Našli ste už mŕtvolu človeka?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod emo_hunter » 02 Mar 2011, 23:15

Chcem sa spýtať, našli ste už v lese pri potúlkach mŕtvolu ČLOVEKA (nie EMA) ? Ja zatiaľ iba nohy :oops: :roll: .
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod Adno » 02 Mar 2011, 23:20

Ja nie, ale počkaj na Zvera, ten pri opekaní pri zbere dreva natrafil na obesenca, snáď napíše viac on sám...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod Adno » 02 Mar 2011, 23:22

Ináč, super téma :yees: za originalitu máš 100 bodov :lol: :lool: , toto by mi ozaj nenapadlo, založiť tému o niečom takom.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod emo_hunter » 02 Mar 2011, 23:33

Ďakujem, teraz si ma ustil, že som bez chyby :lol: :lol: :P , som si spomenul založiť niečo takéto, lebo keď som hľadal na google wallpaper s "wilderness" tak mi tam vypadla jedna mŕtvolka. Škoda, že som ten obrázok stratil, bola v dosť zaujímavom stave :-k . A potom som si spomenul, ako sme našli tie nohy, a strávili niekoľko hodín s neschopnými policajtmi :x .
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod oneho » 10 Mar 2011, 17:41

No ja som našiel ale nie v lese, no pri vinohrade. Bolo to keď som ešte praxoval ako študent v jednej firme a robili sme plynové potrubie medzi obcami. Pánko išiel večer z vinohradu (asi trocha pod parou) a netrafil sa na most ale snažil sa prejsť cez potok. Tam ostal a v noci zamrzol. Ráno keď sme ho našli sa z neho dymilo (opar pretože začalo naňho svietiť slnko), z kapse mu trčala flaša slivovice ...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod Zvero » 04 Apr 2011, 20:37

Adno píše:Ja nie, ale počkaj na Zvera, ten pri opekaní pri zbere dreva natrafil na obesenca, snáď napíše viac on sám...

.. No jo .. bol som v Kežmarskom lesoparku na opekačke, taká civilná, v ruksaku sme mali par špekáčok deku a vodnu fajku. Rozložili sme sa nazbierali drevo .. ale napočudovanie nás otrovaval početný zástup múch..
Kamoš, nie moc zbehlý v lese ma popýtal aby som mu našiel ražeň, tak som ho zavolal so mnou už o pár metrov som videl liesku a vyšli sme si na takú terasu kde bola .. vytiahol som si svoju Moru a rezal som konár. Vtom ma kamoš búcha po pleci a hovorí mi, že tam sa niekto na nás pozerá. Bol pomerne ďaleko aby sa dal identifikovať. Kričal som naňho, no neodpovedal, tak som sa rozhodol priblížiť. Zdal sa nám nejaký tmavý v tvári, no keď sme sa priblížili tak sme zistili že to tmavé je iba hejno múch na na jeho tvári, keď sa rozleteli mal po tvári svetlé fľaky. Už bolo vidieť, že visí asi 20 cm nad zemou .... Cele to bolo pár metrov od nášho tábora ... ale z takej strany hájika, ze to bolo vidno iba z tej druhej strany.
.... najdivnejší telefonát v mojom živote, keď som volal na políciu, snažil som sa to tak flegmaticky s kľudom povedať. Prišli policajti, Posedeli sme si na stanici... tam som sa dozvedel, že sa jedna o 22 ročného chlapa (či ešte chlapca ?? )... a ani my sme sa nestihli presunúť na stanicu a už tam bola reportérka JOJky, ktorá hneď vyštartovala po psychický úplne unavenej matke, absolutne bez súcitu... to ma dostalo ....
... nejako ma to vôbec nezasiahlo..
... neskôr som si zistil, že ho nechala priateľka...
... Hádam to nieje moc neturistický príspevok ...
"Nature does nothing uselessly."
Obrázok užívateľa
Zvero
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 07 Sep 2008, 14:36
Bydlisko: Kežmarok
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 16 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod emo_hunter » 04 Apr 2011, 21:05

Nie žiaľ myslím si, že k bushcraftu viac či menej tieto veci patria :(. A negatívnu skúsenosť mam aj ja - natočili ma a pritom som im JASNE odpovedal, že nebudem nič do telky rozprávať - inak zaujímavé je, že tieto veci vedia reportéri rýchlejšie ako polícia. A ešte na margo polície - mrtvolka sa nachádzala zhruba 200 metrov dole pod miernym kopcom - už boli celý zadýchčaný a pýtali sa nás či im nenájdeme cestu aby mohli nacúvať s autom... no komédia. Potom prišiel psovod aby našli ešte hlavu, no len ten pes sa skôr hral a nič nehľadal, tak sa tam potom s nim samí policajti hrali. No bol to koniec :x :evil: .
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod 6strings » 10 Máj 2011, 11:16

aj ja mam taku jednu skusenost z hory, odvtedy nechodim sam na horsku cyklistiku. s kamaratom sme isli po klasickej trase (pomerne frekventovany chodnik/cyklotrasa) okolo pol piatej vecer. zastali sme na jednej luke nad Brodzanmi, kde sa spaja 5 lesnych chodnickov. boli sme na jednej strane luky a on chudak lezal na druhej . tiez cyklista. v momente sme volali 112 a prepojili nas na okresny policajny zbor a zachranku. nevedeli nas lokalizovat podla signalu z mobilov, tak jeden z nas mal ostat na luke (podujal som sa na to, lebo kamarat sa necitil najlepsie pri pomysleni ze ma byt na jednej luke s mrtvolou ) a druhy isel navigovat zachranku, po ich prichode som ja isiel navigovat policajtov. lekar konstatoval podla telesnej teploty a zfarbenia ze smrt nastala dobrych 5 hodin pred nasim prichodom. bol mrtvy skorej ako stihol padnut na zem, dostal infarkt. svedcilo o tom to, ze mal stale zapnutu jednu tretru v pedali, ze sa pravou rukou stale drzal riaditok, vahou tela sa mu zlomilo prave zapestie, a na solar sa mu otlacil predstavec aj so srobami, konkretne ta cast, kde sa upina na trubku z vidlice. celkom zaujimave si technici pocinali pri foteni "miesta cinu" dokonca som asistoval pri prepinani hodnot na tachometri jeho bicykla. neskor na policajnej stanici som mal moznost si vypocut telefonat jeho zene. chalani a poviem vam 4 slova: profesinalita, starostlivost, ochota pomoct. tieto slova dokonale charakterizuju spravanie telefonujuceho policajta.... mal nieco po pedesiatke, ale aj tak patril medzi najlepsich cyklistov z PE. budes chybat na lesnych chodnikoch D.H.
MORA 2000
MORA Q511
Colt Linerlock Carbon Fiber Handle Black Blade
Opinel NO.9 inox
Opinel NO.9 carbon
Obrázok užívateľa
6strings
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 09 Máj 2011, 13:59
Bydlisko: PE
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod macmatej » 10 Máj 2011, 12:30

Boli sme na zahranicnej turistike v pohori Durmitor. Nasa skupinka bola uz dole v udoli. Ina neznama skupina prave kracala po hrebeni asi pol kilometra od nas. Zrazu som pocul vykrik, ktory sa ozyval udolim. Niekto sa zosmykol z hrebena a padol dole na skaly. Videl som to len z dialky, ale dotycny to neprezil, aj ked sa ho snazili ozivovat. Za dlhu dobu priletel vrtulnik, ktory ho nalozil.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Našli ste už mŕtvolu človeka?

Poslaťod buffalo » 28 Dec 2011, 19:31

boli sme na hriboch na zahori a nasiel som tam ludske kosti.... :? uz boli asi starsie bo boli uplne zasednute....
Obrázok užívateľa
buffalo
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 20 Dec 2011, 11:42
Bydlisko: TRNAVA
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x


Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia