50

trubka - 6 rokov (ZUS), gitara - asi 3 roky (samouk)... Na trubke este cvicim pravidelne, na gitare tak ked pridem zo skoly, zabrnkam si, ked nie je neskoro zapojim do komba, zapnem overdrive, trochu sa vyblaznim a idem sa ucit :cry: :mrgreen: ...
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod venco » 02 Máj 2011, 18:49

Skúšal som gitaru, ale voľajako mi to nešlo, tak som skončil pri drumbli na ktorej to ide aj takým hudobným antitalentom jak som ja. :D
Naposledy upravil venco dňa 10 Máj 2011, 11:45, celkovo upravené 1
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod 6strings » 10 Máj 2011, 07:35

gitara, nakoniec to mozno vydedukovat aj z mojho nicku... 6strings. volakedy davno som skusal ustnu harmoniku a akordeon.
MORA 2000
MORA Q511
Colt Linerlock Carbon Fiber Handle Black Blade
Opinel NO.9 inox
Opinel NO.9 carbon
Obrázok užívateľa
6strings
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 09 Máj 2011, 13:59
Bydlisko: PE
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod sally » 10 Máj 2011, 21:48

kacenak: vďaka :oops: Fúkacia harmonika je pomerne jednoduchý nástroj na "ovládnutie." Stačí si nájsť kde je na nej ktorý tón a potom podľa nôt alebo sluchu sa naučiť jednotlivé piesne. A potom už podľa sluchu chytať melódie priamo - bez učenia sa vopred.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod Joda » 10 Máj 2011, 22:23

vzhledem k tomu že jsem byl v mládí "nucený" hrát na kytaru tak to dopadlo tak... že nehrám na nic :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod kacenak » 10 Máj 2011, 23:23

Joda : Máš pravdu, veľa detí (vrátane mňa) si veľa dobrých vecí sprotiví práve tým, že sú do nich nútené.. Kamarát tak isto musel ako dieťa chodiť na gitaru, a tiež ho to nikam nedoviedlo.. Ako povedal môj ujo - Rozdiel medzi obyčajným človekom a géniom je ten, že génius (v tomto prípade gitarový) trénuje často, a s nadšením..
Ale hudobným nástrojom by som sa chcel venovať aj v budúcnosti, pretože to pre mňa má niečo do seba, poskytuje mi to určité odpútanie sa od reálneho sveta...
Sally: S tou harmonikou si ma fajne "nažhavil". Nie je to až taká drahá záležitosť, a harmonika je celkom "portable".. Už len navštíviť obchod s hudobninami..
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod rafoo » 11 Máj 2011, 21:14

kacenak: harmonika sice je dost skladna a lacna lenze na jedneom type toho nezahras vela myslim teraz harmoniky diatonicke potom musis nosit viac a to ide aj do penazi
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod sally » 12 Máj 2011, 18:47

Prečo drahé?

Do začiatkov bohate stačí jedna, ideálne schopná hrať aj poltóny, ladená v Cdur. Prípadne kúpiť aj v Gdur - to sú najbežnejšie tóniny, na Cdurovej zahráš aj piesne v amol a na Gdurovej s prižmúreným okom aj piesne v Ddur alebo emol.

Ak chce niekto vláčiť veľa harmoník: http://www.bigmusic.sk/blues-harmonica- ... 37&id=7154

Ak by som mal málo peňazí, tak by som kúpil: http://www.bigmusic.sk/hohner-chrometta ... 47&id=8228 ladená v Cdur, s poltónmi.

Ak by som mal dosť peňazí, kúpil by som tú, ktorú som "zdedil" po ocovi: http://www.bigmusic.sk/hohner-chromonic ... 55&id=6961

Ak by som mal vážne málo peňazí: http://www.bigmusic.sk/hohner-silver-st ... =5&id=7129 a zároveň by som kúpil aj http://www.bigmusic.sk/hohner-silver-st ... =6&id=7133
2 harmoniky občas po vreckách ťahám aj ja a nie je to problém. Kto chce zažiť peklo, nech po horách vláči jambe + gitaru + sadu fláut. Zažil som si a nikdy viac. :mrgreen:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Ďalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron