Bushcraft so psom

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod SKW » 17 Máj 2011, 21:35

juraj1974 píše:Zastrelit psa je samo o sebe max. hovadina ak navyse ide s panom vedla neho to je snad jasne ale co ten link??


Normálny poľovník nezastrelí psa ak je v tesnej blízkosti pána. Ak sa odtúla čo i len na strednú vzdialenosť, niektorí neváhajú a strieľajú. Smutné ale taká je realita.

Link odkazuje na článok, kde poľovníci nastavujú "pasce" na štvorkolkárov a motorkárov. Ostrý špicatý roxor v koľaji je ale trochu silná káva. Môže to pokojne človeka zabiť v prípade nešťastného pádu, a nielen motorkára, ale aj obyčajného turistu.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod me2dik » 17 Máj 2011, 21:37

Ten link som dal uz len aby som doplnil momentalnu situaciu v jednom z mojcih nojlubenejsich miest... Takze ked tam niekto chodite davajte si bacha na psov a pokial idete s detmi tak tie radsej noste na rukach aby nesliapli na nejaky z tychto "darcekov"
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 17 Máj 2011, 21:42

Ono samozrejme nesuhlasim so samotnym sposobom akym robia opatrenia proti tej vrciacej skupine nadcencov ale vieme suvislosti aby sme mohli robit zavery?

-- 17 Máj 2011, 21:44 --

me2dik píše:Ten link som dal uz len aby som doplnil momentalnu situaciu v jednom z mojcih nojlubenejsich miest... Takze ked tam niekto chodite davajte si bacha na psov a pokial idete s detmi tak tie radsej noste na rukach aby nesliapli na nejaky z tychto "darcekov"



Ako to myslis ze bacha na psov?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod me2dik » 17 Máj 2011, 21:48

To je jedno prosto ani ja nesuhlasim s tymi motorkarmi ale nech tam radsej daju zavoru, ale vies si predstavit ze pojdes s deckami niekde, ono sa rozbehne a slapne nebodaj spadne na nieco take ? Toto nema nic s ochranou prirody a uz vobec nie so zdravym rozumom, kedze toto je velmi navstevovana lokalita.
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 17 Máj 2011, 21:55

SUHLASIM
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 18 Máj 2011, 19:47

Svoj názor na väčšinu poľovníkov (srnojebov) som už vyjadril vo viacerých témach (aj v tejto) a nechcem sa opakovať. Len dodám: došlo na moje slová - demencia a chrapúnstvo tých "pánov lesa" začína byť zjavné čoraz viac ľuďom. Len tak ďalej, páni "poľovníci," robíte si skvelú reklamu :yees:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod emo_hunter » 18 Máj 2011, 22:07

Všimnite si, že poľovníkom viac vadia psy a motorky ako ťažba dreva :axe: . Čo je väčšia pohroma ?

Ťažba
Obrázok
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod sally » 19 Máj 2011, 12:21

emo_hunter: podľa vyjadrenia užívateľa Medved, "poslaním" poľovníkov je starostlivosť o zver, oni majú les ako celok na háku, resp. nie je pre nich prospech lesa ako takého prioritný. A motorkár, zálesák, pes...škodia zveri predsa viac, než nejaký traktor, pred ktorým stihne zdiaľky pokojne ujsť.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 23 Máj 2011, 09:32

Priatelia. Uz zajtra ide do parlamentu novela polovnickeho zakona z dielne SaS ktory hovori o tom ze uz nebude mozne odstrelit psa ci macku pred ocami majitela len tak ako to bolo do teras. Za zmenu tohoto zakona sa v peticii zasluzilo vyse stotisic ludi.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod stormmast3r » 23 Máj 2011, 09:57

juraj1974 píše:Priatelia. Uz zajtra ide do parlamentu novela polovnickeho zakona z dielne SaS ktory hovori o tom ze uz nebude mozne odstrelit psa ci macku pred ocami majitela len tak ako to bolo do teras. Za zmenu tohoto zakona sa v peticii zasluzilo vyse stotisic ludi.


Nechcem nejaku prudiť, ale mňa by potešila novela neviem akeho zakona, ktorá dovoluje strielať ciganske(rozumej tulave bez obojku) psy rovno na mieste. Utulky iba pre oobjkované psy.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Skafto » 19 Aug 2011, 00:23

Ja študujem kynológiu a pes ma sprevádza lesom takmer vždy,keď je to možné.To čo povedal Juraj o druhých ušiach a očiach je naozaj pravda,ešte nikdy sa mi nestalo aby som nevedel vo vľlkom predstihu ,že sa blíži niekto cudzí...dokonca,keď sme v lese partia,a niekto sa vzdiali aj dosť ďaleko a potom sa vracia,tak vtedy na neho neupozorňuje...samého ma to dosť prekvapuje ako dokáže dobre rozpoznávať,kto patrí k nám aj keď toho človeka vidí napr. len pár hodín pred tým po prvý krát.väčšinou mám svojho psa na vôdzke s amortizérom( taká všitá guma),aké sa používajú na dogtrekoch..kto to nevyskúšal fakt nevie ako to vie pomôcť pri dlhých pochodoch..jediná nevýhoda je tá váha granúl v ruksaku...myslím však že tým ťahom na postroji to dosť vracia...inak mám Amstafa a sú to skvelé psi,ktoré doplácajú na ľudskú hlúposť...
a čo sa týka mojich milovaných poľovníkov...už sa mi stalo nespočetne veľa krát ,že môjho psa na vôdzke v lese napadli poľovnícke psi pobehujúce navoľno a vážený poľovník sa objavil až za 20 minút...
dokonca raz som mal nepríjemnú skúsenosť,že ma chcel napadnúť kríženec NO a niečoho bulovitého nedaleko košíc a vtedy sa mi pes osvedčil znova,pretože ho ku mne nepustil.Proste sa postavil medzi nás a ten pes to po chvíľke vzdal a ani nedošlo k hryzeniu...Toš...také mám skúsenosti ja..
Troška som sa rozpísal... :lol: trafili ste mi tému...ale už končím :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Skafto
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 18 Aug 2011, 10:41
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod gandalf625 » 19 Aug 2011, 13:46

:ice:
Naposledy upravil gandalf625 dňa 28 Apr 2021, 15:40, celkovo upravené 1
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 19 Aug 2011, 16:46

Skafto píše:Ja študujem kynológiu a pes ma sprevádza lesom takmer vždy,keď je to možné....



Tak mi si budeme rozumiet kamo. U mna mas plny RE5PEKT pre tvoju lasku ku psom. :yees:
gandalf625 píše:So psami mam dost zle skusenosti. Ale vravim ze aky pan taky pes. A ked ma pes kosik nemam problem....



Je mi dost luto tvojej negativnej skusenosti zo psami. Treba si ale uvedomit ze si sa dostal do ich teritoria. Tieto psy su teritorialne a urcene vysostne na pracu s dobytkom. Samotny fakt ze ta stopol (resp. dal do pozoru) hovori o tom ze ta nepovazoval za nebezpecie a preto ta nechal tak. Myslim si ale ze to ze ho pastier neodvolal je iba to ze svojho psa pozna a vie co od neho moze cakat.
Co sa ale tyka tvojej skusenosti s NO tak to uz je ina kava. Ja osobne povazujem nemecke plemena za dost dementne a uz degradovane ze nie je nikdy iste ako tieto psy budu v kritickych situaciach reagovat.
V kazdom pripade za svojho psa zodpoveda majitel psa. Je to jeho obras ako sa pes sprava na tom sa zhodneme vsetci.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod Euchrid » 07 Sep 2011, 13:39

Neviem co je na tom pravdy a co iba moj vymysel. Ale rokmi som nadobudol dojem,ze ak idem do lesa resp. do prirody so psom, tak si domov nedonesiem nikdy-iba vynimocne nejakeho kliesta. Proste som presvedceny,ze kliest si radsej vyberie toho psa ako cloveka. Z Baška pravidelne vyberam klieste a pocitam ich na desiatky.
Je to blbost?
Prílohy
DSC00046.JPG
DSC00039.JPG
Euchrid
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 06 Sep 2011, 01:44
Bydlisko: Trebišov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Bushcraft so psom

Poslaťod juraj1974 » 07 Sep 2011, 13:48

Neviem mozno sa mylim ale podla mna na psy ide iny druh kiesta ako na cloveka....
Inac krasny spolocnik lesom. Ani ja som sa s tymto plemenom nikdy v lese necitil zle... :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia