spanie v hamake

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: spanie v hamake

Poslaťod BushrangerCZ » 09 Jan 2011, 01:14

No já mám Hennessy, protože to využiju, ale jinak stačí sehnat přes ebay britský armádní stretcher s rozpínacími hliníkovými tyčkami, spí se v tom luxusně a ještě jsou to plnohodnotná nosítka. Dá se v tom spát i v zimě, britská královská námořní pěchota to testovala na cvičení v Norsku za polárním kruhem, akorát pod sebe přímo do hamaky musíte položit karimatku. Některé hamaky mají rovnou dvojité dno, kam se karimatka vkládá, ale já jí dával rovnou pod sebe a bez problémů. Málokde jsem se v lese vyspal tak dobře jako v hamace.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 09 Jan 2011, 01:25

počkaj, ako chceš využiť nosítka ako hamaku? Myslíš za nosné oká priviazať laná a tie pripnúť na stromy - niečo na spôsob spania vo vreci na mŕtvoly?
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod stormmast3r » 09 Jan 2011, 10:15

sally píše:počkaj, ako chceš využiť nosítka ako hamaku? Myslíš za nosné oká priviazať laná a tie pripnúť na stromy - niečo na spôsob spania vo vreci na mŕtvoly?

:roll: :lol:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 09 Jan 2011, 11:04

stormmast3r: čo si tým myslel? Či si len mal slabšiu chvíľku? :twisted: Pretože britské nosítka poznám (viacero verzií) a neviem si predstaviť spánok v nich, resp. ich montáž na stromy, , keď v nich budú duralové tyče. Resp. by som sa rád niečo naučil "ako to robia briti."
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod BushrangerCZ » 09 Jan 2011, 12:38

sally píše:stormmast3r: čo si tým myslel? Či si len mal slabšiu chvíľku? :twisted: Pretože britské nosítka poznám (viacero verzií) a neviem si predstaviť spánok v nich, resp. ich montáž na stromy, , keď v nich budú duralové tyče. Resp. by som sa rád niečo naučil "ako to robia briti."

mám na mysli tohle:
Obrázok
Po stranách to má oka, nejsou na obrázku pořádně vidět, a jsou to v podstatě klasická "pole-less litter" nosítka. Ty hliníkové tyčky jsou rozkládací na tři části, je dobrý je omotat kobercovkou aby se neleskly a v batohu necinkaly o další věci. Spí se v tom luxusně.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 09 Jan 2011, 13:34

bushrangercz - jasne, tá fotka to super ukazuje. Díky :) Ten systém trubiek sa bude dať skvelo uplatniť u bežných sieťových hamák, ktoré sú príliš úzke a pri bežnom zavesení cez karabínu sťahujú človeku ramená. Ešte raz dík za dobrú myšlienku, skúsim tie trubky nahradiť drevom a uvidím čo to spraví.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod stormmast3r » 09 Jan 2011, 22:44

sally píše:stormmast3r: čo si tým myslel? Či si len mal slabšiu chvíľku? :twisted: Pretože britské nosítka poznám (viacero verzií) a neviem si predstaviť spánok v nich, resp. ich montáž na stromy, , keď v nich budú duralové tyče. Resp. by som sa rád niečo naučil "ako to robia briti."


sorry ten čierny spacak ma dorazil :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Mipo01 » 14 Jan 2011, 20:18

Ja by som sa s vami tiež podelil o moje skúsenosti s DD Frontline hamakou. Možno niekomu spanie v hamake nevyhovuje no ja som si tento spôsob obľúbil a u mňa je na prvom mieste. Asi preto že som chránený od vlhkej zemi a v postate tam človek môže aj pohodlne sedieť a oddychovať a na nosenie nieje taká ťažká a veľká ako stan. Najlepšie na tom je že Frontline model ma aj moskitieru ktorá je vlastne súčasťou hamaky. Nad ňou mám áčko z celty čize mi ani nenaprší a keď si hamaku zavesím dostatočne blízko pod celtu ani nefúka. Páči sa mi aj spôsob s bivakovacím vakom no tento spôsob sa mi zdá pohodlnejší. Ale 100 ľudí 100 chutí všakže :-)
Takže ďalšia vec je že má dvojité dno na karimatku, zatial som používal tenkú alumatku a tenký spacák Hannah Biker a zima mi v lete nebola. V zime som ju ešte netestoval takže vám neviem povetať ako by to dopadlo no keby som tam dal hrubšiu karimatkua poriadny spacák, myslím že by sa to dalo. Poprípade ak sa dobre pamatám robia v DD už aj nejaký obal na zimu aby bol taký huňavý zo spodu keďže spacák je prilahnutý a značne stráca na tepelnej izolácii. Ale to by sa dalo dorobiť aj podomácky myslím si ;-)
Komu vyhovuje spanie v Hammake tak určite nebude banovať ka vymení sieťovú malú hamaku za takúto vychytanjšiu komplexnú :-)
Ak by ste niekto mali ešte nejaké otázky tak sa kludne pýtajte ;-)
Ešte priložím názorné foto keď sme oddychovali na druhý deň na Kalamárke nad Detvou keď sme sa vracali domov :-D trochu sme zneužili tamojší prístrešok takže moc bushcraftové to nebolo no je to asi najdetailnejšia foto z toho mála ktorú mám :-) na fotke je kamarát...hh dufam ze mu to nebude vadiť :-P
Prílohy
10072010176(2).jpg
10072010176(2).jpg (64.81 KiB) Zobrazené 7305 krát
Obrázok užívateľa
Mipo01
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 13 Jan 2011, 16:11
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod kacenak » 20 Máj 2011, 22:37

Ku tej miltec hamake, ako sa do nej dostávate ? (asi blbá otázka) Pretože ju mám tiež, a vôbec sa okolo mňa neobopína, skôr sa podomnou sťahuje, a ramená mi visia vo vzduchu..
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod sally » 21 Máj 2011, 12:01

kacenak: mal som podobný problém so sieťovanou hamakou od Ferrino. Najjednoduchšie riešenie: kúpiť si látkovú, napr. niečo od DD alebo ticket to the moon, prípadne niečo drahšie.

Druhá varianta je ľahnúť si do nej, potom sa trocha posadiť a roztiahnuť hamaku čo najviac okolo seba. Prípadne do koncov hamaky vložiť drevené rozpery, ako na fotke tých britských vojclov.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod kacenak » 21 Máj 2011, 18:51

To som aj urobil... Ale nedopadlo to štastne.. :D Jedna šnurka sa roztrhla.. Idem skúsiť, dám vedieť :D

Tak.. z nudy som spravil vlastnú hamaku :) A dopadlo to dobre.. stačilo ťažné lano, a veľký kus látky.. Keď bude čas upnem sem fotku.. Sestra (a potkan) sa v nej vyvaľuje.. nie je to ťažké, odporúčam vyskúšať.. Po druhý krát by som ale volil asi ľahšiu látku, koľko cca vážia hamaky ?
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod matějka » 03 Jún 2011, 23:34

Spaní v hamace je skvělá věc, ale jaksi se tady opomíjí jedna (alespoň pro mne v létě) zásadní věc - obtížný hmyz.Mám vynikající hamaku, k tomu plachtu - přístřešek a moskytieru, ochrání to v létě proti komárům, ale NEEEE proti muchničkám (nevím, jak se to řekne slovensky).Tyhle mini potvory (cca 2 mm) prolezou prakticky vším, lezou do očí, uší, nosu a žerou :twisted: .Jedině na mém stanu Salewa Micra je tak hustá síťovina, že tou neprolezou :yees: Tak jak to řešíte, pánové :?: :wolf:
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod Michal » 04 Jún 2011, 17:08

DD camping hammock je dvojvrstvová pevná vzdochopriepustná tkanina a ak sa človek zazispuje dovnútra síce mu bude asi trošku teplo v lete, ale žiadna potvora sa k nemu nedostane :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod macmatej » 17 Jún 2011, 17:38

Neprepichne komar DD hamaku zo spodu? Kedze je to len milimeter silna tkanina. Mna niekedy kusu komare aj cez tenke tricko.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: spanie v hamake

Poslaťod kacenak » 17 Jún 2011, 19:30

presne... mám dopichaný chrbát od spania v hamake.. Ale pozoroval som komára, a on ide ako keď sa hladajú lavínové obete, pichne, krok dopredu, pichne, krok dopredu, takže pomôže jedine asi len "navoňať" hamaku repelentom, alebo zapáliť práchnovec
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia